Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Litva : Polsko - 10. října 2017   18:00

0:2
(0:0)
Polsko
Polsko
62' Tomczyk   • 80' Michalak
Litva
(4-1-4-1) Gertmonas – Antanavičius, Sadauskas (63. Olberkis), Šveikauskas, Barauskas – Rakauskas – Jankauskas (78. Dubickas), Šimkus (C), Kloniunas (71. Romanovskij), Lasickas – Mickevičius
Romanovskij, Baniulis, Baniulis, Janonis, Matulevičius, Adamonis, Olberkis
Stavros Mantalos – Christos Akrivos, Vasileios Karavassilis (GRE)
Gargždai Stadium
Polsko
(4-3-1-2) Loska – Stolarski, Wieteska, Bochniewicz, Gumny – Piotrowski, Dziczek, Żurkowski (88. Kopacz) – Kapustka (73. Michalak) – Kownacki (C), Swiderski (60. Tomczyk)
Kopacz, Bartosz, Bednarek, Grabara, Jóźwiak, Michalak, Tomczyk

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:18.
Ihned po třech nastavených minutách ukončil hlavní arbitr tento souboj mezi Litvou a Polskem. Po nezáživném prvním poločase se tempo hry zvýšilo. To především díky prvnímu gólu, který po dvou minutách na hřišti zaznamenal Tomczyk. I druhou branku Polska obstaral střídající fotbalista, deset minut před koncem se prosadil Michalak! V samotném závěru přišla červená karta pro Antanavičiuse, který šel do souboje oběma nohama napřed. Hosté si po zásluze odváží tři body!
90+4'
90+2'
Utkání se už jen dohrává, Poláci kombinují na vlastní polovině hřiště a čekají na závěrečný hvizd sudího Mantalose.
90+1'
Hlavní sudí přidal tři minuty nad rámec druhého poločasu. V té první se míč dostal až do zámezí, rozehrávat tak bude Loska.
90'
Litva dostala výhodu přímého kopu jen těsně za velkým vápnem. Nacvičený signál skončil střelou Lasickase, která končí v dobře postavené zdi!
88'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Żurkowski, přichází Kopacz.
87'
Hosté se hnali do další příležitosti. Litevští zadáci se ubránili jen za cenu rohového kopu, Poláci využijí závěrečného střídání.
86'
Domácí už jakoby psychicky nezvládali závěr tohoto utkání! Antanavičius šel teď do souboje s Bochniewiczem oběma nohama napřed a po zásluze vidí červenou kartu!
84'
První žlutá také na straně Litvy. Tu nyní dostal Mickevičius, který fauloval Dziczeka.
83'
Poláci rozehrávali přímý kop, který si vzal na starost Kownacki. Hostující kapitán minul domácí bránu, nechybělo však mnoho!
82'
Dziczek to přehnal v souboji s Lasickasem s důrazem a po zásluze vidí žlutou kartu. Už třetí žluté napomínání pro hosty v tomto utkání!
80'
Polsko právě vstřelilo branku!
Druhý střídající hráč, druhá branka hostů! Totožná situace jako u prvního gólu, jen z druhé strany! KONDRAD MICHALAK překvapil domácího gólmana střelou na bližší tyč!
78'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Jankauskas, přichází Dubickas.
78'
Do dobré šance se dostal Lasickas! Ten zkoušel přehazovat brankáře Losku, který vyběhl ven z brány. Střela mu ale vůbec nesedla a skončila vedle levé tyče.
77'
Na zemi teď zůstal ležet hostující Gumny, dobré dvě minutky se nehrálo. Polský fotbalista už je znovu na nohou, hra může pokračovat.
75'
Dlouhá přihrávka na Mickevičiuse končí u brankáře Losky, který vůbec nespěchá a čeká, až k němu doběhne nějaký z litevských fotbalistů.
74'
Obrázek hry se nemění, hra se hodně kouskuje, což v tuto chvíli vyhovuje především hostujícím fotbalistům.
73'
Podruhé v utkání střídají také hosté. Ze hřiště odchází Kapustka, kterého na závěrečných zhruba dvacet minut nahrazuje Michalak.
71'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Kloniunas, přichází Romanovskij.
70'
Poláci se ubránili, ke střele se zhruba pět metrů za velkým vápnem dostal Barauskas, jehož pokus skončil vysoko nad bránou Losky!
69'
Żurkowski fauloval Antanavičiuse, což neuniklo hlavnímu sudímu. Domácí budou rozehrávat další standardku!
67'
Hosté teď hrozí především z rychlých kontrů, domácí hru otevřeli a snaží se s výsledkem něco udělat. Větší příležitosti ale zatím nepřicházejí.
66'
V dobré příležitosti se nyní ocitl hostující kapitán Kownacki! Celou situaci vyřešil skvělým výběhem Gertmonas, který zachránil domácí fotbalisty od druhého inkasovaného gólu!
65'
Kapustka fauloval Lasickase, který následně rozehrál standardní situaci. Dobře to vyřešil Loska, který míč vyboxoval do bezpečí!
63'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Sadauskas, přichází Olberkis.
62'
Kapustka míč posunul na levou stranu, PAWEL TOMCZYK z těžkého úhlu překvapil domácího brankáře střelou na bližší tyč a po dvou minutách na hřišti otevírá skóre tohoto duelu!
60'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Swiderski, přichází Tomczyk.
60'
Piotrowski míč posunul na Żurkowskiho! Ten se ocitl ve výborné příležitosti, ovšem balón mu skočil. Následný pokus hostujícího fotbalisty končí vysoko nad!
58'
Hostující kapitán se nyní s míčem dostal až do zámezí, rozehrávat bude brankář Gertmonas, který však příliš nepospíchá.
57'
Centr z levé strany propadl až na úplně volného Šimkuse. Jeho pokus z voleje však končí v náručí hostujícího gólmana!
56'
Penalty se nyní dožadoval také domácí Lasickas! Rozhodčí ani nyní nepíská, vzápětí však trestá Żurkowskiho žlutou kartou!
54'
Na druhé straně hřiště přišel zajímavý centr, žádný z domácích fotbalistů ale na balón nedosáhl.
53'
Poláci se dožadovali odpískání pokutového kopu, ve vápně upadl kapitán Kownacki! Hlavní sudí zůstává klidný a ukazuje polskému hráči, aby se rychle zvedal!
