Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Sev. Irsko : Švýcarsko - 9. listopadu 2017   20:45

Sev. Irsko
Sev. Irsko
0:1
(0:0)
Švýcarsko
Švýcarsko
58' Ricardo Rodríguez
Sev. Irsko
McGovern – C. McLaughlin, McAuley, J. Evans, Brunt – C. Evans (66. Saville) – Norwood, S. Davis (C) – Magennis, K. Lafferty (78. Washington), Dallas (52. J. Ward).
Ovidiu Haţegan – Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe (vš. ROU)
Windsor Park, Belfast
18269 diváků
Švýcarsko
Sommer – Lichtsteiner (C), Schär, Akanji, Ricardo Rodríguez – Zakaria, Xhaka – Shaqiri, Džemaili (83. Frei), Zuber (87. Mehmedi) – Seferović (78. Embolo).

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Druhé utkání baráže se bude hrát ve Švýcarsku 12. 11. od 18:00.

Ofsajdy: 0:3
Je konec. Švýcarsko nakonec vstřelilo gól a vyhrálo 1:0.
První poločas nám nic zajímavého nepřinesl a výsledek je tak bezbrankový. Oba dva týmy nechtějí v prvním zápase udělat nějakou chybu a inkasovat, což se potvrzuje na kvalitě hry, která není příliš atraktivní. Největší šanci měl v 18. minutě Haris Seferović, který dostal nádherný pás za obranu, ale jeho následná střela z voleje neměla razanci a Michael McGovern, i když se musel pořádně natáhnout tak míč zkrotil.
Ve druhém poločase se už zkraje málem prosadil Shaqiri, ale jeho technická rána šla pár centimetrů vedle levé šibenice. V 57. minutě ovšem Shaqiri nastřelil ruku C. Evansovi a rozhodčí odpískal penaltu, kterou v klidu proměnil Ricardo Rodríguez, když poslal míč do opačné strany, než kde šel domácí brankář. V 73. minutě měl Brunt přímý kop, ale ten zamířil vedle levé tyče. Konec zápasu už si Švýcaři pohlídali a odvezli si výhru 1:0.

