Rohové kopy: 16 – 4
Ofsajdy: 4 – 1
Fauly: 5 – 11
Žluté karty: 1 – 1
Německo potvrdilo roli favorita a zvítězilo rozdílem třídy. Přestože Irové ve druhé půli několikrát sahali po kontaktní brance, vždy je umlčel Manuel Neuer, a po gólech Khediry, Schürrleho a Özila tak mohou v Kolíně nad Rýnem propuknout oslavy. Nutno podotknout, že Němci byli po celý zápas lepším a aktivnějším týmem, k čemuž je také hnala skvělá divácká kulisa a neúnavní krajní beci, tedy Lahm s Jansenem. Joachim Löw tak může být spokojený, neboť jeho svěřenci potvrdili vítězství ve skupině, ať už dopadne úterní zápas ve Švédsku jakkoli.
90+2
Německo právě vstřelilo branku!
MESUT ÖZIL zvyšuje na 3 – 0! Po brilantní Kroosově uličce nezazmatkoval a lehounkým lobem přehodil Davida Fondeho.
90+1
Manuel Neuer vytáhl reflexivní zákrok proti hlavičce Darrona Gibsona.
90
Uvidíme ještě minimálně 2 minuty hry.
90
Stokes tváří v tvář Neuerovy neuspěl. Seamus Coleman jej skvěle našel, avšak irský forvard míč napálil do německého Torhütera.
89
Mario Götze v prvním náznaku šance.
88
A do třetice střídání na straně domácích. Joachim Löw stahuje Thomase Müllera, jejž pro zbývajících zhruba 5 minut nahradí Sidney Sam.
87
Philipp Lahm si navedl míč do šestnáctky a po jeho křižné střele to v hledišti jen zašumělo. Ta totiž div že nelízla levou tyč.
86
A to je také to poslední, co Schürrle v dnešním zápase zvládnul, neboť jej nahradí supertalent Mario Götze.
85
André Schürrle v ofsajdu.
84
Rohový kop pro Němce.
84
Özil si rovnal míč na střelu, k níž se ale nakonec nedostal. V akci pokračuje Schürrle.
83
Jérome Boateng napálil ze 30 metrů břevno!
82
Sami Khedira přenechá své místo na trávníku Maxi Krusemu.
82
Mesut Özil dlouho vedl balon, až jej zpětnou přihrávkou předložil Khedirovi. Khedirův pokus protétl kolem pravé tyče.
81
Thomas Müller si v souboji 1 na 1 nepřišel na Kellyho.
80
Philipp Lahm takticky ztlumil míč pro Neuera.
79
Coleman míč přetáhl a je po šanci.
79
Jérome Boateng odvrátil na roh.
78
André Schürrle fauluje a Irové rozehrají z vlastní poloviny.
77
Toni Kroos vyslal svůj projektil směrem k bráně. Irský gólman vytěsnil. Opakovaný záznam ukázal, že střela mířila přesně k jeho pravé tyči.
75
Oba manažeři již nervózně pochodují za postranní čarou.
74
Mesut Özil vyzkoušel vnější nárt. Trefil pouze jednoho z hráčů v zeleném. Následně se ještě dožadoval odpískání ruky, ale marně.
73
A šance na druhé straně. Anthony Stokes zůstal úplně osamocen před Neuerem. Na dvakrát jej však nepřekonal.
72
Málem zafungovala spolupráce Schürrle-Müller. První jmenovaný centroval na zadní tyč, kde Müller akrobaticky zakončil. Z úhlu ale irského golmana nepřekonal.
70
Philipp Lahm centruje z pravé strany. Stephen Kelly odvrací.
69
Schürrle oslovil Özila, který nabil Jansenovi. Ten se pokusil o střílený centr, ale s účelem se minul.
68
Per Mertesacker s Jéromem Boatengem kombinují na vlastní polovině.
66
Toni Kroos hlavičkoval těsně vedle poté, co na něj hostující zadáci úplně zapomněli. Akci ovšem stejně zastavil ofsajd.
65
Jansen hledal na malém vápnu Müllera. Před ním odhlavičkoval Clark. Uvidíme rohový kop.
64
Irský brankář si s přesností nepotykal a odkopl míč přímo do autu.
63
Forde ztlumil Lahmovu nevýraznou střelu.
62
Anthony Stokes přidržel za dres Marcela Jansena a z rukou Serge Gumiennyho vidí žlutou kartu.
