Držení míče: Černá Hora 53% – 47% Anglie.
Střely na branku: Černá Hora 6 – 6 Anglie.
Střely celkem: Černá Hora 12 – 9 Anglie.
Hlavní sudí Eriksson ukončil dnešní utkání, které skončilo nerozhodným stavem 1:1 a oba celky si na svá konta připisují jednobodový zisk. Skóre otevřel už v šesté minutě Rooney, jenž poslal Anglii do vedení. Anglie byla v prvním poločase jasně aktivnějším týmem a vedoucí skóre si zasloužila. Nicméně domácí tým do druhého poločasu vstoupil velmi skvěle a hra se vyrovnala. Černá Hora se v sedmdesáté šesté minutě dočkala zasloužené vyrovnávací branky, kterou měl na svědomí Damjanovič, jenž na hrací plochu přišel na začátku druhého poločasu a svému kouči se určitě zavděčil. Černá Hora v tabulce zůstává na první pozici a na svém kontě má čtrnáct bodů. Anglie zůstává na příčce druhé a to s dvanáctibodovým ziskem. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
90+4
Nicméně Černá Hora se ubránila a míč odhlavičkovala do bezpečí.
90+3
Gerrard ze své kopačky vyslal velmi nepříjemnou střelu, kterou výtečně zlikvidoval M. Božovič. Následuje rohový kop ve prospěch Anglie.
90+3
Žlutou kartu vyfasoval Miloš Krkotič.
90+3
Sudí ještě domlouvá domácím fotbalistům.
90+3
Standardní situaci si bere na starost Gerrard.
90+2
Miodrag Džudovič vyfasoval žlutou kartu.
90+2
Faulovaný byl Welbeck a Anglie bude zahrávat volný přímý kop.
90+1
Faulovaný byl Young, ale sudí byl jiného názoru a hru nechal pokračovat.
90
Rozhodčíí Eriksson přidává tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Ve velkém vápně se skvělou střelou prezentoval Gerrard, ale brankáře M. Božoviče nepřekonal.
89
Jedovatou střelou se představil Gerrard, ale ani jemu se nepodařilo dopravit míč mezi tři tyče a trefil pouze bránícího protihráče.
88
Young vystřelil, ale trefil pouze bránícího protihráče. Anglie zůstává u balonu.
88
Faulovaný byl Smalling a Anglie bude rozehrávat.
87
Autové vhazování ve prospěch Anglie.
87
Tentokrát zasáhl připravený Hart, jenž balon vyboxoval do bezpečí.
86
Welbeck odhlavičkoval centrovaný míč na další rohový kop.
86
Černá Hora bude zahrávat rohový kop.
86
Baša se po ošetření zapojil zpět do hry.
85
Volný přímý kop si vzal na starost Vučinič, ale jeho střelecký pokus skončil vysoko nad brankou.
84
Hra po krátkém přerušení pokračuje a bude následovat avizovaná standardní situace.
84
Ošetřit potřebuje Baša.
84
Hosté faulovali a domácí tým dostane výhodu standardní situace.
83
Jedovatou střelu ze své kopačky vyslal Gerrard, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
83
Nicméně Anglie je zpět u balonu.
83
Nepřesnou přihrávkou se prezentoval Young a balon se přestěhoval na kopačky domácích fotbalistů.
82
Vučinič vystřelil, ale jeho střelecký pokus zablokovala pozorná obrana.
81
Hosté zahrávali volný přímý kop, ale domácí fotbalisté se ubránili a míč odvrátili do bezpečí.
80
80
Černá Hora si vstřelenou branku zasloužila, protože ve druhém poločase se prezentuje velmi pohlednou hrou.
79
Domácí fanoušci oslavují vstřelený gól světlicemi a na stadionem se šíří dým.
77
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Tom Cleverley, přichází Ashley Young.
76
Černá Hora právě vstřelila branku!
Hart si připsal skvělý zákrok, když zlikvidoval nebezpečnou střelu. Pak mu dvakrát pomohl Welbeck, jenž zablokoval dva střelecké pokusy, ale napotřetí už nikdo z hostů neměl šanci inkasované brance zabránit. Střelecky se prosazuje přesnou trefou k tyči DEJAN DAMJANOVIČ.
