Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Albánie - 5. září 2017   20:45

Makedonie
Makedonie
78' Trajkovski
1:1
(0:0)
Albánie
Albánie
53' Roši  (Sadiku)
Makedonie
Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Velkovski, Ristevski (87. Tričkovski) – Spirovski (87. Radeski), E. Bardi – Nikolov (58. Trajkovski), Panděv (C), Alioski – Nestorovski.
Eriksson – Klasenius, Wärnmark
Mladost, Strumica
Albánie
Beriša – Hysaj, Ar. Ajeti, Mavraj – Roši, Lila, Kukeli (46. Baša), Agolli (C), Llullaku (46. Memušaj) – Hyka, Sadiku.

Domácí byli v dnešním zápase lepší, přesto od 53. minuty prohrávali, když se prosadil Odise Roši. Necelou čtvrt hodinu před koncem ale rozhodčí Eriksson odpískal velmi přísnou penaltu pro domácí a Aleksandar Trajkovski vyrovnal na 1:1. V samém závěru měli pak domácí několik velmi slušných šancí, avšak žádnou z nich nedokázali proměnit. Největším paličem šancí byl českým fanouškům dobře známý útočník Palerma Ilija Nestorovski, který měl dnes doslova střeleckou smůlu.
Je tu konec. Máme za sebou zápas kvalifikace o mistrovství světa mezi Makedonií a Albánií. Pokud chtěli hosté pomýšlet alespoň na teoretickou šanci na baráž, tak dnes i o tuto naději přišli. Z Makedonie si totiž po nepřesvědčivém výkonu odvážejí pouze bod za remízu 1:1 a nyní je již zcela jasné, že nemají šanci přeskočit v tabulce druhou Itálii.
90+3'
90+1'
Po dalším přímém kopu domácích se nyní Nestorovski dostal k hlavičce, ze slušné pozice na zadní tyči ale poslal balon jen mimo tři tyče.
90+1'
Druhý poločas se bude nastavovat o tři minuty.
90'
Po přímém kopu Alioskiho zkoušel ve vápně upadnout Nestorovski, pokutový kop se ale nepískal a následovat bude odkop od albánské brány.
89'
Hostující Memolla nyní fauloval Tričkovskiho a bude z toho velmi zajímavá standardka pro domácí.
87'
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Kire Ristevski, přichází Ivan Tričkovski.
87'
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Stefan Spirovski, přichází Marjan Radeski.
87'
Žlutou kartu za faul nyní uviděl Baša.
85'
Další velkou šanci měli domácí! Ránu Alioskiho vyrazil Beriša jen před sebe a dorážet mohl Nestorovski. Ten ale již poněkolikáté ve své velké šanci zaváhal a znovu ho vychytal Beriša.
84'
Hostům remíza 1:1 nestačí a nyní se vehementně ženou do útoku. Jenže domácí jsou při chuti a jsou nebezpeční.
82'
Po následném přímém kopu zakončoval Mavraj, gólman Dimitrievski byl ale pozorný a míč zastavil.
81'
Musliu nyní poslal tvrdým zákrokem k zemi Hyku a dostává žlutou kartu.
80'
Domácí mohli nyní dokonat obrat v zápase. Nestorovski šel sám na brankáře, avšak nedokázal mu udělat kličku a nakonec vůbec nezakončil.
78'
Makedonie právě vstřelila branku!
ALEKSANDAR TRAJKOVSKI poslal ze svého pohledu střelu k levé tyči a jelikož Beriša skočil na druhou stranu, je z toho gól Makedonie na 1:1!
78'
Po rohovém kopu domácích zahrál dle výroku rozhodčího rukou ve vápně Roši a je z toho pokutový kop.
78'
Penalta pro domácí!
77'
Hostující gólman Beriša si poradil i s další střelou Alioskiho.
76'
Zpoza vápna zkusil Alioski, jeho ránu nadvakrát pokryl Beriša.
74'
Do konce zápasu chybí něco přes čtvrt hodinku. Nyní se balon dostal až na polovinu Makedonie, což hostům samozřejmě vyhovuje.
72'
Domácí začínají být opět výrazně aktivnější, přesto se hostům zatím daří držet hubený jednobrankový náskok.
70'
Velkou šanci na vyrovnání měl nyní domácí kapitán Panděv, ke kterému se ve vápně odrazil balon. Panděv chtěl zakončit hlavou, avšak v tísni nedokázal balon dobře usměrnit a hostující Hysaj následně odkopl míč do bezpečí.
67'
Hned o malou chvilku později viděl žlutou kartu v rukou rozhodčího také Roši, který fauloval Muslia.
65'
Ristevski kopl vysokou nohou do brady Rošiho a za tento přečin proti pravidlům dostává žlutou kartu.
64'
Po rohu Bardiho se nikdo z domácích k zakončení nedostal.
63'
Domácí Alioski kopal přímý kop z velké dálky. Svou pumelicí doslova knokautoval ve zdi stojícího Lilu. Ten zůstal otřesený na trávníku, avšak nic to nemění na tom, že domácí budou kopat roh.
60'
Nový muž na hřišti kopal rohový kop, po kterém se snažil na přední tyči hlavou zakončit Nestorovski. Míč ale v dobré pozici poslal jen do boční sítě.
58'
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Boban Nikolov, přichází Aleksandar Trajkovski.
57'
Nyní Memušaj kopal dokonce rohový kop, po jeho rozehrávce se pokoušel zakončit Lila, míč ale poslal mimo.
56'
Přímý kop z velkého úhlu kopal nyní Memušaj, jeho zakončení domácí gólman Dimitrievski s problémy vyrazil.
55'
Jen chvilku po gólu se do další střelecké pozice dostal Sadiku, tentokrát ale gólman Dimitrievski spolehlivě zasáhl.
53'
Albánie právě vstřelila branku!
