Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Gruzie : Irsko - 2. září 2017   18:00

Gruzie
Gruzie
34' Kazajšvili (Ananidze)
1:1
(1:1)
Irsko
Irsko
4' Duffy  (C. Christie)
Gruzie
Makaridze – Navalovski, Kašia (C), S. Kvěrkvelija, Kakabadze – Gvilija, Kvekveskeri – Kazajšvili (90+4. Chočolava), Ananidze, Džighauri (75. Čanturija) – Kvilitaja (85. Merebašvili).
Ivan Kružliak (SVK)
Boris Paichadze National Stadium (Tbilisi)
Irsko
Randolph – C. Christie, Duffy, Clark, S. Ward – Brady, Whelan (C) (80. Murphy), Arter (61. McGeady), McClean – Walters, S. Long.

Přeju hezký zbytek sobotního večera a u sledování online přenosů zase někdy na viděnou.
Sledovali jsme zajímavé utkání, které skončilo remízou 1:1. Jako první se v 4. minutě prosadil hostující Duffy, jenže v 34. minutě vyrovnal Kazajšvili. Zbytek utkání hráli domácí tuto partii lépe, i když hosté si vytvořili pár šancí, jenže je zradilo zakončení. Irsku odskakuje první Srbsko, Gruzie zvyšuje náskok na poslední Moldavsko.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Valerij Kazajšvili, přichází David Chočolava.
90+3'
McGeady to přehnal s aktivitou při napadání. Gruzie bude mít volný přímý kop.
90+2'
Pokud budou chtít hosté postoupit na Mistrovství světa, budou muset tohle utkání zvládnout.
90+1'
Rozhodčí Kružilak se rozhodl, že nastaví čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Merebašvili se krásnou individuální akcí dostal na osu hřiště, kde zhruba ze dvaceti metrů vystřelil. Rána na jeho smůlu končí pár centimetrů od pravé tyče.
89'
Gruzie drží míč na své polovině hřiště, hosté překvapivě nenapadají.
88'
Nepřesná kombinace Irska končí za brankovou čarou.
87'
Velká šance Irska! Long nezištně přihrál na McCleana, který se řítil sám na brankáře, jenže stoprocentní šanci nevyužil.
86'
Naopak domácí trenér posiluje záložní formaci, jeden bod mu bude určitě stačit.
85'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Kvilitaja, přichází Giorgi Merebašvili.
84'
Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, Makaridze má míč v rukavicích.
83'
Rohový kop pro Irsko.
82'
Hosující trenér posiluje nadále útok, jenže domácí jsou zatím v útočném snažení aktivnější.
81'
Útočným faulem se provinil domácí kapitán Walters.
80'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Glenn Whelan, přichází Daryl Murphy.
79'
McCleanovu střelu vyrazil Makaridze na rohový kop.
78'
Gruzie buší do svého soupeř, jenže ten srdnatě odolává. Kdo by to před začátkem utkání tušil.
77'
Kazajšvili se pokoušel individuálně prosadit přes Bradyho, jenže ten byl skvělý v obranné práci.
76'
Žlutou kartu dostává James McClean (Irsko).
75'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Džambul Džighauri, přichází Giorgi Čanturija.
74'
Bradyho pěknou střelu parádně vychytal Makaridze, který se vykupuje z první branky hostů, kdy fatálně daroval branku Duffymu.
73'
McGeady si krásně pohrál s Kvekveskerim, jenže poté nepřesně přihrál na Walterse.
72'
Irsko kombinuje na své polovině, domácí postavili stejně pevnou obranu, jako oni sami.
71'
Randolph milimetrově našel domácího kapitána Kašiu, který sklepává míč na Navalovskiho.
70'
Nadějná akce Irska! Christeho centr do vápna už našel svého spoluhráče, kokrétně Shena Longa, jenže jeho hlavička jen těsně míjí břevno domácí brány, kterou střeží Makaridze.
69'
Už se opět hraje. Uvidíme, jestli domácí obránce vydrží dohrát zbytek utkání.
68'
Navalovski leží na zemi a má problémy s pravým ramenem.
67'
Christieho centr do pokutového území byl sice pěkný, jenže zde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
66'
Irsko chce uklidnit hru, proto si přihrává na své obranné polovině.
65'
Navalovski se opět žene na útočný výlet, jenže tentokrát sklapla past jménem Christie.
64'
Wardův volný přímý kop byl nepřesný, domácí spěchají do rychlého brejku.
63'
Žlutou kartu dostává Džambul Džighauri (Gruzie).
62'
Arterovu střelu Makaridze bez problémů chytá. S rozehrávkou už nikam nespěchá, dává si pořádně načas.
61'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Harry Arter, přichází Aiden McGeady.
60'
K hlavičce se dostal Duffy, jenže Kašia ho tak otravoval, až zamířil mimo bránu Makaridzeho.
59'
Rohový kop pro irský národní tým.
58'
Hostující trenér O'Neil nevypadá vůbec šťastně a vypadá to, že bude poprvé střídat.
57'
Kvekveskeri se drží za obličej po tom, co ho fauloval Shane Long.
56'
Gruzie kombinuje na polovině hřiště, Irsko se neustále posouvá za míčem a snaží se neudělat druhou chybu v obraně, která by vedla k inkasované brance.
55'
Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Duffy.
54'
Rohový kop pro domácí Gruzii.
53'
Ward dobrým obranným zákrokem zneškodnil Džighauriho. Gruzie je po vstřeleném gólu jednoznačně lepší.
52'