52'
Dlouhý nákop domácího brankáře, míč končí na kopačkách polských fotbalistů, kteří znovu rozvíjí další útočnou akci z vlastní poloviny.
51'
Do dobré příležitosti se dostal Kapustka, který dostal spoustu prostoru za hranicí velkého vápna. Jeho pokus končí těsně vedle pravé tyče Gertmonase!
50'
Kownacki si v souboji s Barauskasem počínal nedovoleně, hlavní sudí Stavros Mantalos vytahuje úvodní žlutou kartu tohoto utkání.
48'
Domácí do druhé půle vstoupili aktivněji, centr z levé strany teď ale nenašel žádného z litevských fotbalistů, odkopávat bude Loska.
46'
Je to tak, hlavní sudí Mantalos právě ukončil první půli. Příliš pohlednou pětačtyřicetiminutovku jsme neviděli, jedinou vážnější šanci měl v patnácté minutě Kapustka, který však nedokázal prostřelit domácího gólmana. Fotbalisté Litvy se výborně brání, Poláci to ve druhém poločase nebudou mít vůbec jednoduché. Uvidíme, s čím oba celky přijdou do druhé půle, která začne zhruba v 19:01.
45+2'
45+1'
Hlavní sudí přidal jednu minutu nad rámec prvního poločasu. Piotrowski si pomohl faulem, víc už se nejspíše nestane.
45'
Rozběhla se poslední minuta první půle, Poláci drží míč na svých kopačkách, žádné další příležitosti ale nepřicházejí.
44'
Další nákop na polovinu soupeře. Poláci teď zaváhali, celou situaci musel hasit až Stolarski odkopem do zámezí.
42'
Fotbalisté Litvy postupovali do zajímavého přečíslení! Rychlou kombinací se ale do žádné příležitosti dostat nedokázali a přišli o míč.
41'
Zdlouhavá kombinace hostů na vlastní polovině, domácí fotbalisté vyčkávají, jsou hodně hluboko.
40'
Z dlouhé vzdálenosti to nyní zkusil Gumny! I jemu se střelecký pokus vůbec nevydařil a skončil vysoko nad. Gertmonas s rozehrávkou příliš nepospíchá.
38'
Několik drobných faulů ve středu hřiště. Tím posledním se provinil Lasickas, který fauloval Stolarskiho, Poláci jdou rychle dopředu.
37'
Je to tak, kapitán Kownacki se rozhodl pro střelu, která se mu vůbec nevyvedla. Míč končí vysoko nad bránou Gertmonase!
36'
To je zajímavá příležitost pro hosty! Sadauskas zhruba dva metry za velkým vápnem fauloval Piotrowskiho. Přímý kop pro Poláky, který si nejspíše vezme na starost Kownacki!
35'
Druhý rohový kop Poláků v tomto zápase rozehraje Kapustka.
33'
Obrázek hry je i nadále stejný, Poláci jsou lepším týmem. Kromě zdlouhavé kombinace však žádné větší příležitosti nepřicházejí.
32'
Útočný faul také na druhé straně hřiště. Šimkus si v souboji s Kownackim pomohl nedovoleně, Poláci ihned rozehrávají.
31'
Po míči se nyní natahovali hned dva polští fotbalisté, kteří na balón nedosáhli. Poté byl odpískán útočný faul, Bochniewicz navíc zůstal ležet na trávníku a bude muset být ošetřen.
29'
Faulem si pomohl Kloniūnas, další standardní situace pro hostující tým.
28'
Dobrou přihrávku dostal Lasickas. Míč však nestihl na hrací ploše, v opačném případě by domácí uháněli do zajímavého brejku!
27'
Hodně ostrý zákrok na hostujícího kapitána. Kownacki chvíli zůstal ležet na trávníku. Už je ale znovu na nohou a může se zapojit do hry.
25'
Ke střele se nakonec dostal Šveikauskas, kterému se jeho pokus vůbec nevydařil. Ihned poté přišel útočný faul Barauskase, domácí se rychle vrací.
24'
Po delší době o sobě dali vědět také domácí, kteří vybojovali svůj první roh v tomto utkání. Ten už míří rozehrát Lasickas.
23'
Poláci jsou zatím určitě aktivnějším celkem a mají navrch. Až na příležitost Kapustky se ale do vážnější příležitosti nedostali.
22'
Na zemi teď zůstal ležet jeden z domácích hráčů. Ten musí až za lajnu, hra může pokračovat, fotbalisté Litvy zůstávají u balónu.
20'
Dobrou přihrávku dostal Swiderski, kterému však střela vůbec nesedla. Hostující fotbalista trefil jednoho z bránících hráčů!
19'
Domácí se nyní ubránili jen za cenu prvního rohového kopu v tomto utkání, který už běží rozehrát Żurkowski.
18'
Šveikauskas to nyní přehnal v souboji s Piotrowskim s důrazem a může být rád, že nevidí žlutou kartu. Standardka pro hosty!
16'
Vypadalo to na rohový kop pro hosty. Domácí však stihli míč na hrací ploše, Poláci budou pouze vhazovat.
15'
První šance tohoto utkání přišla po necelé čtvrthodině hry! Skvělý pas dostal zhruba na hranici malého vápna Kapustka, proti kterému dobře vyběhl Gertmonas! Brankář Litvy teď zachránil domácí od inkasované branky!
13'
Menší závar v pokutovém území Litvy končí dalším odkopem do bezpečí, Poláci rychle rozehrávají.
12'
Další práce pro brankáře Gertmonase, který volí dlouhý výkop na polovinu soupeře. Na první vážnější příležitost zatím stále čekáme.
10'
Zadáci Litvy teď volili dlouhý nákop na polovinu soupeře, Poláci tak začínají znovu z vlastní poloviny.
9'
Zatím se hraje hodně opatrně z obou stran, nikdo nechce udělat chybu, rozehrávat bude Gertmonas.
8'
Rakauskas se nyní trochu smolně zapomněl za obranou Polska, byl mu pochopitelně odmáván a následně i odpískán ofsajd.
6'
Sám na bránu mohl postupovat Kownacki! Toho však zastavil praporek čárového rozhodčího, který signalizoval ofsajd!
5'
Poláci zatím kombinují na vlastní polovině a hledají skulinku v obraně soupeře.
4'
Míč si vzal na starost Lasickas, který do vápna poslal zajímavý centr. Loska však celou situaci včasným výběhem vyřešil, hostující brankář bude nyní rozehrávat.
3'
Stolarski si pomohl rukou, což neuniklo hlavnímu sudímu. Hostující obránce se hodně zlobí, domácí budou rozehrávat standardní situaci!
1'

