Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Arménie : Dánsko - 4. září 2017   18:00

Arménie
Arménie
6' Korjan (K. Hovhannisjan)
1:4
(1:2)
Dánsko
Dánsko
16' Delaney  (Dalsgaard) • 29' Eriksen   • 81' Delaney  (Schöne) • 90+3' Delaney  (Eriksen)
Arménie
Melikseťan – Hambardzumjan, Harojan, Andonian – K. Hovhannisjan, Grigorjan, Artak Jedigarjan, Hajrapeťan (38. Daghbašjan) – Adamjan (58. Barseghjan), Mchitarjan (C), Korjan (76. Özbiliz).
Madden – Stewart, Mather
Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht (Jerevan)
Dánsko
Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Bjelland, Stryger Larsen – Kvist, Eriksen, Delaney – Cornelius (78. Schöne), N. Jörgensen, Sisto (67. Fischer).

Dánové se díky vítězství posunuli průběžně na první místo tabulky. Teď budou moci v klidu sledovat, jak si ve svých kvalifikačních zápasech povedou fotbalisté Polska a Černé Hory.
Je tu konec. Sledovali jsme průměrné utkání s očekávaným koncem. Domácí Arménci v úvodu zápasu překvapili a dostali se do vedení. Pak ale již úřadovali pouze hosté, kteří díky hattricku Thomase Delaneye vyhráli 4:1.
90+3'
90+3'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Takto má vypadat oslava narozenin. Po rohovém kopu Eriksena se k hlavičce dostal THOMAS DELANEY, jehož hlavička znamená hattrick a vedení 4:1 pro Dánsko!
90+3'
V závěru zápasu tady bude ještě roh pro Dánsko.
90+1'
Artak Jedigarjan zkusil vystřelit z hranice vápna, gólman Schmeichel v pohodě zasáhl.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Přímý kop zahrával Eriksen, jeho rána se ale tentokrát mezi tři tyče nevešla.
89'
Mchitarjan nyní fauloval kousek za vlastním vápnem a dostává žlutou kartu. Navíc z toho bude nebezpečný přímý kop pro Dánsko.
87'
Hráči Dánska ovládají střed pole. Zdá se, že v dnešním zápase se již nic dalšího dramatického nestane.
85'
Domácí v posledních minutách již rezignovali a závěr se hraje podle not hostujícího týmu.
83'
Andonian fauloval Jörgensena a je pískáno. Míč budou mít hosté.
81'
A je patrně rozhodnuto! Střídající Schöne chvilku po příchodu na hřiště posunul balon na THOMASE DELANEYHO, který povedenou ranou ze střední vzdálenosti svým druhým gólem v zápase zvyšuje na 3:1 pro Dánsko.
80'
Domácí začínají ztrácet trpělivost. Nedaří se jim a hosté stále více kontrolují balon.
78'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Andreas Cornelius, přichází Lasse Schöne.
78'
Stryger Larsen se snažil dostat do šance, byl ale v ofsajdu.
76'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Ruslan Korjan, přichází Aras Özbiliz.
74'
Rohový kop zahrával nyní také domácí Artak Jedigarjan, po centru na přední tyč se fotbalisté Dánska ubránili.
72'
Následně kopal Eriksen rohový kop, domácí se tentokrát ubránili.
70'
Nechybělo mnoho a hosté navýšili své vedení na 3:1. Do zakončení se dostal Jørgensen, avšak Melikseťan skvěle zasáhl.
67'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází Viktor Fischer.
67'
Faulující Cornelius nyní dostal žlutou kartu.
66'
Domácí nemají dostatek morálních sil na to, aby se vrátili do zápasu. Jejich snažení k ničemu zatím nevede.
64'
Sledujeme stále stejný obraz hry. Na Dánech je vidět, že chtějí zápas dohrát hlavně tak, aby již neinkasovali.
62'
Do konce poločasu chybí přibližně půl hodinka. Ve druhém poločase jsme zatím příliš šancí na jedné nebo druhé straně neviděli.