Kakabadzeho průnik na osu hřiště nebyl úspěšný, Randolph má míč ve své moci.
51'
Gruzie si přihrává na své polovině hřiště a čeká na dobrou příležitost k útoku.
50'
Irsku se nedaří útočná část hry, domácí brání celkem dobře.
49'
Nepřesná kombinace hostujícího celku končí u domácího brankáře Makaridzeho.
48'
Ananidze vyslal nepřesnou střelu z hranice dvaceti metrů.
47'
Christie si vymodlil faulem po dobré práci u rohového praporku.
46'
Duffy se v první minutě provinil faulem se na Džighauriho.
46'
Sledovali jsme první poločas utkání mezi Gruzií a Irskem, které přineslo remízu 1:1. První branku vstřelil v 4. minutě hostující Duffy, jenže v 34. minutě překonal Kazajšvili celou obranu včele s Randolphem.
Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.
45+1'
45'
Rozhodčí Kružilak se rozhodl, že nastaví jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
44'
Parádní zákrok Makaridzeho po bezprostřední hlavičce Clarka!
43'
Nepřesný kop Warda končí na rohovém kopu, protože si Gvilija nebyl jistý, jestli nemá za sebou protihráče.
42'
Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil Kvekveskeri.
41'
Kvilitaja vybojoval dobrým pohybem rohový kop. Domácí fanoušci jsou ve varu.
40'
Navalovski krásně obehrál Bradyho. Gruzie je v laufu.
39'
Kakabadzeho slaboučká střela končí v rukavicích Randolpha, kterému stačilo, aby jenom trochu poskočil do strany.
38'
Žlutou kartu dostává Nika Kvekveskeri (Gruzie).
37'
Pro atraktivitu utkání jenom dobře, Irsko opět musí začít hrát.
36'
Domácí z první velké šance skórovali, stejně jako jeho soupeř, jenže o půl hodiny později.
34'
Gruzie právě vstřelila branku! Parádní přihrávka Ananidzeho končí u VALERIHO KAZAJŠVILIHO, který střílí mezi nohy Randoplhovi. Domácí stadion je ve varu.
33'
Kakabadzeho pěkný centr končí na hlavě Kvilitaii, jenže hlavičku zblokoval obránce Clark.
32'
Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť do nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Kvěrkvelija.
31'
McClean vybojoval svým dobrým pohybem volný přímý kop.
30'
K pěknému zakončení z první se dostal Long ze Southamptonu, jenže jeho pokus končí zhruba tři metry nad brankou Makaridzeho.
29'
Whelan vybojoval míč, který přihrává na svého parťáka z obrany, tedy Clarka.
28'
Kombinace Gruzie k ničemu nevede, Irsko se v poklidu přesouvá.
27'
Gruzie si nepřesnými přihrávkami podkopuje nohy.
26'
Navalovski se pokusil odcentrovat, jenže jeho pokus zblokoval Brady.
25'
Christie odkopnul míč do bezpečí po dobrém individuálním průniku Kazajšviliho.
24'
Irsko je zatím v obranné činnosti fantastické, není se čemu divit. Už hodně krát jim to vyneslo postup na Mistrovství světa nebo na Euro.
23'
Shane Long si dobře pokryl tělem míč a vybojoval na své osobě faul.
22'
Nepřesná kombinace domácích končí za brankovou čarou.
21'
Velká šance Irska! Walters parádně odcentroval do pokutového území na hlavu McCleana, jenže ten nedokázal usměrnit míč do brány.
20'
Pokus Gruzie končí na hlavičce Džighauriho, který opět míjí bránu soupeře.
19'
Longova hlavička končí přesně v rukavicích Makaridzeho, který okamžitě rozehrává rychlý brejk když není hostující obrana zformovaná.
18'
Domácí sice dominují na míči, jenže nic z toho. Irsku toto vyhovuje, neboť hraje na smrtící brejky.
17'
Slovenský sudí Kružilak píská další faul hostů, konkrétně McCleana.
16'
Domácí stadion je velice slušně zaplněn a můžeme sledovat parádní kulisu. Je tu i spousta fanoušků z Irska.
15'
Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť hlavička Kvilitaie končí mimo bránu Randolpha.
14'
13'
Faulem se provinil Arter poté co držel dres domácího Ananidzeho.
12'
Hosté přitlačili při napadání a donutili domácí obranu k chybné rozehrávce.
11'
Bradyho centr přelétl i gólmana Makaridzeho, který bude rozehrávat další útoky domácích.
10'
Irsko bude mít zajímavý volný přímý kop.
9'
Pro změnu nepřesná kombinace na irské straně, domácí brankář bude odkopávat od brány.
8'
Nepřesná přihrávka Kvilitaji končí u brankáře Randolpha.
7'
Gruzie kombinuje na své polovině a nedaří se jí přechod do nebezpečného území.
6'
Domácí jsou u míče, jenže přes skvělou obranu hostů se nemůžou dostat.
5'
Makaridze musel být ještě ošetřován, neboť při pádu se lehce zranil.
4'
Irsko právě vstřelilo branku! Tak to bylo rychlé, první přímý kop letěl na SHANE DUFFYHO, který s přispěním fatální chyby domácího brankáře Makaridzeho střílí první branku v utkání.
3'
Irové jsou u míče, pokusili se o dlouhý míč na Walterse, jenže ten byl nevybíravě faulován Kvekveskerim.
2'
Perličkou na dnešním utkání je domácí trenér, kterým je slovenský kormidelník Vladimír Weiss.
1'
Gruzie oblékla bílé dresy, Irsko tradiční zelené dresy.
1'
Hráči již přicházejí na hřiště, čekají nás hymny obou národních týmů.

