Je tu konec zápasu kvalifikace o mistrovství světa mezi Albánií a Španělskem. Hosté zvládli roli favorita a po zásluze vyhráli nad svým soupeřem 2:0. Branky padaly až po změně stran, kdy se prosadili Diego Costa a chvíli po něm také Nolito. Nepříjemností pro Španělsko je pak snad jen pouze to, že se deset minut před koncem zranil Sergio Ramos.
90+3
90+3
Již se hrají poslední vteřinky dnešního zápasu. Je jasné, že zápas skončí výhrou Španělska v poměru 2:0.
90+1
Po faulu na Costu hosté rychle rozehráli a opět jsou nastěhovaní na polovině soupeře. Do zakončení se ale již rozhodně netlačí.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby. Tempo hry je velmi pomalé, uvidíme, kolik nizozemský rozhodčí nastaví.
88
Přestože to byla pozice spíše pro praváka, o zakončení se pokusil levonohý David Silva. Jeho střela šla asi metr nad břevno a Berisha mohl zůstat v klidu.
88
Berat Djimsiti tvrdě poslal k zemi Nolita a následuje standardka pro Španělsko. Je to rozhodně palebná pozice a dá se očekávat přímé zakončení.
87
Španělé svému soupeři v závěru zápasu prakticky vůbec nepůjčují balon.
86
Závěr zápasu se hraje za hustého deště. Ani jednomu z týmů se nehraje nijak dobře.
85
Hosté velmi zkušeně kontrolují balon a po očku sledují časomíru. Konec zápasu se rychle blíží.
83
Lila šel nyní skluzem proti rozehrávajícímu Martínezovi. Především Martínez může být rád, že ho Lila netrefil.
82
Ve snaze založit útočnou akci byl ještě na vlastní polovině faulovaný Isco, domácí se budou muset bránit.
80
Ramos sice opustil trávník po svých, jeho výraz ve tváří ale neznačí nic dobrého.
80
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Sergio Ramos, přichází Iñigo Martínez.
79
Sergio Ramos si při snaze hlavičkovat při dopadu nezaviněně poranil levé koleno a nyní je v péči lékařů. Nevypadá to s ním vůbec dobře a Španělé chystají střídání.
78
Protiútok Albánie zastavil faulem Isco, velká nepříjemnost pro Španělsko i Real Madrid se ale udála ve vápně Albánie. Tam totiž zůstal ležet Sergio Ramos, který nebude moci pokračovat ve hře.
78
Na centr Davida Silvy od rohového praporku si naskakoval Ramos, k hlavičce se nedostal.
78
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Isco.
77
David Silva centroval do vápna na Thiaga Alcântaru, před ním ale míč do zámezí odvrátil Hyka.
76
Lila se pokoušel centrem do vápna najít právě střídajícího Hyku, před ním ale spolehlivě míč do rukavic schoval De Gea.
75
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Taulant Xhaka, přichází Jahmir Hyka.
73
Iniesta až příliš důrazně zabojoval o balon a po jeho zákroku je pískáno proti Španělsku.
70
Hosté kopali přímý kop. Koke poslal do vápna centr na Ramose, jeho hlavička ale nebyla příliš razantní a gólman Berisha si s ní v pohodě poradil.
70
Mavraj ostře fauloval a je z toho žlutá karta.
68
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Ledian Memushaj, přichází Migjen Basha.
66
Domácím jakoby došla šťáva. Hraje se stále na jejich polovině, avšak ne už v tak vysokém tempu jako v prvním poločase.
65
Hosté ve velké pohodě kontrolují ve druhém poločase poměrně snadno nabyté vedení a nikam se teď neženou.
63
Španělsko právě vstřelilo branku!
Po přihrávce od Iniesty poslal Monreal míč do vápna NOLITOVI, který obešel posledního obránce a následnou střelou na zadní tyč překonal bezmocného Etrita Berishu – 0:2!
