Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Kosovo : Ukrajina - 6. října 2017   20:45

Kosovo
Kosovo
0:2
(0:0)
Ukrajina
Ukrajina
60' Paqarada (vl.) (Konopljanka) • 87' Jarmolenko  (Stěpaněnko)
Kosovo
Ujkani – Vojvoda, Rrahmani, Jašanica, Paqarada – Musolli (83. Kastrati), H. Kryeziu (53. Rašani) – Rašica, Halimi, Celina – Muriqi (70. Nuhiu).
Hajdini – Kastrati, Pniši, Aliti, Rašani, Nuhiu, Dallku.
Pawson – Betts, Hussin (všichni Anglie)
Stadiumi Loro Boriçi, Shkodër, Albánie
Ukrajina
Pjatov – Karavajev, Chačeridi, Ordec, Matvijenko – Rotaň (63. Stěpaněnko), Sydorčuk – Jarmolenko, Harmaš, Konopljanka – Kravec (46. Marlos).
Lunin, Koval – Kučer, Stěpaněnko, Malinovskyj, Bujalskij, Besjedin, Šepeljev, Sobol, Marlos.

90+2'
Konec zápasu. Bůhvíjaký fotbal to tedy za stálého deště ve Skadaru nebyl, Kosovo nepředvedlo celý zápas vůbec nic a Ukrajinci na tom až na skvělého Konopljanku nebyli o moc lépe. Pomohl jim vlastní gól soupeře a v závěru ještě povinné tři body potvrdili pojišťovacím gólem Jarmolenka.
90+2'
Ještě v posledních vteřinách roh pro Ukrajinu.
90+1'
Utkání bude nastaveno o 2 minuty.
90'
Ukrajinská obrana odvrátila přímý kop domácích a Karavajev vyváží míč přes půlící čáru.
87'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Halimi stáhnul za dres k zemi Konopljanku, ten sám rozehrál "krátký roh", přetažený centr vrátil jeden ze spoluhráčů zpátky na malé vápno, kde ho hlavou posunul Stěpaněnko a následně už napnul síť zblízka ANDREJ JARMOLENKO.
87'
Žlutou kartu dostává Besar Halimi (Kosovo).
85'
Domácí obránce Rrahmani v pádu hlavičkoval nad vlastní bránu, z druhého rohu Ukrajinci zakončili, ale Orděcovu hlavičku Ujkani bez potíží kryje.
83'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Besar Musolli, přichází Lirim Kastrati.
79'
Hosté se trochu zatáhli, výběr Kosova ale nedokáže v útoku jako vlastně celý zápas vůbec ničím překvapit.
76'
Po krátkém ošetření Harmaše hra pokračuje, centrovaný míč si stahuje ze vzduchu brankář Ujkani.
74'
Rašani zakončil rychlý brejk domácích zasekávačkou a slušnou střelou, která však mířila přímo do připraveného Pjatova.
73'
Jevhen Konopljanka je dnes bezkonkurenčně nejlepším hráčem zápasu, za tenhle roh ale dostane spíš Borce na konec. Při kopu uklouzl a natáhl se na mokrý trávník, zatímco míč poskakoval za kosovskou bránu.
72'
Konopljankovu tvrdou ránu pod břevno vytahuje Ujkani na vůbec první ukrajinský roh.
70'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Atdhe Nuhiu.
70'
Rašicův centr Pjatov vyškrábl před sebe, Halimiho nepovedený pokus pak končí vedle brány.
69'
Domácí si roh zopakují z opačné strany.
69'
Zleva hezky odcentroval střídající Rašani, Rašicova hlavička se od Matvijenkových zad odráží za čáru. Roh pro Kosovo.
67'
Harmaš v ofsajdu, kterých se dnes mává poměrně dost.
64'
Musolli vypálil mezi nohama bránícího hráče, Pjatov chytá míč do koše.
63'
Podruhé střídá Ukrajina: ze hřiště odchází Ruslan Rotaň, přichází Taras Stěpaněnko.
60'
Rotaň uvolnil na levém křídle nezastavitelného Konopljanku, který odcentroval přes obránce a na malém vápně nešťastně hlavičkuje o zem do vlastní brány LEART PAQARADA.
57'
Jarmolenko převzal Konopljankovu přihrávku v evidentním ofsajdu, jeho radost z gólu byla tedy předčasná.
56'
Po následném přímém kopu se v ofsajdu ocitl Jašanica. Brankář Pjatov vyhání spoluhráče dopředu, rozehrávky nepřímého kopu se ujme sám.
56'
Žlutou kartu dostává za faul na Halimiho Ivan Ordec (Ukrajina).
53'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Hekuran Kryeziu, přichází Elba Rašani.
52'
Střídající Marlos prověřil Ujkaniho, který si připisuje první zákrok po poločasové přestávce.
49'
Slávistický záložník Ruslan Rotaň se chopil rozehrávky přímého kopu po faulu na Sydorčuka. Jeho nadýchaný centr odvrátili domácí jen přímo na kopačky Konopljanky, který bez přípravy těsně minul pravou tyč.
