Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Island - 2. září 2017   18:00

Finsko
Finsko
8' Ring
1:0
(1:0)
Island
Island
Finsko
Hradecky – Toivio (70. Granlund), Arajuuri, Ojala (33. Väisänen), Uronen – Sparv (C) – Lod, Ring, Hämäläinen, M. Hetemaj (83. Lam) – Markkanen.
Královec (CZE) – Slyško (SVK), Nádvorník (CZE)
Ratina Stadion (Tampere)
Island
Halldórsson – Sävarsson (59. Gíslason), Árnason, R. Sigurdsson, Magnússon – B. Bjarnason, Hallfredsson (59. B. Sigurdarson), Gunnarsson (C), Gudmundsson – G. Sigurdsson – Finnbogason (88. Bödvarsson).

O postup na světový šampionát bojující Island nechal překvapivě všechny tři body Finsku, v zemi tisíců jezer a ostrovů utrpěl nejtěsnější možnou porážku. Hubenou výhru domácímu týmu vystřelil Ring, který se prosadil už v osmé minutě. Ostrované dohrávali zápas bez vyloučeného Gíslasona a i to přispělo k tomu, že recept na soupeřovu defenzivu nenašli.
90+4'
90+3'
Pojistku na vítězství finského celku mohl připnout Ring, musel by však mířit podstatně lépe.
90+1'
Nad Sigurdarssonem sklapla ofsajdová past. S rozehrávkou nepřímého kopu domácí vůbec nespěchají.
90'
Hradecky (Finsko) vystavil stopku pokusu G. Sigurdssona po rohovém kopu a udržel čisté konto.
89'
Fotbalistům Islandu, kteří hrají v oslabení, se v žádném případě nedá upřít snaha. Faktem ovšem zůstává, že recept na soupeřovu defenzivu hledají svěřenci trenéra Hallgrímssona marně.
88'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Jón Bödvarsson.
85'
Islanďané se ubránili rohovému kopu a už zase mohou pomýšlet na ofenzivní činnost.
83'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Mehmet Hetemaj, přichází Thomas Lam.
82'
Hosté málem vyrovnali! G. Sigurdsson pustil uzdu své ráně z hranice vápna, po které balon prolétl jen kousek vedle pravé konstrukce brány. Finové si pořádně oddechli!
81'
Eero Markkanen (Finsko) nešetrně fauloval A. Gunnarssona. Jeho trest? Samozřejmě žlutá karta.
80'
Změnit to mohl Ring (Finsko). Některý ze spoluhráčů mu uvnitř vápna nabil na střelu, ale zakončující hráš netrefil balon vůbec ideálně. Následuje odkop.
78'
Domácí by rádi hru v početní výhodě co nejdříve využili, aby už měli klid. To se však zatím nedaří.
76'
Tohle je pro Island nepříjemné! Střídající Rúrik Gíslason se během několika minut nechal vykartovat. Hostující tým tak závěrečnou čtvrthodinu dohraje v oslabení.
73'
Nyní byl faulován Uronen. Hříšník Rúrik Gíslason (Island) dostává žlutou kartu.
72'
Standardka Islandu. G. Sigurdsson našel A. Gunnarssona a ten netrefil cílené zařízení.
71'
Faul! Paulus Arajuuri (Finsko) nedovoleně atakoval Sigurdarssona a trestem pro něj je žlutá karta.
70'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Joona Toivio, přichází Albin Granlund.
69'
Finská defenziva čelila rohovému kopu a svou úlohu zvládla zcela přesvědčivě.
67'
Halldórsson (Island) si připsal úspěšný zákrok proti ráně, kterou sestrojil Hetemaj.
66'
Takhle to Ring (Finsko) určitě nezamýšlel. Jeho centr prolétl nad hlavama všech fotbalistů.
65'
Finsko rozehraje ještě jeden rohový kop. Dopadne to tentokrát lépe, nebo se hosté znovu ubrání?
64'
Bezprostředně po jeho provedení se v palebné pozici objevil Arajuuri, který bohužel pro domácí trefil pouze bránícího Gíslasona.
63'
Roh také pro reprezentační celek Finska.
62'
Podle očekávání poslal G. Sigurdsson (Island) balon rovnou do pokutového území a tam nejvýše vyskočil některý z hráčů bránícího se mužstva.
61'
Obětavý Sparv se postavil pumelici G. Sigurdssona. Islanďané budou zahrávat rohový kop.
59'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Emil Hallfredsson, přichází Björn Sigurdarson.
59'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Birkir Sävarsson, přichází Rúrik Gíslason.
58'
Přesto zůstali hosté u míče a díky tomu se do něj mohl opřít A. Gunnarsson, ten se však netrefil.
57'
Potlesk domácí části publika sklidil Väisänen. Proč? Protože zblokoval ránu G. Sigurdssona.
55'
Po jeho rozehrání se nic zajímavého nestalo. G. Sigurdsson totiž našel pouze protihráče, který odhlavičkoval míč do bezpečného prostoru.
54'
