Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Rusko - 10. října 2017   18:00

Srbsko
Srbsko
14' Pantič  • 34' Jovič  • 60' Jovič
3:2
(2:2)
Rusko
Rusko
26' Zhemaletdinov   • 42' Melkadze
Srbsko
Radunovič – Stevanovič, Jovanovič, Milenkovič, Bogosavac – Lukič (87. Mesarovič), Pantič (65. Masovič), Grujič – Radonjič (78. Pantovič), Jovič, Živkovič (C)
Ostojič – Adzič, Masovič, Mesarovič, Pantovič, Suponjič, Vučič
Farkas – Buzás, Szert
Karadjordje, Novi Sad
Rusko
Mitryushkin – Rassakazov, Likhachev, Chernov, Shakuro – Lanin, Guliev (79. Chalov) – Zhemaletdinov (82. Zhamaletdinov), Zhigulev (C), Oblyakov (71. Bakaev)– Melkadze
Obukhov – Bakaev, Fomin, Chalov, Kalugin, Oblyakov, Zhamaletdinov

Dnes tedy zvítězil v tuhém boji favorit utkání – Srbsko. Viděli jsme mnoho branek a já proto doufám, že se vám utkání líbilo a já se budu těšit příště.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:22.
Je tu konec dnešního utkání, ve kterém padlo hned 5 branek. První vstřelil Pantič již ve 14. minutě. O 12 minut později srovnal důraznou dorážkou Zhemaletdinov, to aby ve 34. minutě zvýšil na 2:1 Jovič. Aby toho nebylo málo, dočkali jsme se i vyrovnání na 2:2, to když se prosadil Georgi Melkadze. O poločase se tedy šlo do kabin za stavu 2:2.
Ve druhé půli ale misky vah převážil na stranu Srbska Luka Jovič, který po rychlém brejku dokázal dát branku na konečných 3:2.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Shakuro (Rusko).
90+2'
Za zdržování dostal žlutou kartu Stevanovič.
90'
Sudí bude nastavovat 3 minuty nad rámec hrací doby.
88'
Jovič se dostal ke skákavému míči ve vápně, ten napálil vší silou a bránu přestřelil.
87'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Lukič, přichází Mesarovič.
87'
Útočný faul překazil snažení ruských reprezentantů.
86'
Možnost rohového kopu pro Rusy vybojoval Chalov.
85'
Mitryushkinovi se rozehrávka míče rozhodně nedaří, to je slabá stránka mladého ruského brankáře. Již po několikáté se zmohl pouze na odkop, který mířil do autu.
84'
Rusové by sice teď měli začít tlačit na svého soupeře, to se ale nedaří, Srbové zdatně konkurují.
82'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Zhemaletdinov, přichází Zhamaletdinov.
81'
Žlutou kartu dostává Likhachev (Rusko).
79'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Guliev, přichází Chalov.
78'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Radonjič, přichází Pantovič.
77'
Guliev a Lanin založili akci ve středu pole, krásně se Rusové dostali až do vápna, kde Zhigulev našel svého spoluhráče na druhé straně vápna, který se snažil propálit vše, co mu stálo v cestě – nepodařilo se.
76'
Škoda, nepovedená přihrávka Joviče zakončila velice dobře vyhlížející se akci.
75'
Živkovič se znovu ukázal, je to opravdový lídr, jeho kličkování zakončil střelou, kterou ale Mitryushkin zachytil do koše.
73'
Melkadze si vyšlápl při napadání na Bogosavače,útočný faul.
72'
Rusové se poslední minuty snaží o kontrolu míče, ale nedaří se jim finální přihrávky, ty jsou dosti nepřesné.
71'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Oblyakov, přichází Bakaev.
69'
Srbové dostali dost volného prostoru na pravé straně hřiště, konkrétně Živkovič si udělal z Rusů téměř kužele, nicméně jeho střela minula branku o pořádný kus.
67'
Útočné snažení Rusů je zase u konce, nepřesně přihrával Guliev.
66'
Žlutou kartu dostává Grujič (Srbsko). Ten si pomohl loktem v hlavičkovém souboji na polovině hřiště.
65'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Pantič, přichází Masovič.
64'
Lukič byl v souboji s Shakurem pozdě, fauloval ho na hranici vápna, a Rusko bude mít možnost volného kopu.
62'
Rusové jsou teď pod tlakem, nezmohli se k ničemu jinému než k dlouhému nákopu. S takovými míči nemá Melkadze šanci nic udělat.