Jak už to ale bývá, jsou to práve hosté, kteří se dostávají de vedení. Po rychlém protiútoku odcentroval do vápna Sadiku a hlavičkující ODISE ROŠI s pomocí tyče dopravil míč za záda brankáře Dimitrievskiho!
51'
Fotbalisté Albánie jsou velmi pasivní. Do jejich vápna létá jeden centr za druhým a trojice obránců má plné ruce a nohy práce.
49'
Druhý poločas je v úvodu hodně podobný tomu prvnímu. Paradoxně jsou to opět domácí, kteří mají zatím více balon na svých kopačkách. Hosté se i po prostřídání hlavně brání.
46'
Domácí kopali hned v úvodu druhého poločasu rohový kop, k ohrožení brány soupeře to ale opěz nevedlo.
46'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Burim Kukeli, přichází Migjen Baša.
46'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Azdren Llullaku, přichází Ledian Memušaj.
46'
Hráči se pomalu trousí zpět na trávník. Zápas bude za malou chvíli pokračovat druhým poločasem.
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Makedonií a Albánií v rámci kvalifikace o mistrovství světa v Rusku. Pokud chtějí Albánci pomýšlet na to, aby zdramatizovali Itálii boj o postup do baráže, budou muset ve druhém poločase hodně přidat. V první části hry byli aktivnější domácí, avšak ani oni nedokázali nic vymyslet a stav zápasu je tak zcela po zásluze bezbrankový 0:0.
45'
45'
Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby v prvním poločase, moc se asi nastavovat nebude.
44'
Poločas se dohrává ve středu pole. Nyní jsou u balonu domácí, avšak opět jen velmi daleko od brány soupeře.
42'
Žlutou kartu dostává Burim Kukeli (Albánie).
41'
Velmi průměrná podívaná se blíží ke své polovině. Nyní jsou to hosté, kteří se snaží něco vymyslet na polovině soupeře.
39'
Domácí rozehráli netakticky rohový kop a v ofsajdu se ocitl roh rozehrávající Panděv.
37'
Mavraj tvrdě u lajny poslal k zemi Nestorovskiho a je z toho první žlutá karta v dnešním zápase.
36'
Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu. Domácí se snaží, ale k ničemu to moc nevede.
34'
Střelu Spirovskiho zblokoval Mavraj a opět tak z nadějné šance domácích nic nebylo.
32'
Je potřeba konstatovat, že zatím sledujeme hodně průměrnou podívanou. Domácí fotbalisté mají sice opticky převahu, ale do šancí se dostávají jen těžko.
30'
Po rohovém kopu Makedonie se k zakončení dostal Nestorovski, s jeho střelou neměl gólman Beriša sebemenší problémy.
29'
Nyní jsou to opět domácí, kteří se postupným útokem tlačí na polovinu soupeře.
27'
Rohový kop si vyzkoušeli také hosté. Míč do pohybu uvedl Hyka, šance z toho ale nakonec pro Albánii nebyl.
25'
Po rohu se místo zakončení k brejku dostali hosté, avšak akci ani zdaleka nedotáhli do konce. Alespoň se dostali na polovinu soupeře, kde budou vhazovat aut.
24'
Domácí opět zahrozili a po dalším zákroku Beriši bude následovat rohový kop.
23'
Další střela Panděva byla rozhodně výživnější. Domácí kapitán si snadno zpracoval balon a poté vypálil. Gólman Beriša si připsal ostrý zákrok.
22'
Domácí se postupným útokem dostala až na polovinu soupeře, k přímemu ohrožení Berišovy brány to ale nevedlo.
20'
Nyní se pokoušel zakončit Panděv, jeho rána ale rozhodně neměla šanci na úspěch.
19'
Nyní to byl pro změnu právě Hyka, který se dopustil faulu. Domácí rychle rozehráli, po nákopu do vápna se ale opět k zakončení nedostali a odkopávat bude Beriša.
17'
Musliu zastavil nedovoleně Hyku a balon budou mít alespoň chvilku ve své moci hosté.
15'
Už se zdálo, že se do první vážnější šance v zápase dostane Nestorovski, avšak na malém vápně byl hodně tísněný a efektivně zakončit nedokázal.
14'
Na obou týmech je vidět, že nejsou v optimálním rozpoložení. Mírně více ze hry mají domácí, avšak ani zdaleka se zatím nedostávají k bráně Beriši.
13'
Lila poslal tvrdým zákrokem k zemi Panděva a může být hodně rád, že nedostal žlutou kartu.
10'
Zatím sledujeme hlavně boj ve středu pole. Na nebezpečné zakončení na jedné nebo druhé straně si budeme muset ještě počkat.
9'
A další faul. Proti pravidlům se provinil Sadiku, míč opět získávají domácí fotbalisté.
8'
Do zajímavé střelecké pozice se dostával Bardi, jenže brankový prostor netrefil a hostující gólman tak mohl zůstat v klidu.
7'
Po faulu Mavraje budou u balonu domácí fotbalisté. Zatím sledujeme hodně opatrnou podívanou.
5'
Na centr z pravé strany si na přední tyč nabíhal Nestorovski, nakonec z toho ale bude jen roh pro domácí.
5'
Domácí fotbalisté se snaží v úvodu zápasu držet balon, k vápně soupeře se ale zatím nedostávají.
3'
Jako první se pokoušel zakončit Sadiku, jeho ránu zblokoval domácí Nikolov.
1'
Zápasu budou samozřejmě předcházet státní hymny obou států.
Hráči nastupují na trávník. Začátek dnešního zápasu se rychle blíží.

