Národní stadion ve Varšavě propuká obrovskou radostí! Polsko po klopýtnutí proti Kazachstánu na domácí půdě poráží zásluhou hattricku Roberta Lewandowskiho ambiciózní Dánsko, které po přestávce inkasovalo třetí gól, navzdory tomu se ale nevzdalo. Naopak. Dánové na rozdíl od prvního poločasu předvedli diametrálně odlišný výkon a zásluhou gólu Kamila Glika, který se trefil do vlastní sítě, a střídajícího Yussufa Poulsena ještě utkání výrazně zdramatizovali, vyrovnat už se jim ovšem nepodařilo. Konečný výsledek. Polsko 3 Dánsko 2.
90+3
90+3
Národním stadionem ve Varšavě se rozléhal hlasitý pískot, který po centru Thomase Delaneyho z levého křídla vystřídal hlasitý potlesk. Łukasz Fabiański totiž v pohodě stáhl míč ze vzduchu.
90+2
Pierre-Emile Højbjerg zkusil vypálit ze střední vzdálenosti, jenže střela mu vůbec nesedla a zamířila po zemi daleko vedle vzdálenější levé tyče.
90+1
Nad rámec dnešního nádherného a dramatického utkání byly nastaveny 3 minuty. Dokáží Dánové vyrovnat?
90
Jakub Błaszczykowski si při odchodu ze hřiště vysloužil standing ovation a místo něho na hřiště vyběhl na závěrečné sekundy čerství Pawel Wszolek.
89
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Jakub Błaszczykowski, přichází Sławomir Peszko.
88
Łukasz Fabiański v pohodě stáhl další diagonální centr Dánů z levého křídla ze vzduchu a Polsko připravuje střídání.
87
Poláci zpřesnili kombinaci a středem hřiště se prokombinovali až do pokutového území, jejich následná střela ze značky pokutového kopu ale byla zablokována.
86
Do konce utkání zbývá odehrát pouze pět minut a Polsko si je vědomo toho, že jedna chyba ho může stát hodně draho.
85
Hosté posílali do pokutového území z levé strany hřiště dlouhý diagonální pas, který na vzdálenější pravé tyči v pohodě stáhl ze vzduchu připravený brankář Łukasz Fabiański.
84
Hra se odehrává převážně na obranné polovině Polska, jenže Dánové se během posledních minut marně snaží dostat do zakončení.
83
Yussuf Poulsen se snažil prosadit na pravém křídle, jenže vysoký pas svého spoluhráče zasáhl rukou a vzápětí k zemi povalil Artura Jędrzejczyka.
82
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jannik Vestergaard, přichází Thomas Delaney.
81
Dánsko vyslalo na bránu Polska minimálně čtyři přesné střely a Łukasz Fabiański se v závěru utkání zřejmě ještě zapotí.
80
Podle oficiálních statistik UEFA vyslali hráči Dánska na polskou bránu pouze dva střelecké pokusy, to je ale pěkný nesmysl, nezlobte se na mě.
79
Pione Sisto se uvedl na hřišti nádherným průnikem po levém křídle a z brankové čáry poté dokázal odcentrovat. Na vzdálenější pravé tyči už se chystal zakončovat Christian Eriksen, jeden z polských obránců ale míč zachytil a poté odkopl do bezpečí.
78
Na kopačky polských fotbalistů se snesla nervozita, tu se ale snaží oslabit fanoušci v hledišti, kteří jako jeden muž mávají šálami.
77
Dánové nepříjemně koušou a ve vzduchu je cítit napětí. Polsko vede po tříbrankovém vedením již pouze o gól a ještě se o výsledek musí strachovat. Dokáží hosté dotáhnout fantastický comeback?
76
Viktor Fischer během prvního poločasu neproměnil dvě slibné šance, když mu nevyšlo ani v jednom případě zakončení, a patnáct minut před koncem ho nahradil talentovaný Pione Sisto.
75
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Viktor Fischer, přichází Pione Sisto.
74
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamil Grosicki, přichází Maciej Rybus.
73
Ochozy Národního stadionu ve Varšavě se začíná rozléhat hlasitý potlesk. Na straně Polska dojde k avizovanému střídání.
