Máme za sebou opravdu zajímavé utkání ve kterém šlo do vedení Rakousko, když po chybě Clarka rozvlnil síť Harnik. V následujících minutách byl na hřišti pouze jeden tým – Irsko. Nejprve srovnal z pokutového kopu Walters, poté nastřelil tyč Long. Irové se nakonec další branky dočkali těsně před koncem prvního poločasu, kdy se po rohovém kopu prosadil opět Walters. Druhý poločas patřil opět Irům, kteří měli herní převahu a kapitán O'Shea hlavičkou orazítkoval břevno! Zhruba v 75. minutě se Irové začali soustředit hlavně na obranu a dali tak prostor Rakousku pro závěrečný tlak. Ten nakonec vyústil ve vyrovnávací branku o kterou se postaral Alaba. Domácí fanoušci tak odcházejí ze stadionu a dumají nad tím, jak krutý umí fotbal být. To je pro dnešek z Dublinu vše. Dobrou noc.
90+2
Rakousko právě vstřelilo branku!
DAVID ALABA se před pokutovým územím opřel do míče a jeho technická střela končí až za zády irského brankáře.
90+2
Rakušané začínají bezhlavě nakopávat míče směrem dopředu.
90+1
Rozhodčí Strahonja nastaví přesně 3 minuty nad rámec základní hrací doby.
89
Rakousko zahrálo přímý volný kop na nacvičený signál, který málem skončil brankou. Domácí výběr však podržel brankář Forde, jenž vytasil proti hlavičce Harnika důležitý zákrok!
88
Irové si v obraně s míčem příliš hlavu nedělají. Vše teď řeší razantními odkopy.
87
Alaba našel dlouhým nákopem v pokutovém území Janka. Toho však při druhém dotyku s míčem odzbrojila domácí obrana.
86
Whelan si předkopl míč a následně naběhl do Fuchse. Domácí záložník rozhazuje rukama a dožaduje se faulu. To chorvatský sudí razantně odmítá.
84
Irové posilují zálohu Greenem, který nahradí útočníka Longa. Toho ze hřiště vyprovází bouřlivý potlesk.
82
Rychlá a přímočará akce na straně domácích Irů. Tu po typickém centru ze strany zakončil hlavičkou Coleman. Jeho pokus šel však jen do míst, kde stál brankář Lindner.
82
Alabův centr sbírá ze vzduchu brankář Forde.
81
Long fauloval unikajícího Weimanna a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
80
Rakousko začíná hrát pouze na 3 obránce!
78
St. Ledgerův centr proletěl pokutovým územím Rakouska bez povšimnutí.
77
Longova daleká střela nenadělala Lindnerovi skoro žádnou práci.
75
Podle mě se Irové až příliš brzy začínají soustředit na obranu. Jen aby se jim to nevyplatilo.
74
Fuchsův nebezpečný centr sbírá brankář Forde.
72
Domácí lodivod Trapattoni střídá. Ze hry stahuje Clarka a ne jeho místo posílá St. Ledgera.
71
Rakušané viditelně zapínají na vyšší obrátky.
69
V dnešním utkání má odpracováno Kavlak. Na jeho místo míří Weimann.
68
Po jednom ze závaru hlavičkoval pravděpodobně O'Shea jen do břevna.
67
Long si naběhl za rakouské obránce a následným centrem hledal své spoluhráče v pokutovém území. Jeho centr srazila hostující obrana na roh.
65
Garics se uvolnil kolem postranní čáry a poté poslal v pokutovém území přihrávku pod sebe. Jeho nabíhající spoluhráči však nedokázali míč trefit.
63
Arnautovićova přihrávka na Alabu byla až příliš dlouhá. Od branky uvede míč zpátky do hry brankář Forde.
62
Rakouský trenér Koller oživuje útok. Místo nevýrazného Hosinera přichází Janko.
61
Fuchsův centr srazil Coleman na rohový kop.
60
Hosté se snaží dostat před branku Irska postupnou kombinací, ale zkrátka není kudy. Domácí obrana se dokáže včas zformovat.
58
Dalším, kdo si koleduje o druhou žlutou kartu je Kavlak. Ten teď ze zadu sestřelil Sammona. Domácí publikum si žádá pro rakouského hráče potrestání.
56
McCarthy tvrdě dohrál Kavlaka. Domácí obránce už jednu žlutou kartu má a nyní dostává pravděpodobně poslední varování od sudího Strahonji.
54
Harnik se opřel do míče z poza pokutového území. Jeho přízemní střelu kryje Forde.
53
McCarthy malou domů zatopil brankáři Fordovi, na kterého dotíral napadající Hosiner. Jen tak tak, že domácí brankář svůj odkop nenasměroval do útočníka.
51
Clarka centr do pokutového území odvrátil rakouský kapitán Fuchs.
49
Rakušané zakládají postupný útok, ale ten opět aktivně napadají Irové. Jejich forčeking nese ovoce.
47
McClean zatočil z přímého kopu míč jen do boční sítě. V hledišti to jen zahučelo.
46
Long dnes hraje opravdu ve velké pohodě. Nyní se obtočil kolem Alaby a poté překládal míč do pokutového území na své spoluhráče. Jeho přihrávku stačil na poslední chvíli zblokovat Dragović.
46
Máme za sebou první poločas dnešního utkání a můžu říci, že se opravdu nenudíme. Sledujeme pěkný a útočný fotbal, ve kterém padly tři branky. Hostující Rakousko poslal po chybě Clarka do vedení Harnik. Autor přihrávky Junuzovič musel po ostrém ataku McCarthyho střídat. Zhruba od 15. minuty začalo být domácí Irsko lepším týmem a za svoji zvýšenou aktivitu a hlavně bojovnost bylo odměněno. Nejprve proměnil po faulu na Longa pokutový kop Walters. Od vyrovnávací branky tlak domácích sílil, ale výsledkem byla jen nastřelená tyčka. Když už to vypadalo, že se půjde do poločasové přestávky za nerozhodného stavu, naskočil si na rohový kop Walters a otočil stav zápasu na 2:1! Ve druhém poločase se tak máme určitě na co těšit.
