Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Belgie - 7. října 2017   18:00

Bosna
Bosna
32' Medunjanin (Džeko) • 39' Višća (Begović) • 82' Dumić (Hajrović)
3:4
(2:1)
Belgie
Belgie
4' Meunier  (E. Hazard) • 60' Batshuayi  (Ferreira-Carrasco) • 69' Vertonghen  (Ferreira-Carrasco) • 84' Ferreira-Carrasco  (Meunier)
Bosna
Begović – Kolašinac, T. Šunjić, Dumić, O. Vranješ – Lulić, Bešić (63. Jajalo) – Duljević, Medunjanin (76. Ibišević), Višća (72. Hajrović) – Džeko.
William Collum
Stadion Grbavica (Sarajevo)
Belgie
Courtois – Vertonghen, Vermaelen, Alderweireld – Ferreira-Carrasco (87. Chadli), Fellaini (31. Dendoncker), De Bruyne, Meunier – E. Hazard, D. Mertens (46. Tielemans) – Batshuayi.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou.
Sledovali jsme parádní utkání, které končí výhrou Belgie 3:4. Za domácí se prosadili Medunjanin, Višča a Dumič, za hosty se prosadili Meunier, Batschuyai, Vertoghnen a Carrasco. Belgie potvrzuje první příčku a jistý postup na Mistrovství světa, Bosna a Hercegovina se bude muset podlit, aby Kypr dokázal porazit Řecko.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Michy Batshuayi (Belgie).
90+2'
Žlutou kartu dostává Sead Kolašinac (Bosna a Hercegovina).
90+1'
Útočným faulem se na Dumiče provinil Batschuyai.
90'
Rozhodčí William Collum se rozhodl, že nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Vedad Ibiševič mohl v malém vápně skórovat po centru ze strany, ale jeho střela hlavou proletěla jen těsně kolem pravé tyče.
88'
Dalekonosná střela Duljeviče končí uprostřed brány. Thibout Courtois se nemusel ani pohnout.
87'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Yannick Ferreira-Carrasco, přichází Nacer Chadli.
86'
Bosna a Hercegovina se nevzdává a snaží se vstřelit čtvrtou branku v utkání.
85'
Kolašinacova střela končí zhruba dva metry od pravé tyče Courtoisovy brány.
84'
Belgie právě vstřelila branku! Thomas Meunier vyslal parádní přihrávku za obranu, kde se zjevil YANNICK FERREIRA CARRASCO, který míč uklízí k levé tyči. To je bláznivý zápas!
83'
Belgie je opět zalezlá před pokutovým územím domácího celku.
82'
Bosna a Hercegovina právě vstřelila branku! Hajrovič parádně našel DARIA DUMIČE, který prostřeluje všechno, co mu stálo v cestě.
81'
Rohový kop pro domácí celek.
80'
Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť Courtois opět parádně vyskočil do vzduchu.
79'
Rohový kop pro domácí Bosnu a Hercegovinu.
78'
Vranješ v osobním souboji s Vertoghnenem utrpěl nějaké zranění. K postiženému musejí dobíhat i zdravotníci.
77'
Domácí trenér Bazdarevič posílá na hřiště dalšího útočníka. Domácí národní tým bude hrát vabank s dvěma útočníky.
76'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Haris Medunjanin, přichází Vedad Ibišević.
75'
Lulič zbytečně fauluje Tielemanse. Belgie nadále nikam nespěchá.
74'
Belgie kombinuje na svoji útočné polovině a zdá se, že už je jen tak něco nerozhodí.
73'
Další parádní zákrok Begoviče! Batschuayi dostal parádní přihrávku za obranu od Kevina De Bruyneho. Běžel sice sám na bránu, jenže domácí Asmir Begovič včas vyběhl a zmenšil úhel.
72'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Edin Višća, přichází Izet Hajrović.
71'
Domácí trenér posiluje druhým střídáním útočnou fázi.
70'
Domácí, kteří musí získat minimálně bod se nacházejí ve velice obtížné situaci a už jim nejspíš začínají docházet síly.
69'
Belgie právě vstřelila branku! Parádní akce Belgie! De Bruyne tentokrát přesně našel Yannicka Carrasca, který z první přihrál k pravé tyči na JANA VERTOGHNENA, který dokázal procpat míč mezi Begovičem a tyčí.
