Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Sev. Irsko - 5. září 2017   20:30

Slovensko
Slovensko
61' Bénes
1:0
(0:0)
Sev. Irsko
Sev. Irsko
Slovensko
Rodák – Šulek (80. Kružliak), Vavro, Sipľak, Hancko – Lesniak – Čmelík (70. Špalek), Hromada (C), Bénes, Polievka (90+2 Jirka) – Balaj.
Jakubech – Káčer, Vestenický, Černák. Trenér: Pavel Hapal.
FK Senica - Senica (SVK)
2339 diváků
Sev. Irsko
Mitchell – Dummingan, Donnelly (C), Johnson, Doherty (78. McDonagh) – Gorman (57. Gordon), Hall, Thompson – Smyth (78. Parkhouse), Kennedy, Owens.
Hazard – McDermott, McGonigle, McClean. Trenér: Ian Baraclough.

Fotbalisté slovenské reprezentace do 21 let před svými fanoušky v Senicy dokázali navázat na těsnou výhru z Estonska, když zásluhou Lászlá Bénese porazili zaslouženě Severní Irsko, v jehož dresu zahodil dvě obrovské šance Paul Smyth. Slovensko je po dvou duelech kvalifikační skupiny na EURO stoprocentní. Konečný výsledek. Slovensko 1 Severní Irsko 0.
90+4'
90+3'
Do konce zápasu zbývají odehrát necelé dvě minuty a vypadá to, že Slovensko i podruhé v řadě těsně zvítězí.
90+2'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Róbert Polievka, přichází Erik Jirka.
90'
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 4 minuty.
89'
Jakub Hromada na levé straně hřiště rozehrál rohový kop, kapitán slovenské reprezentace ale v šestnáctce žádného ze svých spoluhráčů centrem nenašel.
88'
Róbert Polievka sice na vzdálenější levé straně na prudký centr z pravého křídla nedosáhl, palcem ale spoluhráči poděkoval za myšlenku. Následovat bude rohový kop.
87'
Jordan Thompson se pokoušel založit útok dlouhým kolmým pasem vpřed, jenže míč poslal do zámezí.
85'
Severní Irsko se snaží za jednobrankového rozdílu logicky usilovně vyrovnat a tlačí se směrem dopředu. Slováci mají šanci podnikat protiútoky do otevřené obrany.
81'
Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a Slovensko začíná koncentrovat svou pozornost především dozadu.
80'
Michal Sipľak viděl ihned po vystřídání na slovenské straně žlutou kartu za ostrý faul ve středu hřiště.
80'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Martin Šulak, přichází Dominik Kružliak.
78'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Ben Doherty, přichází Jamie McDonagh.
78'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Paul Smyth, přichází David Parkhouse.
76'
Ryan Johnson nedokázal odvrátit na přední tyči centr Slovenska z pravé strany a potrestat ho za to mohl Filip Balaj, jenže po zkrocení těžkého míče pálil vedle pravé tyče.
75'
Dnešní utkání sleduje 2339 diváků.
74'
Ben Kennedy si naběhl do šestnáctky na krásný centr z levé strany, jenže v záklonu hlavičkoval vysoko nad.
73'
Fotbalisté Severního Irska šlápli do pedálů a na levé straně hřiště začínají být čím dál více nebezpečnější, jenže Slováci k nim brzy přistupují a znemožňují jim vystřelit na bránu.
70'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Nikolas Špalek.
67'
Paul Smyth selhal podruhé v zápase v obrovské brankové příležitosti! Fotbalista Severního Irska na vzdálenější levé tyči krásně zalepil míč po přetaženém centru z pravé strany a ještě si míč přistrčil do lepší pozice, levačkou se ale poté hodně ukopl a jeho střela k překvapení všech skončila hodně mimo! Paul Smyth si byl vědom, jak dobrá šance to byla. Hlava končí v dlaních.
66'
Ben Doherty na obranné polovině v blízkosti středového kruhu sestřelil Lukáše Čmelíka a viděl žlutou kartu.
61'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Martin Šulek na pravém křídle rozjel rychlý protiútok a kolmou přihrávkou našel rozeběhnutého Lukáše Čmelíka, který v pokutovém území zvedl hlavu a z jeho pravé strany poslal pod sebe zpětnou přihrávku. Na tu si ze druhé vlny krásně naběhl LÁSZLÓ BÉNES a přízemní střelou bez přípravy, která ještě byla tečována, zamířil ke vzdálenější levé tyči! Slovensko vede nad Severním Irskem 1:0!
60'
Paul Smyth si nabíhal na pravé straně šestnáctky na míč po rozehrání standardní situace z levého křídla, jenže na něj nedosáhl a rukama si otřel pot z obličeje.
57'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Dale Gorman, přichází Shea Gordon.
53'
Filip Lesniak načechral do šestnáctky nádherný kolmý pas a Ben Hall ho hlavou poslal vysoko do vzduchu, za což ho mohl v blízkosti levé tyče potrestat Filip Balaj, v těžké pozici se mu ale zakončení z otočky nepovedlo a Ben Hall před brankovou čárou míč odkopl! Poté ještě přišla střela zpoza šestnáctky, obrana Severního Irska ji ale zablokovala. Skvělý zápas, chybí jen góly.
50'
Jordan Thompson dostal žlutou kartu poté, co pár okamžiků před tím jeden ze Slováků hlavičkoval těsně nad.
48'
