To je už ode mne vše, příjemnou noc přeje Tomáš Lysý.
Vzhledem k tomu, že Italové během pěti minut otočili stav zápasu s ČR a po šedesáti minutách vedou 2-1, je průběžný stav tabulky skupiny B následný:
1. Itálie 20 bodů.
2. Bulharsko 13 bodů.
3. Dános 12 bodů.
4. Česko 9 bodů.
5. Arménie 9 bodů.
6. Malta 3 body.
Ve druhém poločase vstřelilo Bulharsko po čtvrthodině hry druhý gól a zdálo se, že bude jasno. Jenže Malta se nevzdala, útočila několikrát nebezpečně zahrozila. Bulhary zachránila další tyč, ale v 77. minutě už Herrera po hezké kombinaci snížil. I přes aktivitu Malty v závěru to však nestačilo, hosté z Balkánu si tak připisují do tabulky nesmírně důležité tři body.
Je tady konec zápasu. A vskutku velmi hezkého a ne tak jednoznačného zápasu. Jako první se po 8 minutách hry ujali vedení Bulhaři. Malta byla od začátku aktivnější a ani obdržený gól ji nepoložil. V 15. minutě mohl vyrovnat Failla, ale jeho míč šel jen do tyče. Od té doby byli aktivnější Bulhaři a domácí mohli děkovat pouze gólmanu Haberovi, že neinkasovali další branky.
90+5
Na ten ale nikdo z útočníků Malty nedosáhl.
90+4
Maltský gólman naposled žene své spoluhráče do útoku a do vápna Mihaylova nakopává dlouhý balon.
90+3
Ta jej ale rychle ztrácí. Z pravé strany pak postupoval do rozhozené obrany hostů Rangelov, ale Haber jeho centr zlikvidoval.
90+2
V malém vápně fauloval Delev beka Agiuse a je z toho míč pro Maltu.
90+1
Šedesát vteřin z nastavení je pryč.
90
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90
Fenech. Svůj kop ale "narval" přímo do prvního bránícího hráče hostů.
90
Poupravuji, je to zhruba 32 metrů.
90
Jedna z posledních šancí Malty na vyrovnání. Po faulu Zlatinského na Schembriho – útočníka Malty – bude kopat zhruba z 25 metrů přesně ze středu hřiště pravděpodobně Agius.
89
Herrera ale nacentroval prachbídně a míč má v bezpečí Mihaylov.
89
Zbytečný faul Dyakova na Caruanu znamená dalši žluté napomenutí. S kartami se nyní roztrhnul pytel.
88
Obrana hostů se ubránila jen za cenu rohu. Z toho ale domácí branku Mihaylova neohrozili.
87
Žlutá karta také pro Malťana Fenecha, který vehementně ukazuje, že zeď stojí blíže než předepsaných 9,15 metrů. Bude se ale kopat proti Bulharsku.
86
Další faul Maltanů, kteří se dostali rychle dopředu. Tentokrát fauloval Fenecha hostující hráč Bodurov. Bude to zajímavá standardní situace. Bodurov ještě dostává další kartu.
86
Nyní dohrál situaci velmi tvrdě Dimitar Rangelov, když zajel do maltského záložníka Rowena Muscata. Zaprvé to bylo zbytečné, protože Malťan nebyl nikterak nebezpečný a za druhé je to žlutá karta.
85
Nyní teprve přišel na lavičku Malty Ryan Camillery, který je ještě viditelně otřesený. Faul to od hostů ale nebyl.
84
Ofsajd Malty, ve kterém byl přistižen Schembri.
83
Také Malta střídá potřetí. Z placu jde záložník Ryan Camilleri, který před chvíli ležel v malám vápně po velmi tvrdé situaci. Střídá jej obránce Jonathan Caruana.
80
Poslední střídání hostů. Hřiště opouští záložník Giorgi Milanov, místo kterého nastupuje také záložník Hristo Zlatinski.
79
Malta se hodně bezhlavě pustila do útoku, čehož málem využili Bulhaři. Nepřehlednou situaci ale výborně vyřešil gólman Haber. Po závaru před brankou ale zůstává na trávě ležet Ryan Camilleri a bude ošetřován. To nevypadá vůbec dobře.
77
Malta právě vstřelila branku!

Dnes opravdu velmi dobře hrající domácí dávají gól. EDVARD HERRERA si krásně narazil míč s novým hráčem na hřišti Terencem Vellou a ránou křížem nedává Mihaylovovi v brance Bulharska šanci. Asistence: Terence Vella.
77
Střídání Malty, která se ještě nevzdává. Kapitán Michael Mifsud, jinak útočník, přenechá na posledních 15 minut místo dalšímu forvardovi. Jeho jméno je Terence Vella.
