Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Moldavsko - 10. října 2017   18:00

Bělorusko
Bělorusko
70' Antilevski  • 73' Volkov  • 88' Antilevski
3:1
(0:1)
Moldavsko
Moldavsko
33' Pavlovec (vl.)
Bělorusko
Šerbickij – Chvalko, Pavlovec (C), Volkov, Pechenin (90. Ivanov) – Klimovič, Berezkin – Bessmertny (46. Šibun), Gromyko, Antilevski – Ševčenko (46. Bachar). Trenér: Ljudas Rumbutis
Šyšlou – Ivanov, Čiž, Dzigero, Kijko, Bachar, Šibun
Suren Balijan – Vanik Simonjan, Arman Ghuščjan – Zaven Hovhannisjan
Gorodskoi Stadion, Borisov, Bělorusko
Moldavsko
Timbur – Jalbă, Craciun, Marandici, Tîșcul – Tîbuleac (53. Cojocaru) – Damașcan (69. Cărăruș), V. Macriţchii (C), A. Macriţchii, Dragan (75. Svinarenco) – Boiciuc. Trenér: Dănuț Oprea
Bardîș – Dros, Stînă, Căruntu, Cărăruș, Cojocaru, Svinarenco.

S konstatováním, že domácí Bělorusko doma otočilo skóre s Moldavskem z 0:1 na konečných 3:1 a uchovalo si alespoň dílčí nadějí na postup na mistrovství Evropy hráčů do 21 let v roce 2019, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
V tabulce se nic nemění. Týmy Chorvatska a Řecka během tří zápasů neztratily ani bod a vedou tabulku. Třetí je Bělorusko, které doposud získalo sedm bodů a na vedoucí duo ztrácí body dva, nicméně Bělorusové odehráli již pět zápasů. Stejně jako čtvrté Moldavsko, které z těchto bojů ale získalo jen tři body. Pátá je Česká republika, která po dvou zápasech má pouhý jeden bod a hůře je na tom už jen poslední San Marino – dva zápasy, nula bodů.
Červené karty: 0-0.
Utkání je u konce a Moldavané budou asi právem smutní. První poločas odehráli výborně, nepustili Bělorusy ke střele a navíc šli do šaten s jednobrankovým náskokem, když si po centru dal vlastní gól Aleksandr Pavlovec. Ve druhé půli hosté dobře bránili a přestáli i několik rohů domácích, které šly prakticky hned za sebou. Jenže se k nim odvrátilo štěstí. V 70. minutě vystřelil Pechenin a Timbur jeho krásnou střelu neméně dobrým zákrokem vyrazil. Jenže míč dopadl k levé tyči, kde jej do volné branky uklidil Dmitri Antilevski. Za tři minuty již Bělorusové vedli, když Pechenin zahrál roh nakrátko na Berezkina a ten centrem kousek od vápna našel přesně Zachara Volkova, jenž se nemýlil. Moldavci poté otevřeli hru a inkasovali potřetí. Cojocaru dal malou domů přímo na Bachara, kterého sice během chvilky dostihl, ale ve vápně fauloval a nařízenou penaltu nekompromisně proměnil Dmitri Antilevski – 3:1.
90+3'
90+1'
Do zakončení se nyní hnal i Michail Šibun, ale kvůli ofsajdu musí zastavit.
90'
Sudí nastaví ve druhém poločase tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Kirill Pechenin jde z placu, místo něj odehraje poslední minuty zápasu střídající Alexei Ivanov.
88'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
DMITRI ANTILEVSKI napálil míč doprostřed branky, zatímco Emil Timbur skočil na levou stranu a Bělorusové kráčí k třem bodům, od kterých byli ještě před dvaceti minutami na hony daleko.
88'
Ivan Bachar byl nějaký čas na zemi, možná se při penaltovém zákroku Cojocaru trošku zranil. Penalta se proto kope až nyní.
86'
Maxim Cojocaru navíc dostává žlutou kartu.
86'
Chyba hostí při rozehrávce dává Bělorusům šanci na navýšení náskoku. Maxim Cojocaru našel svojí malou domů naprosto přesně soupeře a Ivan Bachar šel sám na Timbura. Cojocaru sice ukázal rychlé nohy a ihned Bachara doběhl, ale dílo zkázy dokončil penaltou, kdy při snaze vypíchnout čistě míč trkl do soupeře a poslal ho na zem.