61
Španělé měli možnost zahrávat rohový kop. Po rozehrávce Davida Silvy se ale tentokrát k zakončení nedostali.
60
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Nolito.
59
Už se zdálo, že se do zakončení dostane Iniesta, jenže v poslední chvíli mu pod nohy skočil jeden z obránců a domácí se znovu ubránili.
57
Hosté jasně dominují a je jen otázkou času, kdy se dostanou do dalších šancí.
55
Hosté se dostávají do vedení po chybě domácí obrany. K míči se velmi lacino dostal David Silva, který předložil před prázdnou bránu míč DIEGU COSTOVI, a ten bez problémů zakončil – 0:1!
52
Zajímavý centr do vápna posílal Iniesta na Alcântaru, ten byl ale dobře pokrytý a k míči se nedostal.
50
Stejně jako v prvním poločase mají i v úvodu druhé půle převahu hosté ze Španělska.
48
David Silva se postavil k zahrávání rohového kopu. Jeho centr do vápna zakončoval hlavou Piqué, míč ale poslal jen do míst, kde stál gólman Berisha.
46
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Ermir Lenjani, přichází Naser Aliji.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Je za námi první poločas zápasu mezi Albánií a Španělskem. Hosté mají sice velký tlak, jenže šancí si zase tolik nevypracovali. Domácí fotbalisté zatím velmi pozorně brání a současný stav 0:0 je pro ně velmi potěšující.
45+3
45+1
Lenjani má krvavý šrám na obličeji a musí být nadále ošetřovaný v zámezí.
45+1
Domácí kapitán Agolli dostal patrně za řeči žlutou kartu.
45+1
Na trávníku zůstal s bolestivou grimasou po jednom ze soubojů ležet Lenjani. Musí být dokonce ošetřovaný.
45+1
První poločas zápasu bude nastaven o jednu minutu.
45
Jenže David Silva centr do vápna hodně přetáhl a domácí neměli v defenzivě problém.
44
Hráči Španělska nyní vybojovali rohový kop, k míči jde David Silva.
43
Opět se velmi intenzivně hraje na polovině Albánie. Hosté mají v závěrečných minutách prvního poločasu výrazný tlak.
41
Iniesta poslal míč do vápna na Kokeho, tomu se ale předfinální přihrávka na Davida Silvu nepovedla.
40
Další střílený centr do vápna posílal opět z levé strany Monreal, nikdo ze spoluhráčů se ale opět k zakončení nedostal.
38
Z levé strany skoro až od brankové čáry posílal do vápna Albánie střílenou přihrávku Koke, gólman Berisha byl ale pozorný a míč schoval do rukavic.
36
Na druhé straně hřiště to z dálky zkusil Alcântara, svůj pokus ale ani zdaleka nedokázal nasměrovat mezi tři tyče brány Albánie.
35
Do první šance se dostali také domácí. Ve vápně se míč snesl k Odise Roshimu, jehož střela prolétla jen těsně vedle levé tyče De Geovi brány!
33
Parádní centr do vápna posílal nyní Ramos, jen centimetry chyběli k hlavičkovému zakončení Diego Costovi. Následuje jen odkop od brány Albánie.
31
Další útočná akce Španělska skončila velmi záhy, protože se v ofsajdovém postavení ocitl Vitolo.
30
Do vápna si pro balon došel Sergio Ramos, jeho zakončení po centru Kokeho bylo ale zblokované.
27
Do vápna Španělska se pokoušel odcentrovat Odise Roshi, defenziva hostů byla ale velmi pozorná.
25
Thiago Alcântara zastavil rodící se brejk soupeře a dostává žlutou kartu.
25
Prostor ve vápně Albánie je hodně zhuštěný, hosté to mají zatím těžké.
24
Balaj tvrdě dohrál Alcântaru, hosté mají balon, a tak se nepíská.
22
Hosté stále obléhají velké vápno soupeře. Domácí jsou hodně zatlačeni na vlastní polovině.
