Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Litva : Anglie - 8. října 2017   18:00

Litva
Litva
0:1
(0:1)
Anglie
Anglie
27' Kane
Litva
Šetkus – Andriuškevičius, Girdvainis, Žulpa, L. Klimavičius, Borovskij – Slivka (90+1. Chvedukas), Verbickas, Novikovas, Šernas (76. Matulevičius) – Černych (C).
Orel Grinfeld – Danny Krasikow, Roy Hassan (všichni ISR)
LFF stadionas, Vilnius
Anglie
Butland – M. Keane, Stones, Maguire – Trippier, Winks, Henderson, Cresswell – Alli (81. Lingard), Kane (C), Rashford (72. Sturridge).

To je ode mě pro dnešek vše, díky za pozornost. Přeji příjemný zbytek nedělního večera a úspěšný vstup do nového týdne, někdy příště na počtenou!
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 6:9. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:9.
Je dobojováno, ve druhém poločase už jsme gól neviděli, byť prosadit se mohly oba týmy. O konečném výsledku tak rozhodla úspěšně proměněná penalta Harryho Kanea z první půle.

Anglie tak kvalifikaci ukončila bez porážky a v 10 zápasech ztratila jen čtyři body. Naopak Litevci skončili ve skupině na páté příčce, když předstihli pouze trpaslíka z Malty.
90+2'
90+2'
Rohový kop Trippiera přinesl nepřesnou hlavičku Maguira a utkání pomalu končí.
90+1'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Vykintas Slivka, přichází Karolis Chvedukas.
90+1'
Už klasický scénář – Sturridge pálí, Girdvainis blokuje a rohový kop rozehrává Kieran Trippier.
90'
Nad rámec druhé půle se bude hrát ještě dvě minuty.
88'
Vzápětí pálil znovu nepřesně aktivní Sturridge, který po nástupu na trávník řádně oživil hru Albionu.
87'
Rohový kop proběhl v režii Trippiera, načež se ke střele dostal Jordan Henderson. Rána anglického středopolaře až na bránu neprošla.
86'
Na druhé straně se do střelecké pozice dostal Harry Kane, připravený Edvinas Girdvainis však střelu na Šetkuse nepustil.
84'
Dobrá šance pro Litvu, proti Deivydasu Matulevičiusovi se ale pohotovým zákrokem vyznamenal Jack Butland.
83'
Do další šance se probil Sturridge, levonohý útočník Albionu ale svou střelou mířil mimo prostor tří tyčí.
82'
Po útočném faulu Slivky bude volný kop z vlastní poloviny rozehrávat anglický gólman Jack Butland.
81'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Jesse Lingard.
79'
Angličané drží míč na středu hrací plochy a kontrolují průběh závěru utkání.
77'
Sturridge napřáhl levačkou a vypálil, obětavý Arturas Žulpa však jeho projektil nepustil až na Šetkusovu bránu.
76'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Darvydas Šernas, přichází Deivydas Matulevičius.
76'
Aktivní Dele Alli opět střílel na Šetkusovu bránu, ani nyní ale neseřídil mířidla optimálně, domácí gólman proti němu nemusel zasahovat.
74'
Henderson rozehrál přímý volný kop, jeho nahrávka na Winkse ale k ničemu nevedla a domácí se bez problémů ubránili.
73'
Daniel Sturridge se okamžitě zapojil do hry a pláchl Slivkovi, který jej zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku.
72'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Daniel Sturridge.
72'
Do střely se za vápnem prodral Harry Kane, mířil však nepřesně a zařízení o kousek minul.
70'
Opět rozehrával roh pravý bek Kieran Trippier, opět z toho ale pro hráče v bílém nic velkého nevzešlo.
69'
Po centru z pravé strany vyplaval na zadní tyči špatně pokrytý Cresswell a hlavou prověřil Šetkuse, který pohotovým skokem vytáhl míč na rohový kop.
67'
Dlouhý nákop obránce Andriuškevičiuse doletěl až do vápna Anglie, tam byl však Jack Butland sám a měl tak dost času balon zkrotit a vrátit do hry.
66'
Alli se ne zcela vlastní vinou ocitl na trávníku, sudí však nepískal a Litevci mohli pokračovat v rozehrávce. To jim však nevyšlo a míč končí v autu, Cresswell vhazuje.
65'
Po nahrávce z pravé strany se na hranici oblouku na velkém vápně uvolnil do střelecké pozice Alli, ze záklonu ale pálil nad.
64'