68'
De Bruyneho pokus byl příliš krátký, nicméně Belgie je nadále u míče. Další rohový kop pro hosty.
67'
Rohový kop pro národní tým Belgie.
66'
Víšča se nedokázal prosadit přes skvělého Vertonghena. Vranješ bude vhazovat poblíž pokutového území Belgie.
65'
Bosna a Hercegovina se nemůže dostat na svoji útočnou polovinu, neboť belgický národní tým postupem času zlepšuje svoji obranu.
64'
Tragickou přihrávku vyslal Kevin De Bruyne na nabíhajícího Meuniera. Dnes opravdu nemá svůj den.
63'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Muhamed Bešić, přichází Mato Jajalo.
62'
Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť Lulič nemohl kvalitně zakončit přes dobře bránicího Vertonghena.
61'
Nedovoleným zákrokem se provinil Carrasco. Domácí hráči se dožadují druhé žluté karty na jeho účet. Rozhodčí Collum to ovšem odmítá.
60'
Belgie právě vstřelila branku! Carrasco se parádně dostal do vápna, obtočil se kolem hráče a vystřelil. Begovič sice vyrazil před sebe, jenže tam byl pouze MICHY BATSCHUYAI, který neměl problém uklidit míč do prázdné brány. Stav je opět vyrovnaný.
59'
Zakončení Běšiče končí sice v síti, jenže z té vnější. Courtois rychle rozehrává další útok Red Devils.
58'
Bosna a Hercegovina bude mít zajímavou standardní situaci po faulu Carrasca.
57'
Do ofsajdového postavení se dostal hostující Tielemans.
56'
Žlutou kartu dostává Thomas Vermaelen (Belgie).
55'
Nepřesnou přihrávku vyslal autor první branky domácích, tedy Medunjanin.
54'
Bosna a Hercegovina nechce jenom bránit a často vyjíždí do rychlých brejků a kombinací, zatím hrají parádně.
53'
Hazardův centr nenašel Michyho Batschuyaie. Begovič bude odkopávat od brány.
52'
Nápor Belgie končí několika zblokovanými střelami, nejdřív po střele Dendocnkera, Tielemanse a nakonec Edena Hazarda. Rohový kop pro Belgii.
51'
De Bruyneho načechraný míč končí sice na hlavě Vermaelena, jenže ten šel tělem dozadu a tak jeho pokus byl pomalý.
50'
Rohový kop pro hostující celek.
49'
Velká příležitost Belgie na vyrovnání! Meunier skvěle nacentroval míč do pokutového území, kde se zjevil Michy Batshuyai, který míč posílá jen těsně vedle pravé tyče!
48'
Do ofsajdového postavení se dostal domácí kapitán Edin Džeko.
47'
Bosna a Hercegovina rozehrála druhý poločas aktivně.
46'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Youri Tielemans.
46'
Sledovali jsme velice zajímavý první poločas, který končí překvapivým vedením domácích 2:1. Belgie sice vstoupila do zápasu lépe a po Meunierov trefě šla do vedení, nicméně v rozmezí 32.-39. minuty se prosadili Medunjanin a Višča a domácí srdnatě drží jednobrankové vedení. Uvidíme, zda se i v druhém poločase dočkáme gólových hodů.
Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.
45+1'
45'
Rozhodčí William Collum se rozhodl, že nastaví minutu nad rámec základní hrací doby.
44'
Yannick Carrasco se snažil uvolnit do šance jednoho ze svých spoluhráčů. Přihrávka, kterou vyslal, byla však prudší než zamýšlel, a tak ji pohotově ukořistil Asmir Begovič.
43'
Džekovi se zamotal míč kolem noh a Alderweireld si s Verlmaelenem mohl oddechnout.
42'
Hazardův roh nepřinesl žádné větší vzrušení, domácí spěchají do smrtícího brejku.
41'
Parádní zákroky Begoviče! Kevin De Bruyne vyslal milimetrově přesný míč na Michyho Batschuyaie, jenže jeho hlavičku vyrazil Begovič do strany, kde sice byl Thomas Vermaelen, jenže ten opět vyhořel na domácím brankářovi. Rohový kop pro Belgii.
