Diváci bučí, pískají. Zloba směřuje na rozhodčího dnešního klání, zlobí se i domácí fotbalisté. Ale na výsledku 1:1 už nic nezmění. Poláci měli výborný vstup do utkání, přestože jako první inkasovali. Lewandowski dokázal vyrovnat a domácí měli v první půli i další šance, ale žádnou z nich už neproměnili. Ve druhé půli měla mírně navrch Černá Hora, především v posledních deseti minutách spálili hosté dvě velké příležitosti. Remíza je rozhodně spravedlivá. Přeji příjemný zbytek večera!
90+5
Neuvěřitelné vyvrcholení střetnutí! Poláci z poslední akce skórovali, po obrovském závaru před brankou Božoviće napálil balon do sítě Lewandowski. Celý stadion vybuchl radostí, šťastný střelec běžel k rohovému praporku a zavalili ho spoluhráči. Jenže gól neplatí, sudí jasným gestem ukazuje, že byli domácí v ofsajdu.
90+2
Szukala trefil vzápětí před brankou soupeře místo poskakujícího míče pouze protihráče Saviće. Hra je přerušena.
90+1
Žluté napomenutí pro Szukalu, který je teprve prvním potrestaným hráčem domácích.
90
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty. Povede se některému z týmů strhnout vyrovnaný zápas na svoji stranu?
88
Vukcević zůstává ležet na trávníku. Spěchají k němu lékaři, ostatní hráči využívají krátkou přestávku k rychlému občerstvení.
86
Bećiraj se mohl po pár vteřinách stát hrdinou, ale jeho střelecký pokus z dobré pozice zlikvidoval Boruc. Hosté mají k úspěchu bezesporu blíže.
85
Bećiraj se podívá na hřiště, zápas naopak skončil pro Damjanoviće.
83
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ani jeden tým se nechce spokojit s remízou. Klich u postranní čáry před zraky všech střídajících hráčů i trenérů fauloval. Hosté budou z těchto míst zahrávat standardku.
81
Tohle mohlo skončit gólem! Vukcević se protáhl středem hřiště, narazil si s Damjanovićem a spoluhráč ho vzápětí oslovil další přesnou přihrávkou. Vukcević byl pár kroků před malým vápnem ve slušné šanci, jenže míč trestuhodně netrefil.
80
Mierzejewski teď nestřílel ani nepřihrával. Ze strany zkrátka napálil balon úplně vedle brány. S míčem kombinují fotbalisté Černé Hory.
78
V těsném ofsajdu byl přistižený Wszolek. Polsko má teď více ze hry, ale domácím chybí přesná finální přihrávka či úspěšná střela.
76
Mierzejewski se ihned zapojil do akce. Jeho přihrávka ovšem do vápna neprošla, Polsko bude muset s útočnou akcí začít znovu od poloviny hřiště.
75
Zielinski opouští hřiště, jeho čas se naplnil. Vystřídal ho Mierzejewski.
73
Utkání znovu nabralo na tempu, útočí Polsko. Lewandowskiho při pokusu o hlavičku zalehl Džudović. Faul se nepíská, míč skončil v zámezí a hostující gólman bude rozehrávat.
71
Šance na druhé straně! Domácí otočili hru, na centr ze strany si naskočil Blaszczykowski a pořádně protáhl brankáře Božoviće. Ten předvedl reflexivní zákrok, balon vytáhl nad břevno.
69
Další rychlý útok hostujícího mužstva. Černohorci vybojovali alespoň roh, balon pošle do ohně Drinčić.
68
Černá Hora mohla slavit! Domácí zaspali, soupeř je přelstil na levé straně a po přihrávce Drinčiće měl velkou šanci Damjanović. Do míče se opřel na penaltovém puntíku, ale střela se mu nepovedla. Z výhodné pozice vysoko přestřelil. Polákům však jistě zatrnulo.
65
Ubylo střeleckých pokusů a svižných akcí. Savićův dlouhý aut teď dolétl až do vápna, odražený balon ale sebral do rukavic Boruc.
63
Lewandowski se dostal do souboje s brankářem Božovićem. Oba borci se potkali ve vzduchu a polský střelec odnesl souboj zřejmě poraněným ramenem. V zápase ale pokračuje.
62
Sobota jde ze hřiště. Dnes odehrál výborné utkání, opačným směrem už spěchá Wszolek.
59
Černohorci měli před šestnáctkou hodně prostoru. Rychlými přihrávkami skončil míč až na kopačkách Kasalici, který pálil z běhu. Střele scházela přesnost, balon prosvištěl několik metrů vedle tyče.
58
Drinčić zahrál přímý kop zleva. Ale balon doplachtil přesně do rukavic brankáře Boruce. Ten je v těchto chvílích poměrně vytížení, hosté přidali na tempu.
