Je konec. Vyrovnaný zápas, v němž oba celky střídavě přebíraly aktivitu a tahaly za delší konec provazu, skončil nejspíš po zásluze remízou. Viděli jsme poměrně kvalitní utkání, jemuž chyběly především branky. Tímto konstatováním se loučíme a přejeme příjemný zbytek pátečního večera, resp. krásný víkend.
90
Spíše symbolické dvojstřídání v domácím dresu.
90
90
Rohový kop hostí končí jako skoro všechny centry v tomto utkání – na prvním člověku před sebou.
90
Nastavují se 3 minuty.
89
Přetažený centr Mutsche stahuje do náruče jistý gólman hostí. Gólmani jsou dnes opravdu silnou stránkou obou celků.
88
Ismailov pokoušel štěstěnu – a zase neuspěl.
87
Ochozy znovu ožívají, fanoušci v modrých dresech jsou opravdu slyšet! Už poněkolikáté je musíme pochválit!
84
Další šance Lucemburska – Agayev znovu pozorný!
80
Čtvrtý rozhodčí teď musí uklidňovat rozvášněného trenéra domácích.
78
Scénář hry se oproti většině hrací doby otočil, teď jsou v mírném tlaku domácí. Dočkáme se konečně gólu?!
76
Standardka na druhé straně – Joubert v poklidu chytá do náruče.
75
Mutschův veeeeeelice zajímavý projektil skončil těsně nad brankou hostí!
74
Další střídání ázerbajdžánského týmu.
74
Další lucemburský faul – tentokrát byl hříšníkem Philipps. Ze standardní situace však nic nebylo.
72
Dle hlasitosti publika by si člověk myslel, že se hraje někde v Baku. Opak je pravdou. Každopádně klobouk dolů před fanoušky hostí, bez nich by byla atmosféra na stadionu vskutku komorní.
70
Že by oživení v domácím celku?
69
A tentokrát Joachim – Lucemburčané patrně chtějí ukázat, že v utkání nejsou jen kužely, mezi nimiž se soupeř snaží bezchybně prokličkovat.
67
Bensi v první větší šanci domácích ve druhém poločasu – trefuje jen jednoho z beků soupeře!
66
Hráči Lucemburska v uplynulých minutách pouze odkopávali míče daleko na soupeřovu polovinu. Stále se brání a čekají na brejky.
64
Aliyev je dnes jak stará panna – nedá a nedá!
63
Dnes aktivní Aliyev ve výskoku v karate pozici balón netrefil ideálně. Škoda, slibovalo to gólovou šanci.
62
A z protiútoku domácích není nic – Ahmadov se výborně vrátil.
61
Další série nebezpečných centrů do vápna domácích, odkopával Mutsch.
60
Střídání modrého celku
59
Ismailov nebezpečně centroval! Trefil však jen boční síť!
58
Ázerbajdžánci se marně snaží dobýt pevnou obranu domácích. Kombinují, přihrávají si... K ničemu to však zatím nevede.
56
Ale Mutsch nacentroval pouze do Agayevovy náruče.
55
Zajímavá standardka pro domácí.
53
Hraje se bez větších šancí. Druhé půle je zatím dosti klidná.
51
Druhý poločas zatím připomíná spíš překopávanou – tááám... A zpáááátky!
48
A první rohový kop druhé půle – tentokrát rozehrávají modří.
46
Hráči v modrých dresech rozehráli, je tu druhá půlka.
46
Hráči obou týmů se pomalu trousí na hrací plochu, vše se schyluje k zahájení druhého poločasu.
A je tu konec prvního poločasu. Ukazatel skóre zatím ukazuje 0:0, rozhodně se ale máme na co koukat. Chybí tomu jen vstřelená branka. Přijde snad ve druhé půli? To se dozvíme za zhruba 15 minut.
41
Opět nic. Lucemburčané zatím dobývají Agayevovu branku marně.
40
A další, v pořadí už čtvrtý. Budou teď úspěšní? Nebo opět nic?
39
Domácí kopou rohový kop.