Harry Winks rozehrál volný kop ze středu napravo na Trippiera, poté se však reprezentanti Albionu vyhnali až k vlastní bráně.
62'
Alliho útočný faul vrátil balon na kopačky Litevců, kteří se rychle dostali až na útočnou polovinu. Nakonec pálil Šernas, bránu Jacka Butlanda ale minul.
60'
Z rohového kopu ani následného dlouhého centru Cresswella však Angličané nedokázali udeřit.
59'
Henderson kooperoval s Keanem na pravé straně a nakonec se mu povedlo vybojovat rohový kop pro Anglii.
56'
Poté rozehráli Litevci rohový kop, k ničemu se však nedostali, protože Černych fauloval Cresswella.
55'
Nebezpečí pro Butlanda! Po ostrém centru z pravého křídla zasáhl Michael Keane tak nešikovně, že Butland se musel vrhnout k tyči, aby nezamýšlené zakončení svého spoluhráče vyrazil na roh!
54'
Za následný faul je první žlutou kartou v zápase potrestán domácí Vykintas Slivka.
54'
Z následného rohu už Albion nic nevytěžil, Šetkus odkopává.
53'
Cresswellův aut poté obdržel Alli a odcentroval. Šetkus míč vyrazil na hranici vápna k Winksovi, jenž napoprvé napálil Slivku a napodruhé už jej vychytal litevský gólman!
53'
Po něm se k balonu dostal Rashford a nasprintoval s ním do vápna, kde jej na poslední chvíli zablokoval Slivka.
52'
Arturas Žulpa ubránil Kanea a ukopl mu míč do zámezí, bude z toho rohový kop.
51'
Šernas se po zmatcích v anglické obraně hbitě otočil čelem k bráně a pohotově pálil, mířil ale nad břevno.
49'
Arvydas Novikovas se po levém křídle probil až k rohovému praporku, tam jej ale odclonil Stones a sám litevský fotbalista odehrál balon do zámezí.
47'
Hráči Albionu kombinovali na levé straně hřiště, když hlavní sudí přerušil hru. Na trávníku se totiž objevil druhý míč, po chvilce se však může pokračovat dál.
46'
Do druhé půle uvedli balon hostující fotbalisté, zatím se na obou stranách hraje bez střídání.
46'
Jsme v poločase urputné fotbalové bitvy, která zatím moc krásy nenabídla. Územní převahu měli dle očekávání Angličané, kteří ale zbytečně drží míč a často své akce až přehrávají. Výjimkou v tomto jsou křídelníci Rashford a Alli, kteří si dovolí jeden na jednoho a neustále se tlačí do vápna. Ostatně právě Alli vybojoval penaltu, kterou pak proměnil Harry Kane a určil tak poločasové vedení hostů.
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
45+1'
45+1'
Po nepřesném centru Alliho, který hledal na levém křídle Cresswella, opustil míč hrací plochu. Šetkus odkopává.
45+1'
Nastavena je jedna minuta.
45'
Proti utajené ráně Černycha zakročil pohotový Butland skokem k levé tyči.
44'
Už se pokračuje ve hře i s ošetřovaným Rashfordem. Ten se zapojil do akce a vyslal vpřed Alliho, jenž se neprobil do vápna Litvy.
42'
Valdemaras Borovskij ve vápně důrazným skluzem zastavil pronikajícího Rashforda a reprezentanti Albionu se dožadovali další penalty, tentokrát na ni ale nedošlo.
40'
Angličané se stále drží na polovině Litvy a dál hledají cestičku k zakončení, domácí obrana je ale zatím úspěšně drží dál od vápna a útoky Albionu tak vedou hlavně po křídlech.
38'
Rashford si pravém křídle udělal dobrý den z dvojice obránců Litvy a ve vápně si našteloval míč na levou nohu, načež vypálil. Šetkus si připsal povedený zákrok.
37'
Alli zakouzlil s míčem na levé straně a pak poslal nahrávku na Rashforda. Ten chtěl okamžitě narazit zpět Allimu, neprovedl to ale přesně a odevzdal míč domácím.
36'
Vysoký oblouček z pravého křídla doplachtil až do vápna Anglie, kde jej stáhl do rukavic Butland. Albion se rychle vrhá do protiakce.
35'
Winks má míč pod kontrolou a kooperuje s Kanem. Útočník Anglie pak přenesl hru do vápna, kde tušil Alliho, před ním si ale pro míč došel připravený Šetkus.
34'
Rashfordův střílený centr z pravé strany našel Kanea, jeho zakončení ale na poslední chvíli zablokoval jeden ze zadáků Litvy. Další roh pro Anglii.
34'
Balon se odrazil k Winksovi, jenž z pravé strany vracel míč do ohně před bránu. Vyběhnuvší Ernestas Šetkus zaváhal a přes změť těl se k míči nedostal, balon tak propadl na zadní tyč k Allimu, který ale nezakončil přesně.
