Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Bulharsko : Švédsko - 31. srpna 2017   20:45

Bulharsko
Bulharsko
12' Manolev (I. Popov) • 33' Kostadinov (I. Popov) • 79' Čočev (I. Popov)
3:2
(2:2)
Švédsko
Švédsko
29' Lustig  (Augustinsson) • 44' Berg  (Lustig)
Bulharsko
P. Ilijev – S. Popov, Čorbadžijski, Božikov, Zanev – Slavčev, Kostadinov – Manolev (76. Krajev), G. Milanov (61. Nedělev), Čočev – I. Popov (C) (83. Dimitrov).
Paolo Tagliavento – Filippo Meli, Alessandro Costanzo (vš. ITA)
Národní stadión Vasila Levského, Sofie
Švédsko
Olsen – Lustig, Lindelöf, Granqvist (C), Augustinsson – Durmaz (82. Claesson), Johansson (85. Armenteros), Ekdal (70. Seb. Larsson), Forsberg – Berg, Toivonen.

K tomuto utkání je to ode mě vše, ale ve 2:45 se na vás budu těšit u on-line přenosu ze zápasu jihoamerické části kvalifikace MS mezi Brazílií a Ekvádorem. Na shledanou.
Dnešní duel je tedy u konce a z vítězství se raduje Bulharsko. To již dvakrát vedlo v prvním poločase, ale přestože Ilijev zneškodnil pokutový kop, po pětačtyřiceti minutách byl stav zápasu vyrovnaný. Vše v 79. minutě rozsekl až Ivajlo Čočev, který si za pokutovým územím nachystal pěknou střelu, kterou poslal přesně k tyči natahujícího se Olsena. Následně měl ještě několik zajímavých střel Forsberg, nicméně nikdo z hostů už třetí vyrovnání neobstaral. Bulharsko tak vítězí také ve čtvrtém ze čtyř dosavadních domácích zápasů kvalifikace MS.
90+4'
90+3'
Zcela mimo tři tyče šlo jedno z posledních zakončení švédské reprezentace. Pomalu to začíná opravdu vypadat na čtvrté domácí vítězství Bulharska.
90+2'
Útočné snahy Švédska jsou hodně neurovnané a dobře čitelné. Navíc se teď rodí rychlý výpad domácího celku.
90+1'
Jen za cenu žluté karty teď Ivajlo Čočev (BUL) zastavil rodící se rychlý protiútok.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
89'
Hosté již pochopitelně spěchají, ale ne a ne se dostat k pořádnému ohrožení Ilijevovy brány. Nepomohl ani rohový kop, jenž byl v pohodě ubráněn.
88'
A bez karetního trestu z rozmíšky neodešel ani Božidar Čorbadžijski (BUL). Také to bylo za žlutou.
87'
Žlutou kartu za předchozí výměnu názorů obdržel Marcus Berg (SWE).
87'
Někteří Švédi jsou podráždění, neboť prohru v dnešním utkání určitě neočekávali. Před pokutový územím Bulharska se rozpoutala menší strkanice.
86'
Ve výborné pozici se znovu zjevil Forsberg. Tentokrát se hráč, jenž neproměnil pokutový kop nacházel v pokutovém území, ale tvrdá střela byla zablokována.
85'
A Švédsko má dostřídáno. Samuel Armenteros šel na trávník místo Jakoba Johanssona.
84'
Pěknou střelou to znovu vyzkoušel Emil Forsberg. Často zakončující záložník natáhl k zakončení na nějakých pětadvaceti metrech, ale bránu těsně přestřelil.
83'
Záhy střídají také Bulhaři. Autor tří gólových přihrávek Ivelin Popov míří na lavičku, opačným směrem putuje Ivajlo Dimitrov.
82'
Hosté na hřiště posílají čerstvou sílu v podobě Viktora Claessona. Ten zaujal místo Jimmyho Durmaze.
81'
S rychlou protiakcí přispěchal Berg, který se v pokutovém území pokusil najít prudkou přihrávku, ale místo toho se pouze poroučel na trávník.
79'
Bulharsko právě vstřelilo branku!
To je pro hosty velká nepříjemnost. Švédi ztratili míč ve středu hřiště, kde je obral IVAJLO ČOČEV. Právě tento hráč pak kombinoval s Popovem, jenž Čočeva vybídl k zakončení zpoza šestnáctky a to mířilo přesně k tyči Olsenovy brány.
78'
Vůbec se teď Švédům nepovedla útočně laděná akce, která skončila nepřesnou přihrávkou na hranici šestnáctky. Na druhé straně si však útok soupeře znovu pohlídal Granqvist.
76'