61'
Další brejk domácích už gólové parametry neměl, byl to Pantič, kterému na poslední chvíli utekl míč, když už se chystal ke střele.
60'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Nádherný rychlý brejk po nepovedeném rohu hostů nám předvedli Srbové. Na pravé straně se k míči dostal Živkovič, který milimetrově naservíroval míč do malého vápna, kde si nabíhal LUKA JOVIČ, a ten ve skluzu doslova propálil vybíhajícího Mitryushkina za pomocí břevna!
57'
Rusové se hnali do brejku, jenže domácí důrazně odrazili jejich nažení, konkrétně to byl Lukič, který dokázal odzbrojit Zhiguleva.
55'
Jovič na přihrávku od Pantiče nedosáhl, odkop od brány Mitryushkina.
54'
Rohový kop Živkoviče letěl jen na hranici malého vápna, kde úřadoval Chernov a míč hlavou odpálil.
53'
Hra se zasekla ve středu pole, k vidění je množství soubojů o míč. Odhodlání ani jednomu z celků rozhodně nechybí.
51'
Zhemaletdinov na levé straně prokličkoval obranou soupeře, dokonce nasadil jesličky Chernovovi a natáhl ke střele a míč jen těsně minul bránu soupeře.
50'
Radunovič odkopl míč na polovinu soupeře, kde se o něj doslova prali kapitáni Živkovič A Zhigulev. Lépe ze souboje vyšel srbský hráč, nicméně si pomohl faulem a hrát tak mohou Rusové.
48'
Rohový kop domácích zahrával Živkovič, na ten si naběhl liverpoolský záložník Grujič, hlavou ale nedokázal míč nasměrovat do sítě a bránu přestřelil.
47'
Faul na obranné polovině Rusů, o ten se postaral Nikita Chernov a vykoledoval si za něj žlutou kartu.
46'
Druhou půli nám rozehráli domácí, kteří začínají svoje útočné snažení od svého brankáře Radunoviče.
46'
První poločas je u konce, o branky rozhodně nebyla nouze, první vstřelil Pantič již ve 14. minutě. O 12 minut později srovnal důraznou dorážkou Zhemaletdinov, to aby ve 34. minutě zvýšil na 2:1 Jovič. Aby toho nebylo málo, dočkali jsme se i vyrovnání na 2:2, to když se prosadil Georgi Melkadze.
45'
43'
A znovu Georgi Melkadze, tentokrát skvěle napadal chybujícího Jovanoviče, střelu mu na poslední chvíli zastavil Milenkovič.
42'
Rusko právě vstřelilo branku!
GEORGI MELKADZE nasadil k rychlému úprku od poloviny hřiště, to když dostal parádní přihrávku od svého spoluhráče přímo do tahu, sám ruský útočník si už tváří v tvář s brankářem Radunovičem poradil a zblízka vyrovnal skóre na 2:2!
39'
Grujič se prosadil středem pole až k vápnu soupeře, odkud už neváhal a vystřelil, jenže míči nedal patřičnou razanci, aby mohl Mitryushkina překonat.
38'
Rychlý úprk Melkadzeho po pravé straně vypadal dosti dobře, už už to vypadalo, že unikne i poslednímu strážci, proti byl ale Jovanovič, který parádním zákrokem akci přerušil.
37'
Rusové obléhali vápno soupeře do té doby, než znovu fauloval kapitán Zhigulev.
36'
Žlutou kartu dostává Zhigulev (Rusko).
34'
A je to znovu o jednu branku. Rohový kop obstarali hráči domácích nakrátko, Živkovič napálil z první centr do vápna, kde si míč našel LUKA JOVIČ a hlavou dokázal propnout síť!
33'
Výborně pracují střední záložníci domácích, ti běhají na velkém prostoru a to zaručuje poklidnou přízemní kombinaci.
33'
Hodně lajdácky hozený aut Rasskazova, na střídačce domácích se vzbudila nevole vůči sudímu, který nechal hru pokračovat.
32'
Slušný presink Srbů, u míče ale nadále zůstávají hosté.
31'
Radonjič čaroval na křídle, nakonec se přes Rassakazova nedostal a musel míč vrátit Grujičovi, následovala slušná kombinace v okolí vápna až do té doby, než se míč znovu dostal k Radonjičovi, kterému se nepovedla klička a míč odskákal k Rusům na kopačky.
30'
To by se určitě stalo, ale naražení mezi Lukičem a Jovičem bylo dosti nepřesné. Rusové se sice zmocnili míče, obratem ho ale vrátili k moci domácím.
29'
Srbové správně teď zvolili rozehrávku až od svého brankáře, je nutné trochu uklidnit hru.
