Skončilo nám utkání kvalifikační skupiny H na MS 2014 v Brazílii. Ve druhém poločase jsme bohužel žádnou branku neviděli a utkání se spíše dohrávalo. V první půli otevřel brankoví účet Yarmolenko v 7. minutě to bylo už 2:0, kdy zvýšil Gusev. O snížení se v 18. postaral Piszczek a brankové hody první půle, ale bohužel i zápasu, uzavřel ve 45. minutě Zozulya. Ukrajina se touto výhrou dotáhla na Polsko. Oba týmy mají 5 bodů. Ode mne je to pro dnešní večer vše. Přeji Vám krásný zbytek pátečního večera a u dalších přenosů na shledanou!
90+3
Mykola Morozyuk vidí po pár vteřinách na hřišti žlutou kartu.
90+2
Poslední střídání. Odchází Oleg Gusev a za něj Mykola Morozyuk.
90+1
V nastavení utkání střídá Ukrajina. Ze hřiště odchází Denis Garmash nahrazuje jej Roman Bezus.
89
Ve vápně leží Zozulya a dožaduje se pokutového kopu, avšak marně.
88
Po faulu na Shevchuka se rodí menší roztržka, kterou musí hasit pomezní sudí.
87
Zezadu fauluje Anatoli Tymoschuk a sudí Královec vytahuje žlutý kartonek.
85
Jakub Kosecki posílá na zem Fedetskyyho, kterému se nechce vstávat.
84
Domácí tým se nadechuje k závěrečnému tlaku. A posílají jeden centr za druhým.
82
Další ukázka z fotbalového umu Ukrajiny. Roman Zozulya střílí, bohužel pro něj mimo.
80
Rotan ukazuje fanouškům, že kopanou ještě hrát chtějí a vysílá jedovatou střelu, kterou Boruc likviduje.
78
V posledních minutách se hráči Ukrajiny věnují lehávání na trávníku místo hraní kopané. Domácí fanoušci to odměňují velmi hlasitým pískotem.
76
Poslední střídání pro domácí celek. Hřiště opouští za pískotu domácích fanoušků Radoslaw Majewski. Na posledních 14 minut se do hry zapojí Lukasz Teodorczyk.
74
Krásnou kličkovanou předvádí Zozulya, ale poslední klička nevychází podle jeho představ a domácí obrana hasí nebezpečí.
73
Ukrajina v plném počtu.
72
Wasilewski tvrdě sráží Rotana, který opouští hřiště kvůli ošetření. Bez karetního napomenutí.
70
Faul na Koseckiho v podání v Khacheridiho.
68
Centr z levé strany od Boenische končí v náručí ukrajinského brankáře.
67
Yarmalenko posílá krásný centr do vápna, kde míč sbírá doslova z hlavy Gusevovi Boruc.
65
Rohový kop na druhé straně nachází Koseckiho, který hlavou posílá míč doprostřed branky, tam chytá Pyatov.
64
Serie rohových kopů na straně Ukrajiny končí míčem, který ve vzduchu chytá Boruc.
62
V obrovské šanci se zjevuje Lewandowski, po krásné nahrávce Majewskiho se ocitá tváří tvář Pyatovi, ale ze souboje vychází poražen.
60
Hostující trenér na střídání reaguje střídáním. Do hry se zapojí Anatoli Tymoschuk místo Tarase Stepanenka.
59
Druhé střídání domácího celku. Hřiště opouští Daniel Lukasik, místo něj se do hry dostává Ludovic Obraniak.
58
Krásná přihrávka od Guseva nachází zcela osamoceného Zozulyu, ale ten si míč nezpracovává a s první posílá míč vysoko nad branku.
57
Na hřišti opět leží hráč hostí, tentokrát Fedetskyy. Ten odkulhává ze hřiště, aby mohl být ošetřen.
56
Yarmolenko posílá míč na kapitána hostí Rotana, ale ten mijí branku.
55
Centr Boenische míří na Lewandowskiho, ale ten je odzbrojen Kucherem.
53
Z trávníku se těžce zvedá Yarmolenko, ale ani tady rozhodčí nepíská do své píšťalky, aby přerušil hru.
51
Kosecki padá k zemi po zákroku Fedetskyyho, ale hlavní arbitr nechává pokračovat hru.
49
Majewski posílá volný přímý kop doprostřed vápna, ale sudí Královec přerušuje hru pro postavení mimo hru, ve kterém se nachází Kosecki.
48
K míči se dostává Yarmalenko, ale jeho střela míří přímo do Borucovic rukavic.
47
Špatný výhoz Boruce málem trestá Gusev, který ale míří mimo odkrytou branku.
46
Před zahájením 2. půle dochází ke střídání. V šatně zůstává Maciej Rybus nahrazuje jej Jakub Kosecki.
Viděli jsme strhující první poločas, ve kterém padly 4 branky. Nejprve hned ve 2. minutě Yarmolenko otevřel skore, za 5 minut ho napodobil Gusev, který zvyšoval už na dvě branky. V 18. minutě snižoval na rozdíl jednoho golu domácí Piszczek. Poslední slovo měl, ale celek z Ukrajiny a ve 45. minutě znovu na rozdíl dvou branek zvyšoval Zozulya. Doufejme, že i druhý poločas bude bohatý na branky a měl by začít okolo 21:50.
45+1
V nastavení první půle vidí Taras Stepanenko žlutou kartu.
45
Ukrajina právě vstřelila branku!