60
Za postranní čarou se rozcvičuje trojice německých náhradníků. Uvidíme, koho Joachim Löw stáhne ze hry.
59
Schweinsteiger tvrdě vypálil. Irský brankář míč vyboxoval.
58
A je to o dvě branky! Toni Kroos vysunul vpřed nabíhajícího si ANDRÉ SCHÜRRLEHO, který tváří v tvář Fondemu chladnokrevně zakončil po zemi k tyči.
57
Sami Khedira tvrdě dohrál osobní souboj a vidí první žlutou kartu zápasu.
56
André Schürrle si navedl míč do vápna, zasekl na střed a pokusil se o obstřel. Míč minul levou tyč Fordeho brány. V publiku to jen zašumělo.
55
Hra teď proudí nahoru dolu. Doyle se Stokesem mají ve druhé půli více prostoru k protiútokům než v té první.
54
Schürrleho střela sražena.
53
Philipp Lahm kuje pikle na hranici šestnáctky. Domácí defenziva zatím funguje kompaktně.
52
Tomu se říká kiks! Manuel Neuer vyběhl proti nakopnutému míči a nezasáhnul jej. Anthony Stokes měl velkou příležitost ke srovnání, ale ze strany míč z první napálil vysoko nad.
51
A další roh domácích. Tentokrát z levé strany. Přetažený míč se dostal k Philippu Lahmovi, který se ještě pokusil ocentrovat. Míč odvrací stopeři.
50
Míč si u rohového praporku staví Mesut Özil.
50
Kroos se pokoušel propasírovat míč na Müllera.
49
Obě jedenáctky nastoupily do druhé půle ve stejném složení.
49
Stokes vysunul Doyla, proti němuž skvěle zakročil Boateng.
48
Jerome Boateng oslovil Schürrleho, který si ale nepřišel na hostujícího beka.
47
McCarthy se dostal do zakončení. Jeho hlavička končí vedle.
47
Rohový kop zahrají Irové.
46
Anthony Stokes pálil z dobré pozice. Střela letěla mimo, avšak Stokes se ještě dožaduje rohového kopu.
46
Předpokládaný obraz hry se v první půli naplnil do poslední kapky. Němečtí fotbalisté měli míč po většinu času na svých kopačkách a vytvořili si také mnoho šancí. Nejaktivnějšími střelci byli zejména Thomas Müller a Toni Kroos, nicméně skóre zápasu otevřel jiný hráč, a to Sami Khedira, jenž zacílil ve 12. minutě k pravé tyči. Irové hrozili jen ojediněle jako například v poslední minutě první půle, kdy musel proti Doylově hlavičce zakročit Neuer. Kouč Joachim Löw může být s výkonem svých svěřenců poměrně spokojený, nicméně uvidíme, co jim naordinuje do druhé půle. Ta začíná zhruba ve 21:50.
45+1
Na konci poločasu šance také na druhé straně. Doylovu hlavičku vytáhl Neuer konečky prstů. O dorážejícího hráče se postaral Boateng.
45
Sudí Gumienny nastavil 1 minutu nad rámec hrací doby.
45
A do třetice Němci. Schweinsteigerovu střelu srazil hostující stoper.
45
André Schürrle kopíroval hranici velkého vápna. Následně narazil opět Müllerovi, jehož střelu Forde kryje.
44
Lahm našel osamoceného Müllera. Ten tváří v tvář Fordemu neuspěl. Pokoušel se přelobovat irského brankáře, ten ale míč rutinně chytl.
43
Forde zastavil míč na hrací ploše poté, co jej tečoval jeho spoluhráč.
42
Moc dlouho jim to nevydrželo a Sami Khedira míč nakopává vpřed. Tam není nikdo.
42
Irové mají po dlouhé době míč na svých kopačkách.
41
André Schürrle vypálil levačkou z dvaceti metrů. Forde míč chytá do náruče.
39
Jansen adresoval centr Müllerovi, ale hodně to přehnal s razancí a začne se odkopem od brány.
38
Irský brankář si následně došel i pro Kroosův centrovaný míč.
37
