Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Lucembursko : Bulharsko - 10. října 2017   20:45

Lucembursko
Lucembursko
3' O. Thill
1:1
(1:0)
Bulharsko
Bulharsko
68' Čočev  (Delev)
Lucembursko
Joubert – Jans (81. Martins da Graça), Martins Pereira, Malget, Jänisch – O. Thill, Philipps, Skenderovic – Turpel, Joachim (C) (84. Sinani), Rodrigues (60. da Mota).
I. Vad II – I. Albert, P. Berettyan (HUN)
Stade Josy Barthel, Luxembourg
Bulharsko
P. Ilijev – S. Popov, Bodurov, Božikov, Zanev (14. Nedjalkov) – Krajev (49. Galabinov), Slavčev (62. Rajnov), Čočev – Nedělev, I. Popov (C), Delev.

Fotbalisté Lucemburska remizovali na závěr kvalifikace o MS s Bulharskem 1:1. Domácí vedli už od 3. minuty, kdy se prosadil Olivier Thill. Hosté začali trochu hrát až po přestávce a ze sílícího tlaku vytěžili v 68. minutě vyrovnání, hlavou se prosadil Ivajlo Čočev. Lucemburčané ale v závěru zase vyrovnali hru a získali tak cenný bod, díky němuž se v tabulce skupiny A posunuli před Bělorusko.
90+3'
90+3'
Olivier Thill ještě zahrával standardní situaci. Míč se k němu vrátil a domácí záložník to tak zkusil z velké dálky. Bránu netrefil a to už byla asi poslední věc, kterou jsme dnes v Lucemburku viděli.
90+3'
Střídající Marvin Martins měl dosti sil a ve sprintérském souboji s obráncem se prosadil k centru. Ten však před nabíhajícím Turpelem lapil Ilijev.
90+2'
Zdá se, že Andrej Galabinov v souboji udeřil Chrise Philippse loktem. Domácí obránce se totiž skácel na zem a rozhodčí přerušil hru.
90+1'
Rozhodčí nataví ještě tři minuty.
90'
Z velké dálky to zkusil Todor Nedělev. Joubertovi míč sice napoprvé vypadl z rukavic, ale nikdo z Bulharů nedobíhal, takže ho mohl v klidu sebrat.
89'
Nebezpečí před domácí bránou uhasil dlouhým odkopem Turpel.
88'
Zdálo se, že Marvin Martins nastřelil ruku bránícího Bulhara. Rozhodčí však nechává hru pokračovat.
87'
Domácí se v závěru utkání snaží hrát dopředu. Jednu chvíli to přitom vypadalo, že už jim došly síly.
85'
Zpoza šestnáctky se dostal ke střele Andrej Galabinov. Joubert byl na zemi včas a míč lapil.
85'
Mathias Jänisch házel do pokutového území soupeře dlouhý aut. Hostující obrana ale domácím nic nedovolila.
84'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Aurélien Joachim, přichází Danel Sinani.
84'
Opět David Turpel, který to vzal odvážně mezi hostujícími stopery. Na poslední chvíli byl zastaven. Domácí se z tlaku Bulharska vymanili.
83'
Zpoza šestnáctky zkusil své štěstí David Turpel. Domácí fotbalista zamířil nad.
81'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Laurent Jans, přichází Marvin Martins da Graça.
81'
Centr Deleva nebyl vůbec špatný. Hráč, který si nabíhal na zadní tyč, ale na balón nedosáhl.
81'
Do konce řádné hrací doby zbývá deset minut. I bod by byl pro Lucembursko cenný výsledek.
79'
Laurent Jans zřejmě špatně došlápl a za postranní čarou podstoupil ošetření. Nyní se to snaží rozběhat.
78'
Nedělev rozehrával rohový kop. Po obranné hlavičce jednoho z domácích hráčů se míč snášel před bránou Lucemburska zpět na zem. Jonathan Joubert ho nakonec vyboxoval ven ze svého pokutového území.
76'
Už to vypadalo, že Andrej Galabinov sám před Joubertem uklidí míč do sítě, ale Kevin Malget ještě stačil jeho zakončení zablokovat!
75'
Náznak rychlého protiútoku domácích Bulhaři rychle uhasili. Božikov byl rychlejší než nabíhající lucemburský hráč.
73'
Centr Neděleva od rohového praporku si našel Andrej Galabinov. Bulharský útočník hlavičkoval nad.
73'
Hosté budou po závaru v lucemburské šestnáctce zahrávat rohový kop.
