Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Nizozemsko - 31. srpna 2017   20:45

Francie
Francie
14' Griezmann (Giroud) • 73' Lemar  • 88' Lemar (Griezmann) • 90+1' Mbappé (Sidibé)
4:0
(1:0)
Nizozemsko
Nizozemsko
Francie
Lloris – Sidibé, Koscielny, Umtiti, Kurzawa – Kanté, P. Pogba – Coman (80. A. Lacazette), Griezmann, Lemar – Giroud (75. Mbappé).
Rocchi – Di Liberatore, Tonolini (ITA)
Stade de France (Paříž)
Nizozemsko
Cillessen – Fosu-Mensah, de Vrij, Hoedt, Blind – Wijnaldum, Strootman – Robben, Sneijder (46. Vilhena), Promes – V. Janssen (64. van Persie).

Situace v kvalifikační skupině A ale zůstává velmi zajímavé. Francie se posunula na první místo se šestnácti body, v souběžně hraném zápase ale Švédové prohráli v Bulharsku 2:3 a jejich náskok na třetí Nizozemsko je aktuálně pouze tříbodový. Francie se dnešní důležitou výhrou nasměrovala k přímému postupu na mistrovství, o druhou příčku zajišťující účast v baráži se ale strhne patrně ještě velký boj.
Je za námi zápas kvalifikace o mistrovství světa mezi Francií a Nizozemskem. Domácí fotbalisté v zápase jasně dominovali a vyhráli nakonec zcela po zásluze 4:0. Stav zápasu byl sice dlouho pouze 1:0, avšak v celém jeho průběhu nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli vidět nějaké velké drama. Po hodině hry byl vyloučený hostující Strootman a poté se začali domácí prosazovat i střelecky. Ve druhé půli se dvakrát trefil Lemar a v nastavení pak mladíček Mbappé.
90+3'
90+3'
Stadionem zní opět Marseillaisa a zápas se pouze dohrává.
90+1'
Francie právě vstřelila branku!
A další povedený protiútok domácích. Nyní si KYLIAN MBAPPÉ narazil balon s obráncem Djibrilem Sidibém a následně svým prvním reprezentačním gólem zvýšil na 4:0!
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Snížit mohl Robben, ranou z dobré pozice orazítkoval jen břevno!
88'
Hosté kopali rohový kop, který pro ně skončil tragicky. Domácí se dostali k rychlému protiútoku a vše vyústilo v situaci, kdy šli ve třech sami na brankáře. Griezmann poslal míč před bránu a tam se prosadil THOMAS LEMAR.
87'
Griezmann nyní perfektně narazil balon Lacazettemu, který ale v gólové pozici trefil jen brankáře Cillessena!
85'
Kurzawa fauloval nyní Robbena a také on dostává žlutou kartu.
84'
Žlutou kartu dostává Alexandre Lacazette (Francie).
83'
Hráči Francie se nyní již nikam moc neženou. Hraje se spíše ve středu pole.
81'
Domácí fotbalisté hrají nadále s velkou chutí. Soupeř se v podstatě jen brání.
80'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Alexandre Lacazette.
79'
Střídající Mbappé se individuálně prosadil až do zakončení, jeho tvrdou ránu brankář Cillessen vyrazil.
77'
Neskutečný tlak domácích. Hosté se dostali pod obrovský tlak, nebyli schopni jakkoliv z vápna odvrátit balon a mohou být nyní moc rádi, že zakončující Kurzawa poslal míč nad bránu.
75'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Kylian Mbappé.
73'
To byla fotbalové paráda. Do odraženého míče se krásně opřel THOMAS LEMAR a jeho rána na zadní tyč zapadla přesně tam, kam měla!
71'
Hosté to budou mít v závěru zápasu ohromně těžké. Domácí jsou lepším týmem a navíc jsou aktuálně v početní výhodě.
69'
Obrovská šance Francie. Až do vápna soupeře se dostal Pogba, který velmi snadno prošel z levé strany až před brankáře. Z malého vápna mohl nikým neatakovaný zakončovat, trefil ale právě jen gólmana Cillessena.
69'
Z ničeho nic mohl srovnat Robben, který hlavičkoval po centru z levé strany. Potvrdil ale, že není dobrým hlavičkářem a bránu netrefil a balon poslal jen do obránce stojícího mimo tři tyče.
68'
Hosté se i v deseti snaží, do šancí se ale zatím nedostávají.
66'
Po rychlém protiútoku Francie přihrával z levé strany do vápna Antoine Griezmann, útočník Giroud ale nabíhal do jiných míst a k zakončení se nedostal.
65'
Robin van Persie se do národního týmu vrátil po dlouhých osmnácti měsících. Naposledy byl v reprezentaci v roce 2015.
64'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Vincent Janssen, přichází Robin van Persie.
63'
K zahrávání přímého kopu se postavil sám faulovaný Antoine Griezmann. Dokázal obstřelit zeď, avšak míč poslal doprostřed brány, kde byl připravený Cillessen.
63'
Navíc je tu velmi zajímavá standardka pro Francii.
62'
Velká nepříjemnost pro hosty! Strootman dohrál kousek za vlastním vápnem Griezmanna a po velmi přísné druhé žluté kartě je vyloučený!
60'
Lemar narazil na malé vápno míč nabíhajícímu Kurzawovi, ten byl ale v ofsajdu.
59'
Po faulu střídajícího Tonnyho Vilheny budou u balonu opět domácí.
58'
Domácí stále zcela bez problémů drží jednobrankový náskok a soupeři opět nic nedovolují.
56'
Kevin Strootman poslal nevybíravě k zemi Kantého a dostává žlutou kartu.
55'
Koscielny se po krátkém ošetření vrátil zpět na trávník.
54'
Nutno ale dodat, že střele Pogby předcházel penaltový zákrok Robbena na Laurenta Koscielnyho. Ten zůstal po nakopnutí od Robbena ležet na trávníku a musí být ošetřovaný.
53'
Domácí znovu zahrozili. Po velkém závaru ve vápně se pokoušel levačkou zakončit Pogba, míč ale v pohodě lapil Jasper Cillessen.
