Kvalifikace mistrovství světa - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Island - 24. října 2017   18:00

Česko
Česko
63' Bartoňová
1:1
(0:1)
Island
Island
44' Brynjarsdottirová
Česko
Votíková – Vyštejnová, Bertholdová, Sedláčková, Pincová – Divišová (70. Cahynová), Svítková, Krejčiříková, Bartoňová (85. Szewieczková) – Kožárová, Voňková.
Island
Gunnarsdottirová – Viggosdottirová, Atladottirová, Sigurdardottirová – Honnudottirová (82. Gardarsdottirová), Gunnarsdottirová, Brynjarsdottirová, Jonsdottirová, Gisladottirová – Albertsdottirová (66. Asbjornsdottirová), Jensenová (88. Kristjansdottirová).

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.
Český ženský reprezentační tým dokázal ve druhé půli díky parádní brance Evy Bartoňové vyrovnat a nerozhodný stav poté vydržel až do samého závěru. S ohledem na celkový průběh je remíza zřejmě spravedlivá.
90+5'
90+3'
Po faulu budou Češky rozehrávat ze středové lajny, brzy začne poslední minuta utkání.
90+1'
Szewieczková bojovala proti čtyřnásobné přesile, nevedla si špatně, ale přeci jen se před brankářku nedostala.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
88'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Jensenová, přichází Kristjansdottirová.
86'
Kombinace teď Islanďankám nevyšla, míč končí za brankovou čárou.
85'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Bartoňová, přichází Szewieczková.
84'
Hostující tým fauloval před domácí bránou a musí se stáhnout.
83'
Žlutou kartu dostává Svítková (Česko).
82'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Honnudottirová, přichází Gardarsdottirová.
80'
Zbytečné zmatky v obraně Česka, Votíková poté zakopla celkem lehkým míč pouze do autu a darovala jej tak soupeřkám.
79'
A znovu, Jonsdottirová byla připravena kopnout míč do zcela prázdné brány, ale Votíková byla naštěstí rychlá a rychlým vyběhnutím míč schovala do náruče.
77'
Islanďanky opět zahrozily dalekým autem, Češky však dokázal míč odkopnout na jejich polovinu.
75'
Votíková po malé domů odkopla míč do autu.
73'
Držení míče poměrně vyrovnané, 53 % – 47 %.
73'
Cahynová se poprvé dotkla míče a poslal jej do zámezí. Rozehrávat bude Gunnarsdottirová.
72'
Honnudottirová střílel ke vzdálenější tyči, ale tu minula snad o dva metry.
70'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Divišová, přichází Cahynová.
70'
Hostující fotbalistky šli tři proti třem, ale po špatné přihrávce jejich akce končí.
69'
Teď to Divišová nevymyslela moc dobře, její nepřesný pokus končí vysoko nad bránou.
66'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Albertsdottirová, přichází Asbjornsdottirová.
63'
Česko právě vstřelilo branku!
Míč se hostujícím hráčkám podařilo odvrátit jen na hranici pokutového území, tam se k odraženému balónu nakonec dostala se štěstím EVA BARTOŇOVÁ, na nic nečekal a poslal jej směrem na bránu a trefila se parádně, balón se odrazil od břevna za čáru.
62'
Další rohový kop pro český tým.
60'
Bertholdová vystřelila z dálky a třebaže míč do brány nešel, Gunnarsdottirová jej raději vyrazila na roh.
58'
Bartoňová zkoušela střelu ke vzdálenější tyči, míč byl zblokován a na bránu nakonec nezamířil.
57'
Gunnarsdottirová letící míč vyboxovala.
57'
Nyní už je pískáno, Češky rozehrají přímý volný kop.
55'
Gunnarsdottirová neudržela míč v rukavicích, naštěstí pro ni nestála poblíž žádná ze soupeřek.
54'
Voňková se snažila dostat k míči, protihráčka jej radši zakopla do zámezí.
52'
Bartoňová upadla na hranici pokutového území, tentokrát faul nebyl odpískán zřejmě správně.
52'
Brynjarsdottirová mohla vsítit druhou branku, když se dostala k odraženému míči na levé straně, ale pálila pouze do bránící protihráčky.
51'
Žlutou kartu dostává Bartoňová (Česko).
48'
Míč nebezpečně poskakoval v šestnáctce Česka, nakonec končí v zámezí a rozehrávat bude Votíková.
46'
Island je zatím o trochu nebezpečnější, Češky ale dlouho držely nerozhodný stav až do závěru první půle, kdy propadly v obraně a Brynjarsdottirová vstřelila zatím jedinou branku.
45+6'
45+6'
České fotbalistky se dožadovaly pokutového kopu poté, co byla jedna z hráček zcela jasně zatažena za dres, ovšem maďarská sudí nechává pokračovat ve hře. Tady se pískat mělo.
45+5'
Jensenová ukázala, jak rychlé nohy má a domácí hráčky měly co dělat, aby jí zabránily v samostatném úniku.
45+3'
Po faulu rozehrávají hráčky Islandu na polovině Češek.
45+1'
Nastavuje se pět minut vzhledem k ošetřování hostující gólmanky.
44'
Island právě vstřelil branku!
Centrované míče jsou dnes velkou zbraní hostujících hráček. Na další z mnoha si vyskočila DAGNY BRYNJARSDOTTIROVÁ a hlavou zamířila do horní části brány. Votíková si na míč sáhla, ale stačila jej ztečovat už jen do brány, musí se hodně zlobit na bránící spoluhráčky.
43'
Voňková se po dobré přihrávce snažila dostat k míči, ale soupeřka jej pohlídala v cestě do zámezí.
39'
Albertsdottirová si míč zpracovala v malém vápně, poté střílela do bránící protihráčky.
37'
Jensenová upadla před pokutovým územím Češek, ale hra pokračuje.
35'
Míč zaletěl přímo do náruče připravené Votíkové, která byla navíc faulována.
34'
Nyní už je zpátky a se spoluhráčkami bude čelit rohovému kopu.
34'
Pincová odchází za postranní čáru.
33'
Teď se dvě hráčky srazily nepříjemně hlavami, obě zůstávají ležet na zemi.
32'
Gunnarsdottirová si křikla a míč se dokutálel do její připravené náruče.
29'
Honnudottirová se ocitla sama před brankářkou České republiky, ta však hodně dobře vyběhla a soupeřce zmenšila střelecký úhel, balón vyrazila.
27'
Pincová zůstala osamocena na středu pokutového území, její hlavička však končí vedle levé tyče hostující brány. Velká škoda pro český tým.
26'
Gunnarsdottirová vyboxovala míč na další roh.
26'
Tečovaný míč končí v zámezí a Češky budou zahrávat roh.
23'
Nebezpečná situace u české brány, míč naštěstí pro Češky končí po hlavičce Jensenové nad bránou.
21'
Hlavičkový souboj vyzněl lépe pro Islanďanky, pro míč poté přiběhla Gunnarsdottirová.
19'
Kožárové střela z voleje šla mimo bránu.
18'
Jonsdottirová hlavičkovala z bezprostřední blízkosti vysoko nad bránu.
17'
Divišová špatně načasovala přihrávku, míč končí u hostující gólmanky.
14'
Voňková v dobré pozici střílela jen do bránící protihráčky.
13'
Voňková se snažila v pokutovém území prodrat k míči, ale přes bránící protihráčku se jí to nepodařilo.
10'
Votíková musela vyběhnout z brány a míč schovat do náruče.
9'
Češky se dožadovali rohového kopu, ale je nařízen odkop od brány.
7'
Konečně se může pokračovat dál, pokračuje i Gunnarsdottirová, která bude chytat s obvazem kolem hlavy.
5'
Stále se nehraje, hostující brankářka je stále ošetřována.
3'
Zranění je to velice nepříjemné, neboť je vidět i krev.
2'
Bartoňové chyběl krok k tomu, aby se dostala k míči a zůstala osamocena před brankářkou. Ta chytla míč do náruče, ovšem zároveň utrpěla šrám a zůstává ležet na trávníku.
1'

