Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Sev. Irsko : Estonsko - 10. října 2017   20:30

Sev. Irsko
Sev. Irsko
2' Johnson  • 43' Gorman  • 61' Sykes  • 75' Sykes
4:2
(2:2)
Estonsko
Estonsko
11' Liivak   • 20' Sappinen
Sev. Irsko
Mitchell – Dummingan, Donelly (C), Johnson, Doherty – Sykes, Gorman (58. Paul), Thompson (81. Owens) – Kennedy (76. Smyth), Parkhouse, McDonagh
Hazard – Doherty, McClean, McGonigle, Owens, Paul, Smyth
Reinert – Højgaard, Egholm
Mourneview Park, Lurgan
Estonsko
Igonen – Lukka (81. Jarvelaid), Kaldma, Grauberg, Lilander – Miller, Slein, Ainsalu, Liivak (75. Sinyavskiy) – Sappinen (C), Jarva (58. Roosnupp)
Vaikla – Jarvelaid, Magi, Riiberg, Roosnupp, Sinyavskiy

Já vám děkuji za dnešní utkání, viděli jsme mnoho branek a já doufám, že jste se bavili a budu se těšit příště.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 9:10.
Konec zápasu je tady, viděli jsme utkání plné branek! Nejprve se prosadil Ryan Thompson, následně ale dvěma góly zápas otočili Frank Liivak a Rauno Sappinen. Už už první poločas končil, když se prosadil Dale Gorman a upravil poločasové skóre na 2:2.
Ve druhé části zápasu se prosazoval jen Mark Sykes, ten nejprve v 61. minutě dal na 3:2, aby v v 75. minutě definitivně utnul snahy Estonců.
90+2'
90'
Sudí bude nastavovat nad rámec hrací době 3 minuty.
88'
Rohový kop pro Severní Irsko, zahrávat ho bude Sykes.
87'
Roosnupp se objevil v ofsajdovém postavení.
86'
McDonagh kopal volný kop, Doherty se ale ve zdi přetlačoval příliš důrazně a fauloval, tudíž je po šanci.
81'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Thompson, přichází Owens.
81'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Lukka, přichází Jarvelaid.
81'
Slein zavinil další volný kop ve prospěch domácích, fauloval střelce dvou branek Sykese.
76'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Kennedy, přichází Smyth.
75'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Liivak, přichází Sinyavskiy.
75'
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
To jsou tedy střelecké hody! Na 4:2 zvyšuje svoji druhou trefou MARTK SYKES, to už budou Estonci jen těžko dotahovat.
72'
Kennedy natáhl ke střele zpoza vápna, jenže tři tyče úplně minul.
70'
Velká šance na srovnání pro Estonsko! To když se střídající Roosnupp dostal ke střele, kterou zastavila až tyč.
69'
Thompson se dostal ke střele, nicméně až k Igonenovi neprošla.
68'
Doherty se nechal nachytat v ofsajdovém postavení.
64'
Na druhé straně se o odpověď snažil Lilander, ten měl k dispozici volný kop z relativně dobré pozice, a tak to zkusil přímo na bránu – bohužel pro hosty tři tyče minul.
61'
Pátá branka dnešního utkání, tu obstaral MARK SYKES – 3:2 pro domácí!
58'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Jarva, přichází Roosnupp.
58'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Gorman, přichází Paul.
53'
Dummingham se hnal k zakončení, ale nakonec byl hodně nepřesný.
50'
Žlutou kartu dostává Donelly (Severní Irsko).
48'
Rohový kop ve prospěch Estonska, zahrával ho Lilander a Miller se dostal k zakončení, které vypadalo slibně, nicméně proti byl brankář Mitchell, který celou situaci vyřešil.
47'
Výkop obstarali hosté, do první akce se ale dostali domácí, jenže Doherty neuhlídal svůj pohyb a nacházel se v ofsajdu.
46'
Konec prvního poločasu, který nám přinesl hned čtyři branky! Nejprve se prosadil Ryan Thompson, následně ale dvěma góly zápas otočili Frank Liivak a Rauno Sappinen. Už už poločas končil, když se prosadil Dale Gorman a skóre je tak 2:2.
45+1'
45'
Sudí bude nastavovat jednu minutu.
43'
DALE GORMAN dokázal využít možnosti několika volných kopů za sebou a prostřelil Igonena!
41'
Lukka fauluoval Sykese a Thompson bude moci zahrávat volný kop.
39'
Parkhouse se chytil do ofsajdové pasti.
38'
Thompson se znovu dostal do zakončení, tentokrát jen minul bránu hostí. Tlak domácích sílí, snaha o vyrovnání je velká.
35'
Akce pokračovala a v dobré pozici se ocitl Thompson, nicméně i jeho střela se k Igonenovi nedostala.
34'
Na druhé straně měli možnost rohového kopu hráči Severního Irska, ten zahrával Sykes a ke střele se dostal Doherty, jenže jeho střela byla zblokována.
32'
Lilander zahrával rohový kop hostí, Jaarva ale v pokutovém území byl příliš důrazný a fauloval.
30'
Kaldma zachycen v ofsajdovém postavení.
29'
Na druhé straně přímý kop zahrával Slein, pěknou střelu musel zneškodnit Mitchell.
26'
Doherty tvrdě fauloval estonského Ainsalu.
25'
Rohový kop skončil nepřesným zakončením Grauberga.
24'
A Sappinen je při chuti, jeho střelu z hranice vápna zblokovali obránci na roh.
22'
Jaarva fauloval při napadání kapitána Donnellyho. Domácí mají možnost rozjet postupnou akci ze zadních řad.
20'
Estonsko právě vstřelilo branku!
Rohový kop ve prospěch Estonska, který zahrával Lilander, dotlačil do brány kanonýr estonské ligy RAUNO SAPPINEN!
18'
Kapitán Donelly se dostal k zakončení a mohl tak vstřelit svou třetí branku za národní tým v této kvalifikaci, to by ale nesměl hlavou bránu minout.
17'
Další rohový kop ve prospěch domácích, tentokrát ho zkusí zahrát Sykes.
15'
Thompson se chopil míče a roh zahrál, jenže tentokrát se hosté v klidu ubránili.
14'
Hráči Severního Irska se dostali poblíž brány Igonena a budou mít k dispozici rohový kop.
13'
Ofsajd ve kterém se nacházel McDonagh, a tak snaha domácích byla zbytečná.
11'
Tak branky snad padají jen po serii faulů, stejně jako u první branky předcházelo této několik faulů. Tentokrát míč do sítě Mitchella dostal FRANK LIIVAK, kterému asistoval kapitán Sappinen. Je srovnáno – 1:1!
6'
Thompson zavinil volný kop, to když fauloval Ainsalu, který svou zarputilostí nejprve domácího hráče odzbrojil a poté si míč dobře pokryl.
5'
Šance Kennedyho brankou neskončila, proti byl totiž brankář Igonen.
4'
Vytáhnout se musel brankář Igonen, ten teď čelí doslova nájezdům domácích hráčů.
2'
Tak to je rychlé otevření skóre! Po sérii faulů jsme svědky branky! Z volného kopu po nešetrném zákroku Grauberga se prosazuje RYAN JOHNSON, kterému asistoval Thompson!
2'
Tak tento faul vyplynuj z pouhé frustrace, tak to posoudil i sudí a žlutý kartonek vidí Grauberg.
2'
Parkhouse hned v úvodu docela tvrdě fauluje Grauberga.
1'
Zápas nám rozehráli domácí a my můžeme společně sledovat první akci zápasu.
1'