Fauly: 11:10
90+5'
90+5'
Dnešní utkání sleduje 18269 diváků.
90+5'
Stephan Lichtsteiner se ocitl v ofsajdu.
90+4'
Embolo vybojoval míč na půli domácích a to je pro Severní Irsko v dnešním zápase pravděpodobně konečná.
90+3'
Hodně nepřesná přihrávka domácích a následně si na zemi nechal protáhnout nohu Stephan Lichtsteiner, což se zjevně nelíbilo domácím hráčům.
90+2'
Ovšem s centrem z něj si hosté poradili a následně McGovern poslal míč zpět na půli hostů.
90+2'
Xhaka nyní zfauloval domácího hráče a Severní Irsko bude mít volný kop na půli soupeře.
90+1'
Jamie Ward ztratil míč na levé straně a Lichtsteiner vhodí míč do hry z autu.
90+1'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
90'
Irové se málem dostali ke střele v pokutovém území, ale nakonec bránu Sommera neohrozili.
89'
Akanji čistým zákrokem poslal míč do zámezí. Po následném autu se ale domácí dopustili faulu.
88'
Na zemi se nyní svíjí Manuel Akanji a hra byla na chvíli přerušena.
87'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Admir Mehmedi.
87'
Pro nepřesnou přihrávku si došel Yann Sommer a následně vykopl míč.
86'
Skvělým a čistým zákrokem zastavil ve vápně domácího hráče hostující stoper.
85'
Hned tři hráči hostů se ocitli na zemi, ale nakonec byl faul odpískán právě jim.
84'
Steven Zuber zkušeně pohlídal míč a následuje rohový kop pro Švýcarsko.
83'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Blerim Džemaili, přichází Fabian Frei.
83'
Josh Magennis se následně provinil faulem uprostřed hřiště.
82'
Nyní domácí poslali centr do vápna, kde měl podle domácích příznivců zahrát rukou Ricardo Rodríguez, ale rozhodčí tentokrát penaltu neodpískal.
81'
Po faulu hostů uprostřed hřiště měli domácí volný kop a nyní mají autové vhazování.
80'
Embolovi se nepodařila přihrávka a Michael McGovern bude mít odkop od své brány.
79'
Další centr v pohodě chytil Yann Sommer a rychlým odkopem poslal míč do hry.
78'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Breel Embolo.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Kyle Lafferty, přichází Conor Washington.
77'
Haris Seferović se ocitl v ofsajdové pasti a akce hostů je zmařena.
76'
Ovšem pro něj si v pohodě došel Yann Sommer a chytil ho do rukou.
75'
Švýcaři se dopustili nedovoleného zákroku uprostřed hřiště a Severní Irsko má volný kop.
74'
Haris Seferović zfauloval protihráče v útočném snažení, ale po chvíli získal míč hostující brankář Yann Sommer.
73'
K přímému kopu se postavil Chris Brunt, ale jeho rána šla vedle levé tyče Yanna Sommera.
72'
Fabian Schär nyní sundal Kyle Laffertyho a může být hodně rád, že rozhodčí nevytáhl žlutou kartu, jelikož by následovala červená. Severní Irsko bude mít přímý kop z velmi solidní pozice.
71'
Centr z přímého kopu našel Joshe Magennise, ale jeho hlavička šla vedle pravé tyče.
70'
Blerim Džemaili nyní poslal k zemi domácího hráče a Severní Irsko se může pokusit o první střelu na bránu, případně dorovnat výsledek.
69'
Yann Sommer ještě stihl chytit míč na hrací ploše po teči jeho spoluhráče a Švýcaři mohou pomalu zakládat nový útok.
68'
Nyní Shaqiri dostal míč za obranu domácích, ale ve finální fázi zaváhal a jenom přiťukl míč domácímu brankáři.
67'
Kyle Lafferty se dopustil faulu ve středu hřiště.
66'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Corry Evans, přichází George Saville.
66'
Zakariovi se nepodařila přihrávka na pravou stranu a míč skončil v zámezí za bránou McGoverna.
65'
Harisu Seferovićovi se nyní nelíbil verdikt hlavního rozhodčího a ten mu důsledně domluvil, že taky může dostat varování v podobě žluté karty.
64'
Následně domácí dostali centrem míč do vápna, ale s ním si poradila obrana hostů. Poté Jamie Ward trefil šlapákem nohu Stephana Lichtsteinera, ale rozhodčí kartu nevytáhl.
63'
Po centru z pravé strany zahrál do autu míč Denis Zakaria.
62'
U míče jsou ale opět domácí Irové.
61'
Domácí se nyní snaží vyrovnat výsledek utkání, ovšem následný centr skončil na hlavě hostující obránce.
60'
Haris Seferović si potáhl míč doprava kolem obránce a zpoza vápna vystřelil, ovšem rána neměla razanci a Michael McGovern s ní neměl problém.
58'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
RICARDO RODRÍGUEZ se postavil k pokutovému kopu, počkal si kde půjde brankář a poté poslal míč na opačnou stranu, tedy k pravé tyči a poslal Švýcary do vedení 1:0! Bez asistence.
57'
Shaqiri nastřelil ruku Corry Evanse a ten dostal žlutou kartu.
57'
Byla nařízena penalta pro Švýcarsko.
56'
Fabianovi Schärovi se střela z dálky vůbec nepovedla a skončila hodně mimo vedle brány McGoverna.
55'
Haris Seferović čekal ve vápně na přihrávku, kterou nakonec dostal, ale byla moc prudká a hostující hráč na ní nedosáhl, jinak by zakončoval do poloprázdné brány! Následuje rohový kop pro Švýcarsko.
54'
Jamie Ward nyní obral o míč hostující hráče, ale poté ztratil míč a dopředu jdou Švýcaři.
53'
Nyní se střela Xherdanu Shaqirimu vůbec nepovedla a skončila vysoko nad bránou Michaela McGoverna.
52'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Stuart Dallas, přichází Jamie Ward.
51'
Haris Seferović dostal nadýchaný centr do vápna od Stephana Lichtsteinera, ale hostující hráč se ocitl v ofsajdu.
50'
Domácí hráč zatáhl za dres Denisa Zakaria a odpískal se mu faul uprostřed hřiště.
49'
Švýcaři získali autové vhazování na své polovině a rozjíždějí novou akci.
48'
Po faulu na domácího hráče mělo Severní Irsko přímý kop, ale při centru z něj byl domácím odpískán faul.
47'
O úvodní výkop ve druhém poločase se postarali hosté a hned se do šance dostal Xherdan Shaqiri, který o centimetry minul levou šibenici!
46'

