Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Irsko : Srbsko - 5. září 2017   20:45

0:1
(0:0)
Srbsko
Srbsko
55' Kolarov  (Kostić)
Irsko
Randolph – C. Christie, Clark, Duffy, S. Ward (72. O'Dowda) – Meyler (79. Hourihane), Hoolahan (62. Murphy) – Brady, Walters, McClean – S. Long.
Cüneyt Çakιr – Bahattin Duran, Tarik Ongun, Huseyin Gocek (všichni Turecko)
Aviva Stadium, Dublin
Srbsko
Stojković – Ivanović, Nikola Maksimović, Vuković – Antonio Rukavina, N. Matić, Milivojević, Kolarov – Tadić (81. Gudelj), Kostić (73. S. Mitrović) – A. Mitrović (80. Prijović).

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Máme dobojováno.Gól Aleksandara Kolarova z 55. minuty, byť byl velmi povedený, poslal Srbsko na Mistrovství světa do Ruska. Na druhé místo se posunul Wales se čtrnácti body, Irsko spadlo na třetí se třinácti. Příští zápas tak musí Irové bezpodmínečně vyhrát a ani tak nemají jisté play-off o Mistrovství světa v Rusku. V Dublinu tak bude dnes poněkud smutno, naopak Srbsko může slavit postup na MS.
90+5'
90+5'
Vladimir Stojković dostal ještě žlutou kartu za zdržování hry. To sice fanoušky domácích potěšilo, nicméně gól by je potěšil víc. Ani z rohu předtím však nevzešel.
90+4'
Hra se přesunula vesměs na polovinu hřiště. O vítězi už je tak spíše rozhodnuto.
90+3'
Po přihrávce od Jonathana Walterse se ujal střely James McClean. Ani tentokrát ovšem Irové neslavili.
90+2'
Irům tak zbývá posledních pár minut, i přesto se však derou dopředu. Konkrétně O'Dowda, který rozjíždí rychlou akci po křídle.
90+1'
Nastavovat se bude 5 minut nad rámec řádné hrací doby.
90'
Antonio Rukavina uvedl míč do hry dlouhým autovým vhazováním. Po tomto aktu se balónu stále drží Srbsko.
89'
Vladimir Stojković pak opět poněkud otálel s rozehrávkou. Po jeho rozehrání se hra přesunula na druhou půlku, kde kombinuje Srbsko. S Irskem už to tak vypadá trochu bledě.
88'
James McClean vybojoval i přes cenu vlastního upadnutí balón a přenechal jej Conoru Hourihaneovi, jehož rána ovšem letěla o kousek mimo branky hostujících Srbů.
87'
Irsko se však stále nevzdává a my tak v Dublinu sledujeme zajímavý konec hry, kdy Irové stále kombinují na polovině Srbska.
86'
Daryl Murphy se ihned dostal do šance a ostře pálil, jeho střela byla ovšem na poslední chvíli zastavena nejprve hostující obranou a následně i Stojkovićem!
85'
Hra je nyní přerušena pro zranění Jagoše Vukoviće, který musí být ošetřován lékaři. Po jeho přesunutí mimo hrací plochu bude zápas pokračovat.
84'
Opětovně to byl Cyrus Christie. Tentokrát se rychlý bek Irska rozhodl pro střelu, jenže trefil, tedy spíše jen lízl, boční síť.
83'
Jonathan Walters obdržel rychlý míč, na nic nečekal a ihned jej hlavičkou chtěl předat dál. Irové se však během celé této situace nacházeli v ofsajdu a míč tak jde Srbsku.
82'
Cyrus Christie dlouhým vhazováním poslal balón až do šestnáctky Srbů, kde se ovšem strhla poněkud větší mela a míč dlouho nepatřil nikomu. Až jej odkopli pryč hosté.
81'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Nemanja Gudelj.
80'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Aleksandar Prijović.
79'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází David Meyler, přichází Conor Hourihane.
78'
Další šance Irska skončila střelou mimo. Vladimir Stojković s odkopem pochopitelně nepospíchá, což se domácím fandům moc nelíbí.
76'
Cyrus Christie se ocitl s balónem ve velké šance, jenže z bezprostřední blízkosti minul! To vše následovalo po další šanci Irů.
75'
Do další akce se ihned derou Irové, kteří nemají co ztratit. Střelou to zkoušel oživit Callum O'Dowda, branku však netrefil.
74'
James McClean fauloval Kolarova a přijde tak o další zápas. Irové by měli začít být opatrní, aby nepřišli o moc hráčů.
74'
Ostrou střelou z dálky se prezentoval James McClean, nicméně balón branku Srbska opravdu netrefil.
73'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Stefan Mitrović.
72'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Stephen Ward, přichází Callum O'Dowda.
70'
Robert Brady ovšem poslal balón pouze tam, kde stála zeď. Z následného útoku hostů si ještě vysloužil žlutou kartu, když nepřiměřeně zastavil Nemanju Matiće.
69'
Před volným přímým kopem ještě probíhají menší šarvátky, zatím jen slovní.
68'
Zbytečný zákrok Nikoly Maksimoviće na Daryla Murphyho byl potrestán červenou kartou! Srbsko tak bude dohrávat v deseti a Irsko má volný přímý kop z dobré pozice.
66'
Po dalším pasu Bradyho se dostal k míči v šestnáctce soupeře Jonathan Walters. Následný pokus tohoto hráče ovšem taktéž nebyl z kategorie těch povedených.
65'
