Jako velmi předčasný se jevil můj poločasový komentář o vítězství Německa. Domácí sice ve druhém poločase navýšili svůj náskok o čtvrtou branku, ale poté převzali iniciativu fotbalisté Švédska a senzační stíhací jízdou se jim podařilo vyrovnat. Hlavně ve druhém poločase jsme mohli sledovat parádní ofenzivní fotbal a nejeden český fanoušek si po bezkrevném výkon české reprezentace mohl spravit chuť. Fotbal je o gólech a dnes jich v Berlíně padlo osm! Skvělý fotbal, pro Německo samozřejmě ztráta, pro Švédsko nečekaný bod. To je ode mne vše, hezký zbytek večera.
90+3
Švédsko právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné se stalo skutečností, hostům se podařilo vyrovnat půl minuty před koncem zápasu! Centr zleva prodloužil Ibrahimovič k RASMUSI ELMOVI, který nekompromisně napálil míč k tyči - 4:4!
90+2
Německo ani nezvolilo centr do pokutového území Švédska, ale raději domácí hráči odehráli míč až k Neuerovi.
90+2
Schweinsteiger také zdržoval a také uvidí žlutou kartu.
90+1
Ale po faulu Olssona na Kloseho se budou hosté bránit.
90
Utkání bude nastaveno o tři minuty! Švédsko se snaží, bude to stačit?
89
Lahm otálel s vhazováním a připíše si žlutou kartu. Míč navíc získají hosté.
88
Střídají na německé straně. Reus je stažen ze hry, zbylé minuty odehraje Podolski.
87
Švédsko atakuje německou rozehrávku a domácí se velmi ztěžka dostávají ze své poloviny.
85
Švédsko odmítlo vyrovnání! Elmander využil chybného vyběhnutí Neuera, nahrál Sanovi, který z hranice šestnáctky netrefil zcela prázdnou bránu! To jsou věci...
84
Reus zakopl míč až mezi diváky a za zdržování vidí žlutou kartu.
83
Pro změnu zkusil s výsledkem něco udělat Özil, ale jeho střela prosvištěla jen nad břevnem!
82
Kroos utaženou ránou protáhl Isakssona, který sice na míč nedosáhl, ale střelu naštěstí pro hosty zastavila pravá tyč!
81
Po dlouhé době se Němci podívali do šestnáctky Švédů, ale ani nezakončili. Na druhé straně útok hostů zastavil ofsajd.
80
Domácí jsou logicky v útlumu a poslední desetiminutovka bude napínavá. Zápas je ještě otevřený.
78
Hosté střídají naposledy. Larsson odchází, nahradí jej Sana.
78
Hodně nepovedenou druhou půli má na kontě stoper Badstuber, který se přimotal ke všem třem švédským brankám.
76
Tak v Berlíně to bude ještě zajímavé. Kacaniklič zatáhl míč po levé straně do šestnáctky, naservíroval ho JOHANOVI ELMANDEROVI, který se natlačil přes Badstubera a střelou po zemi ke vzdálenější tyči vykřesal pro hosty naději - 4:3!
74
Hosté jsou směrem dopředu o poznání drzejší a aktivnější, ale stále prohrávají ještě o dvě branky.
73
Özil zatáhl míč až před švédskou šestnáctku, ale tam akce Německa skončila.
71
Míč se v šestnáctce několikrát odrazil, ale hráčům Švédska se nepodařilo poslat ho na Neuera.
70
Centr Källströma na přední tyč nebezpečí neznamenal. Krátce na to však hosté kopou další roh.
70
Ibrahimovič mohl postupovat sám na branku, ale na poslední chvíli se vrátil Lahm a skluzem odehrál míč do zámezí.
69
Němci v posledních minutách vypadli ze hry, ale nyní se připomněli střelou Kroose a zblokovaným pokusem Boatenga.
67
Německý kouč mění poprvé hráče. Dohrál Müller, nahradí jej Götze.
66
Po rohovém kopu prodloužil Elmander hlavou míč na zadní tyč, kde nikým nehlídaný Lustig trestuhodně balón netrefil. V ochozech to jenom zahučelo.
66
Do šestnáctky Němců vnikl Ibrahimovič a domácí museli jeho zpětnou přihrávku zakopnout do zámezí.
64
Hosté získali chuť do zápasu a krátce po první brance se radují z druhého gólu. MIKAEL LUSTIG si zaběhl za německou obranu a takřka z nulového úhlu překvapil Neuera, kterému míč propadl mezi nohama do brány - 4:2!
62
Tak hosté se nakonec dokázali prosadit, když si ZLATAN IBRAHIMOVIČ naběhl na centr Källströma z levé strany a hlavičkou překonal Neuera - 4:1!
61
Švédové kombinují na polovině hřiště, ale stále nemohou nic vymyslet.
59
Källström se pokusil ohrozit Neuera, ale ten se nemusel bát, švédskému středopolaři střela vůbec nesedla.