33'
Následovat bude roh pro Anglii, centrovat od praporku bude Marcus Rashford.
32'
Angličané rozehrávají po pravé straně. Trippier posunul míč na Alliho, který byl ale důrazně dostoupen jedním z obránců Litvy.
31'
S iniciativou to směrem vpřed přehnal Harry Kane a dopustil se faulu, domácí reprezentanti zůstanou v držení míče.
29'
Maguire fauloval na středu hřiště Verbickase, Litevci ale z následného volného kopu nevytěžili zhola nic.
27'
Anglie právě vstřelila branku!
Kapitán Anglie HARRY KANE si počínal s velikým přehledem a ačkoli brankář Ernestas Šetkus vystihl směr střely, forvard Tottenhamu mířil tak přesně, že balon šel do brány až po odrazu od tyče!
26'
Byla nařízena penalta pro Anglii! Ovidijus Verbickas ve vápně podrazil unikajícího Alliho, to je velká šance pro kanonýra Harryho Kanea!
25'
Za vápnem se nicméně balon několikrát nečitelně odrazil a jako vítěz z toho nakonec vyšel Michael Keane, jeho halfvolej končí těsně vedle litevské brány!
24'
Aaron Cresswell se staví k rozehrávce volného kopu z pravé strany. Jeho centr ale dokázali odvrátit zadáci ve žlutém.
22'
Po Hendersonově faulu se domácí rychle vrhli vpřed, Darvydas Šernas se nicméně dostal do ofsajdu.
20'
Po Novikovasově rohu pálil z velké dálky Ovidijus Verbickas, Jack Butland bez problémů chytá.
19'
Na druhé straně Litevci využili volný kop po faulu Aarona Cresswella a nakonec vybojovali ještě roh.
18'
Marcus Rashford se po pravém křídle probil až do poměrně dobré pozice, jeho střílený centr, který hledal Alliho, ale sebral pozorný Šetkus.
17'
Teď si hráči Albionu vytvořili jen souvislou kombinaci okolo středového kruhu. Nyní si bere balon Henderson, jeho pokus o zrychlení hry však končí přímo v rukavicích Ernestase Šetkuse.
15'
Litevci zatím s favorizovanými Angličany možná trochu překvapivě drží krok, hosté si zatím nedokázali vytvořit souvislejší tlak.
14'
Marcus Rashford nabral rychlost na levém křídle, balon jej však neposlechl a odskočil za postranní čáru. Aut pro Litvu.
13'
Harry Winks ukradl soupeři míč a zleva se protáhl do vápna, načež zvedl hlavu a sehrál na osu hřiště, kde byl nepokrytý Rashford. Útočník Anglie ale zaváhal při prvním dotyku a navrátivší se obránce Litvy mu balon odkopl.
11'
Zajímavá šance pro domácí tým! Zleva odcentroval Ovidijus Verbickas a Šernas se na bližší tyči natlačil do zakončení, balon však nedokázal usměrnit mezi tyče. Každopádně to ale bylo varování pro Angličany!
10'
Po Cresswellově autu si s balonem zažongloval Dele Alli, do vápna se ale neprobil. Hra se vrací na polovinu Albionu.
9'
Po krátké rozehrávce od praporku se sice do střely protlačil Novikovas, pálil ale slabě a navíc nepřesně. Butland odkopává.
8'
John Stones zablokoval Černychovu ránu, bude z toho roh pro Litvu.
7'
Alli si na středu několikrát hezky vyměnil míč s Rashfordem, načež se do akce zapojil i Kane a zpoza vápna zkusil střelu. Ta mu nicméně vůbec nesedla a balon míří hodně vedle.
6'
Ofsajdová past domácí obrany sklapla, Harry Kane byl příliš rychlý a dostal se do postavení mimo hru.
5'
Úvodní rohový kop zápasu rozehrál Rashford. Po jeho přetaženém centru se na opačné straně vápna uvolnil Alli a odcentroval, Maguire hlavou nezakončil přesně.
4'
Darvydas Šernas vyvinul tlak na rozehrávajícího Butlanda, jenž nakonec musel balon nazdařbůh napálit dopředu.
3'
Teď už se balon usadil na kopačkách Angličanů, na pravé straně operuje Marcus Rashford.
2'
V prvních minutách zápasu jsou zatím více ve hře hráči Litvy. Tenhle volný kop ze středu hřiště sice do vápna Albionu nedoletěl, nakonec se k balonu na pravé straně dostal Arvydas Novikovas a levačkou pálil, Butlandovu bránu přestřelil.
1'
Ve žlutém hrající Litevci uvedli balon do utkání a hned se vrhají vpřed. Anglie nastupuje v bílém.
1'
Úvodní oficiality jsou za námi a vše už směřuje k výkopu zápasu. Ten proběhne v režii domácích reprezentantů.