72'
Vypadá to, že domácím docházejí síly. Už jsou jen zalezlí před svou šestnáctkou.
70'
Bulhaři se konečně probudili a nadále pokračují ve svém náporu.
68'
Bulharsko právě vstřelilo branku!
Bulhaři přetavili svůj sílící tlak ve vyrovnání! Centr Deleva z pravé strany propadl až na zadní tyč, kde byl úplně volný IVAJLO ČOČEV, který balón hlavou pohodlně uklidil za bezmocného brankáře Jouberta.
66'
Zdá se, že Bulhaři přidávají. Před domácí bránu tak létají centry z obou stran, ale lucemburská defenziva zatím odolává.
64'
Mohlo být vyrovnáno! Nákop do šestnáctky prodloužil jeden z Bulharů k nabíhajícímu Andrejovi Galabinovovi. Ten však z bezprostřední blízkosti trefil jen vybíhajícího Jouberta!
63'
Olivier Thill poslal ze standardní situace před bránu ostrý centr. Plamen Ilijev jej vyboxoval a vzápětí byl odmáván ofsajd Jänischovi.
62'
Ivelin Popov byl v souboji s Jansem pozdě a zajel skluzem do jeho nohou. Zasloužená žlutá karta.
62'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Simeon Slavčev, přichází Martin Rajnov.
61'
Hodina hry za námi a Lucembursko stále drží těsné vedení. Že by domácí opustili poslední místo v tabulce skupiny A?
60'
Střídající Daniel da Mota se hned zapojil do hry. Domácí fotbalista byl ale u míče později než brankář Iliev a ještě strážce bulharské svatyně fauloval.
60'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Gerson Rodrigues, přichází Daniel da Mota.
58'
Žlutou kartu dostává Laurent Jans (Lucembursko).
56'
A šance také na druhé straně! David Turpel byl u míče dříve než vybíhající Ilijev. Už byl však v ostrém úhlu a situace si tak žádala spíše centr. Domácí útočník ale zkusil lob, který se snesl do náruče bulharského brankáře.
55'
Zatím největší šance Bulharska v utkání! Strahil Popov poslal do šestnáctky přesný centr, na který si naskočil Ivajlo Čočev. Jeho prudká hlavička však mířila příliš blízko středu brány a Joubert míč dokázal zastavit!
54'
Hostující Nedělev rozehrával rohový kop. Balón nakonec odehrál do náruče Jouberta Jänisch.
52'
Hosté chybovali v rozehrávce, když odevzdali míč Aurélienovi Joachimovi. Ten ho v šestnáctce přepustil Davidovi Turpelovi, který se uvolnil a pálil z dobré pozice, ovšem jeho střelu tečoval mimo bránu Božikov, jenž hosty možná zachránil před druhým gólem!
50'
Domácí teď dobře presovali a znepříjemnili soupeři rozehrávku. Míč se odrazil do autu od napadajícího Jänische.
49'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Božidar Krajev, přichází Andrej Galabinov.
49'
Vypadalo to, že Bodurov stáhl unikajícího Turpela na zem nedovoleným způsobem. Rozhodčí ale nechává hru pokračovat!
47'
Martinsovi odskočil míč do zámezí. Bulharsko bude vhazovat.
46'
Strahil Popov vlétl do souboje s Rodriguesem s kopačkou proklatě vysoko. Rozhodčí tedy píská nedovolený zákrok.
46'
První poločas vyšel fotbalovému trpaslíkovi z Lucemburska opravdu velmi dobře. Domácí se ujali vedení už ve 3. minutě po přesné střele Oliviera Thilla a Bulhary za 45 minut hry prakticky nepustili do šance. Sami pak měli ještě dvě zajímavé příležitosti, které klidně mohly skončit gólem. Hosté tak mají v kabině rozhodně o čem přemýšlet.
45+3'
45+3'
Na závěr poločasu domácí ještě jednou zahrozili! Skenderovic se předtím než odcentroval, rozhlédl a poslal míč přímo k nohám nabíhajícího Davida Turpela. Domácí útočník však vypálil jen do středu brány, kde byl připravený Ilijev.
45+1'
Tak ještě tři minuty, které jsou přidány hlavně za ošetřování gólmana Jouberta.
45'
Už je tu závěr řádné hrací doby první půle. Uvidíme, zda maďarský sudí ještě něco nastaví.
44'
Další zajímavá akce domácích. Jänisch rozběhl Rodriguese, který centroval na zadní tyč. Před číhajícím Christopherem Martinsem stačil zakročit bránící hráč.