47'
Výběr jihosrbské autonomní oblasti zahájil druhý poločas aktivněji a vybojoval roh. Rozehrával Paqarada a k nepřesnému zakončení hlavou se na bližší tyči dostal Muriqi.
46'
Ukrajinský trenér Ševčenko o přestávce vystřídal. Ze hřiště stáhl Arťoma Kravce, místo něj nastupuje naturalizovaný Brazilec Marlos.
46'
45+3'
První poločas skončil. Ukrajinci zatím nepotvrzují roli favorita, mají sice výraznou územní převahu a drží míč více než dvakrát častěji než "domácí", ale jedna vyložená šance je za celý poločas málo.
45+3'
Hrálo se už deset vteřin nad rámec avizovaného nastavení, rozhodčí nechal dohrát rychlou akci Ukrajiny na jeden dotek, kterou zakončil střelou nad bránu Jarmolenko.
45+1'
Anglický rozhodčí nastavuje poločas o dvě minuty.
45'
Žlutou kartu dostává Hekuran Kryeziu (Kosovo) za faul na Sydorčuka. Záložník Luzernu si poslední kolo kvalifikace nezahraje.
44'
Rozehrával Paqarada, hosté se snadno ubránili.
44'
Celina zůstal zapomenutý na levém křídle a ostrým centrem získává pro Kosovo první roh v utkání.
42'
Žlutou kartu dostává Arťom Kravec (Ukrajina).
41'
Z velké dálky vypálil na bránu Sydorčuk. Mířil přímo do Ujkaniho rukavic a bývalý hvězdný kanonýr Andrej Ševčenko na ukrajinské lavičce nad jeho pokusem jen zakroutil hlavou.
40'
Konečně se Ukrajině podařilo překvapit domácí obranu, akci musel zastavit faulem Rašica. Z trestného kopu však nic nebylo, i opakovaným centrům se Kosovo ubránilo.
36'
Jarmolenko nestihl míč na hrací ploše a tak ho aspoň vzteky nakopl až do hlediště. Domácí marně reklamují žlutou kartu.
35'
V Albánii se silně rozpršelo, po mokrém trávníku se až na tartan sklouzl faulovaný Karavajev, jehož poslal k zemi Muriqi.
33'
Hosté házenkářsky obléhají domácí šestnáctku. Kosované brání v jedenácti lidech.
29'
Na straně Ukrajinců se o střelbu stará zatím výhradně Jevhen Konopljanka. Povedenou střelu záložníka Schalke 04 po zemi vyrážel Ujkani před sebe, tam jeho spoluhráči míč uklízejí do bezpečí.
28'
Také Kosovanům poprvé vyšla rychlá útočná akce, kdy běželi ve čtyřech na čtyři. Míč potáhl Celina a ťukl ho nalevo volnému Muriqimu, který tvrdou střelou rozvlnil boční síť ukrajinské brány.
26'
Musolli nechal nohu v cestě Konopljankovi, zajímavá příležitost přímého kopu pro hosty však vyzněla do ztracena.
22'
První opravdová šance pro Ukrajinu! Konopljanka potáhl míč a krásnou střelou zpoza vápna nastřelil tyč. Odražený míč pak nedokázal zkrotit Kravec, od něhož se hrací předmět jen odrazil nad úplně prázdnou bránu.
20'
Celina zkoušel sám prokličkovat k bráně, ukrajinská přesila nakonec záložníka Ipswiche dál nepustila.
17'
Osamocený Kravec se natahoval po nepovedené zpětné hlavičce jednoho z Kosovanů, měl ale míč na dlouhou nohu a tak ho jen tečoval směrem k Ujkanimu.
15'
A byl to znovu Konopljanka, kdo prověřil tentokrát už naostro brankáře Ujkaniho. Ten jeho dělovku vyboxoval před sebe a modří vyvážejí míč.
13'
O první střelecký pokus se postaral hostující Konopljanka. Nikdo se mu nenabízel, tak vypálil zpoza šestnáctky sám, mířil ovšem značně nepřesně.
11'
Favorit se marně snaží založit jakoukoli povedenou akci, také nesmělé pokusy Kosovanů končí buď mimo hřiště, nebo u brankáře Pjatova. Suma sumárum se na hřišti neděje vůbec nic.
7'
Rašica se pokoušel vybojovat roh, ale uklouzl a míč šel za čáru od jeho kopačky. Stále čekáme na první zajímavější událost.
3'
Úvod utkání je hodně opatrný, Ukrajinci musí dnes bezpodmínečně zvítězit, ale zatím si přihrávají na vlastní polovině.
1'
Utkání právě začalo. Kosovo hraje v modrém, Ukrajina ve žlutém.
-1'
V albánském Skadaru, který používá kosovský výběr pro své domácí zápasy, znějí hymny před velmi spoře zaplněnými ochozy. Slyšet jsou zatím především ukrajinští fanoušci.