Podél pravé postranní čáry zaútočil Gudmundsson a jeho pas zneškodnil jeden z finských beků – roh.
53'
Ring (Finsko) je v pořádku. Vrátil se zpět na hřiště a pomůže svým kolegům v obranné činnosti.
52'
Po jednom z ostřejších soubojů ze na zemi ocitl Ring a žádá si ošetření. Snad se nejedná o nic vážného. Finský celek bude chvíli pokračovat bez něj.
51'
K pokutovému území si balon navedl Hallfredsson (Island) a z hlubokého záklonu ho poslal vysoko nad břevno. Práci tak mají podavači míčů.
48'
Takhle to nepůjde. Lod zakroutil balon rovnou na gólmana Islandu a ten ho vyboxoval mimo šestnáctku.
47'
Roh pro Finsko.
46'
Na začátku druhé půle vlétl Emil Hallfredsson (Island) do souboje jako utržený ze řetězu a žluté kartě, kterou inkasoval, se nemůže vůbec divit.
46'
Pavel Královec povolává fotbalisty obou týmů zpátky na hřiště. Duel bude pokračovat druhým dějstvím.
V prvním poločase měli o něco více ze hry Finové, kteří zásluhou Ringa odcházejí do šaten spokojenější. Island, který usiluje o postup na Mistrovství světa, bude muset po změně stran hodně zabrat. Nečeká ho totiž jednoduchá úloha.
45+1'
45+1'
Za nepřiměřený atak Hetemaje si žlutý kartonek ještě prohlédl Aron Gunnarsson (Island).
45'
Pavel Královec nastavil v první půli jedinou minutku.
43'
Jere Uronen (Finsko) zalehl G. Sigurdssona a rozhodčí ho za to "odměnil" žlutou kartou.
42'
Islanďané pronikli na finské území a vytrvale tam zaměstnávají defenzivu svého soupeře.
40'
Pomalu, ale jistě se blíží konec prvního poločasu.
39'
Zdvojnásobit náskok domácího týmu chtěl Ring, jenže Halldórsson byl proti a jeho pokus z nařízené standardní situace zlikvidoval.
37'
Momentálně se hraje uprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají četné a urputné bitvy o balon.
34'
Halldórsson (Island) musel skočit ke své pravé tyči, aby vychytal nevýrazný přízemní pokus Hetemaje.
33'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Juhani Ojala, přichází Sauli Väisänen.
32'
Další žlutá karta! Za držení Markkanena ji obdržel Ragnar Sigurdsson (Island).
29'
Islanďané nyní v poklidu kombinují na svém území.
27'
Robin Lod (Finsko) si vyšlápl na Finnbogasona a stal se prvním napomenutým hráčem duelu.
26'
Nebezpečí vzniklo na opačné straně, kde Hatemajova křižná dělovka prosvištěla těsně vedle levé tyče. V hledišti to jenom zahučelo.
24'
Hosté si připravili pozici pro střelu, na Gunnarssonův pokus z hranice vápna Hradecky dobře viděl.
23'
Roh pro Island. Sigurdsson ho rozehrál nakrátko.
22'
Ring (Finsko) nabízel míč za obranu, jeho přihrávka ovšem nenašla žádného adresáta.
20'
Rychlou protiakci hostujícího celku zakončil Bjarnason nepřesně provedeným centrem ze strany.
19'
Uronen podstoupil souboj muž proti muži, avšak na islandského obránce nevyzrál.
17'
Prohřešku proti pravidlům se dopustil také Bjarnason, takže balon se znovu stěhuje k Finům.
16'
Markkanen (Finsko) se po ztrátě míče provinil útočným faulem, když poslal k zemi Hallfredssona.
14'
Hra se otočila a Árnason byl přistižen v ofsajdu. Následuje nepřímý volný kop, který rozehrají Finové.
13'
Domácí pronikli na soupeřovu polovinu a snaží se tam vymyslet nějakou další kulišárnu.
11'
Finsko kombinuje na svém polovině.
8'
Finsko právě vstřelilo branku!
To byla výstavní trefa! Jejím autorem je ALEXANDER RING, který z přímého volného kopu poslal balon do horní konstrukce brány, od níž se míč odrazil rovnou do sítě. Halldórsson byl absolutně bez šance a kapituloval.
6'
Na opačné straně vypálil Gunnarsson a jeho skákavá střela minula pravou tyč domácí brány.
5'
Směrem do vápna vyslal balon Ring (Finsko), který nenašel nikoho z nabíhajících spoluhráčů.
4'
Zaútočit tak mohli domácí. Hämäläinen se rozběhl po levé straně a jeho centr srazil obránce na roh.
2'
Při útočném výpadu hostů hledal Gudmundsson Sigurdssona, ale přihrávka na něj neprošla.
1'
Finové hrají v bílém, Islanďané v modrém.
1'
Stadionem se rozezní národní hymny.
Po předzápasové rozcvičce se fotbalisté odebrali do kabin, aby je Pavel Královec společně se svými asistenty přivedl zpátky na hrací plochu.
Třicet minut před začátkem kvalifikačního duelu probíhá v Ratina Stadionu rozcvička hráčů obou celků.