76
Ten zdaleka nebyl tak nebezpečný jako předchozí roh. Hraje se tak opět na polovině Malty.
75
Herrera centroval na přední tyč, kde míč netrefil ideálně Mifsud, kapitán Malty. Balon ale tečoval Milnev a je to další roh.
75
Centr Ryana Camilleriho vyboxoval Mihaylov za branku. Roh pro Maltu.
74
Malta bude zahrávat asi 30 metrů od vápna slušný přímý volný kop.
74
Až nyní MInev nacentroval dlouhý míč do vápna, kde ho Malťané i s problémy odkopli.
73
Bulhaři prostřednictvím Bodurova, Mineva a Ivanova kombinují někde kolem poloviny hřiště.
72
Je třeba si ale uvědomit, že stav se může ještě změnit. Do konce utkání na Ta´Qali chybí 20 minut, v Itálii se hraje teprve konec prvního poločasu.
68
Schembri to zkusil z nějakých 25 metrů, ale minul branku.
67
Střídání také na straně Bulharska. Po sedmašedesáti minutách dohrál útočník Spas Delev, kterého nahradí Todor Nedelev – záložník.
66
Avizované střídání domácích je tady. Ze hřiště odchází Clayton Falla a nahrazuje jej Ryan Fenech.
64
Útočního domácích Schembri měl k míči mnohem, mnohem dále než gólman Bulharů Mihaylov. Přesto jej nesmyslně naremploval a nic jiného než žlutá karta tak nemohla přijít.
64
Roh pro domácí, který bude zahrávat Herrera.
63
Na střídačce domácích se již připravuje Fenech, který půjde brzy na plac.
62
Bulhaři zahrávali rohový kop, nic se z něho však neurodilo. Naopak následuje rychlý protiútok domácích.
60
Střídání hostů, útočník za útočníka. Z placu jde střelec druhého gólu Emil Gargorov a nahradí jej Dimitar Rangelov.
59
Bulharsko právě vstřelilo branku!

Všechna čest této brilantní kombinaci Bulharů. Popov zadribroval s míčem na hranici vápna, po levé straně ho posunul dnes skvěle hrajícímu Giorgi Milanovovi. Ten si s nastalou situací nedělal tězkou hlavu a hned poslal míč na bránu Malty. První nebezpečí ještě odvrátil gólman Haber, ale z dorážky přidal EMIL GARGOROV druhý, naprosto důležitý gól. Asistence: Giorgi Milanov.
58
Dimech čistě odehrál míč u velkého vápna před dotírajícím Bulharem Gargorovem.
57
Co naplat, Faillovi dnes centry nejdou. Snadné sousto pro Bulharskou stoperskou dvojici Minev – Ivanov byl tento míč z kopačky záložníka Malty.
56
Jenže po zbytečném faulu Ivanova míč zase hosté ztrácí. Centrovat z půlky bude Failla.
56
Aut u středového kruhu vybojovali Bulhaři.
55
Přímý volný kop Failly našel ve vápně hlavu Mifsuda, který ale v záklonu hlavičkoval vysoko nad, protože byl v záklonu.
54
Místo přímého ohrožení branky ale hosté raději kombinují.
53
Dimech fauloval Giorgi Milanova a hosté budou kopat přímý kop.
52
Proti Maltě dneska stojí snad všechny tyče. Nyní se krásně do vápna probil Schembri, jenže jeho střelu zastavila levá tyč Mihaylova. Akce to ale byla jinak moc hezká.
50
Zkraje druhého poločasu se hraje zatím ne moc líbivý fotbal. Bulharsko se snaží, ale obrana Malty je pozorná. Na druhé straně se zase Maltě nedaří kombinace.
48
Popov se snažil posunout míč na Gargorova, ale obránce Agius byl proti.
47
Bulharsko zbytečně ztratilo míč a Malta se pokouší o útok. Jenže Herrera se zbytečně ukvapil, 30 metrů před brankou vystřelil a jeho slabá střela se k Mihaylovi ani nedošourala.
47
Tak tohle nebyl vůbec šetrný střet kapitána Popova, který šel do souboje s gólmanem Haberem lehce nohou napřed. Jasný faul Bulhara a může být rád, že to není za kartu.
46
Pro všechny fanoušky českého fotbalu mám zkraje druhého poločasu výbornou zprávu. Česko vede v Itálii po gólu Kozáka 1:0.
46
Druhý poločas utkání začne přibližně ve 21:01.