Kosovo: Ujkani – Vojvoda, Rrahmani, Jašanica, Paqarada – Musolli, H. Kryeziu – Rašica, Halimi, Celina – Muriqi.
Náhradníci: Hajdini – Kastrati, Pniši, Aliti, Rašani, Nuhiu, Dallku.

Ukrajina: Pjatov – Karavajev, Chačeridi, Ordec, Matvijenko – Rotaň, Sydorčuk – Jarmolenko, Harmaš, Konopljanka – Kravec.
Náhradníci: Lunin, Koval – Kučer, Stěpaněnko, Malinovskyj, Bujalskij, Besjedin, Šepeljev, Sobol.

Rozhodčí: Pawson – Betts, Hussin (všichni Anglie).
Ukrajina je v úplně opačném rozpoložení. Momentálně jí patří čtvrtá příčka v tabulce, avšak přesto má šanci celou skupinu vyhrát. Na prvních pozicích tabulky je Chorvatsko s Islandem, kteří mají šestnáct bodů, třetí Turecko jich má čtrnáct, stejně jako právě Ukrajina. Hra o postup na MS je tak stále otevřená pro všechny čtyři týmy. Kvalifikace začala pro hosty remízami s Islandem a Chorvatskem. Následovala vítězná utkání s Kosovem a Finskem. V dalším utkání ovšem podlehli Chorvatsku. Ukrajinci následně porazili opět Finsko a Chorvatsko. V posledním důležitém utkání ovšem Island na domácí půdě porazil Ukrajinu 2:0 a tak se skupina velmi zamotala. Pro Ukrajinu dnes neexistuje nic jiného, než tři body.
Nejlepším střelcem v kvalifikaci je s 5 brankami Jarmolenko, třikrát skóroval Kravec.
Kosovo je v kvalifikační skupině outsiderem a jejich postavení ve skupině I odpovídá předkvalifikačním předpokladům. Kosovo je momentálně po osmi odehraných kolech na posledním šestém místě se záporným skóre 3:20. Hráči Kosova začali kvalifikaci remízou 1:1 na půdě Finska. Tento překvapivý zisk byl ovšem zatím jediným světlým okamžikem. Následovalo totiž sedm porážek v řadě, ačkoliv některé prohry (proti Finsku, Chorvatsku a Islandu) byly o pouhou jednu branku. Kosovo je v tabulce šest bodů za Finskem a na posledním místě také kvalifikační skupinu zakončí.
Vítám Vás u sledování dalšího z kvalifikačních utkání na MS v Rusku, kde se dnes představí Kosovo, které v albánském Shkodëru přivítá reprezentační výběr Ukrajiny. Úvodní výkop je naplánován na 20:45, tak u toho buďte s námi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.