86'
Byla nařízena penalta pro Bělorusko.
86'
Hodně za vápno vyběhl Emil Timbur pro odkopnutý míč domácího celku.
85'
Domácí opět odvrací centr soupeře a mohou jít dopředu.
85'
Ofsajd Michaila Šibuna nemusí běloruskému týmu vadit, domácí opět našetří cenné vteřinky.
84'
Odpovědnost vzal na sebe kapitán Valerii Macriţchii, jenže svojí střelu nevměstnal mezi tři tyče.
83'
Nyní už roh Aleksandra Pavlovce tak dobrý nebyl. Právě Pavlovec ale může být hodně rád, že se domácím zatím povedlo otočit nepříznivý stav, jelikož to byl právě on, kdo zařídil vlastní gól a tedy až do sedmdesáté minuty vedení Moldavců.
82'
Antilevski si asi roh zopakuje. Pavlovec si ve vápně našel míč a rychle zakončoval na vzdálenější tyč, kde byl všudybyl posledních chvil Craciun a míč opět odvrátil na roh.
82'
Craciun opět v akci, nyní už jeho skluz vyšel, když přízemní centr Ivana Bachara poslal na roh.
81'
Craciun to zkusil skluzem, aby zabránil Klimovičovi v centru. Nepovedlo se, domácí záložník včas zasekl míč. Jeho střílená přihrávka do vápna ale nenašla zhola nikoho.
80'
Příliš mnoho času už Moldavané nemají. Aktuálně se rozbíhá poslední desetiminutovka a hrací plochu zkrápí pořádně hustý déšť.
78'
Denis Marandici vyslal do ohně zajímavý míč, ovšem obrana domácích byla pozorná.
77'
Cojocaru poslal do vápna přetažený centr, který domácí dávají na další roh. Ten se bude kopat z druhé strany – zprava.
76'
Po Gromykově faulu a následné rozehrávce budou mít hosté rohový kop.
75'
Ion Dragan střídá a přepouští místo na placu pro Sergheje Svinarenca. Jsou to najednou Moldavci, kterým se povážlivě krátí čas.
73'
Malá sportovní tragédie pro Moldavsko, které hrálo až doposud velmi dobře. Jenže ještě před třemi minutami neviditelní Bělorusové rázem vedou. Pechenin rozehrál roh nakrátko pro Berezkina, který posadil míč krásně na hlavu ZACHARA VOLKOVA, jenž se trefuje přesně k tyči. Timbur nemohl dělat zhola nic. Asistence: Jevgenij Berezkin.
73'
Pechenin nakonec dal míč nakrátko na Bererezkina, na což hráči hostí vůbec nezareagovali.
73'
Domácí jsou rázem na koni a vybojovali si další rohový kop, který zahraje Pechenin.
70'
Mnoho snadnějších gólů asi DMITRI ANTILEVSKI nevstřelil. Valeri Gromyko převzal pětadvacet metrů od vápna dobrou přihrávku od Pechenina a vystřelil. Emil Timbur dokázal jeho krásnou ránu vytěsnit k levé tyči, kde byl nehlídaný Antilevski a kdyby nedopravil míč do sítě, asi by musel pověsit kopačky na hřebík. Asistence: Valeri Gromyko.
69'
Po rohovém kopu se jeden z útočníků domácích prolétl u vzdálenější tyče osamocený těsně kolem míče. Kdyby ho zasáhl, bylo by to pro Timbura velmi nepříjemné.
69'
Ion Cărăruș jde na posledních zhruba 24 minut na plac místo Vitalie Damașcana.
69'
A dokázali si vybojovat další rohový kop. Ten ale bude rozehrán až po střídání hostí.
67'
Tîșculova střela nepřinesla žádné ohrožení pro branku Šerbického, naopak dopředu jdou na druhé straně domácí.
67'
Ten se ale Ionu Draganovi příliš nevydařil. Nebezpečí pro branku domácích žádné není.
67'
Střela kapitána Valeriiho Macriţchiiho byla zblokována na rohový kop. Hosté zahrávají vůbec první roh v dosavadním průběhu zápasu.
66'
Pavlovec si na středovém kruhu osedlal Boiciuce a změnil polohu jeho těla z kolmé na vodorovnou – přímo na travnatou plochu.
65'
Po dalším rohu Běloruska se k míči dostal Berezkin, který ale minul prostor tří tyčí.
