Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Kosovo - 3. září 2017   14:30

Chorvatsko
Chorvatsko
74' D. Vida (Modrić)
1:0
(0:0)
Kosovo
Kosovo
Chorvatsko
Subašić – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Pivarić – Kovačić (55. Badelj), Modrić (C) – Brozović (72. N. Kalinić), Rakitić (55. Kramarić), Perišić – Mandžukić.
Stefan Johannesson (Švédsko)
Stadion Maksimir. Záhřeb
Kosovo
Ujkani (C) – Vojvoda, Rrahmani, Jašanica, Kololli (71. Paqarada) – Aluši – Rašica, Valon Beriša, H. Kryeziu, Zeneli (80. Nuhiu) – Muriqi (67. Fejzullahu).

Z dnešního utkání je to vše, večer ale pro fotbalové příznivce nabídneme bohatou porci hned devíti kvalifikačních zápasů. Jménem všech kolegů, kteří se včera i dnes podíleli na tomto přenosu Vám přeje hezký zbytek dne Dominik Hrubý.
V kvalifikační skupině I se tak Chorvatsko odpoutalo od Ukrajiny a na 1. místě má náskok dvou bodů. Kosovo naopak nerozšířilo svou chudou bodovou sbírku a s jedním bodem uzavírá šestičlennou tabulku skupiny.
Další zápas čeká oba soupeře už v úterý. Chorvati budou hájit své vedení ve vyrovnané skupině na horké bůdě v Turecku, Kosovo zabojuje doma o čestné body s předposledním Finskem.
Chorvatsko nakonec zvládl dohrávku přerušeného zápasu s Kosovem a vítězí 1:0. Hosté se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět, tým kapitána Luky Modriće byl ale přeci jen znatelně lepší a zaslouženě vítězí.
Svoji převahu nicméně domácí dlouho nemohli přetavit ve vyloženou gólovou šanci a zachránila je až standartní situace v závěru zápasu. Po parádním centru Modriće skóroval stoper Domagoj Vida a zachránil tak svému týmu tři body.
90+3'
90+3'
Vojvoda vybojoval míč na dvojici protihráčů, Ujkanimu se ale nepovedl výkop a míč mají znovu domácí.
90+2'
Mandžukić chytře vybojoval roh, tohle už by si Chorvati měli pohlídat.
90'
Nastavovat se budou 3 minuty.
90'
Roh se Chorvatům nepovedl, Rašica navíc na půlce obehrál Pivariće. Ten ho stáhl za dres k zemi a dostává žlutou kartu.
89'
Paqarada při odkopu zazmatkoval, nakonec alespoň odehrál na rohový kop.
87'
Rašica si ve vápně Chorvatska dokázal zpracovat míč, následný centr na Fejzullaha byl příliš dlouhý.
86'
Aluši vybojoval míč na levé straně, tak dlouho ale otálel s přihrávkou některému ze spoluhráčů až o něj zas přišel.
85'
Vršaljko vybojoval roh.
84'
Modrić to z úhlu zkusil přímo a pořádně protáhl Ujkaniho. Zajímavou možnost měl poté i jeden z dobíhajících hráčů, míč mu ale vůbec nesedl.
83'
Nalevo se opět rozběhl Pivarić a Mërgim Vojvoda (KOS) ho musel stáhnout rukou. Jasná žlutá karta a zajímavý přímý kop pro domácí.
82'
Kosovo se nesměle prokombinovávalo k vápnu soupeře, Fejzullahu ale zahrál rukou a tak hosté o míč přišli.
81'
Centra našel Nuhiua, ten ovšem v těžké pozici hlavičkoval mimo.
80'
Zajímavá standartka pro Kosovo po faulu Badelje.
80'
Dostřídáno už má i Kosovo. Dolů jde Arber Zeneli, posledních deset minut si zahraje Atdhe Nuhiu.
78'
Kramarić uklidnil hru a vrátil míč na Vršaljka, domácí vklidu kombinují kolem půlící čáry.
77'
Kalinić dostal příliš rychlou přihrávku do vápna a tím pádem nestihl míč na hřišti.
76'
Rašica se při pokusu o odpověď ocitl v ofsajdu.
74'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Chorvati se dočkali! Na výborný centr Modriće si nabíhali hned tři jeho volní spoluhráči a DOMAGOJ VIDA nakonec hlavou lízl míč mimo dosah Ujkaniho.
Asistence: Luka Modrić.
72'
Chorvati střídají naposledy. Dohrál Marcelo Brozović, ofenzívu se pokusí rozhýbat Nikola Kalinić.
71'
Benjamin Kololli nakonec nemůže pokračovat ve hře, jeho místo zaujme Leart Paqarada.
70'
Další centr sbírá Ujkani, na hřišti po jednom z předchozích soubojů navíc zůstává ležet obránce Kololli.
69'
Obrana Kosova si může oddechnout, Vojvoda bude na pravé straně vhazovat.