27'
Trochu nečekaný úder Rusů, uvidíme, jaký vliv to bude mít na celé utkání, každopádně Srbové rychle ztratili míč a hrát mohou znovu hráči z východu.
26'
Tak a je srovnáno! Na pravé straně velkého vápna si míč na střelu připravil útočník Melkadze, jeho tvrdou ránu ještě dokázal Radunovič vyrazit na druhou stranu, tam už ale číhal RIFAT ZHEMALETDINOV, který dokázal rozvlnit síť!
25'
A Živkovič to zkusil z dobrých 30 metrů přímo na bránu, golman ale byl připraven.
25'
Faulovaný Grujič, tentokrát naprosto jasně.
Těch nedovolených zákroků je na můj vkus docela dost, hlavně Srbům dávají prostor k ohrožení branky.
24'
Živkovič sice Stevanovičovi ukazoval, ať s autovým vhazováním nespěchá, ten ale dal na svoji hlavu a nevyplatilo se, lacině odevzdaný míč Rusům.
23'
22'
Pěkně zvládl kapitán Živkovič otočit těžiště hry na druhou stranu, centr Stevanoviče už ale za moc nestál.
21'
Série autových vhazování na pravé straně hřiště zaměstnává hlavně krajní hráče. Vyjet z přehuštěného prostoru se povedlo až Gulievovi, který si to namířil do středu hřiště a hned střílel. Minimálně prověřil Radunoviče, jestli dává pozor.
20'
Nepřesná přihrávka Pantiče nabídla Rusku míč, ti mohli založit útočné snažení, to by ale Guliev musel mířit svou přihrávku jinak než na Lukiče.
18'
Ano, Rusové sice ovládají míč, jejich kombinace je přesná snad jen mezi obránci, ostatní přihrávky končí někde na hlavě nebo ramenu útočících hráčů, kteří s ním mohou něco děla jen s těží.
17'
Rusové se snaží odpovědět, minimálně držení míče je jasně v jejich prospěch.
16'
Srbové střídavě brání téměř od poloviny hřiště, anebo napadají hodně vysoko. Rychlé napadání se jim teď vyplatilo a celý brejk zakončoval na pravé straně Živkovič, jenže jeho střela nebyla přesná ani důrázná.
14'
DANILO PANTIČ si postavil míč k přímému kopu a napálil míč na bránu, ten se otřel o pravou tyč branky, ale cestu do sítě si našel!
13'
U vápna byl faulovaný Pantič, a to Laninem. Naprosto zbytečný zákrok dává Srbsku k dispozici volný kop z velmi dobré pozice.
12'
Brejk 3 na 3 vedl Zuev, jenže tandem, který provedl na hranici vápna s Melkadzem byl dlouhý a na míč už útočník Ruska nedosáhl.
11'
Pěknou práci s míčem nám ukázal Grujič, následnou pasivní přihrávkou o obráncům ale svého trenéra nepotěšil.
10'
Moc hezky se po levé straně protáhl Radonjič, dostal se až k malému vápnu soupeře, a i když byl téměř z nulového úhlu, pokusil se golmana překvapit. Mitryushkin se ale nenechal nachytat a míč v klidu stáhl.
9'
Opak je pravdou, k udivení všech fanoušků i hráčů se bude kopak od branky Mitryushkina.
9'
Rohový kop vybojoval hráč s číslem 20 – Lukič,
8'
Po sérii přihrávek na pravé straně došlo k centru z kopačky Stevanoviče, jenže ve vápně se v tu chvíli nenacházel ani jeden z útočníků.
7'
Srbové se naprosto v pohodě ubránili najíždějícímu Zhemaletdinovi, za což sklidili potlesk fanoušků.
6'
Pantič utrpěl tržnou ránu v obličeji po hlavičkovém souboji s Chernovem, musí být ošetřován za autovou čarou.
5'
Faul srbského obránce na polovině hřiště, sudí si vystačil s domluvou a tak trochu nucenou omluvou Jovanoviče k Melkadzemu.
4'
Poprvé měli možnost se před svými fanoušky ukázat i domácí, odkop od branky dokázal hlavou prodloužit Jovič, jenže k míči už se pak nedostal žádný ze Srbů.
3'
Lukič se dopustil prvního faulu na Zhiguleva, to proto, že napadal až příliš důrazně poté, co Rusové znovu začínali kombinaci od stoperů.
2'
Úvodní útok zastavil sám Zuev, který něvěděl jak dál a zvolil pasivní přihrávku směrem ke stoperům.
1'
Úvodní výkop nám obstarala reprezentace Ruska, můžeme začít!
1'
-1'
Na stadionu v Novi Sad nám znějí hymny obou reprezentací, tribuny zaplněny nejsou, o to více je ale slyšet malé skandující hloučky fanoušků.