Litva: (4-1-4-1) Gertmonas – Antanavičius, Sadauskas, Šveikauskas, Barauskas – Rakauskas – Jankauskas, Šimkus (C), Kloniunas, Lasickas – Mickevičius
Náhradníci: Romanovskij, Baniulis, Baniulis, Janonis, Matulevičius, Adamonis, Olberkis

Polsko: (4-3-1-2) Loska – Stolarski, Wieteska, Bochniewicz, Gumny – Piotrowski, Dziczek, Żurkowski – Kapustka – Kownacki (C), Swiderski
Náhradníci: Kopacz, Bartosz, Bednarek, Grabara, Jóźwiak, Michalak, Tomczyk

Rozhodčí: Stavros Mantalos – Christos Akrivos, Vasileios Karavassilis (GRE).
Utkání bude jako hlavní řídit pan Stavros Mantalos. Na čarách mu budou pomáhat pánové Christos Akrivos a Vasileios Karavassilis. Jako čtvrtý bude připraven Ioannis Papadopoulos (všichni GRE).
Na druhé straně Polsko, které do této kvalifikace vstoupilo daleko lépe. Nejprve zvítězilo na půdě Gruzie, ovšem před pár dny přišla remíza proti Finsku. V tomto utkání padlo šest branek! Nejlepším střelcem Poláků je zatím Dawid Kownacki, který nastřílel už čtyři góly. Tento dvacetiletý fotbalista momentálně hraje v Itálii za Sampdorii Janov.
Litva do kvalifikace vstoupila vítězstvím 3:0 proti Faerským Ostrovům. Začátkem září však přišla také první prohra. Dánové potvrdili roli jasného favorita a na domácí půdě zvítězili 6:0. Domácí budou v tomto souboji jednoznačným outsiderem, ovšem v posledních letech už několikrát ukázali, že překvapit rozhodně umí!
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! V úterý pokračuje kvalifikace na Mistrovství Evropy fotbalistů do jednadvaceti let a na programu je spousta zápasů. V rámci třetí skupiny nás čeká souboj mezi Litvou a Polskem.