A je to znovu o dvě branky! Míč od Guseva se dostává k ROMANU ZOZULYOVI, který se pokládá do střely a na hranici malého vápna prostřeluje Boruce!
44
Daniel Lukasik vidí za držení Guseva žlutou kartu.
44
Volný přímý kop pro Ukrajinu zahrává Yarmolenko, ale domácí obrana je pozorná.
43
U postranní čáry fauluje Boenisch Yarmolenka. Volný přímý kop pro
42
Boenisch centruje míč nad branku ukrajinské branky.
38
Ukrajina zkouší proniknout do soupeřova prostoru po pravé straně. Domácí obrana je pozorná a pomáhá jí i ukrajinský celek útočným faulem.
36
Po faulu na Blaszczykowskiho zahrává Rybus přímý volný kop. Míč míří do levého spodního rohu branky, ale Pyatov ukazuje, že není jedničkou v národním týmu jen tak náhodou a míč vytěsňuje z prostoru branky.
32
Taktický faul na polovině hřiště od Majewskiho
31
Další rohový kop pro domácí brzy po sobě a stejně jako ten předchozí končí na kopačkách hráčů z Ukrajiny.
30
Postavení mimo hru pro hostující celek.
28
Následný rohový kop Pyatov vyboxovává, ale v následné skrumáži se k míči dostává Blaszczykowski. Ten je obehrán a Ukrajina může zahájit útok.
27
Domácí zakládají útok až od Boruce a rychlými přihrávkami se dostávají do vápna Ukrajiny, kde Lewandowski nastřeluje Fedetskiyho, který je ošetřován.
25
Lewandowski se pokouší o střelu, ale toto brankáře neohrozí. Odkop od branky Ukrajiny.
24
Boenisch posílá míč do hry autovým vhazováním, Stepanenko jeho úmysly dobře čte a u míče je jako první.
22
Tísněný Lewandowski posílá míč za záda Pyatova. Míč mířící do branky stačí ještě před brankou čarou odkopnout vracející se Gusev.
20
Po faulu Kuchera se domácí dožadují žluté karty. Královec to řeší domluvou.
18
Polsko právě vstřelilo branku!

Polský tým se vrací do utkání. Po krásné kombinaci na pravé straně vápna, se k míči dostává LUKASZ PISZCZEK a posílá míč na pravou ruku Pyatovi branky.
17
První žlutou kartu utkání od Rozhodčího Královce vidí Ruslan Rotan po faulu na Lukasika.
16
V obrovské šanci se ocitá Boenisch, který dostává krásný míč od Majewskiho a posílá ho k pravé tyči Pyatovi branky, ale ten chytá.
14
První roh utkání zahrává Rajewski, ale míč mířící na hlavu domácího hráče končí na kopačkách obranného bloku Ukrajiny.
13
Pokus Rybuse o centr z levé strany hřiště končí blokem hostující obrany.
11
Po faulu na domácího hráče zahrává Majewski přímý volný kop, který míří na hlavu Lewandowskiho, ale ten v obrovské šanci na snížení stavu utkání, posílá míč doprostřed branky.
9
Domácí se domáhají odpískání pokutového kopu po zákroku na Lewandowskiho, avšak český rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
7

Tak toto je velký problém pro domácí tým. Hosté z Ukrajiny se ujímají během 7mi minut vedení 2:0. Zozulya sklepává míč na OLEGA GUSEVA, který z hranice vápna střílí branku.
6
Yarmalenko přenechal míč Sevchukovi, který ještě přihrává, avšak domácí obrana je pozorná.
5
Sevchuk skluzem posílá míč na Guseva, ale ten je nachytán v postavení mimo hru.
4
Taktický faul Rotana u postranní čáry.
2

První střela na branku a hned gol. ANDRYI YARMOLENKO převzal míč na hranici šestnáctky a míč poslal do pravého růžku Borucovi branky.
1
Sudí Královec foukl do píšťalky a domácí tým vykopává.

Tento důležitý zápas se odehraje na Stadion Narodowy, který je ve Varšavě.

Jako hlavní rozhodčí bude tento duel řídit český Pavel Královec. Na lajnách mu bude pomáhat krajan Martin Wilczek a slovenský kolega Roman Slyško.
Ukrajina

Ukrajinci dokázali v prvním zápase remizovat v Anglii 1:1. Poté přišla bezbranková remíza v Moldavsku a naposledy prohrála Ukrajina na svém hřišti 1:0 s Černou Horou.

Ukrajině se nedaří hlavně v útočné fázi, protože ve třech zápasech vstřelila pouze jeden gól, který dal Jevhen Konopljanka.
Polsko

Polsko má na svém kontě po třech zápasech 5 bodů. V prvním kvalifikačním utkání remizovalo Polsko na hřišti Černé Hory 2:2. Poté doma porazilo 2:0 Moldavsko a naposledy remizovalo na svém hřišti s Anglií, a to 1:1.

Domácí celek táhne hlavně hvězda Dortmund Jakub Blaszczykowski, který má na svém kontě dvě branky.