72
Střídající Yussuf Poulsen výrazně pozvedl dánský prapor a kdyby proměnil všechny tři šance, mohl vstřelit během pár minut hattrick.
71
Poláci současné rozpoložení na hřišti nechtějí nechat jen tak být a připravují první střídání.
70
Do třetice všeho dobrého už spolupráce mezi Peterem Ankersenem a Yussufem Poulsenem gól přinesla a Dánsko má ještě dvacet minut na to, aby se pokusilo zápas vyrovnat.
69
Dánsko právě vstřelilo branku!
Peter Ankersen na pravé straně hřiště zamotal hlavu jednomu z obránců Polska a poté nádherným centrem našel uprostřed šestnáctky YUSSUFA POULSENA, který předskočil svého protihráče a střelou na dlouhou nohu pravačkou zamířil po zemi k pravé tyči. Dánsko snižuje na 2:3 a prohrává ve Varšavě pouze o gól! Asistence: Peter Ankersen.
68
Dánsko na pravé straně hřiště rozehrálo rohový kop, následný centr byl ale obranou Polska uprostřed šestnáctky odvrácen.
67
Hra se neustále přelévá v rychlém sledu ze strany na stranu, jenže Poláci na rozdíl od prvního poločasu zbytečně ztrácejí míče.
66
Pokud jste k dnešnímu zápasu přišli až nyní, tak Vám určitě nemůže hlava brát současný stav utkání. Dánsko je po přestávce lepší, a to o pořádný kus!
65
Na opačné straně hřiště pálil zpoza šestnáctky Pierre-Emile Højbjerg, jehož střela nebyla vůbec špatná a zamířila těsně vedle pravého horního rohu brány!
64
Jakub Błaszczykowski si na pravém křídle zpracoval míč a z blízkosti rohového kopu poslal do šestnáctky nádherný centr, po kterém na vzdálenější levé tyči vracel míč před bránu Robert Lewandowski, jeho následnou hlavičku ale hosté odvrátili.
63
Polsko se po faulu Christiana Eriksena, který viděl žlutou kartu, dostalo k míči a může uklidnit hru.
62
Žlutou kartu dostává Christian Eriksen (Dánsko).
61
Dánsko působí po přestávce jako vyměněné a po inkasovaní třetího gólu je výrazně lepší. Polsko přestalo hrát.
60
Spolupráce mezi Peterem Ankersenem a Yussufem Poulsenem opět zafungovala dokonale a polská brána se otřásala v základech! Ankersen našel na pravé straně šestnáctky nádherou kolmou přihrávkou Poulsena, který se z ostrého úhlu snažil zamířit k přední tyči, Łukasz Fabiański ale vytáhl skvělý zákrok a jeho pokus vyrazil!
59
Nechybělo mnoho a Dánové se mohli dostat po fantasticky sehrané akci na dostřel jedné branky.
58
Peter Ankersen se ocitl v blízkosti brankové čáry na pravém křídle ocitl ze střeleckého úhlu a nádherným zpětným centrem našel na přední tyči nabíhajícího Yussufa Poulsena, který předvedl úžasný pohotový volej a jeho následný pokus zamířil těsně vedle pravého horního rohu brány!
57
Dánsko si začíná vytvářet územní převahu a Poláci jako by čekali, s čím hosté po vstřelení úvodní branky v zápase přijdou.
56
Dánsko má větší držení míče, to mu ale stále není nic platné. Držení míče: Polsko 41% Dánsko 59%.
55
Dánsko se snaží podnikat útoky především po levém křídle, jenže tam pšenka nekvete. Polská defenziva až na jednu výjimku v podobě vlastního gólu Kamila Glika hraje bezchybně.
54
Thiago Cionek zmrazil útočné snahy dánských fotbalistů ostrým faulem, po kterém inkasoval žlutou kartu.
53
Žlutou kartu dostává Thiago Cionek (Polsko).
52
Grzegorz Krychowiak vypálil zpoza šestnáctky levačkou a jeho následná střela zamířila vedle pravé tyče.
51
Míč putuje v rychlém sledu ze strany na stranu, Poláci jsou sice nebezpečnější, na pravé straně šestnáctky se ale nyní do zakončení nedostali.
50
Dánsko rychle zareagovalo na třetí gól Roberta Lewandowskiho a utkání se nyní hraje v obrovském tempu.
