Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Gibraltar : Bosna - 3. září 2017   20:45

Gibraltar
Gibraltar
0:4
(0:1)
Bosna
Bosna
35' Džeko  (Hadžić) • 65' Kodro  (Višća) • 83' Lulić  (Milićević) • 85' Džeko  (Višća)
Gibraltar
Ibrahim – J.-C. Garcia, R. Chipolina (C), Mascarenhas-Olivero, J. Chipolina – Pons (67. Pusey), Bardon, Walker, Ant. Hernandez, Green (80. J.-P. Duarte) – L. Casciaro (86. Coombes).
Goldwin – Garro, J.-P. Duarte, Yome, Bosio, Pusey, Coombes, Guilling, Podesta.
Árnason – Gudmundsson, Sigurdsson (všichni ISL)
Estádio Algarve, Faro-Loulé
Bosna
Begović – O. Vranješ, Cocalić (86. Dumić), E. Zukanović, Kolašinac – Hadžić (67. Milićević), Jajalo – Višća, Kodro (79. Bajić), Lulić – Džeko (C).

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 0:10. Střely mimo: 0:8. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 10:6.
Je dobojováno! Bosna a Hercegovina potvrdila roli velkého favorita a připsala si do tabulky tři povinné body za výhru nad Gibraltarem. Ten se relativně držel do 65. minuty, v závěru ale dostal tři branky a nakonec Bosně podlehl 0:4. O dva ze čtyř gólů se postaral Edin Džeko, po jedné brance pak mají Kenan Kodro a Senad Lulić. V kvalifikační skupině H se Bosna posunula před Řeky na druhou pozici, která by měla znamenat účast v baráži o světový šampionát.
90+3'
90+3'
Jeho centr ale Džeka nenašel, domácí dostali míč od bezpečí a zbytek zápasu už asi dohrají v bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
90+2'
Po zásahu Roye Chipiliny bude Bosna kopat asi poslední rohový kop, u praporku už je připravený Danijel Milićević.
90+1'
Zápas už se jenom dohrává. jediným otazníkem už je jenom to, zda Bosňané připraví Džekovi takovou šanci, aby se zkušený ostrostřelec mohl pokusit dovršit hattrick.
90'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány tři minuty nastaveného času.
89'
Nákop z nohy Milićeviće byl nechytatelný i pro takového dlouhána, jakým je Edin Džeko. Na řadu přichází rozehrávka Derena Ibrahima.
87'
Gibraltar v závěru zápasu už naprosto odešel. Nyní měl při další hostující akci štěstí, že se v ofsajdu zapomněl Višća.
86'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Lee Casciaro, přichází Jamie Coombes.
86'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Edin Cocalić, přichází Dario Dumić.
85'
Bosna právě vstřelila branku!
A už je to o čtyři góly! Edin Višća bleskově vhodil míč zpět do hry, na aut z pravé strany si naběhl EDIN DŽEKO a jednoduše se dostal do palebné pozice ve velkém vápně. Střelu zprava ještě lehce tečoval Garcia a Ibrahim už byl znovu bez šance.
84'
Uteklo jen pár sekund a hosté už znovu dobývají domácí defenzívu, která už působí opravdu hodně unaveným dojmem.
83'
O vítězi zápasu už nemůže být pochyb. Sám faulovaný Milićević zleva odcentroval do malého vápna, kde míč propadl na nohu nabíhajícího SENADA LULIĆE a ten už to měl jednoduché. Domácí obrana při bránění této standardní situace naprosto zaspala.
82'
Danijel Milićević byl u levé pomezní čáry faulován Hernandezem, jehož vinou bude Gibraltar čelit standardní situaci.
80'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Evan Green, přichází John-Paul Duarte.
79'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Kenan Kodro, přichází Riad Bajić.
78'
Velká šance Bosny! Jmenovitě se v ní ocitl Cocalić, jenž po nechtěné přihrávce od vracejícího se zadáka Gibraltaru stál před brankou, ale hlavičkou ji školácky vůbec netrefil.
77'
V souběžně hraném střetnutí vedou Belgičané nad Řeckem. To znamená, že se Bosna s největší pravděpodobností posune na druhé místo v tabulce.
76'
Casciaro po autovém vhazování povalil Vranješe a ukončil akci Gibraltaru ještě dříve, než stihla pořádně začít.
75'
Walkerův nákop ale byl pro jeho spoluhráče až moc vysoký, Begović zasahovat nemusel a může si užít odkop od své branky.
74'
Lulić zasáhl míč rukou, což islandským arbitrům neuniklo. Následuje standardní situace Gibraltaru, nicméně na přímou střelu to není.
73'
Edin Višća šel naplno do těžké přihrávky, kterou se marně snažil zastavit ve hřišti, a sám se zastavil až o reklamní bariéru v zámezí.
72'
...o jeho exekuci se postaral Edin Višća, ale obránci Gibraltaru jeho centr před branku odvrátili do bezpečí.
71'
Na druhém konci hřiště se pro změnu bude konat rohový kop...
70'
Míč skutečně doletěl až do šestnáctky, ale tam si ho bez sebemenších problémů přivlastnil Asmir Begović. Ten má dnes opravdu minimální počet kontaktů s balónem.
69'
Po několika klidnějších minutách se Jopseh Chipolina chystá na vhození dlouhého autu do pokutového území.
