Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Andorra - 10. října 2017   20:45

Lotyšsko
Lotyšsko
11' D. Ikaunieks (Kļuškins) • 19' Šabala (Solovjovs) • 59' Šabala (Dubra) • 63' Tarasovs
4:0
(2:0)
Andorra
Andorra
Lotyšsko
Vaņins – Gabovs (65. Višņakovs), Kolesovs, Dubra, Tarasovs, Solovjovs – Kļuškins (81. Ulimbaševs), Indrans, Torress – D. Ikaunieks (71. Uldirikis), Šabala.
M. Kristoffersen – N. Høg, D. Rasmussen
Stadions Skonto (Rīga (Riga)).
Andorra
J. Gómes – Jesús Rubio, Lima, Llovera, Marc García – Clemente (63. A. Martínez), Rebés, E. García, M. Vieira (87. G. Riera) – Pujol, Aláez (83. Ju. Sánchez).
Pol – Jordi Rubio, Ferré, A. Martínez, G. Riera, Ju. Sánchez, S. Moreno.

Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc a na shledanou.
Základní kvalifikace MS končí, na řadu přijdou baráže a poté už hlavní turnaj. I z těchto zápasů vám samozřejmě přineseme podrobné on-line přenosy.
Také druhá půle přinesla dva přesné zásahy do sítě fotbalového trpaslíka z Andorry. Domácí dnes zvítězili zaslouženě, třebaže nehráli žádný líbivý fotbal, možná to bylo i tím, že už nemohli nikam postoupit a hráli pouze o umístění.
90+4'
90+3'
Nyní se o rozehrávku postará Gómes, zápas za malou chvíli skončí.
90+2'
Lehký míč pro Vaninse, který si v klidu jde za celkem snadně vychytaným čistým kontem.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Na příliš vysoký centr E. García nedosáhl, míč končí v zámezí a rozehrávat bude Vanins.
87'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Márcio Vieira, přichází Gabi Riera.
86'
Gómes si při svém zákroku nebyl příliš jistý, míč, který k němu přiletěl z velké dálky, mu vypadl z rukou a mířil do brány, brankář hostů jej ale stačil rychle vzít do rukou a zabránit páté brance.
83'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Jordi Aláez, přichází Juli Sánchez.
82'
Aláez byl dlouho ošetřován na trávníku, uvidíme, zda bude nutné střídání.
81'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Gļebs Kļuškins, přichází Daniils Ulimbaševs.
81'
Žlutou kartu dostává Roberts Uldirikis (Lotyšsko).
80'
Menší roztrška po srážce dvou hráčů, ovšem znovu to bylo nezaviněné, přesto je udělena žlutá karta.
79'
Lima byl v pokutovém území hodně nepříjemně udeřen do obličeje, byl však spíš nezaviněný souboj, takže se faul nepíská.
78'
Uldrikis hlavičkoval z bezprostřední blízkosti trestuhodně jen nad bránu hostů.
77'
Hostující tým zastavuje ofsajd.
75'
Celkem nudná pasáž hry, kdy domácí mají míč na kopačkách, ale do útoku se příliš neženou. Je jasné, že o vítězi tohoto střetnutí je prakticky rozhodnuto.
71'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Davis Ikaunieks, přichází Roberts Uldirikis.
68'
Žlutou kartu dostává Kristians Damians Torress (Lotyšsko).
67'
Asistent u druhé branky Lotyšů Solovjovs střihl v obranném pásmu pěkné nůžky, kterými míč poslal do bezpečné vzdálenosti od své brány a sklidil za to aplaus domácího publika.
65'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Vladislavs Gabovs, přichází Aleksejs Višņakovs.
63'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Ludovic Clemente, přichází Alexandre Martínez.
63'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Trochu kuriózní gól. Vše začalo, když Gómes místo chycením do rukou míč pouze vyboxoval, před bránu následně centroval Kluskins a míč se odrazil od jednoho z hráčů Andorry do IGORSA TARASOVSE, od něhož se poté odrazil znovu, tentokrát za brankovou čáru.
59'
Ikaunieks zpracoval míč pro Dubra, ten přihrál na levou stranu k VALĒRIJSI ŠABALOVI, který ranou z voleje z bezprostřední blízkosti pod břevno nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci.
57'
Šabala hledal přihrávkou na střed nabíhajícího spoluhráče, k tomu ale míč nedoputoval a z šance tak nebylo nic.
55'
Žlutou kartu dostává Ildefons Lima (Andorra).
55'
Žlutou kartu dostává Emili García (Andorra).
51'
Kluškins prokličkoval na střed, kde nebezpečně pálil těsně nad břevno hostující brány. Velká šance Lotyšů.
49'
Několik nebezpečných přihrávek před bránu Andorry bylo včas odvráceno do bezpečí.
46'
Pohledná podívaná to opravdu není, kvalita hry odpovídá postavení týmů v tabulce, přesto domácí potvrzují roli favorita a vedou o dvě branky. Podaří se hostům také skórovat?
45+2'
45+1'
Ještě jeden roh pro domácí.
45+1'
Nastavuje se minuta.
44'
Rubiovi utekl míč za brankovou čáru, rozehrávat tak bude Vanins, který se v první půli musí hodně nudit.
41'
Hosté se veskrze jen brání, nyní pouze odkopávají míč na polovinu Lotyšů.
39'
Aláez se snažil co to šlo, ale k míči se přes bránícího protihráče nedostal. Vanins bude rozehrávat.
37'
Ikaunieks střílel ze střední vzdálenosti, Gómes se natáhl a míč vyrazil.
35'
Na hřišti se toho v posledních minutách mnoho neděje, u míče jsou převážně domácí, ale spíš si jen přihrávají mezi sebou, pokud se už osmělí zaútočit, až k bráně se nedostanou.
30'
Kolesovs špatně načasoval přihrávku, rozehrávat bude Gómes.
28'
Gómes kryl Šabalovu hlavičku z bezprostřední blízkosti, pravda příliš prudký pokus to nebyl.
26'
Ikaunieks se málem dostal do samostatného úniku, v poslední chvíli o míč přišel.
25'
Šabala zůstává ležet na trávníku, hra je přerušena.
24'
Vanins po malé domů odkopl míč daleko od své brány.
21'
Lima z přímého kopu trefil jen dobře postavenou zeď.
19'
Solovjovsův centr nedokázal ani jeden ze dvou hráčů Andorry odvrátit do bezpečí, míč se tak dostal na pravou stranu, kde stál volný VALĒRIJS ŠABALA, pro kterého to byla poté už jen snadná práce míč poslat za brankovou čáru.
16'
Teď si domácí nerozuměli v rozehrávce, míč končí za postranní čárou.
14'
Aláez mohl srovnat, hostující hráč ale trestuhodně z úrovně penalty přestřelil domácí svatyni. Tohle měl být gól.
11'
Avšak vzápětí je tu první branka. Kluškins odcentroval před bránu, kde na míč vyskočil DAVIS IKAUNIEKS a poslal jej k levé tyči, kam Gómes nedosáhl.
11'
Domácí jsou aktivnější, ale hosté dobře brání a Gómes nemusel zatím zasahovat.
7'
Domácí se provinili znovu faulem a musí se stáhnout.
5'
Centr před bránu Lotyšska nepřinesl žádné nebezpečí pro Vaninse.
4'
Po faulu musí domácí tým poprvé opustit polovinu soupeře a stáhnout se zpět.
2'
Gabovs se dostával do šance, ale nakonec byl od míče odstaven a vystřelit nedokázal.
1'