49
Simon Kjær z pravého křídla nádherně odcentroval a na vzdálenější levé tyči vracel míč před bránu Yussuf Poulsen, po jehož hlavičce si KAMIL GLIK nešťastně usměrnil míč hlavou přesně do levého horního rohu vlastní brány. Nešťastný moment pro Polsko, to má však stále dvoubrankový náskok. Asistence: Yussuf Poulsen.
48
Polsko vede nad Dánskem krátce po přestávce 3:0 a Robert Lewandowski trhá obranu hostujícího týmu na kusy.
47
Polsko právě vstřelilo branku!
ROBERT LEWANDOWSKI na pravém křídle pláchl dvěma pronásledovatelům a nádherou přízemní střelou z pravé strany šestnáctky, která se od přední tyče odrazila do brány, kompletuje hattrick!
47
Na Národním stadionu ve Varšavě právě začal druhý poločas, do kterého Polsku vstupuje s dvoubrankovým vedením a Dánsko s jednou změnou v základní sestavě.
46
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Nicolai Jørgensen, přichází Yussuf Poulsen.
46
Hráči obou týmů už se vrací zpět na hrací plochu Národního stadionu, v jehož hledišti panuje fantastická atmosféra. Dánsko se během přestávky rozhodlo sáhnout k jedné změně, která mu může jen prospět.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:45.
Polsko odehrálo fantastický poločas a od úvodních minut toužilo po vedení, kterého se dočkalo po necelých dvaceti minutách, když se prosadil po krásném centru z levého křídla v blízkosti přední tyče Robert Lewandowski. Útočník Bayernu Mnichov ukončil čtyřzápasové čekání na gól a deset minut před přestávkou poslal Polsko z penalty do dvoubrankového trháku. Skóre po prvním poločase. Polsko 2 Dánsko 0.
45+1
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
44
Christian Eriksen se pokoušel pláchnout polským hráčům, Jakub Błaszczykowski ho ale rychle zastavil. Faul.
43
Robert Lewandowski se snažil prodrat k míči a vzápětí šestnáctce soupeře, jenže fauloval Williama Kvista.
42
Arkadiusz Milik je zpět na nohou a zápas může pokračovat.
41
Hra je přerušena a na hrací ploše musí dojít k ošetření zraněného Arkadiusze Milika. Obstřik by ovšem měl dát všechno do pořádku.
40
Jannik Vestergaard fauloval agilního Arkadiusze Milika, který zůstává ležet na hrací ploše.
39
Andreas Christensen rozehrál na straně Dánska rohový kop, hosté se po něm ale vzápětí k ničemu nedostali.
38
Viktor Fischer se podruhé v zápase dostal ke střele, když tentokrát zkoušel ohrozit polskou bránu pokusem zpoza šestnáctky, jeho následná rána pravačkou ale zamířila vedle pravého horního rohu brány.
37
Kasper Schmeichel si pustil pusu na špacír a za protesty vyfasoval žlutou kartu.
36
Žlutou kartu dostává Kasper Schmeichel (Dánsko).
36
ROBERT LEWANDOWSKI se při rozeběhnutí zastavil a poté z penalty pravačkou zamířil přesně k pravé tyči. Kasper Schmeichel si vybral opačnou stranu a Polsko vede 2:0!
35
Arkadiusz Milik byl faulován před pár okamžiky v pokutovém území Jannikem Vestergaardem a Polsko bude zahrávat deset minut před koncem prvního poločasu penaltu!
34
Dánsko se po dlouhé odmlce dostalo ke střele, jmenovitě William Kvist, jeho pokus zpoza šestnáctky byl ale zablokován.
33
Hra byla správně přerušena a Dánsko může střádat útočné plány, kterých je v dnešním zápase pomálu.
32
Robert Lewandowski přiťukl míč v blízkosti pravé tyče vsedě svému spoluhráčovi, jenže předtím evidentně zahrál rukou a gól Polska nebyl uznán! Správné rozhodnutí.
31
Kamil Glik odvedl na vlastní polovině dobrou práci, když si dobře pokryl míč a Nicolai Jørgensen ho vzápětí nedovoleně poslal k zemi.
30
Půlhodiny téměř za námi a Polsko zatím potvrzuje roli favorita, když ve Varšavě vede nad Dánskem zásluhou Roberta Lewandowskiho 1:0.