Hráči Smaragdového ostrova se po delší době dostali do akce. Na centr Roberta Bradyho si nabíhal střídající Daryl Murphy, kterému však překazil radost Vladimir Stojković svým lapením míče.
64'
Antonio Rukavina trochu pomohl Irům protlačit se na polovinu Srbska, nicméně zde domácí nedokázali nic vymyslet a míč se tak vrací zpět.
63'
Po tomto vystřídání se dralo dopředu Srbsko. Centr hostujícího celku však odvrátil přesnou hlavičkou Shane Duffy.
62'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Wes Hoolahan, přichází Daryl Murphy.
61'
A další ofsajd. Tentokráte v něm skončil Filip Kostić, který před chvílí asistoval na momentálně jedinou platnou branku v tomto zápase.
60'
Srbsko chtělo přidat další branku na 0:2, jenže Aleksandar Mitrović byl v ofsajdu během nabíhání si na centr Matiće.
59'
Nicméně se začínají probouzet k životu, jen se asi potřebovali oklepat. To potvrzuje zbytečný zákrok Davida Meylera na Dušana Tadiće, který zůstal ležet na zemi.
58'
Srbové se i nadále drží míče, byť na vlastní polovině. Irové aktuálně působí trošku bezzubě.
55'
Srbsko právě vstřelilo branku!
What a goal! Irové nedokázali odehrát míč pryč a Srbové se tak vrátili do akce. K míči se dostal Filip Kostić, který nádherně našel ALEKSANDARA KOLAROVA. Srbský bek následně vyslal nechytatelnou dělovku, která se ještě stihla odrazit o břevno – 0:1!
54'
Další přechod Srbska do pokutového území skončil faulem Irů. Opětovně však nebyla udělena žádná karta a Srbové tak budou pouze rozehrávat.
53'
Stadionem v Dublinu se rozjel hlasitý potlesk, který paradoxně skončil hned, jak se domácí dostali k míči. Jejich akci završil dalekonosnou ránou Shane Long. Gólman hostí ovšem s jeho projektilem problém neměl.
52'
Máme tu první žlutou kartu. Tu schytal Antonio Rukavina díky ostrému zákroku na Stephena Warda.
51'
Po menší pauze hra pokračuje a dopředu přecházejí Irové po volném přímém kopu.
50'
Jagoš Vuković dokázal odhlavičkoval balón od rohového praporku a vyslat dopředu Kostiće, který však u boční hrany vápna Irska o balón přišel.
49'
Jonathan Walters snažíc se proklouznout obranou Srbů přišel o míč. Díky i trochu štěstí však vybojoval aut, který přešel následně po chybě Nikoly Maksimoviće v rohový kop pro Irsko.
48'
Aleksandar Kolarov se snažil přímým centrem nalézt Aleksandara Mitroviće v šestnáctce Irů, jenže jej přestřelil. Následná akce Irů byla ukončena útočným faulem.
47'
První šanci si připsal Dušan Tadić, jenže jeho ostrou ránu Darren Randolph chytil. Z následného protiútoku se snažil skórovat hlavou Jonathan Walters, jenže hlavičkoval mimo.
46'
Druhý poločas tak rozehráli Irové. Ti sice hned přenesli hru na polovinu Srbska, jenže tím odevzdali balón Srbům.
46'
Je za námi první poločas. Pár šancí sice bylo, včetně neuznaného gólu, nicméně diváci v Dublinu toho jinak moc neviděli. Ve městě, kde bylo vynalezeno pivo Guinness, nás tak čeká ještě jeden poločas. Oba týmy se budou muset zlepšit v zakončení, jestli chtějí pomýšlet na výhru.
45'
45'
Další šanci si připsal Antonio Rukavina, ale branku netrefil ani omylem.
44'
Další atak zkoušel rozjet Robert Brady, který se sice šikovně dostal přes Kostiće, ale v poslání přihrávky na Jonathana Walterse už tak úspěšný nebyl.
43'
Do další akce se dral Aleksandar Kolarov, jenže jeho průnik do šestnáctky Irů nebyl úspěšný, to především díky zákroku Clarka.
42'
Rohový kop se dostal až na Aleksandara Kolarova, jehož prudká rána zpoza šestnáctky však byla blokována obranou Irů.
40'
Cyrus Christie se snažil o další centrovaný míč do šestnáctky Srbska, jenže opětovně to byl Nikola Maksimović, kterému se povedlo balón zachytit.
39'
Hra se nyní lehce uklidnila a u míče jsou Srbové, kteří se však nikam moc neženou.
37'
Nemanja Matić nezachytil přihrávku a daroval tak Irům šanci na útok. Domácí však o balón tentokrát rychle přišli.
36'
Wes Hoolahan se dostal do šance po chytrém pasu od Bradyho, nicméně místo instantní střely se ještě rozhodl o obehrání Vukoviće a vstřelení zřejmě pohlednějšího gólu. O balón však v posledním momentu přišel.
35'
Nemanja Matić v souboji s Jamesem McCleanem přišel o balón a dopředu tak šel Wes Hoolahan, který dostal míč právě od McCleana. Jeho centr však nenašel žádného hráče v zeleném trikotu.
34'
Po následném rohovém kopu uklidnili Irové poněkud hru a přesunuli balón na druhou polovinu hrací plochy.
33'
Obrovská šance Srbska! Proti Mitrovićovi, který přišel relativně snadně k míči bezprostředně před brankou, vytáhl Darren Randolph fantasticky hbitý zákrok!
32'
Ani po následném autovém vhazování se Irsko nedokázalo usadit v šestnáctce Srbska.
31'
Robert Brady se ujal volného přímého kopu, jenže jeho centr letěl pouze na hlavu Ivanoviće, který jej ihned odhlavičkoval pryč.
29'