67'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Alain Pons, přichází Jason Pusey.
67'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Anel Hadžić, přichází Danijel Milićević.
65'
Bosna a Hercegovina asi definitivně odráží odpor trpaslíka a uniká do dvoubrankového vedení! Džeko přihrávkou za obranu nastartoval Višču, který si zastavil míč na brankové čáře a na pravé straně si dal záležet na centru. Tím našel trestuhodně neuhlídaného KENANA KODRA, na jehož koncovku Ibrahim nedosáhl.
64'
Ve druhé půli zatím nesledujeme žádný drtivý tlak Bosny. Ta přesto vede na střelecké pokusy v poměru 18 – 1.
63'
Senad Lulić se před pokutovým územím zastavil, aby zase nabral rychlost a zleva odcentroval na Džeka. Ten sice přehlavičkoval stopera Gibraltaru, ale míč na branku stejně nenasměroval.
62'
Lulić na levé straně přenechal centr Kolašinacovi. Jeho pas ale byl vysoký i pro Edina Džeka, který se marně snažil dostat k hlavičce.
61'
Domácí se po hodině hry prokombinovali k prvnímu náznaku šance, Walkerovo zakončení ze střední vzdálenosti ale zastavil dobře postavený Zukanović.
60'
A ještě jeden hostující prohřešek proti pravidlům, za defenzivní linií Gibraltaru byl tentokrát chycen Ognjen Vranješ.
59'
Edin Džeko trošku překážel Kodrovi, který urostlému útočníkovi předal míč do ofsajdové pozice.
58'
Kolašinac zrychlil hostující postup a přihrávkou pod sebe předal míč Kodrovi, jehož střelu z první před Ibrahimem zablokoval Mascarenhas-Olivero.
57'
Džeko si došel pro míč do hloubi pole, kolmice mezi stopery však směřovala tam, kde nebyl žádný z dalších ofenzivních článků bosenské sestavy.
56'
Právě nová akvizice Arsenalu teď pokazila přihrávku na Kodra, zpět do hry uvede míč Deren Ibrahim.
55'
Mascarenhas-Olivero nakopl balón zpoza půlící čáry, útočníka Gibraltaru ale nenašel, neboť si jej pohlídal Kolašinac.
54'
Liam Walker inkasoval nějaký úder do oblasti oka, kvůli čemuž se nechal ošetřit. Jeho tým bude chvíli útočit v deseti lidech.
53'
Domácí srdnatě bojovali při snaze vyvézt míč a po dobré minutě urputné snahy získali rozehrávku po faulu Hadžiće na Casciara.
52'
Ognjen Vranješ to přehnal s razancí přihrávky podél pravé autové čáry, Mato Jajalo ji neměl šanci zastavit ve hřišti.
51'
Snadná práce pro Derena Ibrahima, který schoval do náruče hodně pomalý centr, který zprava poslal Edin Višća.
50'
Bosňané s míčem na noze nikam nepospíchají a rozvážně kombinují na útočné polovině.
49'
Ti vybojovali vůbec první rohový kop Gibraltaru, jenže Walkerův centr skončil jen na kopačkách bosenských zadáků.
48'
Druhá půle začala v poklidném tempu. Poté, co se ze hřiště sami vykombinovali hráči Bosny, vhazují domácí.
47'
Ani jeden z trenérů ke změně v hráčském složení nesáhl, pokračujeme tedy v základních sestavách na obou stranách.
46'
První poločas zápasu mezi Gibraltarem a Bosnou nabídl očekávaný obraz hry. Bosna od samotného začátku dominovala a naprosto zaslouženě se ujala vedení, když čisté konto brankáře Ibrahima po rohovém kopu zrušil hvězdný útočník AS Řím Edin Džeko. V dalším průběhu úvodní poloviny si Bosna vypracovala několik dalších šancí a vypadá to, že je jen otázkou času, kdy Ibrahim bude kapitulovat podruhé.
45+1'
45+1'
Deren Ibrahim teď dvakrát podržel Gibraltar! Nejprve u pravé tyče vychytal Džeka, aby po dalším rohovém kopu tentokrát zlikvidoval razantní pokus Cocaliće.
45'
Ta bude moci využít výhodu rohového kopu, jenž z levé strany rozehraje Anel Hadžić.
44'
Útočné snažení Gibraltaru opět mělo pouze jepičí život, míč se opět nachází na útočné polovině vedoucí Bosny.
43'
Nejprve se ve vápně probil k míči Džeko, ale nikterak nebezpečně nezakončil. O pár sekund později dostal před branku přihrávku Senad Lulić, ale z bezprostřední blízkosti obránce a brankáře Gibraltaru nepřekonal.
42'
Dlouhý výkop Ibrahima prodloužil Kolašinac k Begovićovi, od něhož začíná zbrusu nová útočná akce Bosny.
40'
Většina hostujících akcí je vedená po levé straně, kde si teď Hadžić neporozuměl s aktivním Kolašinacem. Balón jim utekl ven ze hřiště.
39'
Přes Kolašinace a Džeka se balón dostal napravo, odkud bez přípravy vypálil Višća, leč dobře postavný Ibrahim jeho ránu vyrazil.
38'
Tým Bosny se v jedenácti zatáhl na vlastní polovinu a nedal domácímu družstvu možnost alespoň se přiblížit velkému vápnu u Asmira Begoviće.
36'
Domácí mohli bleskově odpovědět po dlouhém vhazování, Joseph Chipolina však nic kloudnějšího nevymyslel a Gibraltar se brzy vrátil až k vlastnímu gólmanovi.
35'
Favorit utkání jde v pětatřicáté minutě do vedení! Po ubráněné standardce následoval ještě roh v podání Hadžiće, který perfektním centrem našel EDINA DŽEKA. Ten se dostal k hlavičce mezi Garciou a Walkerem a razantní střelou rozvlnil síť za zády brankáře Ibrahima.