29
Dánsko je mírně lepší v držení míče, co je mu to ale platné, když Polsko vyslalo na jeho bránu již osm střel, zatímco hosté ze severu Evropy se dostali k pouhým dvěma.
28
Hra se nyní odehrává mezi oběma šestnáctkami a Dánové dobře brání v hustém bloku, kterým vyplňují volné prostory.
27
Polská družina kolem kapitána Roberta Lewandowskiho působí dnes fantastickým dojmem a Dánové mají co dělat, aby její nebezpečné útoky dokázali odvracet.
26
Polsko vedlo proti Kazachstánu po poločase 2:0, a přesto s ním nakonec remizovalo 2:2. Domácí si jsou zkratu dobře vědomi a dnes chtějí do přestávky vstřelit minimálně tři góly.
25
Robert Lewandowski se pokusil přidat druhý gól v zápase, jeho tvrdou střelu zpoza šestnáctky ale jeden z Dánů zablokoval.
24
Piotr Zielinski je také hodně vidět a nyní se uvedl střelou zpoza šestnáctky, jeho následný pokus levačkou ale zamířil zhruba o dva metry vedle levého horního rohu brány.
23
Dánové se začínají ocitat v roli otloukánka a jejich obrana v některých momentech působí hodně statickým dojmem.
22
Obrovskou pochvalu si zaslouží také Kamil Grosicki, který od úvodních minut utkání hýří velkým pohybem.
21
Robert Lewandowski během posledních čtyř utkání Bayernu vyzněl střelecky naprázdno, nyní ale posílá Polsko do vedení.
20
Dánové sílící tlak domácího Polska nepřečkali a ROBERT LEVANDOWSKI po krásném přízemním centru Kamila Grosickiho z levého křídla zamířil na přední tyči z blízkosti přesně do levého horního rohu brány. Ve Varšavě propuká obrovská radost! Asistence: Kamil Grosicki.
19
Piotr Zieliński nádherně odcentroval z křídla a uprostřed šestnáctky našel Kamila Grosickiho, který se přízemní střelou snažil zamířit k pravé tyči, Kasper Schmeichel byl u ní ale včas!
18
Polsko pokračuje v tlaku a tlačí se do další brankové příležitosti.
17
Piotr Zielinski vypálil levačkou zpoza šestnáctky, jeho následná střela ale zamířila vedle pravé tyče.
16
Polsko po úvodní šanci Dánska tahá za delší konec lana a usilovně se snaží dobýt bránu Kaspera Schmeichela.
15
Ze zápasu uplynulo téměř úvodních patnáct minut a zatím čekáme na úvodní gól. Polsko hraje s Dánskem bez branek 0:0.
14
Proti pravidlům se před pár okamžiky provinil Arkadiusz Milik, který dnes nastupuje v útoku po boku Roberta Lewandowskiho.
13
Hru nyní začínají kouskovat fauly. Na vlastní polovině hřiště si dobře pokryl míč Andreas Christensen, který byl faulován.
12
Grzegorz Krychowiak se vzápětí pokoušel rozjet další nebezpečnou akci polské reprezentace, na vlastní polovině hřiště byl ale faulován.
11
Vzápětí se po centru Jakuba Blaszczykowskiho dostal v pokutovém území k hlavičce Grzegorz Krychowiak, ten ovšem na rozdíl od svého spoluhráče hlavičkoval pouze doprostřed brány.
10
Arkadiusz Milik po krásném centru Kamila Grosickiho z levého křídla hlavičkoval na vzdálenější tyči z blízkosti a úhlu do pravého horního rohu brány, Kasper Schmeichel ale předvedl fantastický zákrok a jeho pokus vyrazil na rohový kop!
9
Robert Lewandowski je nyní na hřišti hodně vidět, tentokrát ale fauloval Jannika Vestergaarda, který si před ním dobře pokryl míč.
8
Piotr Zielinski se po přesné přihrávce Roberta Lewandowskiho pokusil vypálit zpoza šestnáctky levačkou, jeho následná střela ale byla zablokována a Kasper Schmeichel zasahovat nemusel.
7
Dánové do Polska nepřijeli rozhodně pouze bránit, což ostatně před pár okamžiky dokonale ukázali.
