Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Irsko : Dánsko - 14. listopadu 2017   20:45

Irsko
Irsko
6' Duffy
1:5
(1:2)
Dánsko
Dánsko
29' Christensen   • 32' Eriksen  (N. Jörgensen) • 63' Eriksen  (Sisto) • 74' Eriksen   • 90' Bendtner
Irsko
Randolph – C. Christie, Duffy, Clark (71. S. Long), S. Ward – Hendrick, Arter (46. McGeady), Meyler (C) (46. Hoolahan), Brady, McClean – Murphy.
Marciniak – Sokolnici, Listkiewicz (všichni POL)
Aviva Stadium, Dublin
Dánsko
Schmeichel – Kjaer (C), Christensen, Bjelland – Y. Poulsen (70. Cornelius), Delaney, Eriksen, Kvist, Stryger Larsen (54. P. Ankersen) – N. Jörgensen (84. Bendtner), Sisto.

Z tohoto utkání už je to všechno, přeji Vám hezký zbytek úterního večera.

Žluté karty: 0 – 0.
Je dobojováno! Odveta barážového střetnutí mezi Irskem přinesla podobný obraz hry jako před pár dny. Dánové ale byli mnohem produktivnější a pěti góly nechali zapomenout na nepovedený začátek utkání, kdy Iry poslal do vedení hlavičkující Duffy. Zbytek zápasu už patřil hostům, kterým největší měrou pomohl k postupu na Mistrovství světa hattrick Christiana Eriksena.
90+2'
90+2'
Robbie Brady ještě dostal možnost kopnout poslední rohový kop, nicméně Duffyho hlavička mezi tři tyče neletěla.
90+1'
Irský zmar bude trvat další dvě minuty, které jsou přidány nad rámec až překvapivě jednoznačné druhé půle.
90'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Míč si na penaltový puntík postavil NICKLAS BENDTNER a chladnokrevně poslal míč kousek pod břevno. Randolph navíc skákal na opačnou stranu a byl zcela bez šance.
89'
Bendtner zaútočil do naprosto rozevřené obrany. Na hranici vápna byl při střele atakován Duffym, jehož vinou bude Randolph čelit pokutovému kopu! Hlavní sudí ještě počkal s hvizdem na středu Sista, ale ta v brance neskončila.
88'
Aviva Stadium se v těchto chvílích velmi rychle vyprazdňuje. Irové na hřišti se přesto sympaticky snaží o druhý čestný úspěch.
87'
Aiden McGeady ukončil irský nápor útočným faulem, po kterém může být ošetřen Delaney, jenž o několik desítek sekund dříve inkasoval nepříjemný šlapák na kotník.
86'
McGeady centr nebyl špatný, ale dánští obránci ho nenechal projít k Hoolahanovi, jenž na něj čekal u vzdálenější tyče.
85'
McCleanovi se absolutně nepovedla střela z delší vzdálenosti, jež ohrozila jenom diváky za brankou Kaspera Schmeichela. Ten ve druhém poločase neměl víceméně žádnou práci.
84'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Nicolai Jörgensen, přichází Nicklas Bendtner.
82'
Pione Sisto moc dobře věděl o Jörgensenovi, který byl ve vápně úplně osamocen. Přihrávku na něj ale zastavil vracející se Hendrick.
81'
Eriksen rozehrál hostující roh, po kterém Dánové nezakončili, ale přesto se ve velkém počtu dostali na několik desítek sekund do dobrého zámku.
79'
Aiden McGeady si na levém křídle udělal místo pro centr přes Christensena, ovšem hlavičkující stoper Kjaer nepustil balón k dalším útočníkům Irska.
78'
Právě Shane Long mohl vykřesat jiskřičku naděje, jenže poté, co dostal přihrávku doběhu, kromě vybíhajícího brankáře Schmeichela přeloboval celou dánskou branku.
77'
Dlouhý Randolphův odkop byl prodloužený do ofsajdu, ve kterém byl viděn střídající útočník Shane Long, jenž se zatím vůbec nedostal do hry.
76'
Domácí fanoušci spustili svůj tradiční chorál, který vytváří kulisu další dánské kombinaci ve středu pole.
74'
A ještě čtvrtý hřebíček do irské rakve! Sisto si proti několika soupeřům dobře pokryl míč na levé straně a předal ho Jörgensenovi. Jeho centr Ward ukázkově zpracoval pro CHRISTIANA ERIKSENA, jenž rychle vystartoval proti balónu a nekompromisní ranou před břevno pečetil svůj dnešní hattrick!
72'
Dvacet minut před koncem to rozhodně nevypadá, že by Irové svým soupeřům nějak zkomplikovali cestu za postupem. Připomínám, že domácí potřebují bezpodmínečně zvítězit, což se vzhledem k průběhu celého dvojzápasu příliš očekávat nedá.
