Rozhodčí Libor Kovařík právě ukončil utkání, které nakonec skončilo 1:1. Dlouhou dobu to vypadalo, že Finové si jednobrankový náskok dokáží udržet, ale pět minut před koncem zkazil Finům případné oslavy domácí Verkhovtsov. Finové ovšem ještě mohli zvrátit vedení na svou stranu, jenže v 88. minutě rozezněl Eremenko pouze brankovou konstrukci.

Oba týmy si tedy připisují bod do probíhající kvalifikace o MS 2014 v Brazílii a oba tak zůstávají na svých pozicích. Finsko je momentálně se šesti body v kvalifikační skupině I třetí a Bělorusku bod za remízu nestačil k tomu, aby se odlepilo z posledního místa, jelikož čtvrtá Gruzie má se stejným počtem bodů lepší skóre.

Pro dnešek se s vámi z kvalifikačního on-line přenosu loučím a zase někdy na shledanou.
90+1
Rozhodčí Libor Kovařík nastavuje 3 minuty.
89
Eremenko (FIN) ve velké šanci trefuje tyč!
87
Po vyrovnávacím gólu byla již k vidění na každé straně další gólová šance! Nejprve pálil nepřesně Eremenko (FIN) a poté na druhé straně minul branku domácí Dragun.
85
Bělorusko právě vstřelilo branku!

Domácí se nakonec dočkali vyrovnání! Po centru Kalacheva se hlavou prosazuje DMITRI VERKHOVTSOV a Bělorusko tak pět minut před koncem vyrovnává na 1:1.
84
Nově příchozí Arajuuri dostává žlutou kartu.
83
Teď ovšem přišla obrovská šance domácích! Trubilův pokus skončil na brankové konstrukci.
83
Finové se teď už logicky moc nikam neženou, ale nepouštějí Bělorusy do žádných větších šancí, což je přesně to, co hostům vyhovuje.
82
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Hämäläinen, přichází Arajuuri.
81
Bělorusům už moc času na zvrat nezbývá. Začíná poslední desetiminutovka normální hrací doby.
80
S rohovým kopem domácích neměla hostující obrana potíže.
79
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Martynovich, přichází Sitko.
76
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází střelec zatím jediného gólu Teemu Pukki, nahradí jej Timo Furuholm.
74
A další faul. Provinilcem je nyní hostující Teemu Pukki.
73
Na druhé straně fauloval Raitalu domácí Dragun.
71
Další žlutou kartu pro hostující celek vidí Hurme.
68
Kalachevovi bylo odpískáno postavení mimo hru.
68
Trubila svou střelou nyní nechal vyznamenat brankáře hostů Mäenpääho.
66
Na druhé straně mířil nepřesně Teemu Pukki.
64
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Putilo, přichází Bressan.
64
Další běloruská střela, tentokrát z kopačky Putila mířila mimo bránu.
62
Po několika nezáživných minutách probudil diváky z letargie Trubilo (BLR), jehož střela ke zklamání domácích příznivců neskončila v brance.
60
Po hodině hry svítí na světelné tabuli na stadionu Tsentralny v běloruském Gomelu stále stav 0:1, se kterým domácí jistě nejsou spokojeni.
56
Další faul na hostujícího Pukkiho, který je zatím asi nejfaulovanějším účastníkem utkání. Tentokrát se provinil Martynovich.
55
Domácí pokračují v útoku. Dragunova střela ovšem neskončila v bráně.
53
Od rohového praporku rozehrál Kalachev, ale standardní situace neznamenala pro hosty nebezpečí.
53
Domácí budou kopat rohový kop.
52
Finové ovšem branku Běloruska neohrozili.
50
Nově příchozí Kislyak vidí žlutou kartu za faul na Pukkiho. Přímý kop pro Finsko.
48
Útočná akce domácích končí ofsajdem, ve kterém stál Hleb.
46
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Veratsila, přichází Kislyak.
46
Zápas začínal opatrně a první velkou šanci jsme viděli až ve 23. minutě na straně domácích. Byli to ovšem paradoxně Finové, kdo se hned minutu poté radoval z prvního gólu v zápase zásluhou Teemu Pukkiho. V závěru první půle pak bylo k vidění hlavně mnoho nepřesných pokusů z kopaček Bělorusů, kteří si v posledních minutách poločasu vypracovali několik rohových kopů, ze kterých se ovšem nedokázali prosadit, a tak po prvním poločase vedou Finové v Gomelu nad Běloruskem 1:0.
44
Nyní je k vidění série rohových kopů pro Bělorusko. Po jednom z nich se do šance dostal Verkhovtsov.
44
42
Další finský pokus, tentokrát od Eremenka nemířil mezi tři tyče.
41
Hra má teď rychlé tempo. V šanci se ocitl Hämäläinen, jehož pokus musel zneškodnit brankář domácích.
40
Hra se již opět přesunula na druhou stranu, kde opět pálil nepřesně Dragun.
38
Pukkiho střelu musel zneškodnit brankář Veremenko!
38
Přímý kop budou mít nyní k dispozici Finové po faulu na Pukkiho.
36
Další nepřesnou střelu si připisuje Dragun (BLR). Bělorusové jsou v této fázi aktivnějším týmem.
35
Přímý kop pro Bělorusko po faulu na Trubila.
33
Domácí Veratsila vidí žlutý kartonek v ruce rozhodčího Kovaříka.
32
Přímý kop pro domácí, na kterých je po obdrženém góle vidět velká snaha o vyrovnání.
30
Další střelu mimo branku si na své konto připsal Rodionov (BLR).
30
Bělorusové sice vedou 7:2 na střely, ale k jejich smůle se fotbal hraje na góly. Běloruští střelci zatím nemíří přesně.
27
Po faulu na Eremenka budou Finové kopat přímý kop.
26
Bělorusové teď vyslali v rychlém sledu dvě nepřesné střely na branku Finska.
24
Finsko právě vstřelilo branku!