6
Dánsko jako první zahrozilo a Poláci se zatím na jejich šanci marně snaží odpovědět. Hosté do dnešního utkání nastoupili v rozestavení 3-4-3, což je poměrně zajímavé.
5
Piotr Zielinski se snažil prosadit po pravém křídle, kde po faulu Pierra-Emilea Højbjerga vybojoval standardní situaci.
4
Viktor Fischer dostal na pravém křídle krásnou kolmou přihrávku do běhu od Petera Ankersena a pronikl do pokutového území, jeho následná střela z úhlu ale zamířila daleko vedle vzdálenější levé tyče.
3
Dánsko má v úvodu zápasu častěji míč na svých kopačkách a může se vydat směrem vpřed.
2
Hlavní rozhodčí Gianluca Rocchi dal pokyn k zahájení zápasu, jehož favoritem je domácí Polsko, to ovšem platilo i v utkání proti Kazachstánu, a jak to nakonec dopadlo všichni víme.
1
Hráči obou týmů právě vychází na hrací plochu Národního stadionu ve Varšavě a po zaznění hymen obou zúčastněných zemí bude moci kvalifikační utkání na mistrovství světa mezi Polskem a Dánskem začít.
Dánové pod trenérem Ågem Hareidem budou chtít v Polsku navázat na úspěšný vstup do kvalifikace na mistrovství světa. V útoku Polska nechybí Robert Lewandowski, který během posledních čtyř utkání Bayernu nevstřelil gól a čekání na něj se pokusí ukončit proti Dánsku. Utkání ve Varšavě začne již za 10 minut!

Polsko: Fabiański – Piszczek, Glik, Cionek, Jędrzejczyk – Błaszczykowski, Krychowiak, Piotr Zieliński, Grosicki – Lewandowski (C), Milik.
Náhradníci: Szczęsny, Boruc – Pazdan, Lewczuk, Jodłowiec, Linetty, Rybus, Teodorczyk, Wszołek, Salamon, Kapustka, Wilczek.

Dánsko: Schmeichel – Kjær (C), Christensen, Vestergaard – P. Ankersen, Kvist, Højbjerg, Durmisi – Fischer, Eriksen, N. Jørgensen.
Náhradníci: Lössl, Rønnow – Delaney, Nielsen, M. Jørgensen, Thomsen, Sisto, Stryger Larsen, Wass, Schøne, Y. Poulsen, Cornelius.

Rozhodčí: Gianluca Rocchi. Asistenti: Alessandro Costanzo, Filippo Meli. Čtvrtý rozhodčí: Davide Massa (všichni ITA).
Dánsko

Dánsko se na konci srpna naladilo na kvalifikaci mistrovství světa vysokou výhrou nad Lichtenštejnskem, které porazilo v přípravném zápase vysoko 5:0 a v úvodním zápase skupiny E na ni navázalo. Dánové před svými fanoušky porazili nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 Arménii. O osudu utkání rozhodl v sedmnácté minutě Christian Eriksen, který po přestávce mohl na svůj gól navázat z penalty, osmnáct minut před koncem ji ale neproměnil.
Polsko

Polsko dokráčelo na EURO 2016 ve Francii do čtvrtfinále, ve kterém vypadlo po penaltách s Portugalskem, a proti Kazachstánu ho měl čekat hladký vstup do kvalifikace na mistrovství světa. Po prvním poločase Poláci v Astana Areně vedli po brankách Kapustky a Lewandowskiho 2:0 a vše šlo podle plánu, ten se ale krátce po přestávce totálně rozsypal, když Sergey Khizhnichenko během pouhých 7 minut vstřelil dva góly a Polsko remizovalo s Kazachstánem 2:2.
Polsko v sobotu večer vyzve na Národním stadionu ve Varšavě v rámci druhého kvalifikačního zápasu na mistrovství světa ambiciózní Dánsko a oba týmy do něj budou vstupovat v jiném rozpoložení. Poláci vykročili do kvalifikace mistrovství světa překvapivou remízou s Kazachstánem, zatímco Dánsko nejtěsnějším rozdílem porazilo Arménii a ze všech týmů základní skupiny E získalo jako jediné tři body, z čehož plyne první místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.