37
V 37. minutě zatím stále bez branek. Pomalu se blíží konec první půle.
35
Žlutá karta pro domácí!
33
Ismailov poznal, že fotbal bolí. Lucemburčané jsou velice důrazní, což hosté zatím statečně zvládají a tolerují. Otázku je, jak dlouho tomu tak bude.
31
Tenhle odkop si gólman Agayev za rámeček asi nedá.
30
Hra se v téhle fázi trochu zklidnila, máme za sebou zhruba půlhodinku, skóre je zatím stále bez branek.
27
Hosté zatím ukazují, že nejsou žádní nazdárci a dokazují, že remíza se Severním Irskem či výhra nad Lichtenštejnskem nejsou žádnou náhodou!
25
Věřte nebo ne, zatím se hraje opravdu pohledné utkání. Kdo by to dle papírových předpokladů čekal. Rozhodně je se na co koukat!
23
A teď obrovská šance pro změnu na druhé straně – Ahmadov trefuje rovněž jen gólmana soupeře!
22
Vyloženou šanci Joachima parádně vyrazil gólman Agayev. Domácí byli blízko vedení v utkání!
21
Opět rozehrávka hostí až z vlastní poloviny. A k tomu povzbuzování početné skupinky fanoušků z hranic Evropy a Asie.
20
Joachim podruhé v krátkém čase podkopl Aliyeva a po zásluze vidí žlutou kartu.
20
Gólman domácích vyráží mimo!
19
Ázerbajdžán a roh č. 1.
19
Po delší době si na míč sáhl i Agayev, nešlo o nijak těžký zákrok.
18
A Amirjanov pálí nadvakrát jen do zdi!
17
Aliyev sražen v blízkosti pokutového území – standardka pro hosty z výhodné pozice!
15
Pískán faul na Gersona, soupeř mu doslova přejel nohy.
14
Lucemburčané po úvodní převaze poněkud polevili, Ázerbajdžánci jsou pohyblivější, tlačí se více dopředu.
12
Gólman Joubert teď doslova za vteřinu dvanáct ukopl míč před rozběhnutým útočníkem hostí! Štěstí pro domácí.
10
Nebezpečný centr do pokutového území museli Lucemburčané na poslední chvíli odvracet!
8
Zatím se hraje víceméně na prostředku. Z hlediště slyšíme hlasité fanoušky Ázerbajdžánu, vytváří výbornou kulisu!
6
U balonů hosté, rozehrávají v poklid až odzadu.
5
Parádička Da Moty, následný centr k ničemu nevedl. Škoda pro domácí.
3
Lucembursko zatím aktivnější, hráči v červeném jsou víc u míče. K vážnější šanci se ovšem zatím neprobojovali.
1
Domácí Lucemburčané nastupují v červených dresech, hosté z Ázerbajdžánu mají modré dresy.
1
Dobrý den, vítejte u online přenosu z kvalifikačního utkání mezi Lucemburskem a Ázerbajdžánem.
Nedá se očekávat, že by jeden z těchto soupeřů měl postoupit na Mistrovství světa, ale dá se očekávat, že v tomto zápase si oba budou chtít připsat první výhru v kvalifikaci. Momentálně totiž oba celky okupují poslední dvě místa v tabulce jejich skupiny. Větším favoritem je určitě Azerbajdžán, ale Lucembursko již ukázalo, že umí na svém stadionu potrápit i silnější soupeře. Své by o tom mohli vyprávět Portugalci, kteří z Lucemburska na podzim odjížděli z hubenou výhrou 2:1.
Azerbajdžán zatím v kvalifikaci dvakrát remizoval, když o body obral Izrael a Severní Irsko.
Před tímto utkáním obě reprezentace odehráli dvě přátelské utkání. Lucembursko v nich nejříve podlehlo Skotsku 1:2 a následně si připsalo cennou remízu proti Arménsku.
Za to Azerbajdžán ještě letos neprohrál, když v lednu remizoval 0:0 s Uzbekistánem a v únoru zvítězil nad Lichtenštejnskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.