To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 0:2. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 18:9.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, který nakonec rozhodla jedna jediná branka. V prvním poločase se po chybě domácího brankáře prosadil agilní Mario Mandžukić, který tak rozhodl o tom, že Chorvatsko porazilo Finsko 1:0. Nutno dodat, že Chorvatsko bylo o něco aktivnější a nakonec podle mého názoru vyhrálo zaslouženě.
90+3
90+2
Rohový kop zahrávali i hosté, ale pouze ušetřili cenné vteřinky a na tahu jsou domácí.
90+1
Rozhodčí přidal tři minutky.
90
Domácí zahrávali rohový kop, ale Chorvatsko své vedení ubránilo. Od své branky bude rozehrávat Danijel Subašić.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mario Mandžukić, přichází Nikola Kalinić.
86
Z následného rohu nic nebylo a stav utkání se tedy stále nemění. Chorvatsko vede nad Finskem 1:0.
85
A Duje Čop to hned vyzkoušel z hranice velkého vápna, ale Lukas Hradecky byl na svém místě a míč směřující doprostřed branky vyrazil na rohový kop.
83
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Marko Rog.
81
Je před námi posledních deset minut a je jasné, že konec tohoto utkání bude hodně zajímavý. Máme se na co těšit.
79
Žlutou kartu dostává Šime Vrsaljko (Chorvatsko).
77
Chorvatsko je stále lepší a tlačí se dopředu, tak uvidíme, zda hosté přidají druhou branku, která by definitivně rozhodla.
75
A málem jsme se dočkali druhé branky! Andrej Kramarić pronikl do vápna a po jeho přízemní střele skončil míč na levé tyči! Lukas Hradecky měl velké štěstí.
73
Žlutou kartu dostává Niklas Moisander (Finsko).
72
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Duje Čop.
71
Ale ani z jednoho rohu nic nebylo a dvacet minutek před koncem prohrává Finsko stále nejtěsnějším možným rozdílem.
70
A domácí borci si rozehrání rohového kopu zopakují.
70
Rohový kop pro Finsko.
69
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Alexander Ring, přichází Thomas Lam.
67
Na druhé straně hřiště odcentroval Marcelo Brozović, ale ani z tohoto centru nic nebylo, protože pro míč si došel Lukas Hradecky.
65
Finsko v posledních minutách přidalo a je o něco aktivnější, než Chorvatsko. Zatím ale domácí hostující branku neohrozili.
63
Z levé strany nyní odcentroval Jukka Raitala, ale u míče byl jako první Danijel Subašić, který ho vyboxoval ze svého vápna.
62
Ale nyní Finsko skvěle kombinovalo na polovině svého soupeře, ale nakonec se do zakončení žádný z hráčů nedostal.
60
Je před námi posledních třicet minutek a vzhledem k tomu, že to je stále o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
58
Hosté jsou i nadále jasně lepší a snaží se přidat druhou branku, ale obrana Finska zatím odolává a drží poměrně slibný výsledek, a to i přesto, že prohrává. Ale nic není ztraceno.
56
Míč poslal do vápna Marcelo Brozović a po hlavičce, nutno dodat, že velmi slabé hlavičce jeho spoluhráče, sebral míč pozorný Lukas Hradecky.
55
Rohový kop pro Chorvatsko.
54
Žlutou kartu dostává Alexander Ring (Finsko).
52
Ale Finsku se dnes směrem dopředu vůbec nedaří a ještě neohrozilo branku, kterou střeží zkušený Danijel Subašić.
51
Další snažení hostů skončilo ofsajdem a u míče jsou tedy hráči Finska.
50
Rozehrál ho Marcelo Brozović, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal a stav utkání se tedy ani tentokrát nemění.
49
A Chorvatsko vybojovalo rohový kop.
48
Chorvati vstoupili aktivně i do druhého poločasu a hned se tlačí před domácí branku.
46
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Kari Arkivuo, přichází Rasmus Schüller.
46
Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
První poločas je za námi. Sledujeme duel, který toho příliš nenabídl, ale jedné branky jsme se přeci jen dočkali. Po chybě finského brankáře se prosadil Mario Mandžukić a Chorvatsko tak vede 1:0. Nutno dodat, že hosté jsou aktivnější a nebezpečnější a vedou zcela zaslouženě. Ve druhém poločase to ale ještě bude hodně zajímavé.
45+1
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43
Hosté stále drží míč a kombinují na své polovině.
42
První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a vypadá to, že na další branku si budeme muset počkat do druhého dějství.
40
Ale ani z rohu Finsko nic nevymyslelo a stále tak prohrává o jednu branku. Nutno dodat, že Chorvatsko je lepší a vede zcela zaslouženě.
39
Finsko vybojovalo svůj první rohový kop.
37
Dopředu se na pravé straně dral Mateo Kovačić, který po souboji upadl, ale rozhodčí ani tentokrát faul neodpískal.
36
Po dobrém napadání ale míč získal Kari Arkivuo, ale nakonec se s ním dostal do zámezí a u kulatého nesmyslu jsou tedy opět hráči Chorvatska.
35
Hosté kombinují a nikam příliš nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné.
33
Tempo hry malinko opadlo. Nyní se hraje hlavně uprostřed hrací plochy a na další střelu stále čekáme.
31
Hosté nyní skvěle kombinovali, ale Mario Mandžukić nezvládl finální přihrávku do vápna a Finsko se s vypětím všech sil ubránilo.
29
Jedna z mála akcí Finska skončila ofsajdem a na tahu jsou tedy opět hosté, kteří stále vedou nejtěsnějším možným rozdílem.
28
Chorvati dnes hrají opravdu velmi dobře, hlavně tedy směrem dopředu. Nutno dodat, že hosté mají ve svém týmu skvělé hráče, kteří hrají za evropské velkokluby.
26
A Mario Mandžukić už je na nohou a vypadá to, že bude v pořádku. Chvíli to ale vypadalo, že bude muset ze hřiště.
25
Aktivní Mario Mandžukić byl v souboji hodně tvrdě atakován, ale rozhodčí zůstal klidný a faul hostujícímu střelci neodpískal. Hosté se hodně zlobí.
23
Tentokrát se ale Finsko ubránilo a hned se vydalo dopředu, ale ani z této bleskové akci nic nebylo. Obrana Chorvatska zatím funguje na jedničku.
21
A hosté jsou při chuti, rychle získali míč a opět kombinují na polovině Finska, které to nyní bude mít velmi, ale opravdu velmi složité.
19
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Ale pozor, protože po další akci jde Chorvatsko zcela zaslouženě do vedení! Po nevydařeném centru chyboval Lukas Hradecky, který míč vůbec netrefil a dostal se k němu Andrej Kramarić, který ho zřejmě stehnem usměrnil do branky, ale poslední kdo se míče dotkl, byl střelec MARIO MANDŽUKIĆ, který to nejspíše ještě stihl a bude mu tak připsána další branka.
17
Domácí to zkusili dlouhým nákopem, ale ten byl hodně nepřesný a pro míč si došel pozorný Danijel Subašić.
16
Ani tentokrát to Chorvatsku nevyšlo, protože nyní chyboval Ivan Perišić, který se snažil prostrčit míč do vápna Finska.
14
Nyní si hosté na polovině svého soupeře nerozuměli a Mario Mandžukić se k míči nedostal, protože ten doputoval do zámezí.
13
Po zisku míče se dopředu hnal Ivan Perišić, ale byl zdvojen a nakonec ho o míč obral Robin Lod, který se skvěle vrátil.
11
Domácí dobře brání, ale směrem dopředu se jim vůbec, ale vůbec nedaří. Finsko lehce ztrácí míče a hosté toho dokonale využívají.
9
I tentokrát to domácí zvládli a ubránili se, ale po rozehrání se k míči opět dostali hráči Chorvatska, kteří opět kombinují na polovině svého soupeře.
8
Hostující fotbalisté se stále tlačí dopředu, ale Finsko zatím poměrně dobře brání.
7
Ale i tentokrát se Finsko ubránilo. Chorvatsko je zatím o něco aktivnější, ale na první střelecký pokus stále čekáme.
6
Druhý rohový kop pro Chorvatsko.
5
Z prvního rohu ale nebylo vůbec nic. Domácí šli hned dopředu, ale opět je zastavila nepřesná přihrávka.
4
Chorvatsko se usadilo na polovině domácího celku a nakonec vybojovalo rohový kop.
2
Finsko se hned vydalo dopředu, ale z první akce byla pouze nepřesná přihrávka a od své branky bude rozehrávat Danijel Subašić.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.
1
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Finsko: Hradecky – Raitala, Ojala, Arajuuri, Väisänen – N. Moisander (C) – Arkivuo, Ring, Lod, Saksela – Pukki.
Náhradníci: Joronen, Mäenpää – Jerjomenko, Markkanen, Schüller, Halsti, Lam, Mattila, Granlund, Hämäläinen, Kauko.