Severní Irsko: Mitchell – Dummingan, Donelly (C), Johnson, Doherty – Sykes, Gorman, Thompson – Kennedy Parkhouse, McDonagh
Náhradníci: Hazard – Doherty, McClean, McGonigle, Owens, Paul, Smyth

Estonsko: Igonen – Lukka, Kaldma, Grauberg, Lilander – Miller, Slein, Ainsalu, Liivak – Sappinen (C), Jarva
Náhradníci: Vaikla – Jarvelaid, Magi, Riiberg, Roosnupp, Sinyavskiy

Rozhodčí: Reinert – Højgaard, Egholm.
Vzájemné utkání
Před dnešním utkání nesmíme zapomenout na duel dnešních soupeřů hned z kraje kvalifikačních bojů, který se hrál již 8. června tohoto roku.
Zápas hraný v Estonsku skončil prohrou domácích 1:2, nicméně do vedení šli zásluhou Sappinena právě hráči Estonska. Srovnání zajistil Parkhouse a hlavně o definitivní otočení výsledku utkání se postaral Liam Donelly, který v 94. minutě dokázal vsítit pokutový kop.
Estonsko U21
Bohužel se mladičkému celku kvalifikace prozatím nepovedlo potěšit své fanoušky. Estonsko odehrálo ze všech týmů nejvíc utkání (4), a i přesto je ukováno na poslední pozici s pouhým jedním bodem za remízu s Albánií 0:0.
Další tři utkání tento celek prohrál, nejprve právě s jejich dnešních soupeřem ze Severního Irska 1:2, následně se Slovenskem stejným brankovým rozdílem a poslední utkání se Španělskem 0:1.

Jedinými střelci týmu jsou hráči z FC Flora (estonská nejvyšší soutěž) – Poom a Sappinen. Druhý jmenovaný se pyšní výtečnou bilancí v nejvyšší estonské soutěži, to když vstřelil za svoji kariéru v FC Flora 64 branek v 101 zápasech!
Severní Irsko U21
Vyrovnat úspěch seniorského celku bude zajisté těžké, nicméně po třech odehraných zápasech zatím patří celku Severního Irska druhá pozice za prvním Slovenskem. Umístění si prozatím zajistilo výhrami s Estonskem 2:1 a Albánií 1:0, obě dvě utkání rozhodl penaltou v nastaveném čase Liam Donelly. V posledním utkání se celek utkal s prvním Slovenskem a Sev. Irsko padlo 0:1.

Nejlepším střelcem je Liam Donelly, hráč Hartlepool United FC, který vstřelil dvě branky, nicméně síť rozvlnil vždy po střele z penaltového puntíku. Jedinou branku ze hry vstřelil jeho spoluhráč Parkhouse. Severnímu Irsku tedy náleží těsně pozitivní skóre 3:2 a šest bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.