Lotyšsko: Vaņins "C" – Gabovs, Kolesovs, Dubra, Tarasovs, Solovjovs – Kļuškins, Indrans, Torress – D. Ikaunieks, Šabala.
Náhradníci: Ikstens, Šteinbors – Freimanis, Kazačoks, Laizāns, Maksimenko, Savaļnieks, Ulimbaševs, Uldirikis, Višņakovs.

Andorra: J. Gómes – Jesús Rubio, Lima "C", Llovera, Marc García – Clemente, Rebés, E. García, M. Vieira – Pujol, Aláez.
Náhradníci: Pol – Jordi Rubio, Ferré, A. Martínez, G. Riera, Ju. Sánchez, S. Moreno.

Rozhodčí: M. Kristoffersen – N. Høg, D. Rasmussen.
Poslední vzájemné duely

Andorra – Lotyšsko 0:1
Andorra – Lotyšsko 0:3
Oba dnešní soupeři mají na kontě shodný počet bodů, a sice čtyři, za jedno vítězství a jednu remízu. Lotyšsko je na tom lépe díky lepšímu skóre, ovšem ani to není nikterak odlišné, domácí skórovali celkem třikrát a osmnáct branek inkasovali, hosté vstřelili dva góly a devatenáct jich dostali.
Dobrý den, dnes se uzavře kvalifikace o postup na MS, ve většině případů jsou už přímý postupující známi, případně i účastníci baráže o postup, většina týmů tak bude hrát víceméně už jen o čest. To je případ Lotyšska a Andorry.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.