Chorvatsko: Subašić – Vrsaljko, Mitrović, D. Vida, Pivarić – Brozović, Badelj, Kovačić, Perišić – Kramarić, Mandžukić (C).
Náhradníci: L. Kalinić, Vargić – Strinić, Antolić, Ćorluka, Čop, N. Kalinić, Rog, Jedvaj.

Rozhodčí: Buquet – Cano, Debart.
Týmy spolu ještě nikdy nehrály, takže dnes je čeká první vzájemný duel, navíc o velmi důležité body, takže uvidíme, jak to celé nakonec dopadne. Myslím si, že se máme na co těšit.
Finsko si zatím v této skupině nevede příliš dobře. V prvním zápase hrálo Finsko doma s Kosovem a i přesto, že bylo favoritem, tak nakonec uhrálo pouze remízu 1:1. Ve druhém utkání hrálo Finsko na Islandu, kde ještě v 90. minutě vedlo 2:1, ale bojovníci z Islandu zabrali a v nastaveném čase otočili na 3:2.

Chorvatsko je na tom o poznání lépe. Na svém kontě má čtyři vede a kraluje této skupině. V prvním zápase sice Chorvatsko doma pouze remizoval 1:1 s Tureckem, ale ve druhém utkání vše napravilo. Chorvatsko hráli na hřišti Kosova, kde nakonec vyhrálo vysoko 6:0. Blýskl se především Mario MAndžukič, který se trefil třikrát.