34'
Hernandez na kraji hřiště nevybíravě zajel do Kolašinace. Následuje hostující standardní situace z levé strany.
33'
Jajalova unáhlená dělovka z velké dálky neměla šanci na úspěch, střele chybělo do ideální přesnosti několik metrů.
32'
Džeko využil svých centimetrů a zastavil centr z hloubi pole pro Kodra, kterému domácí obránce ukopl míč zpět na půli hřiště.
31'
Joseph Chipolina vletěl do centru z pravé strany a poslal míč na rohový kop, ze kterého centrující Hadžić nic nevymyslel a domácí se naopak ve třech vydali do protiútoku. Ten ztroskotal na hodně přetaženém pasu Casciara, jenž doletěl až do autu.
30'
Jajalo se opřel do míče z šestnáctimetrové vzdálenosti po dalším sklepnutí od slavnějšího kolegy Džeka. Walker tuto ránu ale dobře zablokoval.
29'
Lulić byl v momentě nákopu na jeho osobu v těsném ofsajdu, asistent rozhodčího celou situaci posoudil velmi dobře. Druhý ofsajd Bosny v tomto duelu.
28'
Ervin Zukanović se nezbavil Casciara, jenž se na jeho úkor dostal k míči. Bosenský hráč poté zareagoval přehnaně důrazným skluzem, za který dostal premiérovou žlutou kartu.
27'
Džeko sklepl přihrávku do pokutového území na Višću, který pohotovou ranou napálil jen předním stojícího Mascarenhase-Olivera.
26'
Kolašinacův několikátý centr byl až moc dlouhý a skončil až u levé strany domácí obrany, jenž odkopla míč na opačnou polovinu.
25'
Gibraltar u balónu moc dlouho nevydržel, po faulu Mascarenhase-Olivery na Kodra zase hrají muži v modrém.
24'
Kodro si naběhl na Zukanovićovu přihrávku za obranu, těsně před pravou tyčkou domácí branky ale míč netrefil a ten prošel až do autu.
23'
Teď už se Džeko prezentoval hlavičkovým pokusem, po centru z levé strany ale minul Ibrahimovu branku poměrně o velký kus.
22'
Ani teď spolupráce Kolašinace a Džeka nebezpečnou střelou neskončila, hosté se vrátili k půlící čáře.
20'
Joseph Chipolina neposlal žádný dlouhý aut před Begoviće. Bosna získala míč a po levém křídle se přesunula do útoku, jenž skončil těžkou přihrávkou Kolašinace na Džeka. Ten se u penalty musel po míči hodně natáhnout a z těžké pozice ho neposlal směrem mezi tyče.
19'
Vranješ zachytil jednu z domácích přehrávek a rychle předal míč Džekovi. Tomu se úplně nepovedlo vysunout Edina Višću, jenž hostující postup trochu zpomalil a po zastavení vystřelil z dvaceti metrů těsně vedle Ibrahimovy brány!
18'
Kenan Kodro zkusil vystřelit z delší vzdálenosti, ale lehce tečovaný pokus z osy hřiště Ibrahima neohrozil. To samé platilo i po nařízeném rohovém kopu.
17'
Ten se však obešel bez jakéhokoliv náznaku zakončení, Asmir Begović tak stále čeká na svůj první kontakt s balónem.
16'
Kodro poslal do vápna prudký centr, který Ibrahim jistě vyboxoval Následuje rychlý protiútok Gibraltaru.
15'
Rychlá akce po pravé straně skončila centrem před domácí branku, odkud Chipolina radši zakopl míč do zámezí.
14'
Chybu v domácí rozehrávce Bosna nepotrestala, dlouhatánský pas na Kolašinace totiž směřoval do signalizovaného ofsajdu.
12'
Hosté se pokusili překvapit sedmičlennou obrannou linii nákopem z prostředku hřiště, který ale skončil až v zámezí...
11'
Ervin Zukanović si navedl míč na levačku, nicméně z třiceti metrů ho vypálil hodně nepřesně na opuštěnou tribunu za svatyní Gibraltaru.
10'
Domácí i tak vydrželi u míče jen pár jednotek sekund, teď už znovu sledujeme postupný útok Bosny a Hercegoviny.
9'
Dlouhý odkop Derena Ibrahima přistál na hlavě Zukanoviće, jeho spoluhráči ale dostali míč jen do autu. Vhazuje Green.
8'
Garcia si pokryl Luliće, který ho vzápětí nedovoleným způsobem poslal na trávník. Obrana Gibraltaru si může na chvilku odpočinout.
7'
Ibrahim dobře přečetl hru a vysloužil si potlesk hrstky diváků, když před Džekem schoval do náruče nákop směřující do pokutového území.
6'
Balón si připravil Anel Hadžić, ale pravačkou poslal míč do velké výšky, společně se zdí jeho střela přeletěla i branku.
5'
Kenan Kodro se po ose hřiště vydal na individuální průnik, jenž skončil až faulem Garcii. Je z toho první přímý kop pro Bosnu.
4'
Joseph Chipolina při snaze napadat bosenskou rozehrávku fauloval, většina hráčů se tak znovu přibližuje brance Ibrahima.
3'
Hosté se přesunuli na pravou stranu, jenomže Višća i s balónem vyběhl ven ze hřiště. Následuje odkop od branky Derena Ibrahima.
2'
Bosna od prvních vteřin ukazuje, kdo je v tomto zápase favoritem. Kolašinacův první centr před brankou ale zneškodnil Jean-Carlos Garcia.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v červených, zatímco hosté v modrých dresech.
1'