Ze začátku prvního poločasu byli Malťané lepší, aktivnější a vytvořili si i několik šancí. Nezastavil je ani gól Dimitrova, po kterém se Bulhaři ujali vedení. V 15. minutě mohl vyrovnat Failla, ale po přímém volném kopu trefil jen tyč. Od té doby jako by byli hosté lepší a Malta může děkovat jen svému gólmanovi, že zhruba od třicáté minuty neinkasovala vícekrát.
45
A opět Justin Haber pořádně od plic vynadal svým spoluhráčům. Vzápětí jen odevzdaně mává rukou.
44
Další pěkná akce Bulharů, kterou vedl Popov. Přihrál Gadzhevovi, ten se s ničím nepáral a z první našil ránu jak z houfnice na maltskou branku, ale ta prolétla těsně mimo.
44
No, nechtěl bych nyní slyšet. co Justin Haber říká svým spoluhráčům. Jistě to nebudou přívětivá slova za to, jaký prostor nyní Bulharům dovolili.
43
Naprosto famózní akce hostů. Gargorov po levé straně popotáhl mí, nahrál ho na vápno Georgi Milanovi, který ještě posunul míč zhruba někam k hranici penalty. Tam již stál přesně postavený kapitán Popov a donutil Habera k výbornému zákroku!
41
Malta sice po ofsajdu zahrávala nepřímý volný kop, ale u míče už jsou opět Bulhaři.
40
Ofsajd, ve kterém je načapán Gargorov. Ten se tomu sice diví, ale já jako fotbalový rozhodčí musím dát rumunskému rozhodčímu Danu Tudorovi za pravdu. Možná bych mu ještě důrazně domluvil za jeho nemístné protesty.
39
Maltě samozřejmě tato situace nevyhovuje. Je zvyklá, že brání, brání a brání. A soupeř je postupem času stále více nervóznější, pokud se mu nepodaří vstřelit gól. Nyní musí ostrovní fotbalisté tvořit, což nebude jednoduché.
38
Bulharsko je nadále aktivnější. Nyní vedl akci kapitán Popov, ale poměrně brzy narazil do bránícího valu Malťanů.
37
Minev krásně našel na levé straně vápna Popova, který si postrčil míč, zbavil se obránce a střílenou přihrávkou posílal výzvu spoluhráčům před maltskou brankou. Justin Haber ale výborně přečetl hru a zasáhl.
36
No, tahle střela Georgi Milanova z pětadvaceti metrů by se vešla leda tak do vrat od stodoly...
35
Útočnou akci podél lajny mohl vést Dimitrov, ale neodvážil se přejít přes dva Malťany. Vrací tedy míč svým stoperům.
34
Rohu se ujal Nedelev, ale ani on jej nekopl nijak světoborně. Obrana Malty se bez problémů ubránila.
34
Centr Popova byl zblokován na roh.
33
Jasný faul, kterého se nyní dopustil opět Herrera. Opět to bylo na Georgi Milanova a opět to bylo kousek za před vápněm, jde tedy o nebezpečnou sitauci.
32
Ale ne na dlouho. Domácí mají problém nyní udržet déle míč na polovině Bulharska. Další útok hostů vede nesmírně aktivní Georgi Milanov.
31
Kapitán hostů Popov pronikal po levé straně, kousek od rohu odcentroval, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Míč tak má opět Malta.
29
Bulhaři se již ujímají otěží zápasu. Sice pomalu, ale jistě. Nyní si udělal místo na hranici vápna v jeho středu Georgi Milanov, zbavil se bránícího Agiuse a jeho technický pokus prolétl zhruba půl metru od levé tyče Habera.
28
Popov vede míč přes celé velké vápno, ale prostor ke střele nenašel.
27
Rozehrál ho Gadzhev, ale jeho střelu zblokovali obránci Malty, takže Haber nemusel zasahovat.
27
Herrera tvrdě fauloval u levého rohového praporku Mineva a hosté tak budou mít další přímý volný kop.
26
Výborná střela Nedeleva z velké dálky, kterou Haber s obtížemi vyráží do strany.
25
Popov z přímého kopu ale branku Habera neohrozil, maltská obrana odvrátila míč. Pokusil se o to až po zisku míče opět Milanov, ale mířil nad.
23
Georgi Milanov byl nyní nevybíravě faulován na hranice vápna Ryanem Camillerim a Bulhaři budou mít k dispozici přímý volný kop z dobré vzdálenosti.
22
Dělovka Georgi Milanova z pětatřiceti metrů prolétla zhruba půl metru nad břevnem Habera.
20
Justin Haber ale drží míč v ruce.
19
Roh pro Bulharsko, který bude zahrávat Nedelev.
17
Failla perfektně zavedl míč po lajně a nacentroval do malého vápna, kde míč minul Schembri. Malta je i přes obdržený gól lepším týmem.