Dale Gorman měl obrovské štěstí, protože unikajícího Davida Hancka fauloval v těsné blízkosti šestnáctky.
47'
Slovenští fotbalisté v úvodu druhého poločasu rozehráli na levé straně hřiště standardní situaci nakrátko a po nápaditém signálu hlavičkoval na vzdálenější pravé tyči pohotově Filip Balaj, jehož rybičku Conor Mitchell skvělým reflexivním zákrokem vytáhl na rohový kop! Nádhera!
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:31.
Slovensko v úvodu zápasu přežilo klinickou smrt, když Paul Smyth již ve třetí minutě utkání po krásné kolmé přihrávce za obranu povodil brankáře Marka Rodáka a z úhlu poté trestuhodně mířil nad břevno prázdné brány. Domácí ožili a nejblíže ke vstřelení gólu byl aktivní David Hancko, jehož pohotovou střelu ze střední vzdálenosti Conor Mitchell vytáhl na tyč. Skóre po prvním poločase. Slovensko 0 Severní Irsko 0.
45'
45'
Denis Vavro napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné technické střele, ovšem ne dostatečně na to, aby nabrala gólové parametry a neskončila vedle vzdálenějšího levého horního rohu.
45'
László Bénes před pár okamžiky pálil těsně mimo a nyní na půlící čáře pocítil tvrdost irského fotbalu, když do něj ve skluzu tvrdě zajel Jordan Thompson.
42'
László Bénes si vyloužil potlesk fanoušků poté, co zpoza šestnáctky napřáhl k táhlé přízemní střele, která byla tečována a těsně minula přední pravou tyč brány! Příliš nechybělo.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut a vypadá to, že úvodních 45 minut gól nenabídne.
38'
David Hancko je ošetřován u postranní čáry, zatímco fotbalisté Severního Irska sportovně vrací míč Slovensku.
37'
Slovenští hráči zakopli míč poté, co zůstal na hřišti ležet David Hancko, kterého jeden z protihráčů ve středu hřiště nepříjemně udeřil do oblasti pravého oka.
35'
László Bénes rozehrál na levé straně hřiště standardní situaci a sledoval, jak je jeho centr na vzdálenější tyči odvracen.
32'
Jakub Hromada neohroženě vlétl do souboje, aby vybojoval ztracený míč nedaleko šestnáctky Severního Irska, jenže to přehnal s důrazem a byl mu odpískán faul.
31'
Po úvodní půlhodině zkusil střelecké štěstí Róbert Polievka, jeho táhlá střela ale zamířila nad bránu.
28'
Žluté napomenutí si ze souboje odnesl také Filip Balaj.
27'
Liam Donnelly ve středu hřiště tvrdě zajel do jednoho ze slovenských hráčů a viděl žlutou kartu.
25'
David Hancko si naběhl ve středu hřiště na přihrávku z pravé strany a ze střední vzdálenosti napřáhl bez přípravy k nádherné táhlé střele, která málem skončila ve vzdálenějším pravém horním rohu, Conor Mitchell ale po fantastickém skoku dokázal míč rukou vytáhnout na tyč! Z pravé strany šestnáctky ještě přišla dorážka, přízemní střela ale minula přední tyč. Škoda!
24'
Dale Gorman se snažil vybojovat v blízkosti šestnáctky míč, jenže fauloval Lászlá Bénese.
22'
Ze zápasu uběhlo dvacet minut a na straně Severního Irska pálil zpoza šestnáctky nepřesně Dale Gorman.
19'
Po centru z pravé strany vznikl v pokutovém území Severního Irska obrovský zmatek, kterého mohl tvrdou přízemní střelou ze druhé vlny využít Lukáš Čmelík! Střela slovenského fotbalisty mířila k levé tyči, Conor Mitchell ji ale dokázal vsedě vykopnout! Další velká šance.
17'
Severní Irsko na levé straně rozehrálo rohový kop a na hranici malého pokutového území hlavičkoval ke vzdálenější pravé tyči zřejmě Ryan Johnson, jeho gól ale kvůli faulu nebyl uznán!
14'
Jordan Thompson si ze druhé vlny naběhl na odražený míč po centru z pravé strany a bez přípravy napřáhl k táhlé přízemní střele, která nabrala opačnou faleš a minula pravou tyč.
13'
David Hancko je v úvodu utkání hodně vidět. Domácí fotbalista nyní napřáhl zpoza šestnáctky k dalekonosné střele, která zamířila vysoko nad. Odkop od brány.
10'
Úvodních deset minut přineslo na obou stranách jednu zajímavou brankovou příležitost, ta v podání Severního Irska ovšem byla stoprocentní. Slováci musí být rádi, že je to 0:0.
6'
Róbert Polievka na levém křídle zvedl hlavu a parádní kolmou přihrávkou mezi dvěma protihráči našel na přední tyči nabíhajícího Davida Hancka, jenže jeho přízemní střela byla příliš slabá na to, aby ji hostující brankář Conor Mitchell nadvakrát nedokázal nakonec zkrotit!
4'
Slovensko odpovědělo útokem, po kterém se málem dostal jeden z domácích hráčů na přední tyči do zakončení, jenže než se k němu odhodlal, jeden z Irů se mu vrhl pod nohy!
3'
Slovensko vstoupilo do utkání aktivněji, již po necelých třech minutách ale mohlo inkasovat! Paul Smyth si na levé straně šestnáctky naběhl na dlouhou kolmou přihrávku za slovenskou obranu a měl dostatek času na to, aby vybíhajícího Marka Rodáka oklamal parádní kličkou a z úhlu zamířil do prázdné brány, jeho rána pravačkou ale zamířila těsně nad břevno!
1'