60'
Tigran Barseghjan poslal tvrdým skluzem k zemi Sistu a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
59'
Simon Kjaer se dostal až do zakončení, míč ale poslal mimo.
58'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Sargis Adamjan, přichází Tigran Barseghjan.
56'
Hosté velmi zkušeně drží balon a stále čekají na příhodnou chvilku k útoku.
54'
Čas rychle plyne. Ve druhém poločase je hra trochu rozháraná a na nějakou zajímavější akci na jedné nebo druhé straně zatím čekáme.
52'
Jenže Eriksen poslal balon do prvního obránce v řadě, domácí se ubránili.
51'
Nyní bude na druhé straně zahrávat přímý kop hostů Christian Eriksen.
50'
Artak Jedigarjan zkusil Schmeichela překvapit, nečekanou střelu ale poslal nad bránu.
49'
Ještě před přímým kopem musí být ošetřovaný hostující kapitán Simon Kjaer. Nepříjemné pro hosty je to, že nyní bude chybět u defenzivní standardky.
48'
Henrich Mchitarjan sice hodně nafilmoval pád na levé straně hřiště, přesto je pískáno a domácí budou kopat standardku.
47'
Centr do vápna posílal Mchitarjan, avšak Sargis Adamjan dokázal jen hlavou prodloužit míč do míst, kde nikdo ze spoluhráčů nebyl.
47'
Po faulu na Grigorjana budou přímý kop zahrávat domácí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
Máme za sebou rozhodně velmi zajímavý první poločas zápasu mezi Arménií a Dánskem. Domácí začali aktivně a odměnou jim byl gól na 1:0, když se v 6. minutě prosadil Korjan. Pak ale hosté hodně přidali a v následních dvaceti minutách vývoj zápasu obrátili. Nejprve se hlavou po centru Dalsgaarda prosadil Delaney a pak obrat dokonal z přímého kopu Eriksen. Domácí se sice za stavu 1:2 snažili, do vyložené šance se ale nedostali.
45+3'
45+3'
Po rohu Artaka Jedigarjana dokázali hosté míč odvrátit mimo vápno, a to byla poslední akce prvního poločasu.
45+3'
Po centru z pravé strany odvrátil míč na rohový kop Stryger Larsen.
45+2'
Domácí se snaží ještě v samém závěru poločasu svého soupeře zatlačit zatím z toho ale nebezpečí pro Schmeichelovu bránu není.
45+1'
První poločas se bude nastavovat o tři minuty.
45'
Teď zkoušel z pravé strany centrovat do vápna Dánska domácí Hovhannisjan, defenziva hostů ale zafungovala dobře a zakončení jsme se nedočkali.
44'
Konec první půle se rychle blíží a hosté nyní ve velké pohodě kontrolují balon daleko od vlastní brány.
42'
Po krátké mezihře přišel centr do vápna Arménie, kde se pokoušel pohotově zakončit Cornelius. Balon ale špatně trefil a poslal ho mimo.
41'
Kvist posílal dlouhý aut až do vápna Arménie, tam ale nikdo z hostů zakončit nedokázal.
40'
Hosté nikam nespěchají. Nyní jsou nastěhovaní na polovině soupeře a čekají na okénko v defenzivě.
38'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Levon Hajrapeťan, přichází Gagik Daghbašjan.
36'
Gesto lékaře bylo následně jasné, domácí musí střídat.
35'
Domácí středopolař Hajrapeťan má očividně zdravotní problémy a asi bude muset střídat. Zůstal sedět na trávníku a drží se za pravé lýtko.
33'
Hosté se po dokonání obratu nyní trochu zatáhli a čekají, s čím přijde soupeř. Ten se zatím až ke Schmeichelovi nedostává.
31'
Útočné snažení domácích skončilo ofsajdem, ve kterém byl Adamjan.
31'
Domácí jsou nyní v tlaku, až do zakončení se ale zatím nedostávají.
30'
Přibližně na polovině hřiště nyní fauloval Dalsgaard, tentokrát se to ale obešlo bez žluté karty.