Česko: Votíková – Vyštejnová, Bertholdová, Sedláčková, Pincová – Divišová, Svítková, Krejčiříková, Bartoňová – Kožárová, Voňková.
Náhradníci: Vaníčková – Cahynová, Chlastáková, Kladrubská, Nepokojova, Sedláčková, Szewieczková.

Island: Gunnarsdottirová – Viggosdottirová, Atladottirová, Sigurdardottirová – Honnudottirová, Gunnarsdottirová, Brynjarsdottirová, Jonsdottirová, Gisladottirová – Albertsdottirová, Jensenová.
Náhradníci: Sigurdardottirová – Asbjornsdottirová, Gardarsdottirová, Jessenová, Kristjansdottirová, Magnusdottirová, Thorvaldsdottirová.
Česká republika

České reprezentantky zatím ze tří zápasů vyhráli dvakrát a třebaže skórovali ve dvanácti případech a jen jednou inkasovali, připsali si jednu porážku, když prohráli vinou vlastní branky Bartoňové 0:1. Jinak se jim dařilo výborně, deklasovaly 8:0 Faerské ostrovy a 4:0 Slovinsko.

Island

Hostující hráčky odehrály dosud dva duely, také ony porazily 8:0 Faerské ostrovy, ovšem narozdíl od soupeřek také Německo těsným poměrem 3:2. Díky lepšímu skóre jim patří vedoucí pozice a pokud dnes zvítězí, první místo si pojistí.
Dobrý den, české fotbalové ženy dnes čeká čtvrtý zápas v kvalifikaci o MS. Ve Znojmě je čeká velice důležitý souboj s Islandem, který může být v konečném zúčtování klíčový.