71'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Ciaran Clark, přichází Shane Long.
70'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Andreas Cornelius.
69'
Jörgensen si úplně neporozuměl se Sistem, který očekával přihrávku na hranici vápna. Dánové ale udrželi míč a vrátili se s ním na vlastní polovinu.
67'
Padesátitisícové publikum teď jenom mlčky přihlíží dění na hrací ploše. Slyšet je jen sektor hostů, který naopak jásá a pravděpodobně se tak bude dít i po závěrečném hvizdu.
66'
Stephen Ward si dal záležet na krátkém centru z levého kraje pokutového území. Míč posadil na hlavu McCleana, jehož zakončení ale letělo kousek nad horní tyč.
65'
Na opačném konci hřiště Eriksen rozehrál šestý roh Dánů, po němž z dálky pálil Delaney, ale Randolphova svatyně tentokrát zůstala v bezpečí.
64'
Blesková odpověď ostrovního výběru se nekoná, pomezní sudí totiž viděl útočníka Daryla Murphyho v ofsajdovém postavení, které záhy odmával.
63'
Dánsko je jednou nohou na světovém šampionátu! Hosté se několika nenápadnými přihrávkami dostali až před pokutové území, odkud levou nohou napřáhl CHRISTIAN ERIKSEN a umístěnou střelou nedal šanci Randolphovi, který se vletu natahoval po balónu marně.
62'
Z tohoto mráčku ale rozhodně pršet nebude, kroucený centr Robbie Bradyho totiž mířil do volného prostoru, kde byl jediný muž, a to brankář Schmeichel.
61'
Delaney se snažil rozhodit Christieho, což se mu sice podařilo, ale polský arbitr odpískal faul. Je z toho standardní situace pro Iry.
60'
Opora Lipska se naštěstí poměrně rychle zmátořila a už je připravena naskočit zpět do hry. Dánové tímto ušetřili několik desítek vteřin.
58'
Yussuf Poulsen v plné rychlosti nepříjemně narazil do loktu Warda a nyní zůstává ležet na hřišti, kam už spěchají lékaři. Nebyla to vůbec pěkná srážka.
57'
Christian Eriksen se zničehonic řítil v samostatném úniku na Randolpha, na kterém teď byla obrovská porce zodpovědnosti. Domácí gólman Iry podržel veledůležitým zákrokem! Domácí měli velké štěstí, že střelec mířil přesně doprostřed branky.
56'
Cyrus Christie převzal nahrávku od McGeadyho a odcentroval. Dánové se ale ubránili a nakonec se místo rohového kopu bude konat jen vhazování.
55'
Na druhé straně rozehrál další roh Brady a našel Duffyho. Ten však zakončoval z velkého předklonu a navíc přesně do míst, které hlídal brankář Schmeichel.
54'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jens Stryger Larsen, přichází Peter Ankersen.
54'
Eriksen mířil na bližší tyč, avšak Jörgensen nedokázal prodloužit balón za sebe k dalším hráčům v bíločervených trikotech.
53'
Opět Sisto zkusil střelu z delší vzdálenosti. Z osy hřiště už mířil mnohem přesněji a Randolph ji musel vyrazit do strany, načež míč prošel až za koncovou čáru.
52'
Dvojí střídání Irů zatím není na jejich hře znát. Prakticky bez přestávky útočí Dánové, kteří se každou minutou přibližují vysněnému postupu.
51'
Ugandský rodák Pione Sisto si rychlým manévrem navedl míč na pravačku, jenže střelou z dálky minul Randolphovu svatyni snad o pět metrů.
50'
Christian Eriksen rozehrál rohový kop netradiční přízemní přihrávkou na hranici vápna. Kvist ale byl rychle dostoupený a hosté museli zvolit konstruktivnější řešení v podobě vrácení o několik metrů vzad.
49'
Kasper Schmeichel dostal velkou malou domů přes čtyřicet metrů a dlouhým nákopem vrátil míč do zahuštěného středu pole. Následoval centr z pravé strany, jenž jeden z obránců odehrál těsně před číhajícím Jörgensenem.
48'
Jörgensen vrátil míč na Sista, kterého v osobním souboji nedovoleně zastavil Cyrus Christie. Následuje hostující rozehrávka z klidné části hřiště.
47'
Kjaer se vrátil s nově příchozím McGeadym a ukopl mu balón na rohový kop. Bradyho centr však Bjelland odhlavičkoval do bezpečí.
46'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Harry Arter, přichází Aiden McGeady.
46'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází David Meyler, přichází Wes Hoolahan.
46'