29'
CHRISTIAN ERIKSEN nyní zahrál přímý kop bravurně a ranou přes zeď překonává domácího gólmana. Dánsko obrací vývoj zápasu a vede 2:1!
28'
Také Harojan nyní ruou trefil do hlavy Corneliuse a je z toho další žlutá karta.
27'
Přímý kop hostů rozehrál přímou střelou Eriksen, trefil ale jen zeď.
26'
Na hranici vápna nyní fauloval Andonian hostujícího Corneliuse a je z toho první žlutá karta v zápase.
25'
Již se opět pokračuje ve hře, u balonu jsou nyní hosté. Od brány bude odkopávat Schmeichel.
24'
Přestože je v Jerevanu již večer, teplota vzduchu je stále 30 stupňů Celsia. Hlavně proto také hlavní rozhodčí Madden přerušil hru, aby se hráči obou týmů krátce občerstvili.
22'
Z úhlu se pokusil překvapivě zakončit Cornelius, domácí gólman byl ale velmi pozorný a bez problémů míč lapil do rukavic.
21'
Andreas Cornelius ve snaze hlavičkovat tvrdě zasáhl rukou do hlavy domácího gólmana Grigora Melikseťana, ten bude ale rychle v pořádku a s pomocí rozhodčího se vrací zpět na nohy.
19'
Po dalším centru z pravé strany zkoušel hlavičkovat Nicolai Jörgensen, jenže míč mu spadl na rameno a od něj do zámezí.
18'
Nyní jsou to již podle očekávání hosté, kteří začínají mít po gólu na 1:1 velkou územní převahu.
16'
Dalsgaard nyní poslal z hloubi pole centr do vápna, kde se dostal k hlavičce nehlídaný THOMAS DELANEY. Na jeho zakončení k tyči byl domácí gólman krátký!
15'
Z dálky to zkusil nyní Artak Jedigarjan, míč ale poslal tentokrát mimo.
15'
Po rohu měl obrovskou šanci na vyrovnání Andreas Cornelius, jenže sám na malém vápně nedokázal překonat domácího brankáře, který jeho zakončení skvěle vyrazil.
14'
Christian Eriksen posílal z pravé strany střílený centr do vápna, následovat bude roh pro Dánsko.
12'
Eriksen kopal rohový kop, po jeho centru do vápna se ale domácí dokázali ubránit.
12'
Dánové ale potřebují v dnešním zápase nutně vyhrát. Uvidíme, jak se s nepříznivým vývojem zápasu psychicky vyrovnají.
10'
Fotbalistům Dánska se před bouřlivým publikem v úvodu zápasu nedaří. Arménci navíc hrají, jako by byli v úvodu politi živou vodou.
9'
Domácí jsou ale stále aktivnější a mají balon pod kontrolou.
8'
Domácí jsou při chuti a opět se tlačí na polovinu soupeře. Nyní jejich útočné snažení zastavil ofsajd, ve kterém byl Kamo Hovhannisjan.
6'
Arménie právě vstřelila branku!
To byla paráda! Domácí Hovhannisjan posunul z levé strany míč na střed RUSLANU KORJANOVI, jehož parádní rána zapadla přesně k tyči. Přestože to bylo z velké dálky, gólman Dánska neměl šanci zasáhnout!
5'
Po identicky rozehraném rohu centroval Mchitarjan lépe, nikdo ze spoluhráčů ale zakončit nedokázal.
4'
Po rozehrávce nakrátko centroval do vápna Mchitarjan, tečovaný balon padal z velké výšky přibližně na břevno, gólman Schmeichel ho raději zblokoval na další roh.
4'
Kamo Hovhannisjan se pokoušel centrovat z pravé strany, po zásahu Larsena tady bude roh pro domácí.
3'
U míče jsou Dánové, kteří volí variantu postupného útoku.
1'
Sargis Adamjan se hned po získání balonu hnal na Schmeichela, jeho přízemní rána ale nenadělala brankáři Leicester City problémy.
1'
O výkop se postarali hosté z Dánska.
1'
Po nezbytných předzápasových oficialitách bude vše připraveno k úvodnímu výkopu.
Hráči obou týmů jsou už na trávníku. Stadionem zní hymny, nejprve ta dánská a po ní bude následovat ta arménská.

