Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Turecko - 9. října 2017   20:45

Finsko
Finsko
76' Arajuuri (Lod) • 88' Pohjanpalo (Soiri)
2:2
(0:0)
Turecko
Turecko
57' Tosun  (Inan) • 83' Tosun  (Mor)
Finsko
Hradecky – Pirinen, Arajuuri, Väisänen, N. Moisander (C) – Lod, Lam (86. Markkanen), Sparv, P. Hetemaj (60. Hämäläinen) – Pukki (82. Soiri), Pohjanpalo.
Bastien – Zakrani, Haquette (všichni Francie)
Veritas Stadion, Turku
Turecko
Babacan – Tufan, Toprak, Söyüncü, Köybaşı – Inan (C) (85. Topal), Yokuşlu – Yazıcı (75. Mor), Özyakup, Çalhanoğlu – Tosun.

Finská reprezentace v závěrečném utkání kvalifikace o Mistrovství světa 2018 remizovala s Tureckem 2:2. O všem podstatném rozhodl druhý poločas, v němž padly všechny góly. Už dříve bylo jasné, že Finové obsadí pátou pozici, Turci skončili o příčku lépe.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:9.
90+3'
90+2'
Úmyslné hraní míče rukou. Za tento prohřešek udělil sudí Bastien žlutou kartu Niklasi Moisanderovi (Finsko).
90'
Nastavená doba hry činí tři minuty.
88'
Finsko právě vstřelilo branku!
Seveřané podruhé vyrovnávají a tribuny se otřásají v základech! Soiri dostal balon k levému okraji vápna a přihrávkou, která měla oči, našel JOELA POHJANPALA, jenž se trefil přibližně ze značky pokutového kopu.
86'
Střídání v týmu Finsko: své si odpracoval Thomas Lam, teď se předvede Eero Markkanen.
85'
Střídání v týmu Turecko: hrací plochu opouští Selçuk Inan, do hry se těší Mehmet Topal.
83'
Turecko právě vstřelilo branku!
Domácí mohou svých neproměněných šancí litovat, protože přichází trest! Mor vysunul CENKA TOSUNA a ten obstřelením Hradeckého z hranice vápna vrátil Turkům vedení.
82'
Střídání v týmu Finsko: na střídačku míří Teemu Pukki, opačným směrem jde Pyry Soiri.
82'
Až při své třetí šanci během krátké chvíle Finové skórovali, ale z vedení se neradují! Proč? Důvodem je Pukki a jeho ofsajdové postavení.
80'
A také po rozehrávce rohového kopu domácí zahrozili! Na centrovaný balon si totiž naskočil Arajuuri a Babacan měl štěstí, že stál na správném místě.
80'
S odhodlaným výrazem ve tváři vnikl do tureckého vápna Pohjanpalo a jeho dělovku Babacan vyrazil s vypětím všech sil na roh.
77'
Na tahu je reprezentační celek Turecka.
76'
Čtvrt hodiny před koncem utkání je vyrovnáno! Na Lodův chirurgicky přesný centr z přímého kopu si za obranu naběhl PAULUS ARAJUURI a razantní střelou bez přípravy nedal Babacanovi sebemenší šanci na jakýkoliv zákrok.
75'
Střídání v týmu Turecko: dohrál Yusuf Yazıcı a jeho pozici zaujal Emre Mor.
75'
Žlutou kartu dostává Yusuf Yazıcı (Turecko).
74'
Po něm byl Söyüncü (Turecko) chycen do ofsajdu.
73'
Šance jako hrom! Özyakup obdržel přihrávku přímo před Hradeckého, toho ale neprostřelil. Z gólové příležitosti je pouze turecký roh.
70'
Finové uklidňují hru kombinací na svém území.
69'
O chvíli později čelila finská obrana rohovému kopu a svou úlohu zvládla na jedničku.
68'
Další turecký výpad tentokrát zakončoval Özyakup, s jehož přízemním pokusem měl Hradecky menší problémy, když musel zasahovat nadvakrát.
66'
Prostor pro střelu si našel Çalhanoğlu (Turecko), neměl ovšem dostatečně přesně srovnána mířidla.
64'
Potom zaveleli k útoku také Turci a vybojovali roh. Centrovaný balon přistál do Babacanových rukavic.
63'
To byla rána jako z děla! Babacan (Turecko) měl co dělat, aby Pohjanpalovu dělovku z hranice pokutového území vůbec ustál.
61'
K zakončení ze střední distance se odhodlal Lod, jenž zamířil vysoko nad břevno turecké pokladnice.
60'
Střídání v týmu Finsko: Përparim Hetemaj pustil do hry Kaspera Hämäläinena.
59'
Çalhanoğlu (Turecko) přijal nabídku do levé části vápna, odkud donutil Hradeckého k zákroku na zemi.
57'
Reprezentace země půlměsíce se ujímá vedení! Inan na útočné polovině vybojoval balon, který okamžitě adresoval CENKU TOSUNOVI, ten si u hranice vápna zasekl míč před Lamem a vyslal nechytatelný projektil do pravé části brány.
54'
Zaútočili si také domácí. Pohjanpalo si naskočil na načechraný centr zleva a měl smůlu v tom, že trefil dobře postaveného Topraka.
52'
Köybaşı (Turecko) se stal adresátem přihrávky do levé strany pokutového území a rána bez přípravy mu vůbec, ale vůbec nesedla.
50'
Ofsajd a v něm Pukki (Finsko).
49'