Exekuce této standardní situace se ujal Aleksandar Kolarov. Bývalý fotbalista Manchesteru City ovšem netrefil jak branku, tak ani spoluhráče.
28'
Luka Milivojević si zastavil míč a následně byl sražen k zemi dobíhajícím McCleanem. Ten sice kartu neinkasoval, nicméně i tak daroval Srbsku volný přímý kop z ne úplně špatné pozice.
27'
Aleksandar Mitrović ztratil míč, čímž umožnil Jamesi McCleanovi o průnik dopředu a následný centr do pokutového území Srbska. Záložník West Bromwiche Albion ovšem nikoho nenašel.
26'
Irové však od snahy neopustili a i nadále obklopují šestnáctku Srbska, nicméně ne a ne ohrozit Vladimira Stojkoviće.
25'
Cyrus Christie se snažil o reparát svým dalším centrem, tentokrát na Walterse. Bohužel pro něj nebyl ani tento balón přesný.
24'
Cyrus Christie šikovným centrem po dlouhém sprintu našel hlavu Wese Hoolahana, který měl vedle sebe ještě Roberta Bradyho. Z dobré akce však sešlo díky nedobrému zpracování míče Hoolahana.
23'
Antonio Rukavina nalezl Dušana Tadiće ve slibné pozici, jenže ofenzivní záložník národního výběru Srbska nenašel následně nikoho ze spoluhráčů.
22'
Srbům se povedlo z faulu vytěžit volný přímý kop z ne úplně špatné pozice. Centr hostujících fotbalistů však dokázal odhlavičkovat pryč David Meyler.
21'
Šance na straně Irska! Jonathan Walters vyslal do dobré akce Shanea Longa, který z těžké pozice dokázal ohrozit branku Srbska! Vladimir Stojković však vytáhl fantastický zákrok!
20'
Dušan Tadić vybojoval autové vhazování i za pomoci Clarka. Onen balón posléze vhodil do hry Antonio Rukavina, který však našel tímto balónem spíše Iry.
18'
Poté se hra sice přesunula na irskou půlku, jenže zde Irové hru v klidu kontrolovali a nakonec to byl ještě Wes Hoolahan, který vysouval Jonathana Walterse do samostatného úniku. Irská devatenáctka byla však kapku pomalá.
17'
Hoolahan se snažil seč to jen šlo dostat balón na Longa, jenže přes Nikolu Maksimoviće nedokázal dostat onen míč.
16'
James McClean se posléze dral rychle do útoku hledajíc Jonathana Walterse. Přes Rukavinu se mu ovšem nepovedlo propasírovat míč až na svého spoluhráče.
15'
Po dalším ataku byl Aleksandar Mitrović sražen Cyrusem Christiem ve vápně Irska k zemi, to taktéž nebylo vyhodnoceno jako faul. Kopal se tak rohový kop, který se posléze změnil v další centr Aleksandara Kolarova do rukavic Darrena Randolpha.
14'
Při nátlaku domácích byl Shane Long sražen k zemi Nemanjou Matićem v dosti výhodné situaci pro domácí, nicméně Cüneyt Çakιr situaci jako faul nevyhodnotil.
13'
Další útok Srbů zkoušel znovu rozjet Nikola Maksimović, jenže přes aktivního Jonathana Walterse nedokázali hosté projít na druhou polovinu hřiště.
12'
Luka Milivojević centroval trochu nebezpečně domů a Vladimir Stojković tak musel i přes přítomnost Longa zpracovávat míč hrudí. Brankář Srbska si však i s touto nezáviděníhodnou situací poradil.
11'
Irsko právě vstřelilo branku! Shane Duffy nádherně hlavičkoval za záda Vladimira Stojkoviće po centru, nicméně byl v jasném ofsajdu a gól tak k nelibosti domácích platit nemůže.
10'
Robert Brady se šikovně prodral až do pokutového území Srbska, nicméně zde byl odstaven Ivanovićem. Vznikl z toho však rohový kop pro Iry.
9'
Hra se sice na chvíli přesunula na polovinu Srbska, nicméně to jsou právě hostující Srbové, jež drží míč.
8'
Ten se hostům moc nepovedl, nicméně i tak se Srbům podařilo z akce vytěžit roh. Míč ovšem od rohového praporku až poněkud komicky putoval za hranici hřiště. Darren Randolph tak bude vykopávat.
7'
James McClean zbytečně fauloval hosty a vznikl z toho volný přímý kop.
6'
Nikola Maksimović i přes tlak Wese Hoolahana dokázal najít Nemanju Matiće, který stihl před ostřejším zákrokem domácích přesunout hru k šestnáctce Darrena Randolpha.
5'
Po pasu od Meylera musel Cyrus Christie tak trochu uklízet v pokutovém území, neboť se dopředu dral Aleksandar Mitrović. Útočník Newcastlu United si však neporadil nejlépe s poskytnutou šancí.
4'
Shane Long se po pasu od Meylera snažil o rychlý přechod dopředu přes Milivojeviće, jenže byl zastaven pohotovým zákrokem srbského záložníka.
3'
K první střele se odhodlal Nemanja Matić. Jedno z největších jmen srbského výběru však nemířilo přesně, neboť jeho přízemní střelu skluzem blokoval obránce Shane Duffy.
2'
Zatím sledujeme opatrný úvod. Srbsko se snažilo dostat se centrem na polovinu Irska, jenže rozehrálo nepřesně. Následně se McClean pokoušel sebrat míč Vladimiru Stojkovićovi, jenže neúspěšně.
1'
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Srbska. K míči se jako první dostal Jagoš Vuković, jehož centr se však dostal k Irům.
1'
Před zápasem nás ještě čeká irská tradiční minuta potlesku.