64'
Akce má jediné vyústění – Chvalko se provinil útočným faulem na gólmana Timbura.
63'
Neskutečná trma vrma na hranici malého vápna Moldavců. Snad deset hráčů se snažilo dostat ke kulatému nesmyslu. Když se všichni rozestoupili, tak ve vápně ležel gólman Emil Timbur a pod ním byl míč.
63'
Bělorusové jdou zahrávat další rohový kop, kterého se tentokrát ujme Valeri Gromyko.
62'
Asi poprvé v dnešním utkání vidíme, že se Moldavané dostávají pod jakýsi tlak. Bezhlavě odkopávají míče dopředu a na své útočné polovině ho nedokáží podržet. Jako nyní, kdy Boiciuc po vzoru sumo zápasníka skolil na zem Berezkina.
61'
Antilevski poslal do vápna přízemní centr, který přebral Pechenin, jehož další prodloužení míče zblokovali hosté na další roh.
61'
Dmitri Antilevski bude mít nyní šanci na nápravu. Zejména díky tomu, že Bělorusko po delším čase ukázalo hezkou kombinační akci a centr Pechenina odvrací Boiciuc na roh.
60'
Jenže Antilevski si při postupném útoku Běloruska nepohlídal ofsajd a hatí tak celé domácí snažení.
59'
Kapitán hostí Valerii Macriţchii se provinil faulem na Klimoviče a domácí budou mít znovu ve své moci.
58'
Netrefil za osmapadesát minut branku, to se asi Ljudasu Rumbutisovi nebude zrovna líbit. Domácí trenér určitě není s výkonem svých svěřenců spokojen.
57'
Dmitri Antilevski se tak dlouho připravoval na exekuci a také náběh zvolil stejně váhavý. A hodně váhavý bude po jeho střele i domácí trenér, jelikož tohle byl pokus dobrých 15 metrů nad břevno.
56'
Cojocaru se trošku zbytečně ihned po nástupu na plac ukázal faulem na Klimoviče a je z toho zajímavá standardka pro domácí zhruba 35 metrů od branky z levé strany.
55'
Pechenin se zkoušel prokličkovat z levé strany blíže k vápnu, ovšem vrátil s se s ním Andrei Macriţchii a pro jeho akce neměl sebemenšího pochopení.
54'
Hosté jsou stále při chuti, nicméně střelu Vitalie Damașcana zastavil pozorný Denis Šerbickij. Snad jediný hráč, který dnes z Bělorusů snese přísnější měřítko.
53'
Corneliu Tîbuleac ve třiapadesáté minutě dohrál a místo něj přichází na plac hráč s příjmením, které je dobře známo v českém soudnictví. Na zelený pažit vbíhá Cojocaru. Nikoliv Václav, ale Maxim.
52'
Ofsajd vidíme i na druhé straně. Vladislav Klimovič převzal míč zády k brance, takže jasně viděl, že hráče v modrém má ze svého pohledu před sebou. V opačné perspektivě je to jasný ofsajd.
50'
Bělorusku v současné konstelaci hodně teče do bot. Už tak není výchozí situace domácích v kvalifikaci zrovna růžová (což by se vlastně dalo říct i o českém týmu) a navíc nyní ještě prohrávají...
49'
Vitalie Damașcan byl přistižen v ofsajdu, o kterém není žádného sporu. Ofenzívní hráč hostí si nepohlídal dobrou přihrávku z hloubi vlastního hřiště.
48'
Jenže domácím uskočil míč od nohou a Dmitri Antilevski ukázal až přílišnou přemíru snahy, aby ho dostal zpět do moci běloruského týmu. Projel se zezadu po achilovkách Marandiciho a může být rád, že to je pouze žlutá karta.
47'
Ion Dragan ho ale nezahrál nejlépe a prakticky po rozehrávce se musí hosté rychle vracet na svojí polovinu.
47'
Hosté hned zkraje druhého poločasu získali rohový kop.
46'
Bělorusové v poločasové přestávce střídají hned dvakrát. Dolů jde Jevgenij Ševčenko, jenž toho tedy věru moc nepředvedl, a střídá jej Ivan Bachar. Dalším hráčem, kterému první poločas příliš nevyšel a střídá, je Dmitri Bessmertny, který přepouští místo pro Michaila Šibuna.