51'
Už už se zdálo, že se do šance na levé straně hřiště dostane Vincent Janssen, avšak jeho zakončení přišlo až po odpískání ofsajdu a navíc míč vůbec nemířil mezi tři tyče.
50'
Hra je ve druhém poločase zatím hodně kouskovaná. Na první zajímavější šanci zatím čekáme.
48'
Až na hrot útoku se dostal nyní Pogba, u brankové čáry ho ale přetlačil nevysoký Robben, díky kterému bude následovat odkop od brány.
47'
Hosté kopali v úvodu druhé půle roh Robbenem, avšak ve vápně fauloval Janssen a z šance pro Nizozemsko nic nebylo.
46'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Wesley Sneijder, přichází Tonny Vilhena.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
První poločas je za námi. Je potřeba konstatovat, že domácí vedou zcela po zásluze. Nizozemci v první půli prakticky nic nepředvedli a trest přišel již ve 14. minutě, kdy se po parádní akci prosadil Antoine Griezmann. I v dalším průběhu hry měli domácí více ze hry a soupeři prakticky nic nedovolili.
45'
45'
Již se rozeběhla poslední minuta prvního poločasu. Vzhledem k plynulosti se asi nic nastavovat nebude.
44'
První poločas spěje ke svému konci. Stadionem zní Marseillaisa a domácí fanoušci si zápas očividně užívají.
43'
První poločas spěje rychle ke svému konci. Domácí mají otěže zápasu pevně ve svých rukou.
41'
Z velké dálky to zkusil nyní Pogba, svou ranou ale gólmana Cillessena příliš nezaměstnal.
39'
Kingsley Coman předvedl nyní parádičku, když si efektivně obhodil obránce Hoedta Pak zkusil místo centru do vápna překvapivě zakončit a gólman Jasper Cillessen měl co dělat, aby míč vyboxoval na roh.
38'
Po faulu na Robbena dostali hosté výhodu a nyní se snaží přiblížit se k bráně Francie.
37'
Nyní jednoduchou přihrávku do středu pole pokazil Layvin Kurzawa, avšak domácí balon rychle získali zpět.
35'
Je až neuvěřitelné, jak velký rozdíl v herní kvalitě obou mužstev nyní je. Vůbec to nevypadá, že by Francie dnes hrála proti nějaké vyspělé fotbalové zemi.
33'
Francouzi jsou v posledních minutách jasně lepší a svému soupeři prakticky nepůjčují balon.
31'
Ve střelecké pozici se ocitl Kingsley Coman, míč ale poslal po zemi jen do míst, kam zamířily ruce brankáře Cillessena.
31'
Hráči Francie mají nadále velký tlak. Pokud budou Nizozemci hrát takto dál, tak brzy dostanou další gól.
29'
Pogba v první zajímavé střelecké pozici selhal, pak ale poslal balon proti noze Kurzawy, který vypálil vysoko nad.
29'
Po centru Comana odvracel balon Vincent Janssen.
28'
Domácí jsou znovu v tlaku a vybojovali další rohový kop.
27'
Hosté byli ve vlastním vápně pod velkým tlakem a zachránil je nyní až Timothy Fosu-Mensah, který odvrátil balon před Giroudem.
25'
Hosté očividně nejsou dlouhodobě v dobrél rozpoložení. Nyní jsou to opět fotbalisté Francie, kteří jasně dominují.
23'
Layvin Kurzawa poslal na hranici vápna míč na Griezmanna, ten byl ale zády k bráně a nedokázal si ho připravit ke střele.
22'
Domácí ale po rohu soupeře rychle získali bylon a Kingsley Coman hodně provětral obranu soupeře. S jeho přízemní přihrávkou do vápna si ale gólman Cillessen poradil.
21'
Lloris nyní zastavil balon až za brankovou čárou a následuje roh pro Nizozemsko.
20'
Hosté ale očividně opravdu přidali a jsou nyní hodně aktivní. Hraje se na polovině Francie.
18'
Následný přímý kop Robbena nebyl povedený. Na hranici velkého vápna ho odvrátil Giroud.
17'
Griezmann zastavil rodící se brejk Nizozemska faulem u postranní čáry a je z toho žlutá karta.
16'
Hosté tedy už nemají na co čekat. Pokud chtějí pomýšlet alespoň na baráž, musí hodně přidat.
14'
Domácí dokázali úvodní nápor přetavit v gól. Sidibé vybojoval balon, předložil ho ANTOINE GRIEZMANNOVI, který si ho narazil s Giroudem a následně ranou mezi nohy brankáře otevřel skóre zápasu.
12'
U balonu jsou opět domácí fotbailsté, kteří se snaží natlačit na polovinu soupeře.
11'
Robben chtěl nyní očividně ve vápně nastřelit ruku Umtitiho, což se mu skutečně povedlo. Rozhodčí Rocchi ale zůstal v klidu a penaltu pro hosty neodpískal.
10'
Na zadní tyči byl nehlídaný Koscielny, jenže byl hodně daleko od brány a hlavou poslal míč jen do rukavic Cillessena.
9'
Další velmi zajímavý centr posílal z levé strany do vápna hostů Lemar, Nizozemci odvrátili na další roh.
8'
Domácí začínají mít výraznou územní převahu. Zatím se hraje hlavně na polovině Nizozemska.
6'
Domácí kopali první roh v zápase. Centr do vápna posílal Lemar. Přestože odcentroval velmi zajímavě, nikdo ze spoluhráčů se k zakončení nedostal.
5'
Na druhé straně zkoušel z levé strany centrovat do vápna Kurzawa, jeho pas ale v pohodě odvrátil de Vrij.
4'
Blind zkoušel nákopem poslat balon za obranu na Janssena, ten byl ale v ofsajdu.
3'
Ve středu pole kombinovali hosté, až k bráně Llorise se ale zatím ani zdaleka nedostali.
2'
Oba celky vstoupily do zápasu opatrně. Zatím se hraje ve středu pole.
1'
Máme za sebou i tradiční předzápasové oficiality. Zápas může začít.
Hráči obou týmů jsou na trávníku. Máme za sebou i státní hymny. Především ta v podání francouzských fanoušků byla naprosto úchvatná. Uvidíme, zda bude úchvatná i podívaná na trávníku.

