Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů.
Máme za sebou utkání, o kterém se bude ještě dlouho mluvit. Arménie v druhém poločase přidala zásluhou Movsisjana a Mchitarjana ještě dvě branky a zvítězila tak 0:4. Dánové byli dnes dopředu hodně bezzubí a naopak Arménům se podařilo vše, na co sáhli. Tento výsledek i hodně nahrává české reprezentaci, která tak zůstává na třetí pozici.
90+1
Závěrečná změna v sestavě Arménie, Özbilize na hřišti nahradí na poslední sekundy Adamjan.
90
Sudí nastavil v utkání ještě 3 minuty nad rámec hrací doby.
88
Pohled na střídačku Dánska je více než výmluvný, tohle Mortenu Olsenovi způsobí velké problémy.
86
Trávník opouští Jedigarjan vystřídá ho Pizzeli.
84
První změna v sestavě hostů, střelce dvou branek Movsisjana nahradí na poslední minutky Sarkisov.
83
Arménie právě vstřelila branku!
Tak to je poslední hřebíček do rakve Dánské reprezentace, již čtvrtou branku Arménie přidal HENRICH MCHITARJAN. Dánové by se zajisté již nejradši viděli v kabině.
81
Hosté jsou již značně unaveni, trenér Minasian však dosud ani jednou nestřídal.
78
V posledních minutách se znovu na koně dostávají domácí, kteří, ale moc času nemají.
73
Ghazarjan se po střetu s Rommedahlem jen horko těžko zvedá z trávníku. Snad bude v pořádku. Na domácích je již vidět značná frustrace.
69
Dánové již působí poněkud odevzdaně, za to Arméni si utkání doslova užívají.
67
Další protiútok Arménů tentokrát brankou neskončil, ale hosté se na delší dobu usadili na polovině soupeře, kde mohou nabrat síly.
64
Dánští fanoušci na své fotbalisty pískají, je zjevné, že takovýto výsledek ani náhodou nečekali.
62
Míče se znovu ujal Eriksen, který ovšem napálil jen zeď.
61
Vzápětí naopak přichází po dalším faulu velmi zajímavá standardní situace z hranice vápna pro Dány.
59
Tak to je neuvěřitelné! Jako blesk z čistého nebe přišla třetí branka Arménie! Z ojedinělého brejku vznikl před vápnem chumel, ve kterém se nejrychleji zorientoval Özbiliz, který poslal míč k volnému JURA MOVSISJANOVI a ten střelou křížem překonal potřetí Andersena!
58
Dlouhý centr do vápna vyboxoval do bezpečí Berezovsky.
55
Do druhého poločasu vstoupili mnohem aktivněji domácí, kteří se však stále nemohou prosadit přes obranu Arménů, která brání hodně hluboko.
53
Všechna střídání již Dánové vyčerpali, zraněného Pedersena nahradil Makienok.
50
Dlouhé vhazování prodlužoval jeden z domácích hráčů ke Corneliusovi, který si míč zpracoval zády k brance na prsa a pokusil se nůžkami ohrozit brankáře. Tento pokus šel však nad branku! Kdyby se tohle povedlo, byl by to hodně výstavní gól!
48
Movsisjan si počínal v souboji s Jacobsenem nedovoleně. Tento zákrok se ale obejde bez karty.
46
Do druhého poločasu již nenastoupil Bjelland, kterého nahradil Okore.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:18.
Máme za sebou hodně divoký první poločas, který jen málokdo čekal. Hned po úvodním hvizdu se vydali hosté do útoku, z kterého také Movsisjan vytěžil první branku Arménie. Poté převzli iniciativu Dánové, kteří se ale nemohli prosadit přes dobře bránící Armény. V 19. minutě tak přišel další trest, rychle zahraná standardní situace na Özbilize a jeho následná střela skončila druhou brankou v síti Dánů. Do konce poločasu se hrálo spíše na polovině hostů, ti však Dány do vážnější šance nepustili a tak po poločase vedou překvapive 0:2.
45+2
Míč si na místo prohřešku postavil Eriksen, ale trefil pouze dobře postavenou zeď.
45+2
V závěru poločasu budou ještě Dánové zahrávat slibnou standardní situaci po faulu Edigaryana.
45
V prvním poločase nastaví sudí ještě dvě minutky navíc.
44
Třígólový příděl by asi domácí fandové jen těžko skousávali, ale mohlo k tomu dojít! Movsisjan skvěle patičkou prostrčil míč na Mchitarjan, který se prosmýkl kolem dvou obránců a ve vápně se odhodlal ke střele, střílel však dost v záklonu a podle toho jeho pokus taky dopadl!
42
Za nějaké připomínky směrem k hlavnímu sudímu dostal Arzumanjan žlutou kartu.
42
Při útočné snaze fauloval Pedersena hostujícího Aleksanjana.
40
Ke střele se odhodlal Dehli, ta mu ovšem nevyšla podle představa a tak Berezovsky stále čeká na první zákrok.
39
Ve středu pole se dalším faulem provinil Aleksanjan, tentokrát se žlutit nebude.
37
Následný volný kop rozehrál Eriksen na Kjæra, který hlavičkou jen těsně minul branku!
36
Ne zrovna šetrným zákrokem poslal Harojan k zemi Kvista, za což naprosto po právu vidí žlutý kartonek.
35
Do slibné šance se dostával Eriksen, ale včas mu míč z kopačky ukopl Aleksanjan.
33
Hra se nyní odehrává hodně ve středu pole, kam Arméni odkopávají míče od své branky.
30
Pedersen se na hřišti uvedl hned střelou, ale ani on netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
28
Na nepříznivé skóre již reaguje lavička domácích, ze hřiště je stažen Zimling, kterého nahradí Pedersen.
27
Tlak Dánů pomalu roste, na branku teď střílel Zimling, jeho pokus ale mířil nad branku. Berezovsky je zatím bez práce.
26
Domácí si vybojovali rohový kop, který ale domácí obrana zvládla ubránit na jedničku. Dánové musí znovu útočit do plných.
25
Hlavička Corneliuse směřovala nad branku.
23
Offsidová past sklapla, přichycen v ní byl Rommedahl.
21
Zimling fauloval 40 metrů před svou brankou střelce Özbilize, snad bude v pořádku.
19
Teď už to Arménii vyšlo! Domácí hodně zaspali, když hosté rozehrávali volný kop na své polovině, jeden z beků našel krásným pasem ARASE ÖZBILIZE, který už byl sám před brankářem, kterého střelou z halfvoleje propálil! To je neuvěřitelné, co se dnes v Dánsku děje!
17
Výborný protiútok hostů, po kterém mohlo být skóre už 0:2! Ke střele se ze střední vzdálenosti odhodlal Ghazarjan, jehož pumelenici vyrazil Andersen pouze do tyčky, posléze jej jeden z obránců odkopl do autu! Teď měli Dánové štěstí.
15
Domácí i následný roh dokázali ubránit.
14
Ten se bude po zásahu Andersena opakovat.
14
Hosté si z rychlého protiútoku vybojovali rohový kop.
12
Velká šance domácího celku nevyužita! Eriksen skvěle ve vápně prodloužil míč na Rommedahla, který byl osamocen na malém vápně, míč mu ale nepříjemně padal s čímž si nedokázal poradit a zamířil pouze daleko mimo branku!
9
Kvist si v souboji s Özbilizem počínal nedovoleně, což sudímu neuniklo.
8
Domácí jsou v úvodu aktivnější a snaží se odčinit chybu z první minuty, zatím to ale je z jejich strany velmi bezhlavé.
5
Krohn-Dehli se ve vápně až velmi ochotně odporoučel k zemi, na což mu hlavní sudí Nikolajev neskočil a po zásluze ho obdaroval žlutou kartou.
4
Cornelius byl nachytán v offsidové pasti.
3
Domácí se snažili bleskově odpovědět z rohového kopu, který zahrával Eriksen, ten však žádné vzrušení v Dánsku nepřinesl.
1
Tak to je začátek, jaký si hosté určitě ani v těch nejrůžovějších snech nepředstavovali! Hned z první akce jdou do vedení! Pěknou přihrávku dostal JURU MOVSISJAN, který si zpracoval míč, obehrál posledního obránce a v klidu zavěsil.
1