Pozor teď musel dávat Granqvist, jenž měl za sebou Ivelina Popova, na kterého letěl slibný centr ze strany. Zkušený obránce si ale poradil.
76'
Odpracováno má Stanislav Manolev, kterého na poslední minuty vystřídal Božidar Krajev.
75'
Emil Forsberg to nyní neudělal dobře. Na pravé straně šestnáctky měl dost prostoru, jenže prudkým zakončením poslal míč vysoko nad bránu.
74'
Velmi kvalitní centr teď letěl do blízkosti Plamena Ilijeva. Těsně před ním však Durmazův míč zlikvidoval jeden z domácích obránců.
73'
K rohovému praporku se postavil Ivelin Popov, avšak jeho přetažený míč letěl daleko za vzdálenější tyč Olsenovy brány.
72'
Výborný obranný zákrok teď vytáhl Lindelöf, který skluzem zneškodnil prudký nízký centr z levé strany. Nicméně Bulharsko získává rohový kop.
70'
Střídání na straně Švédska. Albin Ekdal své místo přepouští Sebastianu Larssonovi.
69'
Jeden z domácích si u půlící čáry pomohl faulem. Pokračovat budou Bulhaři, kteří jsou však nyní v těžké defenzívě.
67'
Znovu byl k vidění souboj Forsberg vs. Ilijev. Také tentokrát však jako vítěz skončil domácí gólman, který krásně zneškodnil technické zakončení z volného kopu.
66'
Nakonec Bulharsko vybojovalo rohový kop, avšak centr na bližší tyč byl v pohodě odvrácen pozorným Granqvistem. Až k polovině pak míč vytáhl Forsberg.
65'
Pouze do rukavic Plamena Ilijeva doputoval hodně dlouhý centr od půlící čáry. Domácí gólman na nic nečeká a okamžitě zakládá rychlou akci svého celku.
64'
Hra se trochu uklidnila, nicméně aktivnější jsou v posledních minutách fotbalisté Švédska. Ti nyní kombinují poblíž středového kruhu.
62'
Jimmy Durmaz byl sice při napadání více než důrazný a dopustil se faulu, avšak sudí jeho prohřešek nespatřil. Švédsko bude pokračovat vhazováním.
61'
První změna v sestavě domácích. Hřiště opouští Georgi Milanov, kterého nahradí Todor Nedělev.
60'
Další šance pro Emila Forsberga. Tentokrát se hostující záložník zjevil v pokutovém území, kde k němu míč přistrčil Toivonen. Prudké zakončení šlo přesně do Plamena Ilijeva.
59'
V úvodu 59. minuty už však ke střele natáhl Emil Forsberg, který razantním pokusem prověřil dobře postaveného Ilijeva. Pro něj bylo důležité, že neudělal krok za zeď.
58'
Situace před rozehráním volného kopu je hodně nervózní. Čeká už se více než dvě minuty, neboť v pokutovém území jsou stále nějaké nesrovnalosti.
56'
V blízkosti pokutového území se proti pravidlům provinil Zanev, který ve skluzu rukou zastavil akci Jimmyho Durmaze. Zajímavá možnost pro hostující celek.
55'
Hostující trenér se teď poněkud diví, že nebyl odpískán volný kop ve prospěch Švédska, ale na stížnosti není čas. Hosté již postupují na útočnou polovinu.
53'
Hodně razantně šel do souboje s protihráčem Čočev. Švédi se dožadovali odpískání faulu, nicméně bulharský záložník mohl postoupit vpřed. Až pak pokazil přihrávku.
52'
Po dlouhém výkopu mělo Bulharsko vhazování, kterým se pokusili zaskočit vyběhnuvšího Olsena. Míč však před bránou zneškodnil hostující obránce.
51'
V ofsajdu byl nyní načapán Emil Forsberg, který si nepohlídal pozici při přihrávce od postranní čáry. Odkop obstará Ilijev.
49'
Několik důrazných soubojů nakonec vedlo k nedovolenému zákroku. Tím se provinil Albin Ekdal, jenž zastavil rozběhnutého Milanova. Zřejmě odveta za předchozí střet.
48'
K rozehrání standardní situace se postavil sám faulovaný Ivelin Popov, nicméně jeho střela šla pouze do zdi a po chvíli byl Milanovem faulován Albin Ekdal.
47'
Na hranici pokutového území byl Lustigem nedovoleně takoaván Ivelin Popov. Hlavní rozhodčí byl velmi blízko a nařizuje zajímavý volný kop ve prospěch Bulharska.
47'
Jenže po vhazování mělo Bulharsko také rohový kop a ten již musel likvidovat Robin Olsen. Prudký centr totiž mířil přímo na jeho bránu.