Litva: Šetkus – Andriuškevičius, Girdvainis, Žulpa, L. Klimavičius, Borovskij – Slivka, Verbickas, Novikovas, Šernas – Černych (C).
Náhradníci: Zubas, Černiauskas – Freidgeimas, Kijanskas, Mikuckis, Šilenas, Vaitkūnas, Matulevičius, Chvedukas, Papšys, Spalvis, Valskis.

Anglie: Butland – M. Keane, Stones, Maguire – Trippier, Winks, Henderson, Cresswell – Alli, Kane (C), Rashford.
Náhradníci: Pickford, Forster – Smalling, Walker, Cahill, Dier, Livermore, Defoe, Oxlade-Chamberlain, Sturridge, Sterling, Lingard.

Rozhodčí: Orel Grinfeld – Danny Krasikow, Roy Hassan (všichni ISR).
Tento duel proběhne v režii izraelských rozhodčích. Tím hlavním bude pan Orel Grinfeld, jemuž budou na lajnách asistovat Danny Krasikow a Roy Hassan. Čtvrtým rozhodčím bude Eitan Schmuelevitz.
V prvním vzájemném duelu hraném ve Wembley se z tříbodového zisku radovali Angličané, kteří zásluhou branek Jermainea Defoea a Jamieho Vardyho zvítězili 2:0.
Anglie

Reprezentační mužstvo se třemi lvy ve znaku je jasným králem své skupiny, po 9 kolech trůní Angličané na prvním místě. Jsou zatím neporaženi a získali celkem 23 bodů. Jediné dvě ztráty přišly ve Slovinsku, kde se zrodila bezbranková remíza, a pak ve Skotsku, kde ve vypjatém závěru tohoto derby nakonec srovnával v nastavení Harry Kane na konečných 2:2.

Do cíle kvalifikace by tak svěřenci kouče Garetha Southgatea chtěli určitě dojít bez porážky. Mají k tomu dobře nakročeno a oplývají poměrně solidní formou, v posledních třech zápasech vždy zvítězili – uspěli výsledkem 4:0 na Maltě a pak porazili na vlastní půdě 2:1 Slováky a naposledy 1:0 Slovince.

Nejlepším střelcem Albionu je forvard Tottenhamu Harry Kane, který už udeřil 4x v pouhých 5 zápasech. Za ním pak jsou dvougóloví Adam Lallana a Daniel Sturridge, spoluhráči z Liverpoolu. Se třemi asistencemi je pak nejlepším nahrávačem opět hráč Liverpoolu, konkrétně záložník Jordan Henderson.
Litva

Reprezentační výběr pobaltského státu je po 9 kolech kvalifikační skupiny F na pátém místě a je jisté, že nehledě na výsledek v tomto závěrečném boji už pátý i zůstane – 4. Slovinsko má před Litvou náskok 8 bodů, poslední Malta zase na pátou příčku ztrácí bodů pět.

Litva se ani nemůže opřít o výhodu domácího prostředí, v dosavadních čtyřech domácích duelech pouze jednou vyhrála, jednou vybojovala alespoň bod a dvakrát prohrála. Vzhledem k tomu, jaký tým se jí v tomto utkání postaví, ani nelze očekávat vylepšení této statistiky, i když stát se může vše, možná se dočkáme překvapení...

V posledních třech zápasech kvalifikace se reprezentaci Litvy moc nedařilo – padla 0:3 doma se Skoty, ve Slovinsku prohrála 0:4 a nakonec získala jen bod za remízu 1:1 na Maltě.

Nejlepším dosavadním střelcem týmu je se třemi góly kapitán litevské reprezentace Fiodor Černych. Na klubové úrovni útočník polského Białystoku se v kvalifikaci trefil hned ve třech prvních zápasech po sobě, od té doby však jeho pušky mlčí. V ofenzivě mu zdatně sekundují dvougóloví střelci Vykintas Slivka a Arvydas Novikovas, nikdo jiný už za Litvu neskóroval.
Přeji hezký sobotní večer a vítám Vás u našeho textového přenosu z dalšího utkání kvalifikace o fotbalové MS, jež se příští rok odehraje v Rusku. Na trávníku LFF stadionas ve městě Vilnius se utká domácí reprezentace Litvy s Anglií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.