Souboj dvou týmů ze suterénu této skupiny tak končí smírně 1:1. Díky za pozornost a přeji hezký páteční večer.
Je dobojováno. Hosté nakonec mohli i vyhrát, ale Joachim v posledních vteřinách zápasu neprostřelil připraveného Agajeva. Ázerbajdžán byl povětšinu utkání lepším mužstem, ale jedna branka stačit nemohla. Skóre otevřel Abišov, leč o devět minut později vyrovnal Bensi. Domácí dohrávali dokonce v deseti, když se nechal vyloučit Subašič, krátkou přesilovku však Lucembursko nevyužilo.
90
Hosté se už nikam nehrnou, vypadá to, že s vybojovaným bodem jsou již spokojeni.
90
Tři minuty nad rámec hrací doby přidá maďarský rozhodčí.
88
Do konce něco přes dvě minuty a už to nevypadá, že by se mělo měnit skóre.
85
V postavení mimo hru nalezen střídající Mota.
83
Domácí fotbalisté budou dohrávat v deseti. Za ostrý zákrok je vyloučen bez předchozího napomenutí Branimir Subašič. Na hřišti vydržel sotva dvacet minut.
81
Podruhé střídají také domácí. Místo Abdulajeva nastupuje Mamadov.
80
Lucembursko právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné se stává skutečností. Z ničeho nic si hosté vytvořili šancí a hned je z toho gól. STEFANO BENSI před šestnáctkou napřáhl do míče a přízemní rána zapadla přesně k levé tyči brankáře Agajeva. Ten se natahoval marně. Překvapení je tady, deset minut před koncem zápasu Lucembursko vyrovnává na 1:1.
77
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Laterza, přichází Alves Da Mota.
75
Vzájemné pošťuchování Dadašova s Laterzou odnesli oba hráčí žlutou kartou.
75
74
Karetním hříšníkem je i hostující Hoffmann, trochu se nám začalo jiskřit.
72
Žlutí se i na domácí straně. Potrestán je Sadigov.
71
Ázerbajdžán právě vstřelil branku!
Tak domácí se přeci jen dočkali. RUSLAN ABIŠOV si naběhl na rohový kop a přesnou hlavičkou prostřelil do té doby výborně chytajícího Jouberta. Brankář Lucemburska poslední minuty držel svůj tým, nyní už neměl nárok, aby zasáhl. Nutno dodat, že vedení domácích je zasloužené, těch šancí bylo skutečně mnoho.
70
A další pumelice na jeho bránu. Tentokrát šla Abišova bomba poměrně dost vysoko nad bránu.
69
Nacvičený signál vyšel parádně. Šukurov poslal míč na hranici vápna, odkud vypálil nebezpečně Dadašov a Joubert musel vytáhnout zákrok dnešního večera. Špičkou rukavic vytěsnil míč z levého horního růžku.
68
Šukurov vybojoval roh pro domácí, sám ho jde zahrávat...
66
Domácí dnes už jednu branku dali, ovšem z ofsajdu. Teď se udála podobná situace, jen s tím, že Abdulajev neprostřelil Jouberta. A pokud by se tak stalo, stejně by radost Ázerbajdžánu byla zbytečná.
65
Hodně hluchých míst sledujeme v těchto minutách. Hra se často kouskuje a nemá potřebné tempo.
64
Poprvé střídají také domácí. Kouč Vogts stahuje ze hry Amirgulijeva, zahraje si Subašič.
62
Druhým potrestaným hráčem dnešního zápasu je hostující Bensi.
61
Dnes v podstatě oba týmy dokazují, proč tomu tak je.
60
Hodina hry za námi a stále čekáme na úvodní gól zápasu. O produktivitě obou týmů bylo řečeno už na začátku zápasu, dosavadní bilance je u obou poměrně tristní. Pouze dva góly za pět zápasů.
59
Pozornost Jouberta prověřil stříleným centrem Abišov, i přes houštinu těl si brankář hostů pro míč ve vzduchu došel.
57
Ve druhém poločase sledujeme ofenzivní fotbal a celkem vyrovnanou partii.
55
Hosté ve druhém poločase nehrají vůbec špatně. Nyní si proklestil cestu před Agajeva Lucemburčan Joachim a jeho střela nebyla vůbec špatná. Nakonec však zaplavala těsně nad břevno.
54
Javadovovi není prostě přáno. Dnes už poněkolikáté si vytvořil dobrou palebnou pozici, jenže pak vyslal na Jouberta střeliu, se kterou by si poradil brankář i v žáčcích.
52
Před dotírajícím Dadašovem musel na poslední chvíli odhlavičkovat míč do bezpečí obránce Hoffmann.
51
Lucembursko podruhé v zápase střídá. Dohrál Philipps a na jeho místo jde Payal.
50
Největší šance hostů jsou tedy také nevyužity.
48
Také hosté zahrozili velice dobrou akcí. Nejprve střílel technicky Joachim a Agajev vyrazil míč na roh. Po něm se ocitl v další šanci Laterza, ale ani nadvakrát míč za domácí brankáře neprotlačil.
47
Svižný začátek pro domácí, kteří se dostali opět do velice solidní šance. Na hranici vápna se nejlépe zorientoval Abišov a jeho rána nadělala Joubertovi pořádné starosti. Ani v tomto případě se však skóre nezměnilo.
46
Střídat se zřejmě nebude, zatím zůstane u pouze jedné změny, kdy Devilleho střídal v 29. minutě Laterza.
Hráči se pozvolna trousí na hrací plochu, kde za pár minut odstartuje druhý poločas.
Tolik první poločas, ten druhý začíná v 19:02.