Fauly: 6 – 4
Polští rozhodčí nenastavili ani minutu a ukončili první poločas za stavu 1:2 pro hosty. Ti se učebnicově oklepali z Duffyho brzké trefy a převzali iniciativu. V devětadvacáté minutě už Dánové slavili šťastné vyrovnání, na které navázali o pár desítek sekund později, kdy Randolpha podruhé překonal Eriksen a stanovil tím podobu výsledku úvodní pětačtyřicetiminutovky. Irové aktuálně potřebují k postupu dva góly, naopak remíza posílá na světový šampionát Dány.
45'
45'
Dánové si rozmysleli postupný útok a vrátil se k vlastní brance, kde čekají na konec prvního poločasu.
44'
Chyba v dánské obraně zůstala nevyužita. Brady roztáhl hru před rozběhnutého Warda a ten se dopustil faulu na križujícího Christensena.
43'
Harry Arter se šikovně posouval středem hřiště, jenže soupeři ho vytlačili z ideálního střeleckého úhlu. Proto přišla přihrávka doleva na Bradyho, ale jeho centr rozvlnil jen boční síť dánské branky.
42'
Jednomu z Dánů úplně nesedla úniková přihrávka, které dal až moc razance a tím poslal balón k Darrenu Randolphovi.
41'
Po třetím gólu je hra hodně rozháraná a prošpikovaná nepřesnostmi. Po jedné z nich se Christensen na pravé straně chystá vhazovat.
40'
Hendrick přihrávkou dozadu trochu prohnal Duffyho, který byl donucen přihrát až Randolphovi, jenž všechno vyřešil dlouhým odkopem.
38'
Daryl Murphy to měl daleko ke spoluhráčově nákopu, pro který si došel až zkušený gólman Schmeichel.
37'
Andreas Christensen nepřipravenou přihrávkou našel jenom Clarka, který předvedl podobnou nepřesnost a daroval Dánům další vhazování.
36'
Domácí se snažili uklidnit hru, ale kvůli napadání Dánů moc pohodlí při rozehrávce neměli. Z toho resultovalo špatné přenesení hry do autu z kopačky Shanea Duffyho.
35'
Dánové drží míč na útočné polovině a nikam nespěchají při autovém vhazování. Podrážděné publikum reaguje hlasitým pískotem.
34'
Duffy se trochu unáhlil poslal své zakončení hodně vedle dánské branky. Na řadu přichází rozehrávka Kaspera Schmeichela.
32'
Obrovská radost několika tisícovek dánských fanoušků! Ward ztratil balón uprostřed hřiště a z toho vznikl rychlý brejk, během kterého si Poulsen vyměnil přihrávky s Jörgensenem. Ten nakonec roztáhl hru doleva na CHRISTIANA ERIKSENA a jeho nechytatelná dělovka z hranice velkého vápna se odrazila od břevna do brány.
31'
Hosté jsou najednou ve výhodě, za jakékoliv remízy budou postupovat do Ruska právě oni. Irům naopak pomůže jen plnohodnotná výhra.
29'
V devětadvacáté minutě je opět vyrovnáno! Eriksen rozehrál rohový kop na krátkou vzdálenost, Sisto se na levé straně hezky uvolnil přes Artera a odcentroval. Od nohy natahujícího se Christensena šel míč do tyče a poté do Christieho, jenž si ho na brankové čáře srazil do vlastní sítě.
28'
Pione Sisto napřáhl z obrovské dálky a trefil clonícího Artera, čímž pro hosty vybojoval rohový kop.
27'
Dánští fotbalisté útočí do plných a jen pomalu se posouvají hlouběji na útočnou polovinu, kterou stráží celá jedenáctka Irů.
25'
Sisto se na ose hřiště pokusil o chytrou kolmici do pokutového území. Přesná ale nebyla a balón se dokutálel až do náruče Randolpha.
24'
Domácí zahustili střed hřiště a získali míč, který Harry Arter špatnou přihrávkou dopředu poslal mimo výseč.
23'