40'
Belgie bude mít zajímavý volný přímý kop po faulu Kolašinace.
39'
Bosna a Hercegovina právě vstřelila branku! Asmir Begovič vyslal dlouhý míč na Vertonhena, jenže ten nedokázal trefit míč a do rychlého brejku spěchal EDIN VIŠČA, který Courtoise propálil střelou mezi nohy! Domácí fanoušci jsou ve varu.
38'
Nepřesná přihrávka Vermaelena nenašla dobře rozběhnutého Mertense.
37'
Belgie kombinuje kolem půlicí čáry a opět se snaží otupit domácí aktivitu. Trávník se zhoršuje každou minutou.
36'
Carrascův kroucený míč nenašel Michyho Batshuyaie. Begovič jen tak tak míč ulovil svým dlouhým skokem.
35'
Domácí národní mužstvo, které je velice motivované, neustále dře a hraje s favoritem vyrovnanou partii, v některých fází hry je i lepší.
34'
Rohový kop pro národní tým Belgie, který má již jistou účast na Mistrovství světa v Rusku.
33'
Fellaini efekt. Jakmile tento belgický defenzivní záložník opustil trávník, Belgie ihned inkasuje!
32'
Bosna a Hercegovina právě vstřelila branku! Duljevič parádně našel v pokutovém území Edina Džeka, který dokázal přes Courtoise propasírovat míč na úplně volného HARISE MEDUNJANINA, který neměl problém uklidit míč do prázdné brány.
31'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Marouane Fellaini, přichází Leander Dendoncker.
30'
Jeden z hostujících hráčů, konkrétně Marouane Fellaini má problém s levým kolenem. Trenér Roberto Martinez na to reaguje okamžitým střídáním.
29'
Hrou rukou se provinil domácí Lulič, který ji nedokázal skrýt před sudím Williamem Collumem.
28'
Belgie se snaží otupit tlak domácích pomalou a postupnou kombinací na jejich útočné polovině.
27'
Domácí Bosna a Hercegovina pokračuje v pěkném výkonu dalším centrem na Džeka, který tentokrát sice vystřelil, nicméně jeho pomalou hlavičku Courtois chytá.
26'
Velká šance domácích! Visca při vhazování přihrál na Medunjanina, ten se dostal na osu hřiště, kde z hranice vápna vystřelil. Rána letěla kolem pravé šibenice, jenže na jeho smůlu končí míč mimo bránu Courtoisovy brány.
25'
DE Bruyne přihrál přesně do běhu na Meuniera, ten se pokusil o centr do vápna na Batshuyaie, jenže míč byl nepřesný, Dumič přihrává na Luliče, který spěchá do útoku.
24'
Hazard si z domácích hráčů dělá kužely. Ti se zmůžou pouze na faul.
23'
Žlutou kartu dostává Yannick Ferreira-Carrasco (Belgie).
22'
Carrascovi se v obranné fázi moc nedaří, opět se přes něho dostal rozběhnutí Visca s Vranješem.
21'
Ten opět nepřinesl zakončení, neboť opět chytl míč do svých rukavic belgický brankář Courtois.
20'
Rohový kop pro domácí celek po útočném výletu Vranješe a dobrém zákroku Carrasca.
19'
De Bruyne je zatím neviditelný, teď navíc pokazil relativně jednoduchou přihrávku.
18'
Bosna a Hercegovina se začíná osmělovat a začíná si vytvářet plno zajímavých akcí, jenže vždy je zradilo precizní bránění belgické obrany.
17'
Žlutou kartu dostává Muhamed Bešić (Bosna a Hercegovina).
16'
Vranješova dlouhá přihrávka nenašla nabíhajícího Džeka za obranu. Domácí logicky hrají všechny akce přes tohoto střelce z AS Řím.
15'
Toby Alderweireld ukázal svoji dobrou kopací techniku, když dlouhým míčem přenesl hru. Adresátem byl Yannick Carrasco, jenž může pokračovat v akci.
14'
Fellaini si opět vypomohl faulem. Bosna a Hercegovina bude rozehrávat poblíž svého pokutového území.
13'
Na druhé straně dokázal Kolašinac zpracovat prudkou přihrávku vzduchem na nabíhajícího Mertense od agilního Hazarda.