Ofsajdy: 0:0
45+1'
45+1'
Centr Stephana Lichtsteinera skončil daleko vedle brány Michaela McGoverna a jeho odkop od brány bude asi to poslední čeho se v první půli dočkáme.
45+1'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
45'
Teď měli domácí velkou kliku, jelikož si skvěle doběhl do vápna Stephan Lichtsteiner, ale ve finální fázi podklouzl. Nakonec ale jak se potvrdilo podle záznamu z kamer, tak se ocitl v ofsajdové pasti.
44'
Centr Švýcarska skončil u domácí obrany, která ho odkopla pryč.
43'
Nyní diváci předvádějí celostadionové choreo, které je v barvách národního týmu, tudíž zelené a bíle.
42'
Nyní se domácím nepovedl centr a skončil daleko za bránou Yanna Sommera.
41'
Hra pokračuje a Stuart Dallas je zpátky na hřišti.
40'
Pravděpodobně jde o zranění z předešlého souboje s Fabianem Schärem.
39'
Nyní je hra přerušena, jelikož na zemi sedí Stuart Dallas a je ošetřován doktory.
38'
Domácí Severní Irsko se dostalo po levé straně, ale následný centr si vzal brankář Yann Sommer.
37'
Fabian Schär přerušil útok domácích, konkrétně Stuarta Dallase a následuje autové vhazování.
36'
Haris Seferović čekal ve vápně na centr od Lichtsteinera, ale poté hlavou minul bránu.
35'
Zatím jsme měli k vidění pouze dvě střely na bránu a to od hostů.
34'
Po centru se snažil ve vápně dostat do hlavičky Gareth McAuley, ale snažil se tak hodně až mu rozhodčí odpískal faul.
33'
Opět se Denis Zakaria dopustil faulem, když v souboji postrčil Stevena Davise a píská se faul. Následuje přímý kop pro Severní Irsko z levé strany.
32'
Ricardo Rodríguez nacentroval z přímého kopu do vápna, ovšem tam si sním poradili domácí obránci a míč vyhlavičkovali.
31'
Seferović poté byl zfaulován a Švýcarsko má přímý kop z levé strany.
30'
Ovšem s centrem do vápna si Švýcaři poradili a řítí se dopředu.
29'
Nyní se Denis Zakaria provinil faulem ve středu hřiště a u míče bude domácí Severní Irsko.
28'
Ve vápně hostů došlo k pár hlavičkám, ale k ohrožení brány Sommera nedošlo.
27'
Následně málem prošel do vápna Blerim Džemaili, ale přihrávku na něj zblokoval irský obránce. Následně švýcarský hráč ještě reklamoval ruku, ale rozhodčí Ovidiu Haţegan zůstává klidný.
26'
Ovšem rohový kop se hostům příliš nepovedl a míč skončil až u švýcarského brankáře Yanna Sommera.
25'
Švýcarsko vybojovalo rohový kop, když Seferović poslal míč do blokujícího obránce.
24'
Po odkopu Michaela McGoverna se Kyle Lafferty dopustil faulu a u míče budou Švýcaři.
23'
Steven Zuber se v hlavičkovém souboji lehce střetl s Conorem McLaughlinem a Švýcaři se dožadovali rohového kopu. Ovšem rozhodčí tuto variantu nepřijal a následuje odkop od brány.
22'
Ovšem následující přihrávka byla dost nepřesná a skončila u brankáře Yanna Sommera.
21'
Nyní se po delší době vydali dopředu Irové a vybojovali autové vhazování.
20'
Shaqiri našel ve vápně hlavu Harise Seferoviće, ale jemu se míč od hlavy odrazil do výšky a v klidu si pro něj došel domácí brankář Michal McGovern.
19'
Hosté měli rohový kop, ale s ním si domácí lehce poradili. Každopádně nyní nacentroval z levé strany Rodríguez, ale ke střele nedošlo. Míč ovšem mají opět Švýcaři.
18'
Haris Seferović dostal nádherný pás za obranu, ale jeho následná střela z voleje neměla razanci a Michael McGovern, i když se musel pořádně natáhnout tak míč zkrotil.
17'
Poslední minuty patří Švýcarům, kteří drží míč na půli domácích.
16'
Nyní dostal pěknou vzdušnou přihrávku do vápna Steven Zuber, ale následující přihrávkou z voleje nikoho nenašel.
15'
Nepřesný centr na Stevena Zubera končí v zámezí a následuje odkop od brány McGoverna.
14'
Po něm se do hlavičky dostal Jonny Evans, ale zamířil vedle brány.
13'
Po zblokované střele Kyle Laffertyho následuje roh pro Severní Irsko.
12'
Po leví straně se krásně dostal Steven Zuber, následně hledal přes vápnem Granita Xhaku, ale jeho střela šla opět mimo bránu.
11'
Jonny Evans má nějaký problém, pravděpodobně krev z nosu a sám si došel až za doktorem do zámezí.
11'
Ricardo Rodríguez nacentroval do vápna, kde hostující hráč hlavičkou chtěl najít v lepší pozici svého spoluhráče, ale nakonec vše skončilo u nepřesné střele Granita Xhaky.
10'
Po pár hlavičkách se na chvíli domácí osvobodili, ovšem u míče jsou opět hosté.
9'
Shaqiri přenesl hru na levou stranu hřiště a nyní jsou u míče Švýcaři.
8'
Chris Brunt si zkušeně pohlídal míč před Blerim Džemailim a nechal ho odskákat až do zámezí. Následuje odkop od brány McGoverna.
7'
Nyní se dopředu hnali hosté, ale vše skončilo u nepřesné přihrávky, kterou zachytil domácí stoper.
6'
Ovšem centr z přímého kopu našel jenom hlavu hostujícího hráče. Nicméně začátek zápasu patří Severnímu Irsku.
5'
Fabian Schär velmi tvrdě poslal k zemi Stuarta Dallase a dostává žlutou kartu!
5'
Domácí vystihli přihrávku Švýcarů a rychle jdou dopředu.
4'
Steven Davis našel ve vápně Kyle Laffertyho, ale ten akrobatickým kouskem poslal míč vedle brány.
3'
McGennis nacentroval do vápna, ale s tím si poradila obrana Švýcarska. Nyní mají domácí už druhý aut v krátké době.
2'
Hostující hráč měl nějaký problém s kopačkou a hra se na chvíli přerušila. Nicméně už se pokračuje a domácí mají autové vhazování.
1'
O úvodní rozehrávku se postarali domácí Irové, ale po chvíli míč skončil v zámezí.
1'