Další šance Irů! Brady nezazmatkoval, když se před ním na levém křídle otevřela dálnice volného prostoru. Přihrál do běhu McCleanovi a jeho křižná přízemní střela proletěla pár centimetrů okolo vzdálenější tyče!
22'
Teď už to Christie udělal mnohem lépe, když potáhl míč po pravé straně a odcentroval. Murphy byl lépe postavený než jeho strážce, ale bez přípravy vystřelil ze svého pohledu vedle pravé tyče!
21'
Christieho dlouhatánský aut domácí výběr nezužitkoval, Dánové dostali míč do bezpečí a teď o něj bojují uprostřed hřiště.
20'
Po delší době se ukázali také Irové, kteří rychle zaútočili po levé straně, jenže všechno skončilo na špatném zpracování Daryla Murphyho.
18'
Další slušná možnost pro Dány! Pravá strana domácí obrany vystoupila z pokutového území, kde se naopak zjevil Pione Sisto a prudkou ranou trefil dobře postaveného Darrena Randolpha.
17'
Kvist se opřel do střely z nějakých třiadvaceti metrů. Balón byl tečovaný a Randolph předvedl vynikající reflexivní zákrok, kterým zareagoval na náhlou změnu směru letu střely.
16'
Ward si před střídačkami došel pro faul, nicméně Irové po rozehrávce z vlastní poloviny o balón velmi záhy přišli.
15'
William Kvist se rozběhl k dlouhému autu, který skončil na těle jednoho z hráčů v zeleném. Menší nápor Dánů tím ale zcela neskončil.
14'
Christensen znovu vracel pozornost před irskou branku, ale domácí defenziva byla znovu připravená. Dánové ještě pokračují vhazováním z levé strany.
13'
Poulsen na pravé straně přenechal balón Delaneymu, ale jeho centr odvrátil mimo pokutové území dobře postavený Ward.
12'
Stephen Ward si vybral Clarka, jenž se rozhodl pro malou domů a také Randolph musel rychle reagovat před blížícím se útočníkem soupeře.
11'
Irové vysoko napadají a tím dělají problémy rozehrávajícím Dánům, kteří teď byli donuceni odkopnout míč ven ze hřiště. Následuje vhazování Warda.
10'
Jens Stryger Larsen si zaběhl za domácí defenzivu, dlouhatánský nákop ale nezkrotil ideálně a nesrovnal své tělo tak, aby poslal míč směrem na branku.
9'
McClean byl čistým skluzem zastavený na pravím křídle irského útoku. Míč skončil v autu a zpět do hry ho pošle Kasper Schmeichel.
7'
Kvist obstaral autové vhazování z pravé strany, před Randolpha pak přiletěl centr, ale obránci Irů s ním neměli žádné větší starosti.
6'
Irsko právě vstřelilo branku!
Fotbaloví fanoušci se v odvetných barážových zápasech konečně dočkali gólu! Brady rozehrál z poloviny hřiště a poslal dopředu dlouhý nákop, který Kjaer v akrobatické pozici nešikovně posunul na SHANEA DUFFYHO a ten těsně před Schmeichelem stihl hlavičkou nasměrovat míč do sítě.
4'
Pione Sisto musel snést dva tvrdé zákroky v řadě. Oba byly posouzeny jako faul, ovšem rozehrává se jen z půlící čáry.
3'
Christian Eriksen rozehrál první dánskou standardní situaci, která skončila na hlavě Meylera, který posunul míč do rukavic brankáře Randolpha.
2'
Utkání se hraje v tradičním ostrovním počasí, a tedy ve vytrvalém dešti. Stadion se mezitím zaplnil do úplně posledního místečka.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali Dánové, kteří nastupují v bíločervených, zatímco domácí Irové v tradičních zelených dresech.
1'
Obě základní jedenáctky již přišly na hrací plochu, kde si vyslechnou hymny Dánska a Irska!