Tak teď platilo otřepané nedáš-dostaneš! Po velké šanci Běloruska udeřili Finové. P. Eremenko našel přihrávkou TEEMU PUKKIHO a ten střílí první gól utkání.
23
Velká šance pro domácí! Kalachevova střela byla zblokována obranou hostů. Jednalo se o dosud největší gólovou příležitost v zápase.
20
Hostující obrana si poradila s nebezpečím a Finové odkopávají až k brankáři Veremenkovi.
19
Autové vhazování pro domácí v blízkosti pokutového území hostů.
17
Finové jsou v posledních minutách lepším týmem, ale vyloženou šanci si zatím nikdo nevypracoval.
12
Teemu Pukki přijímal přihrávku v ofsajdovém postavení. Odkop od brány pro Bělorusko.
11
Rohový kop pro Finsko.
9
Hlebův přímý kop neznamenal pro Finy nebezpečí. Za předcházející faul ovšem vidí žlutou kartu Eremenko (FIN).
5
Za faul na Olekhnoviche vidí první žlutou kartu zápasu Hetemaj.
4
Ten ale Finové v pohodě ubránili a nyní zakládají útok od vlastní brány.
3
1

Bělorusko: Veremko – Trubilo, Verkhovtsov, Veratsila, Martynovich – Dragun, Hleb, Olekhnovich – Putilo, Kalachev, Rodionov

Finsko: Mäenpää – Raitala, Moisander, Pasanen, Hurme – P. Hetemaj, Sparv, Ring – Hämäläinen, R.Eremenko – Pukki
Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude český sudí Libor Kovařík. Na čarách mu budou asistovat Kryštof Mencl a Jiří Moláček.
Dobrý den. Vítejte u dnešního přenosu ze zápasu Kvalifikace na mistrovství světa skupiny I, mezi domácím Běloruskem a hosty z Finska. Utkání se bude hrát na stadionu Tsentralny v běloruském městě Gomel.

Oba soupeři se v rámci této kvalifikace utkali před čtyřmi dny v Helsinkách, kde Finsko zvítězilo 1:0. Tento zápas bude tedy tak trochu odvetou a Bělorusové budou chtít jistě na domácí půdě Finům porážku oplatit. Podle kurzů jsou Bělorusové mírným favoritem.

V tabulce skupiny I jsou zatím Finové na třetím místě za jednoznačnými favority skupiny Španělskem a Francií a zatím si vedou poměrně dobře, když se jim povedlo přivést cenný bod i z půdy evropských a světových šampionů ze Španělska. Oproti všem ostatním soupeřům mají Finové zápas k dobru, jelikož zatím odehráli pouze čtyři utkání, ze kterých vytěžili pět bodů.

Bělorusové jsou zatím ve skupině I na posledním místě, když v pěti zápasech pouze jednou bodovali, díky domácí výhře nad Gruzií. Dnes si tedy na domácím stadionu jistě budou chtít spravit reputaci a opustit poslední místo tabulky.