57
Hosté se dostali k centr do německé šestnáctky, ale domácí obranu se hráčům ve žlutém nepodařilo potrápit.
56
Německo právě vstřelilo branku!
Domácí se baví fotbalem a střílí už čtvrtý gól! Müllerův centr zprava proletěl až k volnému MESUTOVI ÖZILOVI, kterému střela sedla přesně tak, jak měla, a zamířila k levé tyči, Isaksson byl bez šance - 4:0!
54
Švédové se probíjeli do zakončení, Larssonův centr však k Ibrahimovičovi už nedoputoval.
53
Schweinsteiger nestřílel vůbec špatně, ale jeho střela nakonec branku Švédska minula.
51
Özil patičkou prostrčil do šance Müllerovi, ale toho skvěle vychytal Isaksson!
50
Centr Boatenga byl pro obranu Švédska lahůdkou.
49
Larsson zahrával rohový kop ke vzdálenější tyči, kam si naběhl Ibrahimovič, ale míč trefit nedokázal.
48
Olsson chyboval při rozehrávce, ale trojice německých hráčů toho nedokázala využít.
46
...a místo Wernblooma bude hrát zkušený Källström.
46
Tak je z toho rovnou dvojité střídání. Holména nahradí Kacaniklič...
46
Na hřiště se chystá fotbalista anglického Fulhamu Alexander Kačaniklič. Uvidíme, koho nahradí.
Berlín sleduje velmi dobrý výkon domácích fotbalistů, kteří po první půli vedou nad Švédskem již 3:0. Hostující celek vstoupil do zápasu mizerně, čehož využil Klose a během úvodní čtvrthodinky dvakrát skóroval. Poté se hra vyrovnala, ale Švédové si nedokázali nic vypracovat. Místo toho inkasovali potřetí, když se prosadil sváteční střelec Mertesacker. Karty do druhého poločasu jsou jasně rozdány, Německo bez problémů kráčí k další výhře a pomalu se přibližuje postupu do Brazílie. Švédové zatím nevypadají jako jejich největší konkurent.
45+1
Reus zatočil míč směrem do brány, ale na Isakssona si nepřišel, gólman hostů jej vyboxoval.
45+1
Klose se individuálně přes Lustiga neprosadil, vybojoval ale rohový kop.
45+1
Portugalský sudí nastaví jednu minutu.
45
Lahmův centr do švédské šestnáctky odhlavičkoval Safari.
40
Za protesty po inkasované brance vidí švédský brankář žlutou kartu.
44
Ibrahimovičův střílený centr zleva doletěl jen k Lahmovi, který jej okamžitě odkopl pryč.
42
Fotbalisté v bílém v klidu kombinují, nikam nepospíchají a čekají, co jim Švédsko dovolí.
40
Domácí tedy uštědřují hostujícímu týmu nečekanou lekci. Vypadá to, že Německo si připíše čtvrtou výhru ve skupině C.
39
Po neúspěšném rohu zůstali domácí u míče, Schweinsteiger nacentroval na zadní tyč, Müller vrátil míč hlavou před bránu, kde si jej našel PER MERTESACKER a tvrdou ranou bez přípravy propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:0!
38
Özil vysunul Reuse, jehož zakončení zlikvidoval Isaksson. Následnou dorážku Özila srazili hosté vedle branky!
37
Jenže ani Švédové si směrem dopředu nerozumí tak, jak by si přáli. Jejich akce většinou končí prakticky hned v zárodku.
36
Özil chytrou přihrávkou vybídl k průniku do švédské obrany Reuse, ale ten byl u míče nakonec později než jeden z hostujících obránců.
34
Hosté zlepšili svůj pohyb, podařilo se jim více zahustit střed pole a domácí tak nemají tolik volného místa k útočení. Hraje se tak více kolem půlící čáry a už delší dobu jsme neviděli nic zajímavého.
32
Centr Boatenga zprava odvrátila švédská obrana jen na kopačky německých hráčů. Ti tak mají další pokus ohrozit hostující bránu.
30
Hra se v posledních minutách celkem vyrovnala, ale narozdíl od Švédska se Německu podařilo již dvakrát skórovat. Domácí mají nahráno a nikam se neženou.
29
Reus sice poslal míč přes zeď, ale jen doprostřed brány, kde čekal připravený gólman Švédů.
28
Elm skočil Özilovi na kličku, musel jej tak faulovat a domácí mají možnost zajímavé pozice k ohrožení švédské brány.
27
Larsson nacentroval na vzdálenější tyč k Olssonovi, ten vrátil před branku, kde ovšem zaúřadoval Neuer a míč lapil.
26
Po centru Holména odvrátil míč Lahm raději do zámezí, hosté budou kopat první roh.
24
Hosté zahrávali standardku až z poloviny hřiště, nákop směřující na penaltu sice Neuer vyboxoval, ale důrazný Wernbloom mu nic nedaroval.