Irsko: Randolph – C. Christie, Clark, Duffy, S. Ward – Meyler, Hoolahan – Brady, Walters, McClean – S. Long.
Náhradníci: Elliot, K. Westwood – O'Shea, Keogh, Hayes, O'Dowda, Hourihane, Horgan, Arter, Murphy, Whelan, K. Long.

Srbsko: Stojković – Ivanović, Nikola Maksimović, Vuković – Antonio Rukavina, N. Matić, Milivojević, Kolarov – Tadić, Kostić – A. Mitrović.
Náhradníci: P. Rajković, Jovanović – Nastasić, Gudelj, S. Mitrović, Spajić, Gaćinović, Radoja, Prijović, Z. Tošić, Obradović, Ljajić.

Rozhodčí: Cüneyt Çakιr – Bahattin Duran, Tarik Ongun, Huseyin Gocek (všichni Turecko).
SRBSKO

To Srbové jsou na prvním místě s patnácti body a zatím jsou v pohodové náladě. Svědčí o tom i poslední zápas s Moldavskem, který Srbsko vyhrálo 3:0. Případná výhra dnes v Dublinu by tak svěřence Slavoljuba Muslina ponechala na prvním místě s náskokem pěti bodů na Iry. To se rozhodně vyplatí i vzhledem k tomu, že konec kvalifikace se blíží. Uvidíme, jak se tedy vyvine souboj o první místo.
IRSKO

Irům se poslední zápas vůbec nepovedl, po chabém výkonu remizovali domácí s Gruzií 1:1. Dokonce se hráčům z Ostrovů povedlo mít pouze 26% držení míče, což rozhodně není přívětivé. Aktuálně se Irové nacházejí na druhém místě se třinácti body a ztrátou dvou bodů na právě hostující Srbsko. Irsko pak má náskok dvou bodů na Wales, za kterým se drží Rakousko s Gruzií a na poslední příčce je Moldavsko. Případná výhra by tedy Iry posunula na první příčku.
Příjemný večer přeji všem u sledování kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku! Dnes nás čeká jeden ze zápasů skupiny D, kdy Irsko přivítá Srbsko. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.