42'
Mohlo to být 2:0! Po centru z levé strany se míč v šestnáctce odrazil k nohám Davida Turpela, který ale nepropálil Plamena Ilijeva v bulharské bráně! K nebezpečné dorážce se pak ještě dostal Olivier Thill, ale ten trefil obránce a stejně si pak vedl i Martins.
41'
Do konce první půle zbývá zhruba pět minut. Lucembursko stále drží poměrně překvapivé vedení.
39'
Joubert by měl být v pořádku, už se chystá poslat míč zpět do hry.
37'
Domácí brankář Jonathan Joubert zůstal po akci Popova ležet na trávníku. Bude potřebovat ošetření.
36'
Tohle byla zajímavá příležitost Bulharů. Rozběhnutý Ivelin Popov však z pravé strany šestnáctky pořádně nevystřelil, ani neodcentroval. Míč prolétl vysoko nad nabíhajícím hráčem Bulharska.
35'
Ivelin Popov to následně zkusil z přímého kopu přímo, ovšem míč poslal jen do náruče Jouberta.
35'
Nikolaj Bodurov strčil před rozehrávkou standardní situace do protihráče, který ho bránil a vysloužil si tak žluté varování.
34'
Laurent Jans si na pravé straně dobře narazil se spoluhráčem a poslal do bulharské šestnáctky nebezpečný centr. Nabíhající hráč se k hlavičce nedostal, ale i tak se jednalo o další varování pro hostující defenzivu.
33'
Ve středu hřiště byl faulován Aldin Skenderovic. Domácí tak budou rozehrávat.
32'
Hosté zahrávali rohový kop. Centr Todora Neděleva však jen prolétl šestnáctkou a míč skončil až v zámezí.
30'
Skvělou práci odvedl při napadání Turpel, který dostal do úzkých Strahila Popova s Bodurovem. Pro domácí velká škoda, že pak neprotlačil balón na Davida Turpela. Ten by byl už v gólové šanci.
29'
Do šestnáctky Lucemburska přilétl centr z pravé strany. Tam se natlačil k hlavičce Ivajlo Čočev, ale jeho zakončení nemělo gólové parametry, Joubert ani nemusel zasahovat.
28'
Fotbalisté Bulharska jsou sice aktivnější a častěji drží míč, do žádné šance se však zatím nedostali. Navíc si musejí dávat pozor na rychlé brejky soupeře.
27'
Přímý kop rozehrával Olivier Thill, ale trefil zeď. Na bránu neprošly ani následné střely Jänische a Martinse.
25'
Rychlý protiútok domácích zastavil za cenu žlutého faulu na Auréliena Joachima Strahil Popov. Navíc zajímavá standardka pro Lucembursko.
24'
Božidar Krajev přišlápl domácího obránce Laurenta Janse. Svého provinění si byl vědom a přišel se omluvit za svůj zákrok.
23'
Rychlonohý Gerson Rodrigues vybojoval na levé straně míč a vzápětí také autové vhazování pro Lucembursko.
23'
Ivelin Popov se v souboji s Jänischem skácel až příliš ochotně. Domácí tak budou rozehrávat od své brány.
22'
Z pravé strany zkoušel centrovat Strahil Popov. Trefil ale jen prvního bránícího hráče.
21'
Christopher Martins se před šestnáctkou dostal do ostrého souboje s Krajevem. Oba hráči se těžce zvedali z trávníku, dle rozhodčích fauloval Lucemburčan.
20'
Domácí směřují veškeré míče dopředu, kam by měli startovat jejich rychlí ofenzivní hráči. Turpel však tentokrát sklepával míč do prostoru, kde chyběl Rodrigues.
18'
Domácí kapitán Aurélien Joachim fauloval Čočeva. Obejde se to bez karty.
17'
Hosté to zkusili rychlou narážečkou, ovšem po levém křídle sprintujícího Spase Deleva si pohlídal obránce Jans. Domácí budou kopat od brány.
15'
Míč poslal do šestnáctky Popov. Domácí obrana ho k němu odhlavičkovala zpět a hráč Bulharska následně trefil hlavu Ivajla Čočeva, od níž se míč snesl nad bránu.
14'
Turpel fauloval Popova a Bulhaři budou rozehrávat standardní situaci z levé strany hřiště.
14'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Petar Zanev, přichází Anton Nedjalkov.
13'
Hosté zahrávali rohový kop, Lucembursko se ubránilo.