68'
Kramarić nacentroval pouze do rukou gólmana.
67'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Erton Fejzullahu.
67'
Domácí utahují šrouby a opět se dostali do slušné pozice. Technická střela Pivariće skončila jen těsně vedle pravé tyče.
65'
Vedat Muriqi (KOS) trefil Vidu ve výskoku loktem a dostává žlutou kartu.
64'
Velký závar před bránou Kosova! Manžukić, Vršaljko ani Kramarić ale míč za brankovou čáru nedotlačili.
63'
Brozović vypálil blízko středu brány, Ujkani chytá.
62'
Hezká kombinace Chorvatů skončila centrem Pivariće na hlavu jednoho z obránců, následný protiútok zkazil Beriša.
61'
Marcelo Brozović se u rohového praporku marně potýkal se soupeřem, bude z toho pouze odkop od branky.
60'
Modrić v pozici posledního zbytečně dlouho vedl míč, Kryeziu ho o něj naštěstí pro domácí připravil nedovoleně.
59'
Lovren a Vida rozehrávají, v těchto místech ale Chorvati pro Ujkaniho nebezpeční nejsou.
56'
Poměrně brzy přichystal chorvatský trenér Ante Čačić hned dvojnásobné střídání, domácím bude čas utíkat čím dál rychleji.
55'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Andrej Kramarić.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Milan Badelj.
52'
Zbraně ovšem neskládají ani hosté. Valon Beriša z voleje napálil odražený míč na bránu, nakonec však byl jeho pokus příliš vysoký.
50'
Chorvati se snaží otevřít skóre zápasu, blízko byl nyní Perišić ale bránu zpoza vápna minul!
49'
Aktivní bek Pivarić opět zajímavě nacentroval, obrana Kosova však odvrátila na roh.
46'
Muriqi se na hrotu útoku ocitl v ofsajdu.
46'
Necelých pětadvacet minut z dnešní dohrávky a tím pádem celý první poločas dnešního utkání je za námi. Chorvatští favorité nedokáli překonat Samira Ujkaniho v bráně Kosova, své náznaky příležitostí nevyužili ani hosté a tak je po první půli stav 0:0.
45+1'
44'
Chorvaté v závěru poločasu tlačí, v zakončení však nebyl úspěšný ani Perišić.
42'
Modrićův pokus nebyl přesný.
40'
Výkop Ujkaniho skončil až u jeho kolegy Subašiće.
39'
Do vápna Kosova vtrhl Vršaljko a Aluši se ho pokusil připravit o míč skluzem. Ačkoliv jeho zákrok vypadal všelijak, rozhodčí penaltu neodpískal a následný chorvatský roh k ničemu nevedl.
38'
Zajímavý centr z levé strany se Mandžukić snažil sklepnout do druhé vlny, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
37'
Beriša v útočném rohu fauloval Lovrena. Na druhé se Perišić dožadoval odpískání šlapáku, švédský rozhodčí ale nechává hrát dál.
36'
Lovren hledal vepředu Mandžukiće, balón ale opět skončil u gólmana hostů.
35'
Chorvatská kombinace nikam nevedla, náznak protiútoku na druhé straně zlikvidoval Kovačić.
33'
Pěkná kombinace Chorvatska. Zajímavý centr Brozoviće však sebral do rukavic gólman Ujkani.
32'
Zeneli z dálky vypálil hodně mimo.
31'
Rashica se na pravé straně uvolnil a odcentroval, nikoho se spoluhráčů však nenašel.
30'
Obrana Kosova centr odvrátila a Chorvati rozehrávají od Subašiće.
29'
Zajímavá standartka pro Chorvaty. Rašica v souboji nakopl Modriće.
27'
Kosované mohli jít do překvapivého vedení! Roh Valona Beriši propadl na zadní tyč, Muriqi ale v těžké pozici míč nezvládl usměrnit do branky.
26'
Rakitić se uvolnil na pravém křídle, stihl ještě odcentrovat, ale před Mandžukićem si míč stáhl pro sebe brankář Ujkani.
Zápas pokračuje od 22. minuty.
Utkání se dohraje v neděli od 14:30.
Náhradní termín duelu určí FIFA. Já se s vámi pro tuto chvíli loučím.
Oficiálně: Zápas Chorvatsko – Kosovo dnes nebude pokračovat!
Podle hlasatele v Záhřebu je nyní na programu deseti až patnáctiminutová přestávka, ve které se rozhodne, jestli se bude dnes v utkání pokračovat. Podmínky se však nezlepšují a na restart duelu to dnes nevypadá.
27'
Utkání je přerušeno!
25'