Dánsko: Andersen – Jacobsen, Kjær, Bjelland (46. Okore), Poulsen – Kvist, Zimling (28. Pedersen) (53. Makienok), Rommedahl, Eriksen, Krohn-Dehli – Cornelius

Arménie: Berezovsky – Harojan, Aleksanjan, Arzumanjan, Hovhannisjan – Mchitarjan, Jedigarjan, Mkrtchjan, Özbiliz, Ghazarjan – Movsisjan

Rozhodčí: Aleksej Nikolajev (Rusko).
Vše je připraveno k úvodnímu výkopu. Dánové nastupují v červeno – bílých dresech, naopak hosté budou hrát v bílém.
Arménie – Hosté se ve skupině B krčí na předposlední páté pozici. Dosud dokázali pouze jedenkrát zvítězit a to když v prvním utkání porazili na venkovním hřišti Maltu. Poslední utkání sehráli taktéž s výběrem z Malty, kterému ale podlehli také 0:1. V případě, že by dnes dosáhli na body, bylo by to velké překvapení, ikdyž i ty se někdy dějí.
Dánsko – Domácí výběr je na 4. místě ve skupině se ziskem šesti bodů a tříbodovým rozestupem od 3. České republiky. Pokud se ještě chtějí Dánové poprat o baráž, budou muset dnes naplno bodovat. V minulém utkání si doma vybojovali bod s Bulharskem za remízu 1:1. Čtyři dny předtím sehráli utkání, na které by český fanoušek nejraději zapomněl, v Olomouci si dokázali překvapivě poradit s českým výběrem 0:3. V dnešním utkání jsou jasným favoritem.
Dobrý večer vám přeji při sledování kvalifikačního utkání na MS 2014 v Brazílii. V rámci skupiny B, do které patří i výběr Michala Bílka, se mezi sebou střetnou Dánové a Arméni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.