46'
Žluté karty: 1-1
První poločas je za námi a viděli jsme fotbalovou nudu. Důležité situace bychom napočítali na prstech jedné ruky. V devatenácté minutě přišla vůbec první hezká šance, když Andrei Macriţchii po pasu Damașcana zasekl ve vápně míč, ale netrefil bližší šibenici. Trefil se až ve 33. minutě domácí kapitán Aleksandr Pavlovec, leč z gólu nemůže mít žádnou radost. Centrovaný míč mohl nechat projít do zámezí, ale lehce zkratovitě do něj vložil hlavu a trefil se přesně k tyči do vlastní sítě – 0:1.
45'
45'
První půle asi skončí tak, že Chvalko sklouzl po travnatém povrchu a co to šlo, tak naložil Mihailovi Tîșculovi. Tohle byl také nebezpečný faul na kotníky, ale bez karty.
44'
A rychlý protiútok byl k vidění i na druhé straně. Zde ke střele vůbec nedošlo, neboť si Jevgenij Ševčenko nepohlídal ofsajd. Tohle by se jeho slavnějšímu jmenovci Andreji nestalo.
43'
Hned z toho byl rychlý protiútok. Vitalie Damașcan dokázal vést míč snad dvacet metrů a projít s ním až do vápna. Na levé straně předvedl dvě hezké zasekávačky, ovšem než stačil vystřelit, zablokovala ho domácí obrana.
43'
Nebylo to špatné. Gromyko se rozbíhal a po levé straně se zároveň s ním rozběhl i Chvalko, navíc na vápně se uvolnil jeden z dalších hráčů domácích. Ti dokonale zamotali soupeřovi hlavu, jenže příjemce přihrávky míč nezpracoval.
43'
Povede se Valerimu Gromykovi nyní lepší přímý volný kop?
42'
Tak jsem je nyní trošku přechválil, jelikož přichází faul kapitána Valeriiho Macriţchiiho na Dmitri Antilevského. Také poměrně takticky nezvládnutý, forvard domácích nebyl ve vůbec nebezpečném postavení.
41'
Chvalko si i nyní počínal nedovoleně, příjemcem jeho útočného faulu ve velkém vápně se stal Ion Dragan. Moldavci zatím hrají mnohem lépe a zejména účelněji.
39'
Klimovičovi se ale přímý volný kop nepovedl. Standardní situace zatím zapadají do nepříliš dobrého výkonu domácího celku.
38'
Žluto kartu vidíme i na druhé straně po tom, co Corneliu Tîbuleac jednoznačně sundal u levé lajny pronikajícího Dmitrije Antilevského. Nic jiného mu ani nezbylo, před záložníkem Běloruska byla poté už dálnice volného prostoru.
37'
Jedna klička, druhá klička, třetí klička a střela. Až do střeleckého pokusu to dělal Alexandru Boiciuc výborně. Jenže jeho pokus byl možná trošku ukvapený a poslal jen pouze do stínujícího Klimoviče.
35'
Jenže Gromykovi se přímý volný kop vůbec nepovedl, na rozdíl od situace na druhé straně, a krátce po jeho rozehrání ještě fauloval hráče, jenž před malou chvílí poslal na zem právě jeho.
34'
Hezkou koloběžku ukázal Valeri Gromyko, který takto vyzrál na Valerije Macriţchiiho. Ten jej fauloval, poslal na zem a ani se nedivím, že pro moldavského kapitána požadoval žlutou kartu.
33'
Moldavsko právě vstřelilo branku!
Tohle je hodně nepříjemný moment pro ALEKSANDRA PAVLOVCE. Kapitán Běloruska hlídal centr do vápna v podání Iona Dragana, ale poté do něj zcela nepochopitelně vložil hlavu a trefil se přesně k tyči vlastní branky. Přitom kdyby na balon nesahal, ten byl šel jasně do zámezí.
32'
Jegor Chvalko si navíc vysloužil žlutou kartu.
32'
Chvalko fauloval zhruba čtyřicet metrů od branky Valerije Macriţchiiho. Tohle také byla hodně hloupá chyba, takřka nic neřešící faul.
29'
Na půlící čáře má míč Bessmertny, jenže jeho nákop dopředu na Chvalka byl hodně hodně špatný a pořádně nepřesný. Aut pro hosty.
28'
No a nyní mohl být ještě zadumanější, neboť Damașcan výborně připravil míč před vápnem pro Boiciuca, který vtrhl do velkého čtverce jako utržený vagon. V souboji jedenáctek byl ale úspěšnější domácí Ševčenko, který soupeři nedovolil střelu a poté ho donutil zatáhnout míč až k rohovému praporku, odkud tedy žádné nebezpečí pro branku Šerbického nehrozí.