Na pokračování zápasu to zatím nevypadá.
24'
Tak přeci jen debaty pokračují.
23'
Zatím se tomu tak nestalo a duel pokračuje.
22'
Právě probíhá debata rozhodčích, trenérů a kapitánů u postranní čáry! Utkání se možná přeruší, nebo dokonce odloží! Podmínky v Záhřebu jsou vskutku příšerné a hrozí nějaké zranění.
21'
V dalším utkání skupiny I Ukrajina – Turecko, se nyní do vedení dostali domácí a virtuálně se tak dotáhli na Chorvatsko.
20'
Kovačić se dostal ke střele za hranicí vápna, trefil jen prostředek branky, kde byl připravený Ujkani.
20'
Modrić rozehrál přímý kop, hosté se bez problémů ubránili.
19'
Faul na Ivana Rakitiće, přímý kop pro domácí z levé strany.
18'
Dlouhý aut na Pivariće prodloužil záložník Chorvatska jen k brankáři Ujkanimu.
17'
Chorvaté nyní zatlačili hosty před pokutové území, další šance zatím nepřicházejí.
16'
Pěkný centr na volného Perišiće, který střílel z první, míč mu ale na kopačku nesedl a ranou o zem branku z výborné pozice vůbec netrefil.
16'
A Kosovo se z rohového kopu ubránilo.
15'
Modrić nyní překonal obránce Kosova i mokrý trávník, vytvořil šanci pro Rakitiće, jeho ránu zblokovali hosté mimo.
14'
Vysoký nákop Rašici sebral ze vzduchu v poklidu Subašić.
13'
Perišić hlavičkoval vysoko, do náruče vlastního brankáře.
12'
Kosovo zatím hraje s Chorvatskem vyrovnanou partii, Rašica se nyní snažil vybojovat rohový kop, to se mu povedlo.
11'
Jašanica teď výborně ubránil Luku Modriće a Ujkani může odkopávat míč od branky.
10'
Vida si místo náročných přihrávek po zemi míč zvedl a dlouhým nákopem hledal spoluhráče, avšak nepřesně.
9'
Brozović se dostal k propadlému míči na zadní tyči, z velkého úhlu ale neměl šanci Ujkaniho překonat.
8'
Přímý kop pro Chorvaty po faulu na Pivariće.
8'
Tyto nevyzpytatelné podmínky dnes budou vyhovovat zejména hostům. Chorvaté to budou mít velice těžké s hrou po zemi, hraje se zejména vzduchem.
7'
Domácí se ubránili, při obranném zákroku se však srazili Lovren a Vida.
6'
Kosovo vhazuje na útočné polovině.
5'
Dobrý zásah Rrahmaniho proti Perišićovi, Ujkani si poté poradil s vysokým centrem.
5'
Kovačić s Modrićem na levé straně přišli o míč.
4'
Upřímně jsem velmi překvapen, že utkání vůbec začalo. Míč na hřiště více stojí, než že by po trávníku klouzal. Ujkani nyní nemusel zasahovat po špatném zpracování Mandžukiće.
4'
Vhazují domácí na vlastní polovině.
3'
Kosovo se tlačilo dopředu, ale k ohrožení branky domácích se nedostalo.
2'
Podmínky v Záhřebu jsou dnes skutečně nefotbalové. Na hřišti jsou vidět veliké louže, duel spíš připomíná vodní pólo než kopanou.
1'
Ujkani hned musel zasahovat po obranné hlavičce jednoho z hostujících hráčů. Brankář Kosova dnes bude mít jistě hodně práce.
1'
Výkop mají domácí fotbalisté.
1'
Kosovo dnes bude hrát ve žlutých dresech, Chorvatsko v kostičkovaných červenobílých.
Stadionem již zní hymny obou celků.
V Záhřebu dnes večer silně prší, nepříjemné podmínky pro fotbal.

Chorvatsko: Subašić – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Pivarić – Kovačić, Modrić (C) – Brozović, Rakitić, Perišić – Mandžukić.
Náhradníci: Livaković, L. Kalinić – Badelj, Bradarić, Barišić, Čop, N. Kalinić, Kramarić, Mitrović, Nižić, Pašalić, Rog.

Kosovo: Ujkani (C) – Vojvoda, Rrahmani, Jašanica, Kololli – Aluši – Rašica, Valon Beriša, H. Kryeziu, Zeneli – Muriqi.
Náhradníci: Hajdini, Nurković – Avdijaj, Dallku, Fejzullahu, Halimi, Kastrati, Musolli, Nuhiu, Paqarada.

Rozhodčí: Stefan Johannesson (Švédsko).
První vzájemný duel vyhráli Chorvaté v Kosovu jasně 6:0. Budou tentokrát reprezentanti malinké země na Balkánu vzdorovat lépe, nebo si Chorvatsko vybuduje na čele tabulky minimálně dvoubodový náskok?
Finsko dnes překvapivě porazilo Island 1:0 gólem z 8. minuty a výrazně tak pomohlo Chorvatům v boji o MS.