Finsko: Hradecky – Toivio, Arajuuri, Ojala, Uronen – Sparv (C) – Lod, Ring, Hämäläinen, M. Hetemaj – Markkanen.
Náhradníci: Joronen, Jaakkola – Väisänen, Pukki, Tuominen, Kamara, Halsti, Skrabb, Pirinen, Lam, Jensen, Granlund.

Island: Halldórsson – Sävarsson, Árnason, R. Sigurdsson, Magnússon – B. Bjarnason, Hallfredsson, Gunnarsson (C), Gudmundsson – G. Sigurdsson – Finnbogason.
Náhradníci: Rúnarsson, I. Jónsson – Fjóluson, Hermannsson, Ingason, B. Sigurdarson, Sigurjónsson, Ó. Skúlason, Gíslason, Traustason, Bödvarsson, A. Skúlason.

Rozhodčí: Královec (CZE) – Slyško (SVK), Nádvorník (CZE).
Island

Reprezentace Islandu si v kvalifikační skupině zatím vede velice dobře. Jen vinou horšího skóre se nachází na druhém místě, a pokud by na této pozici setrvala až do konce, vyrovnala by své historické maximum. Toho Island dosáhl v kvalifikaci na Mistrovství světa 2014, v následné baráži ho pak vyřadilo Chorvatsko.
Finsko

Finský reprezentační tým vstoupil do kvalifikace domácí remízou s outsiderem skupiny Kosovem. Další body už ale nezískal, protože nezvládl ani jeden z následujících pěti duelů a postupně klesl až na předposlední pozici. Ztráta Seveřanů na čtvrtou Ukrajinu je propastná, činí deset bodů. Dohnat takové manko během závěrečných čtyř kol je téměř nemožné.
Všem příznivcům fotbalu přeji příjemnou sobotu. Kvalifikace Mistrovství světa píše své další pokračování zápasem Finsko – Island, jehož zahajovací výkop je na programu v 18 hodin.