76
Sudí uklidňuje hráče v pokutovém území.
75
Další rohový kop pro Černou Horu.
75
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Vladimír Božovič, přichází Andrija Delibašič.
74
Černá Hora trefuje tyč!
74
Hart si připsal parádní zákrok a zlikvidoval stoprocentní gólovou příležitost. Následuje rohový kop ve prospěch domácího celku.
72
Vučinič opět v šanci, ale tentokrát jeho střeleckému pokusu scházela přesnost.
70
V obrovské šanci se ocitl Vučinič, který se prezentoval štiplavou střelou. Hart balon do rukavic uklidil až napodruhé. Poprvé mu totiž míč vypadl.
69
Ve druhém poločase vidíme úplně jinou Černou Horu. Ta v poločase prvním vůbec nevynikala a nebyla nebezpečná. Nicméně hra se ve druhém poločase velmi zlepšila a domácí fotbalisté jsou nebezpeční a aktivní.
67
Jedovatý centr vyboxoval do bezpečí připravený Hart.
67
Rohový kop pro Černou Horu.
66
Černá Hora vyrazila do protiútoku, ale ten brzy skončil, protože Vučinič uvízl v ofsajdové pasti.
66
Volný přímý kop si vzal na starost Rooney a prezentoval se velmi skvělou střelou. Nicméně brankář M. Božovič byl pozorný a nebezpečnou střelu zlikvidoval.
65
Anglie bude zahrávat volný přímý kop.
64
Černá Hora se ubránila a vyrazila do protiútoku. Nicméně Hart byl připraven a nepříjemnou střelu uklidil do svých rukavic.
64
Anglie dostala výhodu standardní situace a vybojovala další standardní situaci, tentokrát v podobě rohového kopu.
63
Za faul na Milnera vyfasoval žlutou kartu Vladimír Volkov.
62
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Simon Vukčevič, přichází Miloš Krkotič.
62
Rooney vybojoval autové vhazování na útočné polovině.
61
V šanci se ocitl opět aktivní Vučinič, ale ani tentokrát se vstřelené branky nedočkal.
60
K centrovanému balonu se dostal Vučinič, ale střelecký pokus mezi tři tyče nedopravil.
60
58
V ofsajdu uvízl Vučinič.
58
Domácí tým vyrazil do protiútoku, ale nic z něj nevytěžil a ani nevystřelil na soupeřovu svatyni.
56
Černá Hora vyrazila do protiútoku a ke střele se dostal Jovetič, ale nemířil přesně a balon se mezi tři tyče nevešel.
56
Gerrard odcentroval míč ke vzdálenější tyči, kde si skvěle počínal brankář M. Božovič a balon uklidil do svých rukavic.
55
Faulovaný byl Milner a hosté dostanou výhodu volného přímého kopu.
55
Prudký centrovaný míč vyboxoval do bezpečí pozorný Hart.
54
Následuje další rohový kop ve prospěch domácího týmu.
54
Černá Hora vybojovala rohový kop.
53
Nyní už autové vhazování ve prospěch domácího celku.
52
Autové vhazování na útočné polovině pro Anglii.
51
Gerrard odcentroval míč do pokutového území, ale M. Božovič byl připraven a balon uklidil do svých rukavic.
51
Domácí tým odvrátil centrovaný míč na rohový kop.
50
Anglie získala míč a vyrazila do protiútoku.
50
Domácí tým nezačal druhý poločas vůbec špatně a na svého soupeře začíná vyvíjet tlak.
48
Gól na hlavě měl Jovetič, ale jeho střelecký pokus branku těsně minul a skončil na boční síti.
47
Vučinič vystřelil, ale hosté se ubránili a střelecký pokus zablokovali.
47
Johnson fauloval a Černá Hora bude zahrávat volný přímý kop.
47
U balonu už je ale hostující Anglie, která se pohybuje na vlastní polovině.
46
Černá Hora vybojovala autové vhazování na útočné polovině.
46
Uvidíme, zda domácímu celku tato změna pomůže a přinese něco pozitivního.
