Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
V dnešním zápase Bosna a Hercegovina potvrdila roli favorita. V prvním poločase jasně přehrála svého soupeře a díky dobré koncovce vedla 3:0. Ve druhém poločase už se domácí trochu stáhli a bránili vedení a hosté se na odpověď nezmohli a tak je stav utkání 3:0 pro domácí.
90+2
Na stadionu je skvělá atmosféra, domácí publikum si užívá výsledek 3:0.
90+1
Rozhodčí Zelinka nastavuje 3 minuty.
90
Domácí ještě zkouší jeden z posledních útoků v dnešním zápase.
88
U pravého kraje hřiště se domácí neprosadili a aut tak bude zahrávat Litva.
86
Rozehrávat od své branky bude Karčemarskas.
85
Na hřiště vbíhá Linas Pilibaitis a opouští jej Mindaugas Panka.
83
Avdija Vršajević zahrává aut.
82
Litva se pokouší vytvořit útočnou akci, ale domácí dobře brání.
80
Další žlutou vyfasoval na druhé straně Arūnas Klimavičius.
79
Miroslav Stevanović dostává žlutou kartu.
76
Ze hřiště odchází Senad Lulić a nahrazuje jej Ervin Zukanovic.
75
Nepřesný centr před bránu a rozehrávat bude Begović.
74
Nevydařená přihrávka domácích a dopředu mohou jít hosté.
72
Domácí kombinují na své polovině hřiště.
70
Z rohového kopu hostů nic vážnějšího nebylo a už se hraje ve velkém vápně na druhé straně.
68
Rohový kop bude zahrávat Litva.
67
Miroslav Stevanović nahrazuje Miralema Pjaniće.
65
Bosna už slavila další branku. Po rohovém kopu vystřihl jeden z útočníků krásné nůžky, ale bohužel pro domácí pouze do břevna.
63
Dobrý pokus Litvy teď musel likvidovat Begović.
61
Hosté to zkouší po levé straně hřiště.
59
Na hřiště přichází Avdija Vršajević a opouští jej Mensur Mujdža.
56
Ramunas Radavicius opouští hřiště a na jeho místo přichází Darvydas Sernas
54
Soupeři se teď hodně nepohodli, ale vše už je uklidněno a bude se pokračovat ve hře.
47
Na začátku druhé půle má hra pozvolnější nádech.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:03.
Po trochu opatrném začátku se Bosně její stoupající tempo vyplatilo a díky brankám Ibiševiće, Dřeka a Pjaniće vede po první půli 3:0.
45
Střela Bosny zblokována.
44
Další útočná akce domácích tentokráte překažena hostující obranou.
42
Bosna právě vstřelila branku!
Edin Džeko podržel balón a krásně přihrál na úplně volného MIRALEMA PJANIĆE, který zvyšuje už na 3:0.
41
Domácí obrana zasáhla včas, ale u míče znovu Bosna.
40
Volný kop pro domácí.
39
Na druhé straně střelecký pokus hostů, který branku neohrozil.
37
Domácí muži teď kombinují na středu hřiště.
35
Přihrávka na velké vápno, kde si jen lehce zpracoval míč a následně jej poslal do sítě EDIN DŽEKO a Bosna vede 2:0.
33
V obrovské šanci byl jeden z domácích hráčů, který dostal ideální přihrávku a objevil se sám před gólmanem hostí, ale míč mu utekl.
32
Bosna podniká další útok po levé straně.
31
Rozehrávat bude Begović.
29
Miralem Pjanić krásně našel volného VEDADA IBIŠEVIĆE, který přesnou ranou z velkého vápna dává domácím vedení.
27
Pěkná střela v podání Misimoviće, ale těsně nad.
26
Po nevydařené útočné akci budou znovu rozehrávat domácí.
24
Následná střela z volného kopu letí pouze Begovićovi do náručí.
23
Mujdža fauloval Novikovase.
21
Útočník Litvy byl v obležení příliš mnoha mužů soupeře a u míče jsou domácí.
14
U míče jsou teď domácí a budou rozehrávat.
13
Hraje se převážně na středu hřiště.
12
Rozehrávat od své branky bude znovu Karčemarskas.
11
Ani na druhé straně se z rohového kopu nepodařilo získat žádnou slibnou situaci.
10
Domácí zahrávají rohový kop.
9
Rozehrávat bude Karčemarskas.
8
Centr do vápna Litvy, ale obránci zažehnali nebezpečí.
7
Na středu hřiště kombinují hráči domácího týmu.
5
Z rohu ovšem hosté nic nevytěžili a rozehrávat bude domácí gólman.
5
Arvydas Novikovas bude zahrávat rohový kop.
4
Na poslední chvíli teď obránce Litvy odkopl míč, než došlo k pohromě a zmocnil se jej útočník Bosny.
4
Rozehrávka Litvy, ale u míče už jsou domácí hráči.
3
Na druhé straně postupuje domácí útočník a centruje, ale Marius Žaliukas mu to nedovoluje a bude z toho pouze aut pro Bosnu.
2
Deividas Šemberas se snažil centrovat na křídelního spoluhráče, ale balón byl zblokován.
1
Hrají se státní hymny.

Bosna a Hercegovina: Begović - Spahić (K), Pjanić, Ibišević, Misimović, Džeko, Mujdža, Zahirović, Salihović, Lulić, Vranješ. Trenér: Safet Sušić.

Litva: Karčemarskas - Šemberas (K), Radavičius, Kijanskas, Žaliukas, Labukas, Klimavičius, Panka, Novikovas, Borovskij, Stankevičius. Trenér: Csaba László.

Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Filipek - Příhoda.
Dobrý večer,

vítejte u utkání čtvrtého kola kvalifikace MS skupiny G, ve kterém na stadión Bosny a Hercegoviny zavítají hosté z Litvy.

Domácí celek, který je dnes bezesporu favoritem tohoto utkání, zatím vede celou tabulku skupiny G se sedmi body za dvě výhry a jednu remízu. Právě ona remíza byla posledním utkáním Bosny v této kvalifikaci, když v Řecku hrála bez branek 0:0.

Litva má o něco horší bilanci. Ve svém prvním kvalifikačním utkání remizovala doma se Slovenskem 1:1 a následně prohrála v Řecku 0:2. Poslední utkání před třemi dny hrála ve slaboučkém Lichtenštejnsku, kde vyhrála 2:0. Její dnešní soupeř hrál v Lichtenštejnsku svůj první zápas a deklasoval tehdy svého soupeře vysokým poměrem 8:1.

První tři týmy skupiny G mají shodně po sedmi bodech a Litva na ně 3 body ztrácí. V případě dnešního úspěchu by se tak minimálně dotáhla na svého dnešního soupeře. Bosna má naopak vynikající příležitost upevnit si své vedení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.