Další žlutá karta. Za strčení do Pukkiho v přerušené hře ji vidí Okay Yokuşlu. Horkokrevní Turci jsou po změně stran docela nervózní.
48'
Finové jsou v úvodu druhé části velmi aktivní.
46'
Druhá půle začala žlutým trestem pro Selçuka Inana (Turecko), který bránil Hetemajovi v rozehrávce přímáku a potom mu dokonce i odkopl míč.
46'
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na hřiště a to znamená jediné – zanedlouho začne druhý poločas.
Moc šancí se v prvním dějství neurodilo. Zmínit lze snad jedině Özyakupovo prováhání střelecké pozice nebo Söyüncüho hlavička, která ohrozila vlastního gólmana. Co se držení míče týče, byl na tom lépe výběr Turecka, ten však ani jednou nedokázal vystřelit na bránu. Oproti tomu Finsko se snažilo hrozit zejména z brejků, ale ani z nich neuspělo.
45'
44'
Hetemajův centr zleva dolétl k Pukkimu, jehož křižná rána z pravé části vápna turecký terč netrefila.
43'
Finové znovu operují na tureckém území.
40'
Z následného rohu už domácí nezahrozili.
39'
Velké starosti nechtěně nadělal Babacanovi Söyüncü, který za sebe odhlavičkoval míč po dlouhém autu soupeře. Balon padal pod břevno a turecký gólman ho nad horní konstrukci své brány vyrážel s vypětím všech sil.
37'
Slepými pálil na opačné straně také Çalhanoğlu (Turecko), jehož skákavý pokus z nějakých dvaceti metrů kontroloval Hradecky pohledem.
36'
Tohle se vůbec nepovedlo. Lam se postavil k exekuci přímého kopu a tureckou branku vysoko přestřelil.
35'
Proti Lodově centru z nařízeného rohu vyšel obránce a odhlavičkoval balon do bezpečných míst.
34'
Domácí odpověděli prudkou střelou Pohjanpala, kterou obětavý Söyüncü srazil mimo bránu.
31'
Na první gólovku museli diváci čekat půl hodiny! Özyakup obdržel přihrávku na penaltový puntík, ale ideální čas na střelbu trestuhodně prováhal. Před vyběhnuvším Hradeckým balon zasekl a trefil vracejícího se obránce Väisänena. Teď měl finský výběr veliké štěstí!
29'
Možná něco vymyslí tým Turecka, který má právě míč ve své moci a kombinuje blízko půlící čáry.
27'
Už uběhlo dost minut na to, abychom viděli nějakou šanci. Snad si tuhle větu vezmou hráči k srdci, protože zatím je to z jejich strany docela bída.
25'
Po faulu na İnana zahrávali hosté přímý kop. Míč si na místo přestupku postavil Çalhanoğlu a z velké dálky ho napálil někam na tribunu.
24'
Byli to domácí, kteří dlouhým nákopem hledali Pukkiho. Finský hráč však nedokázal vyvinout dostatečnou rychlost a míč mu zmizel mimo hřiště.
23'
Hra se přemístila doprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají usilovné bitvy o míč. Kdo ho získá?
20'
Po uvedení míče do hry si Hetemaj (Finsko) vyšlápl na İnana. Rozhodčí chtěl ponechat výhodu, ale poté usoudil, že by to nemělo smysl.
19'
Nepřesnosti ve finské rozehrávce zahnali Moisandera až do zámezí. Vhazovat bude Turecko.
17'
Hosté přenesli hru doleva, kde operuje Köybaşı. Ten se ale v souboji jeden na jednoho neprosadil a po ztrátě stability nakonec přišel o míč.
16'
Obránci finského týmu jsou zformovaní vyčkávají, s čím dalším na ně jejich soupeři vyrukují.
13'
Finové se zmocnili míče a založili rychlý brejk, jenže Pukki si při rychlostním souboji s Toprakem pomohl faulem. Hrát tak zase mohou Turci.
12'
Územní převahou disponuje Turecko, jehož fotbalisté zůstávají směrem dopředu stále aktivní.
10'
Bezprostředně po jeho rozehrání došlo k útočnému faulu na Väisänena, spáchal ho Tosun (Turecko).
9'
Turci se chopili aniciativy a vytrvale zaměstnávají obranu soupeřova týmu, což vede k dalšímu rohu.
7'
Turecká ekipa získala příležitost na reparát, ten ale nesložila. Centr, který zase vyprodukoval Çalhanoğlu, totiž připravená defenziva opět odvrátila.
6'
Hosté zaútočili po pravé straně a vybojovali roh. Çalhanoğlu odcentroval balon do pokutového území a tam nejvýše vyskočil jeden z obránců.
4'
Nakonec ze střední diatance vystřelil Schüller (Finsko), jehož přízemní pokus o velký kus minul pravou tyč.
3'
Domácí se vypravili na útočnou polovinu a trpělivě hledají skuliny v turecké defenzivě.
1'
Finové hrají v bílém, Turci v červeném.
1'
Stadionem Veritas se rozezní národní hymny.
Fotbalisté se odebrali do kabin, aby je Benoit Bastien společně se svými francouzskými krajany mohl přivést zpátky na hrací plochu.
Přibližně půl hodiny před zahajovacím výkopem probíhá na hřišti stadionu Veritas rozcvička hráčů.