56
Kasalica pálil, jenže jeho pokus byl zblokovaný. Černohorci zahrávali dva rohové kopy za sebou, jelikož první centr vyškrábl Boruc do zámezí.
54
Následnou standardku zahrál Blaszczykowski. Mohl si troufnout na přímou střelu, ale nakonec centroval. Nikdo však na jeho vzdušný pas nedosáhl a kupředu už peláší soupeř.
53
Žluté napomenutí pro Džudoviće, který nedovoleně zastavil rozběhnutého Lewandowskiho. Na rozhodčího se hodně zlobí, ale trestu neunikne.
52
Polsko mělo k dispozici rohový kop, ale do šance se domácí dostali až posléze. Sobota si naběhl za obranu a byl stažen k zemi. Možná by se pískala penalta, ale Sobota stál v ofsajdu. Veškeré vzrušení je zbytečné.
50
Damjanović se dopustil nedovoleného zákroku. Poláci zůstanou u míče, stejně jako v prvním poločase začínají hodně aktivně.
48
Černou Horu zastavil ofsajd, na opačné straně hrací plochy se posléze ke střele dostal Zielinski. Jeho pokus ale brankáře neohrozil, míč se ani k svatyni nedostal.
46
Změna hráčů v hostujícím táboře. Ve druhé půli si zahraje Vukcević, vystřídal Krkotiće.
46
Utkání mělo především v prvních dvaceti minutách obdivuhodné tempo. Polsko vlétlo do zápasu s obrovským elánem a v úvodu mělo drtivou převahu. Do vedení šli však paradoxně hosté, kteří zásluhou Damjanoviće udeřili z první šance. Ale zasloužené vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, za čtyři minuty skóroval také domácí Lewandowski. Černohorci postupem času zlepšili svůj herní projev, ale mírnou převahu má stále soupeř.
45+2
Polsko se ještě dostalo do šance, ale hostující brankář balon lapil a krátce po jeho rozehrávce ukončil sudí první poločas.
45
Rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
44
Bošković zrychlil na pravé straně. Vzápětí centroval do vápna, ale k zakončení se nikdo z jeho k zakončení se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
43
Kasalica si stihl za sedm minut pobytu na hřišti vysloužit žlutou kartu a je už třetím potrestaným hráčem z hostujícího týmu.
41
Nadějná příležitost Polska druhou brankou nekončí. Sobota po přiťuknutí Lewandowskiho pálil po přechodu do šestnáctky. Brankář Božović jeho pokus vytěsnil, ale polský bojovník se dostal k dorážce. Byl tísněn a míč trefil nečistě, přesto scházely centimetry. Balon se kutálel jen kousek od pravé tyče.
39
Zverotić zkusil štěstí ranou z dvaceti metrů. Skákající míč napálil na branku, ale mířil jen do míst, kde operoval gólman Boruc. Balon pohodlně lapil do rukavic a rozehrál.
38
V posledních minutách se bojuje daleko od obou branek. Převládá hra ve středu pole, Polsko už zdaleka není tak aktivní jak v úvodu střetnutí. Černá Hora zlepšila pohyb a vyrovnala hru.
36
Zranění Vučiniće je tak vážně, že útočník nemůže pokračovat v zápase. V sestavě ho nahrazuje Kasalica.
34
Hosté vzápětí zahrávali roh, ale míč už je zase na jejich polovině. Polákům se však kombinace nedaří, balon už dvakrát skončil v zámezí.
33
Vučinić opouští hřiště na nosítkách. Přesto vidí zřejmě za protesty žlutou kartu.
32
Černohorci kostrbatě přešli až před soupeřovu tvrz. Zverotićova rána byla zblokovaná, na hřišti ale zůstává ležet Vučinić. Hra je přerušena, do akce jdou lékaři.
30
Hostům pokus o protiútok nevyšel. Centr z poloviny hřiště skončil až u brankáře Boruce. Ten míč ihned rozehrál spoluhráčům.
28
Jakub Blaszczykowski je na hřišti hodně vidět. Nyní opět zaměstnal obranu Černé Hory, ovšem dopustil se útočného faulu. Balon ztratil a Bašu následně zastavil nedovoleným způsobem.
27
Domácí střídají. Trávník opustil Wawrzyniak, místo něj vběhl do pole Boenisch.
25
Błaszczykowskiho tentokrát zastavil ofsajd, rychlý útok Poláků končí.
24
Pěkná kombinace Blaszczykowskiho s Lewandowskim. Domácí se rychlou kombinací dostali až do velkého vápna, ale druhý jmenovaný už si proti dvojici soupeřů nevěděl rady.
22
Błaszczykowski kroutí hlavou, u postranní čáry ale zřejmě protihráče skutečně fauloval. Hosté budou rozehrávat, mají šanci chvíli podržet balon a uklidnit hru.