20
Španělé mají již značnou územní převahu. Dalo by se říci, že se hraje výhradně na polovině Albánie.
18
K vidění byla další velmi zajímavé šance hostů. Po pěkné narážečce se z hranice vápna do míče opřel Vitolo, jeho technickou ránu výborně vyrazil gólman Berisha.
16
Hraje se před velmi bouřlivým publikem. Zatím sledujeme velmi zajímavou podívanou.
14
Ramos při snaze odcentrovat trefil ruku protihráče, avšak nepískalo se. Následně po souboji právě s Ramosem padl k zemi Xhaka, hlavní rozhodčí ale faul neviděl a pokračuje se ve hře.
12
Další útočná akce hostujícího celku skončila nevyužita. Nyní bude domácí gólman odkopávat od brány.
11
Do gólové šance se dostal nyní kanonýr Diego Costa. Míč měl při zakončení ale příliš pod nohami a nedokázal přesněji zakončit. Dobrý zákrok si připsal Berisha.
10
Útočná akce domácího celku k ničemu také nevedla. Až příliš vehementně se k balonu tlačil Xhaka, kterému byl odpískaný faul.
8
Hosté jsou stále u balonu a postupným útokem se blíží k bráně soupeře.
7
Když už se zdálo, že se do velké šance ve vápně soupeře dostane nezvykle stoper Piqué, byla mu odpískaná hra rukou.
5
Hra je ale zatím plná nepřesností. Sledujeme spíše boj ve středu pole.
3
Od úvodních minut se hraje ve velkém tempu. Je jasné, že domácí nebudou žádní nazdárci a nedá se očekávat, že by byla k vidění nějaká jednoznačná podívaná ze strany Španělska.
1
Hostující Španělé jsou celí v bílém, domácí mají tradiční červené dresy a bílé trenýrky.
1
Hymny máme úspěšně za sebou a do výkopu zápasu chybí poslední vteřinky.
Hráči obou týmů jsou již na trávníku a čekají nás státní hymny.

Albánie: Berisha – Hysaj, Djimsiti, Mavraj, Agolli – Lila, Xhaka, Memushaj – Roshi, Balaj, Lenjani.
Náhradníci: Shehi, Hoxha – Veseli, Basha, Llullaku, Kukeli, Cikalleshi, Aliji, Hyka, Grezda, Abrashi, Cani.

Španělsko: de Gea – Koke, Ramos, Piqué, Monreal – Iniesta, Busquets – Vitolo, Th. Alcântara, Silva – D. Costa.
Náhradníci: S. Rico, Reina – Carvajal, Nacho Fernández, Morata, Callejón, A. Herrera, Roberto, I. Martínez, L. Vázquez, Nolito, Isco.

Rozhodčí: Nijhuis – van de Ven, Schaap.
Fotbalisté Španělska mají na svém kontě zatím čtyři body za výhru a remízu, přesto budou určitě spokojeni. V prvním zápase kvalifikace totiž vyhráli doma nad Lichtenštejnskem drtivě 8:0 a ve druhém zápase pak remízovali 1:1 na hřišti silné Itálie. Povedený vstup do kvalifikace budou chtít dnes potvrdit i na půdě Albánie.
Oba celky mají za sebou dva zápasy a paradoxně jsou na tom v tabulce lépe domácí Albánci, kteří mají šest bodů za dvě výhry. Albánie totiž v úvodu kvalifikace vyhrála doma nad Makedonií 2:1 a tento čtvrtek pak na hřišti Lichtenštejnska 2:0. Dnes proti nim ale nastoupí úplně jiný kalibr a favoritem zápasu rozhodně nebudou.
Hezký nedělní večer všem fanouškům špičkového evropského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu kvalifikace o mistrovství světa. V rámci skupiny G evropské kvalifikace proti sobě nastoupí domácí celek Albánie a hostující Španělsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.