Thomas Müller si navedl míč na střed a tvrdou ranou vyzkoušel Fordeho. Ten míč vyboxoval a Německo zahraje již sedmý roh.
36
Coleman na Stokese. Toho zastavil postranní sudí.
35
André Schürrle měl na hlavě druhý gól domácích. Jeho hlavičku ale bravurně vytěsnil Forde.
34
Philipp Lahm to zkoušel individuálně. Nakonec si narazil s Müllerem a zkoušel ocentrovat.
33
Obléhání hostující brány pokračuje.
32
Özil rozehrál nakrátko. Přes Khediru míč putuje k Schweinsteigerovi, který oslovil blonďatého forvarda německého manšaftu. O toho se postaral Kelly.
32
Schürrleho zblokovaná střela a je tu další roh.
31
Neuer nezůstává pozadu, co se hry s balonem týče.
30
Ihned po jeho odkopu ve výskoku fauluje Delaney.
30
Forde napíná nervy domácích fanoušků, když si míč navedl až daleko za své chráněnné území.
29
Kroos byl faulován Gibsonem zhruba 5 metrů za půlící čarou.
28
Forde míč poslal daleko za půlící čáru, kde ovšem nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
27
A do třetice Toni Kroos. Tentokráte se opřel do odraženého balonu a jeho dělovka míří vysoko nad.
27
Další Kroosův pokus. Zblokován.
26
Tony Kroos vypálil z hranice šestnáctky. Střela míří vedle poté, co byla tečována. Další roh domácích.
25
Müller poslal centr do vápna, kde se svalil André Schürrle. Domácí se dožadovali penalty, ale rozhodčí zůstává neoblomný.
24
Anthony Stokes oslovil McCarthyho. Ten ale nezpracoval a už hrají opět domácí.
23
Mertesacker se proti domácím stoperům neprosadil.
23
Němci rozehrají rohový kop.
22
Držení míče je zatím 55% – 45% ve prospěch Německa.
21
Němečtí hráči obléhají šestnáctku soupeře. Ke střele se dostal Thomas Müller, ta však byla nepřesná.
20
Schweinsteiger dlouhým nákopem přenesl hru na Lahma. Ten hledal Müllera, ale z akce sešlo.
19
Khedira oslovil Müllera, ovšem přihrávka byla příliš prudká. Míč uvede do hry Forde.
17
Philipp Lahm zahajuje další útočnou akci.
16
Seamus Coleman váhal s vhazováním. Nakonec jeho spoluhráči bleskově přišli o míč.
14
Zahraje si také Manuel Neuer. Jérome Boateng jej oslovil.
13
Míč mají na kopačkách opět domácí. Özil vymýšlel akci z pravé strany.
12
Irům se nepodařilo dostat míč za půlku, z čehož těžil Philipp Lahm. Ten uličkou prodloužil na SAMIHO KHEDIRU, který před šestnáctkou umístil míč k levé tyči.
11
Marc Wilson fauluje.
10
Míč si postavil Tony Kroos, ale jeho centr na penaltu sbírá do rukavic David Forde.
10
Marcel Jansen vybojoval roh.
9
A míč mají na kopačkách opět hráči v bílých dresech, tedy němečtí reprezentanti.
8
Útočný faul Schürrleho.
7
Ke střele se nakonec dostal Glenn Whelan. Jeho pokus levačkou končí těsně vedle levé Neunerovy tyče.
7
Také Irové hrozí. Doyle se Stokesem kombinovali v šestnáctce.
6
Ze situace vzešel obstřel Mesuta Özila. Scházely mu zhruba 2 metry.
6
Krásná kombinace domácích. Müller našel Lahma, který přenechal Khedirovi a ten patičkou zpět na Müllera.
5
Také Irové se snaží směrem dopředu. Jejich kombinace je ale strnulá a přes dobře bránící Němce se zatím neprosadili.
4
Ofsajd a v něm Thomas Müller.
3
Sami Khedira fauluje na útočné polovině a Irové rozehrají.
2
Marcel Jansen se prezentoval prvním střeleckým pokusem. Míč končí na boční síti.
2
Schürrle se pokoušel prokličkovat do šestnáctky. Mezi dvojicí bránících hráčů se ale neprosadil.
1
Jako první rozehráli němečtí fotbalisté. Míč drží na na své půli.
1