Slovensko: Rodák – Šulek, Vavro, Sipľak, Hancko – Lesniak – Čmelík, Hromada (C), Bénes, Polievka – Balaj.
Náhradníci: Jakubech – Kružliak, Káčer, Vestenický, Černák, Špalek, Jirka. Trenér: Pavel Hapal.

Severní Irsko: Mitchell – Dummingan, Donnelly (C), Johnson, Doherty – Gorman, Hall, Thompson – Smyth, Kennedy, Owens.
Náhradníci: Hazard – McDermott, Gordon, McGonigle, McDonagh, Parkhouse, McClean. Trenér: Ian Baraclough.

Rozhodčí: Halil Umut Meler. Asistenti: Ekrem Kan, Kerem Ersoy. Čtvrtý rozhodčí: Arda Kardeşler (všichni TUR).
Slovenský fotbal během posledních šesti let prožívá velký vzestup a kategorie do 21 let se stává čím dál větším příslibem do budoucnosti. Slováci vstoupili do kvalifikace na EURO 2019 v pátek 1. září a byli úspěšní, když v Estonsku šťastně zvítězili 2:1. Estonsko sice dokázalo sedm minut před koncem vyrovnat, jenže v 89. minutě si vstřelil vlastní gól Kaspar Mutso. Dalším soupeřem Slovenska bude v úterý večer Severní Irsko, které se nachází se šesti body v čele skupiny 2 poté, co stejně jako náš soused zvítězilo v Estonsku těsně 2:1 a doma porazilo nejtěsnějším rozdílem 1:0 Albánii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.