Gruzie: Makaridze – Navalovski, Kašia (C), S. Kvěrkvelija, Kakabadze – Gvilija, Kvekveskeri – Kazajšvili, Ananidze, Džighauri – Kvilitaja.
Náhradníci: Revišvili, Kvaschvadze – Aburžania, Arabidze, Dvališvili, Čanturija, Chočolava, U. Lobžanidze, Merebašvili, Šergelašvili, Škirtladze, Daušvili.

Irsko: Randolph – C. Christie, Duffy, Clark, S. Ward – Brady, Whelan (C), Arter, McClean – Walters, S. Long.
Náhradníci: K. Westwood – Murphy, O'Dowda, McGeady, Hourihane, Hoolahan, Hayes, Keogh, K. Long, O'Shea, Meyler.

11.02.09 MS Irsko-Gruzie 2 : 1
Irsko je na druhém místě, jenže má stejný počet bodů jako Srbsko, tedy dvanáct. Na svém kontě mají tři výhry a tři remízy a skóre 8:4. první utkání remizovali se Srbskem 2:2, poté třikrát vyhráli (Gruzie 1:0, Moldavsko 1:3 a Rakousko 0:1), jenže poslední dvě utkání opět remizovali, nejdřív s Walesem 0:0 a poté s Rakouskem 1:1. Nejlepším střelcem týmu je s třemi góly McClean.
Gruzie je na předposledním pátém místě se třemi body. Na poslední Moldavsko mají náskok pouze bod. Na svém kontě mají záporné skóre 6:10. Kvalifikaci začali dvěma porážkami (1:2 s Rakouskem, 1:0 s Irskem), poté překvapivě remizovali s Walesem 1:1 a následně 1:1 s Moldavskem Předposlední utkání prohráli proti Srbsku v poměru 1:3. Poslední utkání remizovali s Moldavskem 2:2. Nejlepší střelec týmu je s dvěma góly Qazaishvili.
Hezký den u sledování kvalifikace o Mistrovství světa v Rusku 2018! V dnešním sedmém kole se představí domácí Gruzie, která přivítá Irsko. Utkáním vás provede Ondřej Klos.