Srbsko: Radunovič – Stevanovič, Jovanovič, Milenkovič, Bogosavac – Lukič, Pantič, Grujič – Radonjič, Jovič, Živkovič (C)
Náhradníci: Ostojič – Adzič, Masovič, Mesarovič, Pantovič, Suponjič, Vučič

Rusko: Mitryushkin – Rassakazov, Dobnya, Chernov, Shakuro – Lanin, Guliev – Zhemaletdinov, Zhigulev (C), Zuev – Melkadze
Náhradníci: Obukhov – Bakaev, Fomin, Chalov, Likhachev, Oblyakov, Zhamaletdinov

Rozhodčí: Farkas – Buzás, Szert.
Rusko U21
Zatím vedoucí celek sedmé skupiny kvalifikace na ME U21, tím je Rusko, které má o jeden zápas víc, než jejich dnešní soupeř, a také bod k dobru. Sedm bodů z devíti možných ukořistili mladí hráči z východu. Hned na úvod remizovali s relativně silnou Arménií 0:0, v dalším zápase si připsali prakticky povinnou výhru s Gibraltarem 3:0 a v posledním utkání dokázali porazit výběr Rakouska o jeden gól – 1:0.

V Rusku možná ještě je cítit zklamání z absence na posledním ME 2017 v Polsku, nápravu se snaží sjednat góly Zuev, Guliev, Chalov nebo Zhamaletdinov, ti všichni si připsali po jednom úspěšném zásahu.

Soupiska je vybrána hlavně z hráčů ruské Premier ligy, nicméně kupříkladu brankář Anton Mitryushkin patří švýcarskému Sionu.
Srbsko U21
Tým plný talentovaných hráčů, kterým je předpovídána velká budoucnost, tak by se určitě dal v krátkosti shrnout mančaft reprezentace Srbska do 21 let.

Ve své skupině odehráli zatím pouze dvě utkání, což oproti třeba poslednímu Gibraltaru, který má za sebou pět zápasů, je pochopitelně málo, i tak se ale za dvě výhry vyhřívá na 3. pozici.
Nejprve se povedlo dotáhnout utkání proti Gibraltaru do vítězného konce se skórem 4:0. Dalo by se říci, že šlo o povinnou výhru. Tu museli srbští hráči potvrdit s Makedonií, která se přece jen také ohřála na ME 2017 v Polsku – což značilo nelehkého soupeře. Výhra 2:0 ale ukázala, že Srbsko bude celkem, který bude usilovat o postup.

Nejlepšími střelci svých týmů jsou se dvěma góly Pantič a Živkovič. Celkově je tým mladíků poskládán z hráčů, který už za sebou mají starty v evropských soutěžích, namátkově právě Živkovič patří k týmu Benfica Lisabon, Jovič je útočník ve Frakfurtu, anebo Grujič náleží managementu Liverpoolu. Brankář Boris Radunovič operuje v italské lize, konkrétně v US Salernitana 1919.