Francie: Lloris – Sidibé, Koscielny, Umtiti, Kurzawa – Kanté, P. Pogba – Coman, Griezmann, Lemar – Giroud.
Náhradníci: Mandanda, Aréola – Jallet, K. Zouma, A. Lacazette, Thauvin, Matuidi, Rabiot, Digne, Fékir, Mbappé, Kimpembe.

Nizozemsko: Cillessen – Fosu-Mensah, de Vrij, Hoedt, Blind – Wijnaldum, Strootman – Robben, Sneijder, Promes – V. Janssen.
Náhradníci: Stekelenburg, Zoet – Veltman, de Ligt, Rekik, Martins Indi, Vilhena, Depay, D. Pröpper, van Persie, van Ginkel, Dost.

Rozhodčí: Rocchi – Di Liberatore, Tonolini (ITA).
Také poslední vzájemný zápas obou dnešních soupeřů vyzněl lépe pro Francii. Oba státy se naposledy střetly 10. října loňského roku v Amsterdamu, kde Francie extrémně důležitý kvalifikační souboj vyhrála 1:0, když jedinou branku zápasu tehdy vstřelil ve 30. minutě Paul Pogba.
Francie je aktuálně v rozhodně lepším postavení. Po dnešním zápase s Nizozemskem ho totiž čekají zbývající tři kvalifikační zápasy s papírově slabšími soupeři a pokud by dnes Francie uspěla, mohla by pomýšlet na konečnou první příčku v tabulce. Vedoucí Švédsko totiž má v závěru kvalifikace těžší los, když ho ještě čeká cesta do Běloruska a pak navíc v samém závěru kvalifikace i do Nizozemska.
Nizozemsku nevyšla minulá evropská kvalifikace a tradiční fotbalový velikán se snaží dělat vše pro to, aby na mistrovství světa nechyběl. Jenže deset získaných bodů ze šesti zápasů je velmi málo. Pokud by Nizozemci prohráli i dnešní zápas, tři kola před koncem kvalifikace by si prakticky definitivně uzavřeli cestu na šampionát.
Mírně lepší výchozí pozici má v tabulce Francie. Země galského kohouta má aktuálně na svém kontě třináct bodů (stejně jako vedoucí Švédsko) a je druhá. Nizozemci jsou na třetím místě a bodů mají před dnešním zápasem deset.
Jedním ze šlágrů čtvrtečních zápasů evropské kvalifikace o mistrovství světa ve fotbale bude souboj dvou fotbalových velmocí – Francie a Nizozemska. Skupině A ale vládne aktuálně Švédsko a oba dnešní soupeři tak mají o motivaci postaráno – na mistrovství do Ruska totiž postoupí pouze vítěz skupiny a druhý tým tabulky bude mít (pouze možná) možnost zabojovat o postup v baráži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.