Německo: Neuer – Lahm, Boateng, Mertesacker, Jansen – Schweinsteiger, Özil, Khedira, Kroos – Müller, Schürrle

Náhradníci: Höwedes, Westermann, Hummels, Adler, Götze, Zieler, Draxler, Kruse, Sam

Trenér: Joachim Löw

Irsko: Forde – Kelly, Wilson, Clark, Delaney – Coleman, Whelan, Gibson, McCarthy – Doyle, Stokes

Náhradníci: St. Ledger, McGeady, Hoolahan, Keane, Long, McClean, O'Brian, Green, Pilkington, Reid, Elliot, Henderson

Trenér: Noel King

Rozhodčí: Gumienny – Bleyen, Meers – Wouters (Belgie).
Hezký den u fotbalu! Kvalifikace na Mistrovství světa v Brazílii vstupuje do své finální fáze a dveře do Brazílie se pomalu ale jistě zavírají. Je více než jisté, že ze skupiny C postoupí Německo a šťastnější z dvojice Švédsko – Rakousko. Duel našich západních sousedů s Irskem tak bude znamenat pouhou kosmetickou úpravu v tabulce. Přesto se jedná o prestižní klání dvou vysoce kvalitních mančaftů, byť je družina okolo Joachima Löwa jasným favoritem. Pojďme si oba týmy prohlédnout zblízka.
Německo
Němci prochází kvalifikací jako nůž máslem. Doposud nebyli poraženi a body ztratili pouze v duelu proti Švédsku. Při pohledu na jejich sestavu se soupeři ježí vlasy na hlavě. Ta se totiž hemží hráči celosvětového formátu, hráči aktuální světové špičky. A není divu, vždyť současnému fotbalu dominují Mnichov s Dortmundem, které jsou hlavním zdrojem soupisky Černé orlice. Nejproduktivnějším hráčem je Mesut Özil, který je se 6 zásahy na děleném 3. místě střelecké tabulky Kvalifikace. Müller, Reus, Kroos, Klose, Götze, Lahm a spol. však příliš nezaostávají a můžeme se tak těšit na gólové hody!
Irsko
Irové jsou na čtvrtém místě tabulky a šanci na postup definitivně ztratili v minulých dvou zápasech, kdy podlehli svým přímým konkurentům, tedy Švédsku a Rakousku. Pro Iry je to trochu zklamání, neboť jsou tradičními účastníky MS. Nic naplat, nezbývá než si užít poslední 2 zápasy a potrápit favorita celé skupiny. Fotbalisté země čtyřlístků, leprikonů a svatého Patrika se opírají především o veterána Robbieho Keana. Ostatní za ním v produktivitě trochu zaostávají a je to znát. Probudí se střelecky v závěru Kvalifikace také Long, O'Shea či Seamus Coleman?
Vzájemné zápasy
Obě mužstva se od roku 2002 střetla hned čtyřikrát. Dvakrát zvítězili němečtí internacionálové, dvakrát se celky rozešly smírně. Při zatím posledním měření sil, které se odehrálo na den přesně před rokem, však Němci převálcovali soupeře 6-1. Vzájemná bilance 2-2-0 a zejména pak skóre 8-2 jasně určuje, kdo bude v zápase favoritem. "Někdy to snad musí přijít..." konejší se zajisté irský národ, a není proto radno jej odepisovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.