Arménie: Melikseťan – Hambardzumjan, Harojan, Andonian – K. Hovhannisjan, Grigorjan, Artak Jedigarjan, Hajrapeťan – Adamjan, Mchitarjan (C), Korjan.
Náhradníci: Beglarjan, Manukjan – A. Manučarjan, E. Malakjan, Pizzelli, Barseghjan, Sarkisov, Daghbašjan, Manojan, Özbiliz.

Dánsko: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Bjelland, Stryger Larsen – Kvist, Eriksen, Delaney – Cornelius, N. Jörgensen, Sisto.
Náhradníci: Lössl, Rönnow – Jensen, Vestergaard, Durmisi, Christensen, Bendtner, M. Jørgensen, Dolberg, Lerager, Schöne, Fischer.

Rozhodčí: Madden – Stewart, Mather.
Oba týmy se v rámci kvalifikace střely přesně před rokem 4. září 2016. Dánové tehdy roli favorita zvládli a díky brance Christiana Eriksena ze 17. minuty vyhráli doma v Kodani 1:0. V zápase byli výrazně aktivnější, přesto se nakonec museli spokojit s nejtěsnějším vítězstvím.
ARMÉNIE

Domácí Arménie dokázala během kvalifikace vyhrát pouze dva zápasy. Přesto jsou to právě Arménci, kteří hodně zamotali situaci ve skupině E, protože v rámci 4. kola kvalifikačních bojů vyhráli 3:2 nad Černou Horou. Další tři body získala Arménie díky domácí výhře nad Kazachstánem, jinak všech ostatních pět zápasů prohrála. Po dnešním zápase s Dánskem pak na začátku října doma přivítá Polsko a kvalifikaci zakončí na hřišti Kazachstánu.
DÁNSKO

Dnes hostující Dánové mají tedy kvalifikační bilanci čtyř výher, jedné remízy a dvou parážek. Vedle tří povinných výher nad Kazachstánem (doma i venku) a Arménií sice Dánové prohráli v Polsku a doma s Černou Horou, velkého výsledku však dosáhli nyní v pátek 1. září, když vyhráli doma nad Polskem drtivým rozdílem 4:0! Právě toto vítězství po gólech Delaneye, Corneliuse, Jorgensena a Eriksena vrátilo Dány do boje o postup. Po zápase v Arménii ale na seveřany čeká těžký zápas v Černé Hoře a kvalifikaci zakončí domácím zápasem s Rumunskem.
Tři zápasy před koncem kvalifikačních bojů ve skupinách je situace ve skupině E rozhodně zajímavá. Arménie má po sedmi zápasech na kontě šest bodů a je tak víceméně jasné, že ani o baráž již usilovat nebude. Vedoucím týmem skupiny je s šestnácti body Polsko, druhá je třináctibodová Černá Hora a třetí místo patří Dánsku, které má také třináct bodů. Jen malou naději na druhé místo ve skupině má pak čtvrté Rumunsko, které má aktuálně devět bodů.
Hezký pondělní podvečer všem fanouškům evropského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu evropské kvalifikace o mistrovství světa. V rámci této online reportáže budeme sledovat souboj ve skupině E mezi domácí Arménií a hostujícím Dánskem.