46
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Mitar Novakovič, přichází Dejan Damjanovič.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté, kteří udělali jednu změnu v sestavě.
46
Sudí Eriksson ukončil první poločas, ve kterém padla jedna branka a postaral se o ni už v šesté minutě aktivní Rooney. Černá Hora zatím nebezpečná nebyla a do vyložené šance se nedostala. Brankář Hart neměl v prvním poločase vůbec žádnou práci. Anglie byla aktivnější a zaslouženě vede. Nicméně hosté nesmí nic vypustit, protože jednobrankové vedení zatím nic neznamená.
Střely mimo branku: Černá Hora 1 – 2 Anglie.
Střely na branku: Černá Hora 0 – 3 Anglie.
Střely celkem: Černá Hora 1 – 5 Anglie.
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
45+1
Faulovaný byl Lescott a rozehrávat bude Anglie.
45
Rozhodčí přidal jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
45
Gerrard odcentroval míč do malého vápna, kde úřadovala obrana domácího celku.
45
Volný přímý kop si vzal na starost Gerrard, jenž trefil pouze bránící zeď, která zblokovala střelecký pokus na rohový kop.
44
Faulovaný byl Cleverley a hosté dostanou výhodu standardní situace.
44
Na stadionu panuje skvělá atmosféra, o kterou se starají oba fanouškovské tábory.
42
Welbeck vyfasoval žlutou katu. Podle sudího zřejmě nafilmoval pád v pokutovém území. Nicméně kontakt tam byl.
41
V ofsajdové pasti uvízl Jovetič.
37
Rohový kop vybojoval domácí tým, ale nic z něj nevytěžil.
36
V ofsajdové pasti uvízl Milner.
35
Zverotič vystřelil, ale jeho střelecký pokus zablokovala pozorná obrana.
33
Útočnou akci domácích zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení.
33
Hosté o míč přišli a následuje autové vhazování pro Černou Horu.
32
Fotbalisté Anglie se s balonem pohybují v blízkosti středového kruhu.
27
Milner z pravé strany adresoval přízemní centr ke vzdálenější tyči, ale Rooney k balonu doběhl pozdě a střelecky se neprosadil.
26
Tak nakonec se podle sudího o rohový kop nejednalo, a tak proběhne odkop od brány, který provede M. Božovič.
26
Skvělou spolupráci předvedli Rooney a Welbeck. Druhý jmenovaný následně vybojoval rohový kop.
25
Útočnou akci domácího celku zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení.
24
Anglie vyrazila do protiútoku a druhou branku mohl přidat Welbeck. Nicméně na centrovaný míč vyskočil příliš pozdě a o obrovskou šanci se sám připravil. Za centr poděkoval pozornému Rooneymu.
24
Domácí tým se dostal na hranici pokutového území, ale tady všechna útočná snaha skončila.
21
Nicméně Anglii z tohoto rohového kopu žádné nebezpečí nehrozilo.
21
Černá Hora se pohybovala asi minutku na útočné polovině a vytěžila rohový kop.
18
Balon vybojovala Anglie, ale za malou chvíli jej odevzdala zpět svému soupeři.
17
Na útočnou polovinu se dostala také Černá Hora, ale soupeřovu branku neohrozila. Nyní následuje autové vhazování ve prospěch domácího celku.
16
Na hranici pokutového území si míč na střelu přichystal Milner, ale nezamířil přesně. Odkop od brány provede M. Božovič.
15
Domácí celek vyrazil do protiútoku, ale soupeřovu branku neohrozil. Nepřesnou střelu ze své kopačky vyslal Jovetič, ale Hart zasahovat vůbec nemusel.
14
Faulovaný byl Cole a Anglie bude rozehrávat.
13
Černá Hora se kulatým nesmyslem příliš dlouho nepomazlila a vrátila jej svému soupeři.
13
Přišla nepřesná přihrávka a míč se přestěhoval na kopačky domácích fotbalistů, kteří se s ním pohybují na vlastní polovině.
12
U balonu už jsou fotbalisté v bílých dresech a pohybují se na útočné polovině.