Severní Irsko: McGovern – C. McLaughlin, McAuley, J. Evans, Brunt – C. Evans – Norwood, S. Davis (C) – Magennis, K. Lafferty, Dallas.
Náhradníci: R. Carroll, Mannus – Ferguson, Hodson, Hughes, Jones, Lund, McNair, Saville, J. Ward, Washington, McArdle.

Švýcarsko: Sommer – Lichtsteiner (C), Schär, Akanji, Ricardo Rodríguez – Zakaria, Xhaka – Shaqiri, Džemaili, Zuber – Seferović.
Náhradníci: Bürki, Hitz – Elvedi, Embolo, E. Fernandes, G. Fernandes, Frei, Freuler, Gavranović, Lacroix, Lang, Mehmedi.

Rozhodčí: Ovidiu Haţegan – Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe (vš. ROU).

Švýcarsko:

Švýcarsko se umístilo na druhém místě ve Skupině B. Až v posledním utkání se rozhodlo o tom, že přímo na Mistrovství světa půjde Portugalsko. Právě Švýcaři v posledním zápase zavítali do Portugalska. Ve velmi sledovaném zápase si dal ve 41. minutě vlastní gól Djourou. V 57. minutě vstřelil druhý gól domácích Silva An. a Portugalsko tak vyhrálo 2:0. Byla to tak jediná ztráta bodů, jelikož v domácím prostředí Švýcarsko vyhrálo rovněž 2:0. Nejlepším střelcem v kvalifikaci byl Seferovič, který se prosadil čtyřikrát. Hlavním trenérem je Vladimir Petković.

Severní Irsko:

Severní Irsko si vybojovalo druhé místo ve Skupině C, kde se utkalo mimo jiné s Českem i s Německem, které vyhrálo skupinu bez ztráty bodu, následně s Norskem, Ázerbájdžánem a San Marinem. Irové tak získali devatenáct bodů a postoupili do baráže. V posledním utkání zavítali do Norska. Tam si dal v 71. minutě vlastní gól Brunt a Norsko vyhrálo 1:0. Každopádně tento zápas už nemohl a ani nic neovlivnil. S Českem nejprve remizovali 0:0, ale poté vyhráli v domácím prostředí 2:0 a rozhodlo se o jejich postupu. Nejlepšími střelci byli Lafferty a Magennis, oba se trefili třikrát. Hlavním trenérem je Michael O'Neill.
V baráži o postup na Mistrovství světa do Ruska se proti sobě utkají týmy Severní Irsko a Švýcarsko. Tyto týmy se spolu utkaly naposled v roce 2004 v přátelském zápase a utkání skončilo remízou 0:0. Nyní bude utkání řídit Ovidiu Haţegan, jeho asistenti budou Octavian Șovre a Sebastian Gheorghe (vš. ROU). Hrát se bude na Windsor Park v Belfastu. Tento úchvatný stánek nabídne kapacitu pro 18 434 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.