To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou!
Viděli jsme velice zajímavé utkání dvou ambiciózních celků ze skupiny A, obě reprezentace zapisují do tabulky po jednom bodu, když se dnes rozešli smírně 1:1. V 6. minutě otevřel skóre Ivan Perišić, v nastavení první půle srovnal krásnou ranou Guillaume Givet.
90+3
Pletikosa bude odkopávat od branky, už už to vypadá na remízu.
90+2
Domácím se nedaří dostat k pokutovému území Pletikosy, hosté hrají na remízu.
90+1
Po rohovém kopu se na zadní tyči objevil osamocený Domagoj Vida, mladý obránce ale nedokázal míč hlavou usměrnit do poloprázdné branky!
90+1
Sudí Undiano nastaví v dnešním utkání 3 minuty.
90
Olić vybojoval rohový kop.
89
Po souboji s Bentekem zůstal na zemi v bolestivé grimase Pletikosa.
88
Poslední střídání v dnešním utkání, ze hry byl stáhnut Mario Mandžukić, posledních pár minut si zahraje Nikola Kalinić.
87
De Bruyneho střílený centr našel přesně kopačku Mirallase, který zamířil těsně vedle levé tyče!
86
Fellaini se snažil vybídnout k úniku Bentekeho, Schildenfeld ale vše přečetl.
85
Mandžukić už nestihl míč na hrací ploše.
84
Srna dojel Vermaelena a může být rád, že ještě může zůstat na hřišti, už totiž jednu kartu v dnešním utkání viděl.
82
Olić si při zpracování pomohl rukou.
81
Poslední střídání domácích, Kevin Mirallas nahradil Driese Mertense.
80
Chorvatský obránce, který hájí barvy Dinama Záhřeb nakonec odešel po svých a opět se může hrát.
79
Po střetu s De Bruynem zůstal na trávníku ležet Domagoj Vida, na hřiště musí i nosítka.
78
Chorvati střídají, Ognjen Vukojević nahrazuje Josipa Radoševiće.
77
Mertensův volný přímý kop skončil hodně nad brankou.
76
Vida zvládl svou práci ubránit Hazarda na výbornou.
75
Domácí pokračují v tlaku.
73
Rohový kop domácích zahraje tradičně Dries Mertens.
72
Druhé střídání v domácích barvách, ze hry odstoupil Moussa Dembele, nehradil ho Kevin De Bruyne.
71
Fellaini zcela evidentně fauloval Modriće, míč tak zůstane Chorvatům.
70
Srnův centr nenašel žádného spoluhráče.
69
Každý dotek Fellainiho s míčem je opěvován domácím publikem.
67
Střídání domácích, Marouane Fellaini nahrazuje Stevena Defoura.
66
Gillet viděl žlutou kartu za zbytečnou etuda u postranní čáry.
65
Moussa Dembele vidí žlutou kartu za faul na Mandžukiće.
64
Mandžukić se přes těsné bránění nedostal k zakončení.
63
Gillet v těžké pozici hlavičkoval mimo tři tyče.
62
Courtois stáhl centrovaný míč do pokutového území a ihned rozehrál.
60
Bentekemu se nelíbí verdikt rozhodčího, který přikázal míč Chorvatům.
59
Chorvati střídají, ze hry odstupuje Nikica Jelavić, nahrazuje ho Ivica Olić.
57
Domácí vyběhli do rychlého protiútoku 4 proti 3, Hazard ale pokzaul přihrávku na Witsela.
56
Roh pro domácí.
55
Hazard se neprosadil přes Modriće.
54
Vida dojel u postranní čáry Mertese, může být rád, že byl pouze napomenut slovně.
52
Belgičané pokračují v dobývání pokutového území Chorvatů.
51
Axel Witsel potáhl míč po lajně, dostal se až k brance, jeho přihrávka na pokutové území našla přesně Bentekeho, jehož střelu do prázdné branky vykopl Šimunić!
50
Witsel mohl zakončit, špatně si ale přebral míč, Belgie ale zůstane u míče.
49
Courtois byl u míče dříve než Jelavić.
48
Schildenfeld chtěl rychle oplatit Bentekemu předešlý zákrok, jeho faul byla ale tak viditelný, že rozhodčí Undiano mu udělil žlutou kartu.
48
A chorvatský stoper je zpátky ve hře.
47
Už se opět hraje.
47
Na trávníku zůstal ležet Schildenfeld, který musí být ošetřen.
46
První poločas tak končí smírně 1:1, Chorvaty dostal do vedení v 6. minutě Ivan Perišić, který využil dobrého centru Manžukiće a zaváhání Kompanyho. V nastavení první půle se ovšem prezentoval nádhernou ranou Guillaume Gillet, který tak srovnal na 1:1. Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
45+2
Belgie právě vstřelila branku!
Po rohovém kopu se míč odrazil za hranici pokutového území, kde se do míče krásně opřel GUILLAUME GILLET, který svou ranou nedal Pletikosovy šanci!
45+1
Schildenfeld ve skluzu zabránil Mertensovy ve střele, po uplynutí nastavení tu ještě bude belgický roh.