12'
Opět vynikající bránění hostujících obránců proti velice nebezpečnému Džekovi, který si do vápna nabíhal pro přihrávku od Viscy.
11'
Džeko byl dobře bráněný Alderweireldem. Belgie spěchá do rychlého brejku zásluhou Driese Mertense.
10'
Hazard přesně přihrál na Batshuyaie v pokutovém území, jenže ten se nedokázal prosadit přes tři bránicí hráče. Celou akci ukončil hráním ruky Fellaini.
9'
Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť míč lapil do svých rukavic brankář londýnské Chelsea Thibaut Courtois.
8'
Po dobré práci Džeka a Viscy vytěžili domácí výhodu rohového kopu.
7'
Bosna a Hercegovina poprvé dlouhodobě drží míč na svých kopačkách, uvidíme, co se z toho vyvrbí.
6'
Žádný z jeho spoluhráčů se přihrávky před bránu nedočkal. Thomas Meunier míč skrz soupeře procpat nedokázal.
5'
Belgie nadále drží míč a zatím v průběhu utkání dominuje i na příliš nekvalitním trávníku.
4'
Belgie právě vstřelila branku! Parádní akce Edena Hazarda, který v pokutovém území přihrál do druhé vlny na úplně volného THOMASE MEUNIERA, který střílí pod břevno Begovičovy brány.
3'
Batshuayi vybojoval kolem půlicí čáry faul, kterým se provinil domácí Dumič. Belgie ho rychle rozehrává a kombinuje na své útočné polovině.
2'
Nepřesný Vertongenův míč nenašel rozběhnutého Carrasca. Domácí budou vhazovat.
1'
Belgie rozehrála dnešní utkání. Domácí oblékli modré dresy, hosté červené.
1'

Bosna a Hercegovina: Begović – Kolašinac, T. Šunjić, Dumić, O. Vranješ – Lulić, Bešić – Duljević, Medunjanin, Višća – Džeko.
Náhradníci: Šehić, Pirić – Cimirot, Cocalić, Hajrović, Ibišević, Jajalo, Kodro, Krunić, Milićević, M. Sušić, Bilbija.

Belgie: Courtois – Vertonghen, Vermaelen, Alderweireld – Ferreira-Carrasco, Fellaini, De Bruyne, Meunier – E. Hazard, D. Mertens – Batshuayi.

Rozhodčí: William Collum.

Náhradníci: Šehić, Pirić – Cimirot, Cocalić, Hajrović, Ibišević, Jajalo, Kodro, Krunić, Milićević, M. Sušić.

Náhradníci: Casteels, Mignolet – Boyata, Ciman, Defour, Dendoncker, T. Hazard, Chadli, Kabasele, Mirallas, Origi, Tielemans..
07.10.16 Belgie-Bosna a Hercegovina 4 : 0
03.09.15 Belgie-Bosna a Hercegovina 3 : 1
13.10.14 Bosna a Hercegovina-Belgie 1 : 1
01.04.09 Bosna a Hercegovina-Belgie 2 : 1
28.03.09 Belgie-Bosna a Hercegovina 2 : 4
Belgie jako suverén skupiny H ovládlo tabulku a zaslouženě postupuje na Mistrovství světa již dvě kola před koncem kvalifikace. Na svém kontě mají 22 bodů za sedm výher a jednu remízu. Skóre mají demoliční 35:3, neboť dvakrát zpráskali Gibraltar. Z posledních pěti utkání dokázali vytěžit 13 bodů za čtyři výhry a remízu. Ta přišla proti Řecku, s kterým remizovala 1:1. Nejlepší střelec týmu je s deseti góly Lukaku.
Bosna a Hercegovina má na svém kontě 14 bodů za čtyři výhry a dvě remízy, to stačí na druhé místo. Baráž ale jistou nemají, neboť třetí Řecko má ztrátu pouze jeden bod. Skóre mají kladné 19:8. Z posledních pěti utkání odkázali vytěžit osm bodů za dvě výhry a stejný počet remíz. Nejlepší střelec týmu je s pěti góly bosenský snajpr Edin Džeko.
Hezký den u sledování kvalifikace o Mistrovství světa 2018 v Rusku! V dnešním předposledním kole se utkání domácí Bosna a Hercegovina, která přivítá Belgii, která má již jistý postup.