12'
Domácí sázejí na rychlé protiútoky. Jans narážel míč Davidu Turpelovi, který byl ale v ofsajdu.
11'
Mathias Jänisch dobře zapracoval u postranní čáry. Domácí budou díky němu vhazovat.
9'
Fotbalisté Bulharska drží míč na svých kopačkách a snaží se nějak odpovědět na rychlý gól v jejich síti.
7'
Po levém křídle se řítil dopředu Ivelin Popov, Snažil se ukličkovat domácího obránce, ale ten ho vytlačil ze střelecké pozice.
6'
Ivelin Popov zahrával rohový kop. Jeho centr na bližší tyč však domácí odvracejí.
4'
Olivier Thill odstartoval velkou radost na lucemburské straně. Rychlé vedení fotbalového trpaslíka si užívají i fanoušci.
3'
Lucembursko právě vstřelilo branku!
Tohle je pro domácí výborný začátek! Na levé straně hřiště se dostal k míči Gerson Rodrigues, po jehož centru se sice Aurélien Joachim k zakončení nedostal, ale balón se odrazil k OLIVIEROVI THILLOVI, který ho z hranice šestnáctky uklidil k tyči bulharské svatyně.
1'
K balónu se dostali Bulhaři, kteří si ho vyměňují zatím na své polovině. Hosté nastoupili v bílých dresech a červených trenýrkách, Lucembursko zvolilo červenou barvu.
1'
Teď už se vše chystá k úvodnímu výkopu. Ten provedou domácí fotbalisté.
Aktéři utkání jsou už na hrací ploše. Zazní národní hymny obou zemí.

Lucembursko: Joubert – Jans, Martins Pereira, Malget, Jänisch – O. Thill, Philipps, Skenderovic – Turpel, Joachim, Rodrigues.
Náhradníci: Moris, Schon – Mutsch, V. Thill, Veiga, Hall, Ostrowski, Sinani, Martins da Graça, da Mota.

Bulharsko: P. Ilijev – S. Popov, Bodurov, Božikov, Zanev – Krajev, Slavčev, Čočev – Nedělev, I. Popov, Delev.
Náhradníci: Mitrev, Makendžijev – Malinov, Nedjalkov, Rajnov, Galabinov, Panov, Manolev, Cvetkov, Dimitrov.

Rozhodčí: I. Vad II – I. Albert, P. Berettyan (HUN).
Utkání se hraje na stadionu Stade Josy Barthel v Lucemburku, který pojme zhruba 8000 diváků. Dnes ale určitě plno nebude.
Lucembursko:
Lucembursko je fotbalovým trpaslíkem, pro kterého je úspěchem každý získaný bod. V této kvalifikaci jich toto malé velkovévodství zatím uhrálo pět, což není na poměry této země tak špatná bilance. I tak je však Lucembursko o skóre poslední za Běloruskem. Přesto se podařilo lucemburským fotbalistům ukopat jeden historický výsledek. Na začátku září totiž uhráli senzační bezgólovou remízu na půdě Francie. Fotbalový gigant nedokázal proměňovat své šance a mohl být rád, že Rodrigues trefil v závěru utkání z ojedinělého brejku tyč. Naposledy však Lucembursko dostalo pořádnou nadílku ve Švédsku, odkud si odvezlo debakl 0:8.
Bulharsko:
Bulhaři marně vzpomínají na slavnou generaci kolem Christova Stoičkova, která se pravidelně kvalifikovala na velké turnaje. Naposledy si zahráli na Euru 2004, od té doby už nikdy neprošli kvalifikacemi. V té aktuální, o MS v Rusku, jim patří s 12 body z 9 zápasů až čtvrté místo a z této pozice se už nemohou posunout, ani spadnout. Poslední dva kvalifikační duely Bulhaři prohráli. V září padli 1:3 v Nizozemsku a v sobotu doma prohráli 0:1 s Francií.

Trenérem mužstva je Petar Hubčev. Hráči současného kádru působí většinou v domácí soutěži, či v zemích na východě Evropy. Výjimkou je útočník Andrey Galabinov, jenž nastupuje za italský Janov.
Srdečně zdravím všechny příznivce dobrého fotbalu! V úterý končí skupinová část kvalifikace o světový šampionát, který se koná příští rok v Rusku a já Vás provedu utkáním skupiny A mezi Lucemburskem a Bulharskem. V tomto zápase už půjde jen o čest a body do koeficientu, oba týmy jsou totiž bez šance na postup.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.