Irsko: Randolph – C. Christie, Duffy, Clark, S. Ward – Hendrick, Arter, Meyler (C), Brady, McClean – Murphy.
Náhradníci: K. Westwood, C. Doyle – O'Shea, McShane, Whelan, McGeady, S. Long, O'Dowda, Hoolahan, Hourihane, Hogan, K. Long.

Dánsko: Schmeichel – Kjaer (C), Christensen, Bjelland – Y. Poulsen, Delaney, Eriksen, Kvist, Stryger Larsen – N. Jörgensen, Sisto.
Náhradníci: Lössl, Rönnow – Jensen, Vestergaard, P. Ankersen, Bendtner, Jørgensen, Dalsgaard, Braithwaite, Lerager, Schöne, Cornelius.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnici, Listkiewicz (všichni POL).
1. zápas

Úvodní barážové střetnutí se odehrálo v sobotu. Na dánské půdě měl domácí tým více ze hry, kromě čtyř nepřesných střel vyprodukoval také pět ran mezi tři tyče, ovšem výborný výkon brankáře Randolph zajistil Irům přijatelnou bezbrankovou remízu, jež o osudu celého dvojzápasu příliš nenapověděla.
Dánsko

Dánové po první kvalifikační výhře nad Arménií dvakrát prohráli s Polskem a Černou Horou. Od té doby už ale přemožitele nenašli a díky sérii čtyř výher v řadě se posunuli na druhé místo, z něhož ztratili na první Polsko pět bodů. Na Černohorve po dvou závěrečných porážkách zbylo jen jen třetí místo, a tak do baráže postoupilo právě Dánsko, které tak může usilovat o první účast na světovém šampionátu od roku 2010 a turnaje v Jihoafrické republice.
Irsko

Domácí tým začal kvalifikaci o světový šampionát velmi dobře, když v její první polovině ani jednou neprohrál a získal jedenáct z patnácti možných bodů. Z dalších tří zápasů ale Irové nevyhráli ani jeden a všechno museli dohánět až v samotném závěru, kdy nejprve porazili Moldavsko a v přímém boji o barážovou druhou příčku také ostrovního rivala z Walesu. V tabulce druhých týmů Irové obsadili až poslední postupové místo, za sebou nechali jen Slovensko.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z barážového zápasu o účast na blížícím se světovém šampionátu v Rusku. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na odvezu mezi výběry Irska a Dánska!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.