27'
Domácí kouč Ljudas Rumbutis má na střídačce ruce v bok a zamyšleně sleduje počínání svých svěřenců.
26'
Kdepak, až na nedávnou šanci hostí sledujeme zápas, který příliš fotbalové krásy nenabízí a nevypadá to, že by se tento stav měl okamžitě změnit.
24'
Teď se ani nedivím, že Ion Dragan leží na zemi a bolestí mlátí dlaní do země. Tohle byla regulérní kosa. Ale pozor, kosa jako z učebnice, jelikož Jegor Chvalko prvně zcela čistě trefil míč a odehrál jej do autu.
23'
Jenže za prvního výraznějšího povzbuzování svých fanoušků o míč přicházejí.
23'
Zdá se, že Bělorusové se na delší čas usídlí před brankou Moldávie. Nyní kombinují před vápnem soupeře.
21'
Leč v útočných chutích zatím pokračovat nebudou, jelikož Dragan poslal k zemi hodně nedovoleně a hodně okatě útočníka Bessmertného.
20'
Moldavané jsou v úvodních dvaceti minutách aktivnějším týmem. Poměr střel 0:3 o tom vypovídá zcela jasně.
19'
První pěkný fotbalový moment. Vitalie Damașcan našel přihrávkou do vápna zcela volného Andreie Macriţchiiho, který naznačil střelu a ještě zasekl míč. Poté vystřelil na bližší šibenici, kterou ale těsně minul. Hezká to akce.
18'
Zato pohled na hřiště není zcela veselý. Bělorusové ještě pořádně neohrozili hostující branku a dvě střely Moldavanů také nemohly Šerbického jakkoliv vystrašit.
17'
V sedmistupňovém počasí se většina návštěvníků na stadionku v Borisově ošatila do teplého oblečení. Někteří si dokonce na zahřátí vzali i samotnou běloruskou vlajku, jak dokazuje pohled do hlediště.
16'
Berezkinův roh se neukázal jako žádné ohrožení pro moldavskou branku hájenou Emilem Timburem.
15'
A povedlo se. Craciun s notnou dávkou obětavosti poslal skluzem míč před Ševčenkem na rohový kop.
15'
Bělorusové ukázali na pravé straně první pohlednou kombinaci, kterou ovšem táhli více, než by bylo zdrávo, takže musí začít znovu od své poloviny.
14'
Šerbickij dobře přečetl hru, vyběhl si z běloruské branky až do hloubi pole za vápnem a byl u míče dříve než napadající soupeř. Proto ho také odkopl kamsi do bezpečí.
13'
Dragan si hezky narazil míč s Boiciucem, ovšem také Vitalie Damașcan ukázal, že si musí příště hlídat ofsajdovou pozici lépe.
13'
Dalším hráčem Běloruska, který je lapen v ofsajdu, je Žeňa Ševčenko.
12'
Tohle už byla výrazně lepší střela, kterou Ion Dragan otestoval pozornost Šerbického. Udělal obránci kličku a kousek před vápnem bleskově pálil na bližší tyč, leč jeho pokus postrádal razanci.
11'
Praporek pana Armana Ghuščjana vlaje do větru, což znamená, že s dalším útokem si domácí po ofsajdu Bessmertného počkají.
10'
Boiciucova střela se dá zapsat do statistik jen s velkým přimhouřením obou očí, tím spíše, že jí Šerbickij viděl a nenadělala mu žádný problém.
10'
Z pravé strany dával Chvalko dlouhý míč na Ševčenka, ale jmenovec slavného ukrajinského forvarda jej nezpracoval.
9'
Hodně nepříjemně se nyní srazil Pechenin s Boiciucem. Oba dva šli do skluzu a navzájem se trefili. Rozhodčí ihned přerušuje hru.
8'
Pro ofenzívního záložníka Moldavska to dopadlo nejhůře, jak mohlo. Milimetrově přesně trefil hlavu jediného muže v běloruské zdi.
7'
Faul na Dragana to samozřejmě byl, ale že by záložník Moldavska musel vytvářet na zemi taková silná gesta – válím se na trávě, válím se rád – to zase ne. Navíc když se mu Klimovič ještě lehce omluvil. Tak jako tak, je z toho přím volný kop, kterého se ujímá Dragan.