20
Polsko má stále navrch, domácí vládnou v držení míče. V poslední minutě se však do přímého ohrožení soupeřovy brány nedostávají.
18
Tvrdý zákrok Vladimir Božović, který poslal svým skluzem k zemi Blaszczykowskiho a vidí od rozhodčího zaslouženou žlutou kartu.
17
První rohový kop v zápase. Vybojovali jej Poláci, Blaszczykowski kroutil míč do branky. Ale Černohorci kulatý nesmysl odvrátili do bezpečí.
16
Polsko právě vstřelilo branku!
ROBERT LEWANDOWSKI vyrovnává na 1:1! Hosté trestuhodně ztratili balon ve středu pole, čehož polský střelec neomylně využil. Rozkmital své rychlé nohy, vlétl až do vápna a propálil Božoviće.
14
Svěřence kouče Fornalika inkasovaný gól nepoložil. Naopak, opět kombinují na polovině soupeře. Sobota se pěkně uvolnil a ostře vypálil, ale míč prolétl nad břevnem.
12
Černá Hora právě vstřelila branku!
Černohorci se ubránili a vzápětí z první akce udeřili! Poláci smutní, jednoznačně diktovali tempo hry. Ale protivník se prosadil z první šance. DEJAN DAMJANOVIĆ si naběhl za obranu na přesný pas a pokořil vyběhnutého Boruce – 0:1.
9
Nápor domácích sílí! V šestnáctce kličkoval Sobota a dvakrát vypálil. Nejprve trefil před sebou stojícího hráče a poté poslal balon nad branku. Hosté se zatím v obraně rozhodně nenudí.
7
Velká šance Polska! Klich vyslal za obranu Zielinskiho, před kterým už stál pouze brankář. Božović ale proti střelci včas vystartoval, zmenšil střelecký úhel a šanci zmařil. K odraženému míči se ještě dostal Blaszczykowski. Ovšem ranou z první vysoko přestřelil.
6
Domácí to tentokrát zkusili zleva. Wawrzyniak procpal balon do pokutového území, ale hostující zadáci byli na svém místě. Černá Hora vzápětí založila protiútok a na míč si sáhl domácí gólman Boruc.
4
Faul Božoviće, Černá Hora je pod tlakem. Hosté se zatím nedostali ani za polovinu hřiště. Soupeř je v úvodu utkání hodně aktivní.
3
V akci znovu Blaszczykowski! Totožným způsobem se dostal k centru do vápna, před nabíhajícími hráči musela tentokrát zasáhnout hostující obrana.
2
Blaszczykowski se uvolnil na pravé straně hřiště. Přiblížil se k pokutovému území a centroval, jenže dvojice jeho spoluhráčů nemohla na letící míč dosáhnout.
1
Domácí obstarali úvodní výkop. Kupředu je už od prvních minut žene zaplněné hlediště. Jedrzejczyk se ujal autového vhazování.
1
Hráči už jsou nastoupeni na trávníku. Následují státní hymny obou zemí.

Polsko: Boruc – Jedrzejczyk, Wawrzyniak, Szukala, Glik, Blaszczykowski, Klich, Sobota, Krychowiak, Zielinski, Lewandowski.

Černá Hora: Božović – Baša, Džudović, Božović, Zverotić, Savić, Bošković, Drinčić, Krkotić, Vučinić, Damjanović.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra (všichni Nizozemsko).
Poslední vzájemné měření sil obou dnešních týmů je bez jednoho dne staré přesně rok. Polsko tehdy brzy vedlo, ale nakonec dotahovalo. Utkání skončilo remízou 2:2.
Černohorci mají na čele tabulky dvoubodový náskok, ale v jejich táboře rovněž nepanuje po minulém klání nejlepší nálada. Na vlastním hřišti totiž prohráli 0:4 s Ukrajinou. A bitvu navíc dohrávali pouze o devíti, jelikož po druhé žluté kartě opustil trávník Volkov a Pavičevič.
Červenobílí zatím v kvalifikaci odehráli o jedno utkání méně než soupeř, přesto nemohou být s bodovým ziskem příliš spokojeni. Po šesti duelech mají na svém kontě devět bodů, za ztrátu se dá bezesporu považovat poslední střetnutí na moldavské půdě, kde Poláci remizovali 1:1.
Poláci sice vstupují do utkání v roli mírného favorita, ale proti zdatnému sokovi je rozhodně nečeká lehká práce. Fotbalisté Černé Hory jsou ve skupině H na prvním místě, domácí okupují až čtvrtou příčku.
Krásný páteční večer! Kvalifikace na mistrovství světa v Brazílii dnes pokračuje dalšími zápasy, diváci na národním stadionu ve Varšavě budou svědky střetnutí mezi domácím Polskem a Černou Horou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.