23
Po hlavičkovém souboji s Elmanderem zůstal na zemi Badstuber, ale už je v pohodě a rozhodčí může hru pustit dále.
21
Švédové to zkouší převážně dlouhými nákopy, ale tudy cesta pro hostující tým nevede. Německo je jasně lepší a hosté to budou mít pořádně těžké, jestli chtějí získat nějaký ten bod.
19
Granqvist z hlouby pole nakopl míč na Ibrahimoviče, ale míč skončil až u domácího gólmana Neuera.
18
Němečtí hráči zkusili stejnou akci jako před druhým gólem, ale Özil nahrál Müllerovi hodně nepřesně.
17
Domácí zahrávali rohový kop, ale ve vzduchu jsou hosté zatím bezchybní.
15
Domácí předvedli parádní akci na jeden dotek, po které střílí druhý gól! Reus si narazil s Kroosem, poslal míč před branku, kde se ve správný okamžik zjevil MIROSLAV KLOSE a na druhý pokus se mu podařilo protlačit míč za Isakssona - 2:0!
14
Švédové se snažili prosadit po pravé straně, ale jejich kombinace na malém prostoru k úspěchu nevedla.
12
Olsson odhlavičkoval míč k číhajícímu Özilovi, ale ten napálil míč jen nad bránu.
12
Granqvist zakopl míč před Reusem do zámezí, uvidíme první roh zápasu.
11
Wernbloom naremploval Müllera, rozehrávat tak budou reprezentanti Německa.
10
Němců je plné hřiště, hosté to mají v kombinaci velmi těžké, jsou okamžitě napadáni.
8
Domácí zužitkovali povedený vstup do utkání rychlým gólem! Lahm vysunul do šestnáctky Reuse, který zpětnou přihrávkou nahrál MIROSLAVOVI KLOSEMU a zkušený střelec se z první nemýlil, napálil míč pod břevno - 1:0!
7
Levá strana Švédů hoří od první minuty, Boateng opět dostal hodně prostoru, ale své spoluhráče v šestnáctce nenašel.
5
Holmén vyslal na domácí bránu pěknou střelu, ale ta se mezi tři tyče nevešla. Neuer tak nemusel zasahovat.
4
Na pravé straně zapomenutý Boateng poslal další centr před Isakssona, ale Olsson míč odhlavičkoval.
2
Po Boatengově ostrém centru na malé vápno se do dvou zakončení dostal Müller, ale gól se mu zblízka nepodařilo vstřelit. Tohle byla velká šance pro domácí celek!
1
Výkopu se zhostili Švédové, kteří chtěli postupovat Ibrahimovičem vstříc německé brance, ale Lahm si dobře splnil obranné povinnosti.
1
Před výkopem bude stadion držet minutu ticha za zesnulého bývalého reprezentanta Německa Helmuta Hallera.
Domácí výběr nastupuje tradičně v bílých dresech a černých trenýrkách, švédští fotbalisté budou hrát ve žlutém triku a modrých trenýrkách.
Naplněný Olympijský stadion přivítal obě jedenáctky. Nejdříve bude oceněn domácí útočník Miroslav Klose za svůj fair play čin z italské ligy, kdy se přiznal ke vstřelení branky rukou. Poté budou následovat hymny obou zemí. Nejprve ta švédská, na řadu pak přijde i německá.

Německo: Neuer - Boateng, Mertesacker, Badstuber, Lahm - Kroos, Schweinsteiger - T. Müller, Özil, Reus - Klose

Švédsko: Isaksson - Lustig, Granqvist, J. Olsson, Safari - Wernbloom, Holmén - Larsson, Ibrahimovič, R. Elm - Elmander

Rozhodčí: Pedro Proenca - Trigo, Miranda, Gomes (všichni Portugalsko).
Když se oba týmy potkaly naposledy, psal se listopad 2010 a zápas skončil remízou 0:0. Švédové v Německu ještě nikdy nevyhráli.
Němečtí fotbalisté, kterým v žebříčku FIFA patří 2. místo, porazili Faerské ostrovy 3:0, vyhráli v Rakousku 2:1 a naposledy nečekaně snadno rozstříleli Irsko na jeho hřišti 6:1. To Švédové doma přehráli Kazachstán 2:0 a v pátek vyhráli na Faerských ostrovech těsně 2:1. Fotbalistům Tre kronor na žebříčku FIFA patří 21. místo, jsou tedy o jednu pozici před českou reprezentací.
Kvalifikace na Mistrovství světa v Brazílii 2014 je v plném proudu a ve skupině C se schyluje k souboji dvou nejžhavějších adeptů na postup. Na Olympijském stadionu v Berlíně se utkají dva dosud neporažené týmy. Německo vyhrálo všechny tři zápasy a s devíti body jsou první. Jejich skóre budí respekt - 11:2. Soupeřem našich západních soupeřů bude reprezentace Švédska. Také Seveřané jsou zatím stoprocentní, zvítězili v obou utkáních.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.