Gibraltar: Ibrahim – J.-C. Garcia, R. Chipolina (C), Mascarenhas-Olivero, J. Chipolina – Pons, Bardon, Walker, Ant. Hernandez, Green – L. Casciaro.
Náhradníci: Goldwin – Garro, J.-P. Duarte, Yome, Bosio, Pusey, Coombes, Guilling, Podesta.

Bosna a Hercegovina: Begović – O. Vranješ, Cocalić, E. Zukanović, Kolašinac – Hadžić, Jajalo – Višća, Kodro, Lulić – Džeko (C).
Náhradníci: Pirić, Šehić – Bičakčić, Dumić, Cimirot, Hodžić, Ibišević, Šimunović, Milićević, Bajić, T. Šunjić, Milošević.

Rozhodčí: Árnason – Gudmundsson, Sigurdsson (všichni ISL).
Bosna a Hercegovina

Hostující výběr se podle očekávání přetahuje ve skupině H s Řeckem, se kterým podle všeho svede tuhý boj o konečné druhé místo, jenž by mělo zaručovat účast v baráži o vysněný světový šampionát. Bosňané ze sedmi zápasů jen dvakrát prohráli, ke třem výhrám ale přidali dvě remízy s jedenácti body jim momentálně patří třetí příčka, z níž ztrácí dva body na druhé Řeky. Ty dnes možná ale přeskočí, výhra na půdě Gibraltaru by měla být povinností, naopak Řecko bude čelit zatím suverénní Belgii.
Gibraltar

Fotbalový trpaslík se účastní vůbec své první kvalifikace o světový šampionát. A zatím se mu vede víceméně podle očekávání, po sedmi zápasech na svém kontě nemá ani jeden bod a skóre 3:33 rovněž mluví jasně. Nejblíže bodům byl Gibraltar ve dvou zápasech s Kyprem, na jehož půdě prohrál 1:3 a doma prohrál ještě těsněji 1:2. Před pár dny hráči Gibraltaru přetrpěli devadesát minut hrůzy v Belgii, kde neměli šanci vzdorovat a proti hvězdné sestavě padli 0:9.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.