45+1
Irsko právě vstřelilo branku!
Na rohový kop si parádně naskočil JONATHAN WALTERS, který přesnou hlavičkou otáčí stav zápasu na 2:1 pro Irsko!
45
Domácí si roh vzápětí zopakují. Rakousko je teď pod velkým tlakem.
45
Irsko rozehraje rohový kop.
44
Sammonova hlavička postrádala důraz, a tak ji bez problémů Lindner chytil.
43
Long předvedl ukázkovou Zidanovku proti Kavlakovi. Ten to neunesl a domácího útočníka poslal k zemi. Stává se tak prvním potrestaným hráčem Rakouska.
42
Míč mají v držení Irové, kteří kombinují kolem pokutového území Rakouska.
40
Alaba se pokusil přejít přes trojici bránících hráčů. Ztroskotal hned na prvním.
38
Po jednom z dalších centru do pokutového území propadl míč až k Longovi. Domácí útočník byl zády k brance, a tak se pokusil o zakončení patičkou. Jeho efektivní pokus zastavila tyčka!
38
Harnik si v souboji s domácím kapitánem pomohl rukama. Domácí fanoušci si žádají žlutou kartu.
36
Arnautović to zkusil z uctivé vzdálenosti, ale jeho střela končí vysoko v hledišti.
35
O'Shea musel zatáhnout za záchranou brzdu proti Harnikovi. Stává se tak dalším držitelem žluté karty.
33
McClean se nyní ukázal jako zdatný technik, když si stáhl ze vzduchu míč a poté si ho obhodil kolem Dragoviće. Jenže v rozhodující moment irský reprezentant podklouzl.
31
Hra se nám teď poněkud uklidnila. Hraje se převážně kolem středového kruhu.
29
Hosté to zkusili stejně jako domácí centrem do pokutového území. Urostlí stopeři Irska však nemají se vzdušními souboji problém.
28
Od vyrovnávací branky domácí fotbalisté po zeleném pažitu doslova létají.
26
Junuzović je po zákroku McCarthyho zraněn a musí střídat. Na hřišti ho nahradí Baumgartlinger.
26
Míč si postavil JONATHAN WALTERS, který poslal brankáře Lindnera na opačný konec branky a suveréně srovnává stav zápasu!
24
Long byl v pokutovém území faulován! Irsko bude kopat pokutový kop! O faulu není pochyb!
23
Coleman poslal další ostrý centr před rakouského brankáře. V jeho pokutovém území došlo k velkým zmatkům, ale vše vyřešil Fuchs razantním odkopem.
22
McCarthy ošklivě dojel Junuzoviće. Ten potřebuje ošetření a domácí reprezentant za svůj atak vyfasoval žlutou kartu.
20
Rakušané se snaží zklidnit hru. Jejich postupnou rozehrávku však vysunutým forčekingem napadají Irové. Hostům to dělá viditelně problémy.
19
Long se nyní pokusil doběhnout zdánlivě ztracený míč. Za svou snahu sklízí potlesk na otevřené scéně. I přes nepříznivý výsledek panuje v Dublinu parádní fotbalová atmosféra.
17
Tak to je ten pravý ostrovní fotbal, který domácí fanoušci odměňují potleskem. Jeden centr za druhým teď léta do šestnáctky Rakouska. Alaba s Fuchsem mají ve vzdušných soubojí napilno.
15
Irové nyní uplatnili svůj důraz, kdy doslova vybojovali míč u postranní čáry, od které se následně uvolnil McClean, jenž poslal přízemní centr do pokutového území. Jeho míč však všichni spoluhráči podběhli.
13
Další nebezpečná akce, kterou měl na svědomí Arnautović. Tentokrát se rakouský útočník pokusil o zakončení sám. To stačil zblokovat dobře postavený O´Schea.
11
Clark si počínal nedůrazně, čehož využil Junuzović, který vzal obránci Irska míč a v pokutovém území jej předložil zcela volnému MARTINOVI HARNIKOVI, který pohodlně poslal Rakousko do vedení!
9
Centr do pokutového území odvrátil Fuchs na rohový kop.
8
McCarthy si pokusil před pokutovém územím narazit míč s Wilsonem. Ten mu však nevrátil míč přesně, a tak jsou u míče fotbalisté Rakouska.
7
Irové mají nyní po delší čas míč na svých kopačkách. I oni soupeři ukazují, že to s míčem umí. Zatím sledujeme velmi živé utkání.
5
McClean posílal do pokutového území hostů střílený centr. Ten vyboxoval brankář Lidner.
4
Sammon vypíchl míč Januzovićovi a pelášil s ním na polovinu hostů. Jeho postup však uťal Kavlak. Rozhodčí Strahonja mu nyní důrazně domlouvá.
3
Úvodní minuty patří reprezentaci Rakouska. Hodně aktivní je především Alaba s Harnikem.
2
Alaba to zkoušel střelou z dálky ale jeho pokus zblokovala pozorná obrana domácích.
1
A je to tady. Kvalifikační zápas skupiny C mezi Irskem a Rakouskem byl zahájen! Snad se máme na co těšit.
1
Úvodní výkop obstará Rakousko hrající v bílých dresech. Domácí Irové tradičně v zelené kombinaci.
-1
Stadionem v Dublinu zní státní hymny. Za malý okamžik rozhodčí Strahonja zahájí dnešní utkání.