Ani se nenastavovalo a rozhodčí Mihaly ukončil první poločas. V něm jsme viděli jednoznačně lepší domácí výběr, který dobrých pět gólových šancí. Neujala se ani jediná, ovšem některé tutovky by se proměňovat měly. Tak či tak, Lucembursko zatím odolává tlaku a může být rádo, že neinkasovalo. Samo se naopak do akcí prakticky nedostávalo.
45
Prvním potrestaným hráčem utkání je hostující Mutsch, který ze zadu fauloval Šukurova.
44
Pozvolna se blížíme do finále prvního poločasu, ač byli domácí jasně lepším mužstvem, branku se jim vsítit nepodařilo.
42
Ani teď to není gól, tedy co domácí nedají, to je neuvěřitelné. Snad pátou gólovku zápasu měl Abišov, jenže z malého vápna trestuhodně přestřeluje!
40
Domácím se podařilo vstřelit branku, jenže padla z ofsajdu. Javadov našel pasem za obranu Amirgulijeva, ten však uvízl v ofsajdové pasti. Bylo to velice těsné, ale maďarský rozhodčí na lajně vše viděl velice pozorně.
38
Po delší době se dostali před Agajeva i hosté. Střela Mutsche však neměla potřebnou kvalitu.
37
Neujala se ani hlavička Abišova, který přeskočil na malém vápně Gersona a zakončil vysoko nad.
35
Sehraná dvojice Javadov a Dadašov byla opět v akci. Druhý jmenovaný zakončoval z voleje těsně vedle pravé Joubertovy tyče.
33
Dobrý centr Abišova, který zahrával trestný kop a mířil nebezpečně do vápna. Na zadní tyči se z ničeho nic ocitl Dadašov a mnoho nechybělo, aby zakončil. Chyběl mu půlkrok.
32
Hosté hrají na brejky a nějak bezhlavě se do útočné fáze nehrnou.
31
Stále sledujeme nerozhodný výsledek 0:0, nicméně za více jak třicet minut měl Ázerbajdžán převahu a také několik dobrých možností ke skórování. Zatím se neujala žádná.
29
Hostující trenér poprvé střídá. Těžko říci, zda nuceně nebo nebyl s Devillem spokojen. Každopádně tento hráč putuje do kabin a na zelený pažit nastupuje Laterza.
27
Lucembursko je stále pod tlakem a musí se bránit.
25
Domácí Javadov je hodně aktivní, neustále je vidět. Nyní si vytvořil další gólovou šanci dnešního mače. Na velkém vápně se zbavil Philippse, kolem kterého se obtočil a z první zakončil. Jeho rána šla kousek nad břevno.
23
Celé exekuce se ujal Šukurov a trefil pouze připravenou zeď. Pozice to byla velice dobrá, horší bylo provedení.
22
Těsně před vápnem byl faulován Javadov a Ázerbajdžán bude kopat velice slibnou standardku.
21
Abišov dlouho kombinoval a nevěděl kudy a hlavně komu přihrát. Poté ho o míč obral Mutsch.
20
Na další šance zatím stále čekáme, po slibném úvodu se domácí fotbalisté momentálně hůře prosazují před obránce soupeře.
18
Abdulajev centroval z levé strany a jen to na tribunách zahučelo. Míč prosvištěl vápnem, ovšem nikoho v něm nenašel.
16
Nebezpečně se řítil do brejku Deville, ale v poslední moment ho obral o míč obránce Ramaldanov. Udělal to zkušeně a s naprostým přehledem.
14
Javadov to zkusil z velké dálky a rána se mu příliš nepodařila. Šla vysoko nad bránu, na druhou stranu proč to nezkusit z každé pozice.
12
Domácí stupňují svůj tlak a jsou momentálně daleko častěji u míče. Snaží se obehrát soupeř kombinačně.
11
Tak to bychom měli. Na každé straně dvě velké šance. Především ty dvě poslední v podání Ázerbajdžánu byly nebezpečné.
10
Následně je zde další obrovská šance hostitelského týmu. Abišov nejprve nepropálil Philippse, jenže o pár chvil se ten stejný hráč dostal ke střele a napálil boční síť lucemburské brány.
8
Pozor ale i na domácí, kteří se dostali do tutovky. Javadov zahrával rohový kop a našel svým centrem přesně hlavičku Dadašova. Jeho pokus končí na pravé tyči.
7
Německý trenér Vogts nyní sledoval chybu svých svěřenců v obraně. Ramaldanov pustil do brejku Bensima a mnoho nechybělo, aby Agajeva přeloboval. První solidní akce hostů se urodila již v sedmé minutě.
6
Teď už ano, leč na opačnou stranu. Sadigov rozehrával standardku, kterou si však obrana Lucemburska dokázala pohlídat.
5
Joachim reklamoval na rozhodčím faul u rohového praporku, ale trestný kop z toho nebude. Maďarský arbitr byl proti a nepíská.
4
Nepřesný centr Abišova, který chtěj najít zabíhajícího Abdulajeva, ale dřív byl u míče brankář Joubert.
3
Na souboj dvou fotbalových trpaslíků si mnoho diváků cestu nenašlo, navíc je to bitva posledních týmů v tabulce, což není dvakrát velké lákadlo.
2
Jdeme na to, zápas před malou chvíli začal a u míče jsou domácí.
1

Ázerbajdžán: Agajev – Räşad Färhad Sadigov, Ramaldanov, Šukurov, Allahverdijev – Javadov, Räşad Äbülfäz Sadigov, Abišov, Abdulajev, Amirgulijev, Dasašov. Trenér: Berti Vogts.

Lucembursko: Joubert – Hoffmann, Martino, Chanot, Philipps – Mutsch, Gerson, Bensim, Jans – Joachim, Deville. Trenér: Luc Holtz.

Rozhodčí: Mihaly – Albert, Berretyan (všichni Maďarsko).