Makedonie: Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Velkovski, Ristevski – Spirovski, E. Bardi – Nikolov, Panděv (C), Alioski – Nestorovski.
Náhradníci: Mitov Nilsson, Ilijev – Toševski, Doriev, Zajkov, Tričkovski, Trajkovski, Cikarski, Gorgev, Babunski, Radeski.

Albánie: Beriša – Hysaj, Ar. Ajeti, Mavraj – Roši, Lila, Kukeli, Agolli (C), Llullaku – Hyka, Sadiku.
Náhradníci: Hoxha, Strakoša – Balliu, Veseli, Xhimšiti, Baša, Memušaj, Memolla, Ahmedi, Grezda, Latifi, Abraši.

Rozhodčí: Eriksson – Klasenius, Wärnmark.
Situace v kvalifikační skupině G je jasně daná. Zatímco domácí Makedonci už ví, že se na světový šampionát do Ruska nepodívají, hosté z Albánie ještě určitou šanci na účast v baráži mají. Budou to mít ale velmi složité, protože další týmy ve skupině jsou Španělé a Italové. Právě Španělsko je první se ziskem devatenácti bodů, Itálie je druhé s šestnácti body a třetí Albánie má bodů dvanáct. V závěru kvalifikace pak Albánci hrají s Itálií doma a to může být za určitých okolností zápas, který bude o mnohém rozhodovat.
Hezký dobrý večer všem fanouškům evropského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu kvalifikace o mistrovství světa. V rámci této online reportáže budeme sledovat souboj domácí Makedonie a hostující Albánie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.