Finsko: Hradecky – Pirinen, Arajuuri, Väisänen, N. Moisander (C) – Lod, Lam, Sparv, P. Hetemaj – Pukki, Pohjanpalo.
Náhradníci: Joronen, Jaakkola – Hatakka, Ojala, Kamara, Markkanen, Schüller, Soiri, Skrabb, Tuominen, Hämäläinen, Granlund.

Turecko: Babacan – Tufan, Toprak, Söyüncü, Köybaşı – Inan (C), Yokuşlu – Yazıcı, Özyakup, Çalhanoğlu – Tosun.
Náhradníci: Kirintili, Tekin – Sarioglu, Belözoğlu, Malli, Topal, Ünal, Ünder, Erdinç, Şen, Mor.

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Haquette (všichni Francie).
Turecko

Turci v minulém kole domácí porážkou 0:3 s vedoucím Islandem ztratili možnost bojovat o světový šampionát. Zklamaná družina, kterou z pozice trenéra vede Tayfur Havutcu, se kvůli tomu propadla až na čtvrté místo. O barážovou pozici se tak ve vzájemném souboji poperou Chorvatsko a Ukrajina.
Finsko

Finové neodehráli dobrou kvalifikaci a ve své skupině obsadí předposlední pozici. Hůře než oni je na tom pouze mladá reprezentace Kosova, která svůj jediný bod získala právě ve Finsku. Huuhkajat má na svém kontě osm bodů a jeho ztráta na Turecko je kolo před koncem šestibodová a tedy nesmazatelná.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný pondělní večer a zároveň vás vítám u sledování textové online reportáže z utkání Finsko – Turecko, které je součástí kvalifikace na Mistrovství světa 2018. Zápasem, jehož zahajovací výkop je naplánován na 20:45, vás provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.