16
Po rohu Malty nezapršelo.
15
Failla kopl přímý volný kop dokonale! Gólman Nikolay Mihaylov může děkovat jen své tyči, která zastavila míč. Nutno ale podotknout, že Mihaylov si na míč sáhl a vytěsnil ho.
15
K míči se chystá Clayton Failla.
14
Malta bude zahrávat přímý volný kop z hranice vápna, když Gargorov fauloval Sciberrase.
12
Bulharsko je stále aktivnější a nyní táhlo další útok, který ale zastavil Sciberras.
10
Po centru Bodurova si ve vápně udělal místo Georgi Milanov, který ve skluzu v obtížné pozici zamířil nad branku Habera.
8

Malta sice byla ze začátku zápasu aktivnější, ale první gól si připisuje jejich soupeř. Nedelev posunul na pravé straně míč na RADOSLAVA DIMITROVA, jemuž sice centr příliš nesedl, ale nakonec se z něj vyklubal dokonalý lob. Justin Haber se mohl natahovat jak široký, tak dlouhý, ale toto prostě nečekal. Bulhaři se tak ujímají důležitého vedení. Asistence: Todor Nedelev.
6
Ve vápně hledal volného Emila Gargorova, který ale míč minul a centr Todora Nedeleva tak skončil těsně vedle.
6
Jasný faul na Nedeleva, kterého se dopustil Schembri. Přímý volný kop z pravé strany bude zahrávat sám faulovaný Nedelev.
4
Roh pro Maltu, který zahraje Schembri. Ten jej rozehrál nakrátko, míč se mu vrátil a následně Schmbri našel centrem Agiuse, který jen zamířil jen těsně nad. Dobrá šance zatím velmi aktivních domácích.
2
Haber bez problémů stahuje do náručí centr Nedeleva.
1
Malta si připisuje první útok. Po křídle utekl po přihrávce kapitána Mifsuda útočník Herrera a hned vrátil míč před branku, kde na něj však nedosáhl ani Mifsud, ani Schembri.
1
V prvním dnešním zápase této skupiny nedokázala Arménie doma navázat na výhru v ČR a prohrála doma s Dány 0:1. Skupina B je tak mimo vedoucí Itálie neuvěřitelně vyrovnaná a o druhé místo se perou čtyři týmy. Posuďte sami:
1. Itálie 7 zápasů/18 bodů.
2. Dánsko 8 / 12.
3. Bulharsko 7 / 10.
4. Česko 7 / 9.
5. Arménie 8 / 9.
6. Malta 7 / 3.
Poslední vzájemný zápas je už z této kvalifikační skupiny. Doma porazilo Bulharsko svého soupeře výpraskem 6:0 (poločas 2:0).
Oba týmy se navzájem od roku 2004 utkaly čtyřikrát. Při kvalifikaci MS 2006 porazili Bulhaři svého soupeře doma 4:1. V odvetě na Ta´Qali jen remizovali 1:1. Další zápase se datuje k roku 2009. Při přátelském zápase vyhrálo Bulharsko na Maltě 4:1.

Malta: Haber – A. Muscat, Dimech, Agius, Failla – Sciberras – Herrera, R. Camilleri, Schembri, R. Muscat – Mifsud (C). Trenér: Pietro Ghedin.Rozestavení: 4-1-4-1. Náhradníci: Hogg (GK), Caruana, Grioli, Fenech, Mintoff, P. Fenech, Bajada, Cohen, Vella.

Bulharsko: Mihaylov- Dimitrov, Bodurov, Ivanov, Minev – Dyakov – G. Milanov, Popov (C), Gadzhev, Nedelev – Gargorov. Trenér: Luboslav Penev. Rozestavení: 4-1-4-1. Náhradníci: V. Stoyanov (GK), Manolev, Aleksandrov, Zanev, Minev, I. Milanov, Tonev, Zlatinski, G. Iliev, Delev, Rangelov, Hirstov.

Rozhodčí: Alexandru Dan Tudor – Cristian Nica, Aurel Onita – Cristian Balaj (všichni Rumunsko).
Dnešní zápas se jako již tradične bude hrát na stadionku Ta´ Qali. Přesný název je Ta´ Qali National Stadium. V současné chvíli (18:20) vládne na stadioně příjemných 29°C s jednapadesátiprocentní vlhkostí.
Favoritem jsou Bulhaři, o tom není třeba dlouze polemizovat. Malta už však několikrát dokázala favorita potrápit a není radno ji podceňovat.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u utkání 'české' kvalifikační skupiny, kde se dnes z hlediska Bulharů v důležitém utká balkánský tým s ostrovním fotbalovým trpaslíkem Maltou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.