46'
Velmi aktivní Ivelin Popov má dobrý vstup také do druhého poločasu. Centr na levou stranu sice našel Čočeva, ale ten pak vybojoval pouze vhazování.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Velmi atraktivní první půle je minulostí. Domácí se sice dostali do vedení již ve 12. minutě, kdy se prosadil Stanislav Manolev, avšak velmi záhy mohlo být vyrovnáno. Emil Forsberg ale neproměnil penaltu a na gól si Švédsko muselo počkat do 29. minuty. Jenže na branku Mikaela Lustiga bleskově odpověděl Georgij Kostadinov, díky kterému Bulharsko opět vedlo. Ani to však nebylo všechno. V samotném závěru prvního poločasu se totiž trefil také Marcus Berg, jenž stanovil finální podobu poločasového skóre. Zajímavostí je, že všechny branky byly vstřeleny hlavou.
45+2'
45+1'
Další nebezpečný centr pro změnu mířil do pokutového území před bránou Robina Olsena. Nikdo z domácích ale na vysoký míč nedosáhl.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Teď je ale znovu vyrovnáno. Opět byl k vidění fantastický centr, tentokrát v podání Lustiga, jenž poslal míč na hlavu MARCUSE BERGA. Hostující forvard se následně prosadil přesně do místa, kam skóroval také právě přihrávající Mikael Lustig.
43'
Hosté sice kombinují na útočné polovině, ale ani jejich další pokus o zaskočení soupeřovy obrany neslavil úspěch. Ilijev byl totiž rychle z brány a odehrál míč ještě před Toivonenem.
42'
Na začátku 42. minuty se až do pokutového území dostal Marcus Berg. Bývalý útočník řeckého Panathinaikosu však neprotlačil míč na některého z lépe postavených spoluhráčů.
40'
Ne a ne se Švédsko propracovat k nějakému ohrožení Ilijevovy brány. Naopak musel zasahovat Olsen, kterého skákavým pokusem prověřil Ivelin Popov.
38'
Hodně nejistě zatím vypadá Robin Olsen. Švédský gólman znovu podskočil jedovatý centr z levé strany, jenže teď měl štěstí, neboť míč nepřistál u nikoho z domácích.
37'
Domácí hrají opravdu nebojácně a často napadají rozehrávku soupeře. Nyní byl však Strahil Popov příliš důrazný a dopustil se faulu.
36'
Čočev se pěkným obloučkem pokusil oslovit Petara Zaneva. Domácí obránce se zjevil až u brankové čáry, avšak na přihrávku svého spoluhráče nedosáhl.
35'
Na útočné polovině teď pro změnu kombinovali hostující reprezentanti, nicméně jejich souhra skončila nepřesnou kolmicí mířící vedle brány.
33'
A domácí jdou znovu zpátky do vedení! Výborný centr Ivelina Popova letěl ke vzdálenější tyči, kde se zjevil nedostatečně bráněný GEORGIJ KOSTADINOV. Ten zblízka hlavou v pohodě překonal zkoprnělého Olsena.
32'
Stále se míč pohybuje spíše u kopaček fotbalistů Buhlarska. Ti navíc vybojovali volný kop, neboť Albin Ekdal si pomohl faulem.
31'
Hra se po vyrovnávací brance Lustiga přesunula k polovině hřiště. Tam nyní kombinují především domácí fotbalisté, kteří by si rádi vzali vedení zpět na svou stranu.
29'
Vyrovnáno! Švédi po rychlém postupu vybojovali rohový kop, který výborným centrem rozehrál Augustinsson. Míč z kopačky tohoto hráče dosedl přesně na hlavu MIKAELA LUSTIGA, jenž zakončoval trochu v záklonu, avšak přesně k tyči!
28'
Stanislav Manolev se zjevil na levé straně, nicméně příliš vysokým centrem se mu nepodařilo najít Ivelina Popova. Ten byl opravdu bez šance na zisk míče.
27'
Ludwig Augustinsson rychle zastavoval protiútok Kostadinova. Za faul poblíž poloviny hřiště mohl dostat žlutou kartu, nicméně sudí zatím trestá jen domácí.
26'
Příliš nízký byl centr Emila Forsberga, který se pokusil oslovit dobře se pohybujícího Toivonena. Defenzíva Bulharska byla znovu připravená.
25'