6'
Pechenin se prezentoval na pravé straně dobrým zákrokem, díky kterému se s míčem posunul za půlící čáru. Tam mu vystavil stopku krajní bek hostí Cristian Jalbă.
5'
Zatím nuda. Tak se dá charakterizovat úvodních pět minut zápasu.
4'
Ani se nedivím, že se nyní Tîbuleac držel za hlavu. Domácí stoper na poslední chvíli zastavil přihrávku, která by útočníkovi Moldavska dávala výhodu samostatného postupu na gólmana Šerbického.
4'
Jenže rozehrávka Bělorusů byla vskutku prachbídná, takže hosté jsou opět u míče.
3'
Dlouhý centr na pravou stranu na Iona Dragana neměl šanci projít, to by musel mít moldavský křídelník vrtuli.
3'
Dalšího faulu se dopustil Klimovič, který na středu hřiště poslal na zem Macriţchiiho.
2'
V úvodních dvou minutách vidíme zatím jen dva fauly, obě na domácí straně.
1'
Výkopu se jako první ujali Bělorusové, kteří v dnešním utkání hrají v bílém.
1'
Stadionem aktuálně zní hymny obou týmů.

Bělorusko: Šerbickij – Chvalko, Pavlovec (C), Volkov, Pechenin – Klimovič, Berezkin – Bessmertny, Gromyko, Antilevski – Ševčenko. Trenér: Ljudas Rumbutis
Náhradníci: Šyšlou – Ivanov, Čiž, Dzigero, Kijko, Bachar, Šibun

Moldavsko: Timbur – Jalbă, Craciun, Marandici, Tîșcul – Tîbuleac – Damașcan, C. Macriţchii, A. Macriţchii, Dragan – Boiciuc. Trenér: Dănuț Oprea
Náhradníci: Bardîș – Dros, Stînă, Căruntu, Cărăruș, Cojocaru, Svinarenco.

Rozhodčí: Suren Balijan – Vanik Simonjan, Arman Ghuščjan – Zaven Hovhannisjan.
Moldavsko:
Moldavci jsou na tom ještě hůře než jejich dnešní soupeř, když ze čtyři zápasů nasbírali pouze tři body. Vyhráli totiž pouze jediné utkání, a to na hřišti otloukánka skupiny ze San Marina. Na jeho hřišti vstřelili dva góly a naopak žádný nedostali. Poté přišly tři jasné porážky. Doma s Chorvatskem 0:3, dále v Řecku 1:5 (ačkoliv Moldavané dokázali srovnat na 1:1, těsně před pauzou ale inkasovali na 1:2 a sesypali se) a o rozpoložení Moldavanů hodně vypověděla i další domácí porážka 0:2 s Řeckem.

Zápasy Moldavska v kvalifikaci:
Moldavsko – Řecko 0:2
Řecko – Moldavsko 5:1
Moldavsko – Chorvatsko 0:3
San Marino – Moldavsko 0:2.
Bělorusko:
Postsovětská země je zatím v tabulce na třetím místě, ale jeho forma není bůhvíjaká. Ze čtyř dosavadních zápasů dokázali Bělorusové získat pouhé čtyři body, ale jeden z nich právě proti České republice. Do kvalifikace nevstoupili úplně slavně. Získali sice tři body, ovšem hubená výhra 1:0 nad slaboučkým San Marinem příliš nenadchla. Následně přišla porážka 0:2 doma s Řeckem, ovšem vzápětí sebrali Bělorusové jeden bod České republice a to dokonce na jejím hřišti. V posledním zápase bylo Bělorusko blízko překvapení, když ještě v 92. minutě vedlo v Chorvatsku 1:0. Zbylé tři nastavené minuty ale nezvládlo a prohrálo 1:2.

Zápasy Běloruska v kvalifikaci:
Chorvatsko – Bělorusko 2:1
ČR – Bělorusko 1:1
Bělorusko – Řecko 0:2
Bělorusko – San Marino 1:0.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dnešního zápasu kvalifikace hráčů do 21 let o postup na mistrovství Evropy v roce 2019. V dnešním utkání se proti sobě postaví Bělorusko, které v domácím prostředí vyzve Moldavsko. Zápas bude určitě hodně zajímat české fotbalisty, kteří včera prohráli v Chorvatsku 1:5, neboť jsou ve stejné skupině jako oba dnešní soupeři.