11
Domácí hráči jsou stále u míče, ale k ohrožení branky se zatím neprobojovali.
10
Černá Hora vybojovala míč na své kopačky a hledá si postupnou cestičku k soupeřově svatyni. Brankář Hart však zatím žádnou práci neměl.
9
Anglie kontroluje míč na svých kopačkách a prozatím hraje s obrovským klidem.
7
Na gól přihrával Gerrard, jenž rohový kop zahrával.
6
Anglie právě vstřelila branku!
Ve velkém vápně se výborně uvolnil hlavičkující WAYNE ROONEY, jenž přesnou trefou nedal domácímu brankáři šanci, a poslal tak Anglii do vedení.
6
Nebezpečnou střelu ze své kopačky vyslal Johnson, jehož střelecký pokus vytěsnil M. Božovič na břevno. Následuje rohový kop ve prospěch Anglie.
4
Ve velkém vápně obdržel přihrávku Welbeck, ale jeho střelecký pokus trefil bránícího protihráče.
3
Domácí tým o balon přišel a Anglie vyrazila do protiútoku. Na pravém křídle utekl svým protihráčům Rooney, jenž nebezpečnou střelou orazítkoval brankovou konstrukci.
2
Přišla nepřesná přihrávka a balon se přestěhoval na kopačky domácích fotbalistů.
2
A nyní už v pořadí třetí autové vhazování ve prospěch Anglie.
2
Další aut ve prospěch Anglie na útočné polovině.
2
Autové vhazování si vzal na starost Cole.
1
Anglie se snažila svého soupeře překvapit dlouhým nákopem za obranu, ale nevyšlo jí to. Nyní však následuje autové vhazování ve prospěch hostů.
1
Domácí tým oblékl komplety červené.
1
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří budou hrát v bílých kompletech.
1
-3
Nyní následují hymny obou zemí.
-5
Hlavní sudí Eriksson přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-8
Po rozcvičení se oba celky odebraly do svých šaten.
-26
Hráči obou celků jsou na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.

Černá Hora: M. Božovič ─ Baša, Savič, Volkov, Džudovič ─ Zverotič, Vukčevič, V. Božovič, Novakovič ─ Jovetič, Vučinič.

Anglie: Hart ─ Johnson, Smalling, Lescott, Cole ─ Gerrard, Carrick ─ Milner, Rooney, Cleverley ─ Welbeck.

Rozhodčí: Eriksson ─ Klasenius, Wämmark.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího týmu 5.0, na remízu pak kurz 3.75 a kurz na výhru hostů 1.85.
Předpokládané sestavy:

Černá Hora: M. Božovič ─ V. Božovič, Baša, Savič, Volkov ─ Zverotič, Novakovič, Vukčevič ─ Kasalica, Vučinič, Jovetič.

Anglie: Hart ─ Johnson, Smalling, Lescott, Cole ─ Gerrard, Cleverley ─ Milner, Rooney, Young ─ Defoe.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Jonas Eriksson, na čarách mu budou asistovat Mathias Klasenius a Daniel Wämmark. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Stefan Johannesson. Všichni pánové jsou ze Švédska.
Anglie se v tabulce nachází na příčce druhé a na svém kontě má jedenáct bodů. Anglie třikrát zvítězila, dvakrát remizovala a ani jednou neprohrála. Celkové skóre je 20:2.
Černá Hora se čtyřikrát radovala z výhry, jednou remizovala a ani jednou nebyla poražena. Celkové skóre je 13:2, na svém kontě má třináct bodů a v tabulce se nachází na první pozici.
Černá Hora a Anglie bojují o postup na MS v Brazílii ve skupině H. Oba celky v pátek odehrály kvalifikační utkání, ve kterých se radovaly z vítězství. Černá Hora zvítězila v Moladvsku 1:0 a Anglie zvítězila v San Marinu 8:0.
Dobrý večer, vítejte u kvalifikačního utkání na MS v Brazílii. V dnešním zápase bude Černá Hora hostit svého soupeře z Anglie. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová. Fotbalovým jevištěm bude Podgorica City Stadium.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.