Na konci 25. minuty hosté dokonce přišli o míč, nicméně souhra na levé straně Bulharů výrazně zaskřípala. Švédsko rychle pokračuje vhazováním.
24'
Stále se Švédsko drží především na vlastní polovině a vůbec se mu nedaří kombinace proti dobře zformované defenzívě Bulharska.
23'
Malou domů si museli pomoct Švédi, kteří byli pod tlakem napadající dvojice Manolev – Popov. Nakonec se však dostávají aspoň k polovině hřiště.
22'
Hosté teď mají trochu více ze hry, ale nedaří se jim výraznější postup k soupeřově bráně. Defenzíva Bulharska si až na výjimky počíná skvěle.
20'
Po zisku míče ve středu hřiště si to dopředu namířil Ivelin Popov. Domácí kapitán si míč potáhl na nějakých pětadvacet metrů od brány, ale přízemní střelou se vůbec netrefil.
19'
Volný kop nebyl zahrán špatně, nicméně jeden ze Švédů si v šestnáctce pomohl nedovoleným zákrokem. Následně však znovu fauloval také Božikov.
17'
Božikov už si podruhé v zápase pomohl důraznějším zákrokem. Po tom prvním viděl žlutou kartu a klidně se mohlo žlutit také tentokrát. Sudí však zatím nevylučuje.
16'
Jenže penaltu Švédsko nevyužilo! Plamen Ilijev výborně vystihl směr Forsbergova kopu a následně si poradil také s dorážkou Marcuse Berga.
15'
Georgij Kostadinov (BUL) je navíc potrestán žlutou kartou.
15'
To jsou věci. Švédi vybojovali svůj první rohový kop zápasu, ale v pokutovém území byl jeden z nich stažen k zemi a následovat bude POKUTOVÝ KOP!
14'
Nyní už to sice nevypadalo špatně, ale Jimmymu Durmazovi chyběly centimetry k tomu, aby před gólmanem usměrnil dobrou přihrávku do pokutového území.
13'
Švédsko se pochopitelně okamžitě nastěhovalo na útočnou polovinu, avšak zatím se ani zdaleka nepřibližuje k pokutovému území soupeře.
12'
A zničehonic je tady úvodní branka zápasu. Výbornou kolmici na levé straně dostihl Ivelin Popov, který míč potáhl blíže k brankové čáře a poté fantastickým centrem na zadní tyč našel STANISLAVA MANOLEVA. Ten využil toho, že Olsen na míč nedosáhl a v pohodě hlavou zakončil k tyči.
10'
Rozvážná rozehrávka Švédska nakonec vyústila v dlouhý nákop na Berga, nicméně ten si v souboji s Kostadinovem pomohl faulem.
9'
Jenže centr z místa předchozího přestupku šel pouze vedle Ilijevovy brány. Domácí brankář míč pouze zkontroloval pohledem a může si nachystat odkop.
8'
Důrazně nyní Vasil Božikov (BUL) zezadu dohrál Toivonena a je z toho první žlutá karta zápasu. Poněkud rychlá nepříjemnost pro stopera domácích.
7'
S rohovým kopem si hostující obrana naprosto bez problémů poradila. Navíc se pak Slavčev provinil faulem vůči Jakobu Johanssonovi.
6'
Bulhaři předvedli výbornou akci. Vše začal roztažením hry doprava Ivelin Popov, načež přišel pěkný centr na osamoceného Čočeva. Tomu ale míč odskočil při zpracování.
5'
Jimmy Durmaz se napravo vložil do kombinace soupeře, nicméně k zisku míče to nevedlo. Bulharsko hru naváže vhazováním.
4'
Velmi dlouhou přihrávku z obranné poloviny hřiště teď vyprodukoval jeden ze Švédů. Ola Toivonen však míč snad ani nemohl dostihnout, neboť ten mířil přesně k Ilijevovi.
3'
Hostujícímu celku se opět nepovedla zrovna ideální rozehrávka. Znovu se tak do kombinace dostávají svěřenci Petara Hubčeva.
2'
Hodně práce měl nyní Granqvist, který musel zařadit vyšší rychlostní stupeň, neboť ho pořádně prohnal Ivelin Popov. Zkušený švédský stoper si však poradil.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí fotbalisté, avšak ti bleskově přišli o míč a rozehrávkou se dopředu snaží postoupit Švédi. Jejich souhra se zatím odehrává u středového kruhu.
1'
Aktéři dnešního utkání již nastupují na hrací plochu. Domácí oblékli bílé dresy se zelenými trenkami a červenými štulpnami, hosté jsou ve žluté barvě.