45+1
Witselova hlavička skončila nad Pletikosovou brankou.
45
V prvním poločase se bude nastavovat 1 minuta.
43
Benteke se neprotlačil k zakončení, daleko k míči měl také Hazard.
42
Bentekeho střela skončila vysoko nad.
42
Hazard utekl Vidovi, jeho následný centr ale skončil na prvním obránci.
40
Perišićovu nabídku za belgickou obranu na poslední chvíli stáhl ze vzduchu Kompany.
39
Mandžukić neuspěl v souboji 1 na 1 proti Vermaelenovi.
37
Benteke načapán v ofsajdovém postavení.
36
Benteke si předkopl míč až příliš daleko, Pletikosa byl u něj dříve.
35
Mertens vybojoval další roh.
33
Hosté zatím nemají problém držet míč, Modrić pracuje ve středu hřiště na výbornou.
32
Mertensův centr odvrátil Gordon Schildenfeld.
31
Pletikosa si vyběhl na roh a v klidu ho stáhl do své náruče.
30
Další rohový kop domácích rozehraje Mertens.
30
Radoševićova dalekonosná rána skončila hodně mimo.
29
Mandžukićův další centr s problémy odvrátili Vermaelen s Kompanym.
28
Domácí hráči rozjíždí jeden z mnoha postupných útoků.
26
Hazard byl faulován, před ním ale rozhodčí odpískal faul na Jelaviće, míč tak mají hosté.
25
Benteke se už už řítil do pokutového území, sudí Undiano mu ale odpískal nedovolený zákrok na Striniće.
24
Hosté drží míč na svých kopačkách, což se příliš nelíbí domácím fanouškům.
23
Postupný útok Chorvatů ztroskotal na Vidově pokažené přihrávce.
21
Benteke se sice dostal ke hlavičce, přes osobní bránění Schildenfelda ale nedokázal zamířit přesně.
20
Mandžukićův centr nenašel Jelaviće.
20
Witsel i přes nespokojenost domácích příznivců faulován nebyl.
19
Kompany si vychutnal Mandžukić, kterému nezbaštil zasekávačku a Belgie tak může do útoku.
18
Po delší době mají míč chorvatští obránci, Pletikosa ale pouze odevzdává míč domácím.
16
Menší komplikace v belgické rozehrávce, Mandžukić ale míč nezískal.
15
Po krátkém ošetření se znovu hraje.
14
Dembeleho míč pod sebe našel Bentekeho, který ale pouze trefil Schildenfelda, domácí se dostávají do tlaku.
13
Schildenfeld nechtěl způsobit svém týmu žádné potíže, tak raději odehrál na roh.
12
Krásný Vertonghenův centr skončil na hlavě úplně volného Bentekeho, který ale nedokázal dobře zamířit.
11
Mandžukić odvrací na první roh utkání, který už míří rozehrát Mertens.
10
Darijo Srna velmi tvrdě dojel Mertense u postranní čáry a španělský sudí Undiano bez váhání uděluje žlutou kartu.
9
Domácí hráči jsou po inkasované brance trochu zaskočení.
7
Tentokrát se role prohodili, Mandžukić ale nedokázal po Perišićově centru dobře zacílit.
6
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Rychlý brejk Chorvatů končí brankou! Do Mandžukičova centru se trochu nešikovně vložil Kompany, který tak vytvořil skvělou pozici IVANU PERIŠIĆOVI, který otevírá skóre dnešního utkání!
4
O první střelu utkání se postaral Axel Witsel, Pletikosa připraven.
3
Šimunić dokázal uhlídat Bentekeho, chorvatský obránce měl ale s útočníkem Brugg velké problémy.
2
Hazard pláchl po pravé straně, proti třem protihráčům následně neuspěl.
1

Belgie: Courtois - Gillet, Vermaelen, Kompany, Vertonghen, Defour, Dembele, Witsel, Benteke, Hazard, Mertens

Chorvatsko: Pletikosa - Strinić, Simunić, Radošević, Jelavić, Modrić, Srna, Schildenfeld, Mandžukić, Perišić, Vida

Rozhodčí: Undiano - Diaz Perez, Cabanero Martinez.
Chorvati hráli doma s Makedonií a pořádně se natrápili, výhru 1:0 trefil až v 69. minutě útočník Evertonu Nikica Jelavić. Poslední utkání skupiny A se hrálo až v sobotu, Skotsko se po bezbrankové remíze rozešlo se Srbskem smírně.
Oba týmy vstoupily do kvalifikace vítězně. V pátek Belgie hrála v Cardiffu na Millenium Stadium proti Walesu, odkud si přivezla tři body za výhru 2:0, když se trefili oba stopeři Vincent Kompany i Jan Vertonghen.
Zdravím všechny fanoušky dobrého, mezinárodního fotbalu. Dnes jsou na programu další kvalifikační klání na nadcházející mistrovství světa ve fotbale, které se v roce 2014 bude konat v Brazílii, v rámci skupiny A se střetne Belgie s Chorvatskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.