Bulharsko: P. Ilijev – S. Popov, Čorbadžijski, Božikov, Zanev – Slavčev, Kostadinov – Manolev, G. Milanov, Čočev – I. Popov (C).
Náhradníci: Mitrev, Kitanov – Terziev, Nedělev, Dimitrov, Krajev, Nedjalkov, Galabinov, Despodov, Starokin, Malinov, Cvetkov.

Švédsko: Olsen – Lustig, Lindelöf, Granqvist (C), Augustinsson – Durmaz, Johansson, Ekdal, Forsberg – Berg, Toivonen.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – M. Olsson, Seb. Larsson, Nyman, Helander, Krafth, Claesson, P. Jansson, Rohdén, Armenteros.

Rozhodčí: Paolo Tagliavento – Filippo Meli, Alessandro Costanzo (vš. ITA).
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS KVALIFIKACE

10.10.2016 Švédsko – Bulharsko 3:0 (2:0)

ŠVÉDSKO

Švédové mají kvalifikaci na rozdíl od svého dnešního soupeře rozehranou výborně. V šesti utkáních totiž pouze jednou poznali hořkost porážky a díky lepšímu skóre se drží před Francií na prvním místě tabulky. Naposledy navíc prohráli v lednu v přátelském utkání s Pobřežím Slonoviny a od té doby drží neporazitelnost. To navíc při skóre 16:4!

BULHARSKO

Domácí jsou čtyři utkání před koncem kvalifikace ve velmi těžké pozici. Dosud totiž dokázali nasbírat jen devět bodů a od postupové příčky je dělí body čtyři. Dnes sice rozhodně nebudou v roli favorita, avšak na druhou stranu dokázali vyhrát ve všech třech domácích utkáních kvalifikace. Pro změnu ale prohráli poslední zápas na půdě Běloruska, což byla poněkud nežádoucí ztráta.

9.6.2017 Bělorusko – Bulharsko 2:1
25.3.2017 Bulharsko – Nizozemsko 2:0
13.11.2016 Bulharsko – Bělorusko 1:0
7.10.2016 Francie – Bulharsko 4:1
6.9.2016 Bulharsko – Lucembursko 4:3
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.