Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Srbsko - 6. října 2017   20:45

Rakousko
Rakousko
25' Burgstaller (Danso) • 76' Arnautović (Burgstaller) • 89' Schaub (Bauer)
3:2
(1:1)
Srbsko
Srbsko
11' Milivojević   • 83' N. Matić
Rakousko
Lindner – Bauer, Dragović, Danso, Wöber – Grillitsch (77. Lazaro), Baumgartlinger (C), Ilsanker, Arnautović – Kainz (61. Schaub) – Burgstaller (82. Gregoritsch).
Královec – Slyško, Nádvorník
Srbsko
Stojković – Ivanović (C), S. Mitrović, Nastasić – Antonio Rukavina (69. Ljajić), Milivojević, N. Matić, Kolarov – Gaćinović (87. Prijović), Tadić – A. Mitrović.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:8.
Je dobojováno. Rakušané vítězí 3:2 a Srbové se tak dnes z jistého postupu na světový šampionát radovat nemohou. Mají na to ale ještě domácí zápas, který bude posledním v kvalifikaci. Bojovat tak budou až do posledního zápasu v kvalifikaci.
90+3'
90+3'
Ještě poslední akce hostů, už to ale vypadá, že se nic nestane a zápas je u konce.
90+2'
Za protesty směrem k hlavnímu sudímu dostává žlutou kartu Dragović.
90'
Nastavovat se budou ještě tři minuty navíc.
89'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Jenže hned z další akce na druhé straně udeřili Rakušané. LOUIS SCHAUB pálil z pravé strany a v pokutovém území nastavil nohu Marko Arnautović, nakonec se ale nedotkl a rána Schauba tak končí v síti hostů – 3:2. Asistence: Moritz Bauer.
89'
Poté ale Stojkoviće neohrozili a hosté tak mohou ještě projít do útoku. Zápas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci.
88'
Autové vhazování pro domácí fotbalisty, kteří jsou v blízkosti hostující branky.
87'
Aleksandar Prijović se natlačil před branku domácích, ale jeho přízemní střela pak skončila jen vedle branky domácích.
87'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Aleksandar Prijović.
85'
Srbové vrhají všechny své poslední síly do útoku a snaží se strhnout vedení zpět na svou stranu. To by pro ně znamenalo jistotu postupu na MS.
83'
Srbsko právě vstřelilo branku!
A to se Srbům nyní také povedlo. Ve skrumáži před domácí brankou se míč odrazil na kopačku NEMANJI MATIĆE, který poté pravačkou poslal míč k pravé tyči domácí branky – 2:2. Znovu je tedy vyrovnáno.
82'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Guido Burgstaller, přichází Michael Gregoritsch.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky tohoto zápasu a domácí stále vedou o jednu branku. Srbové tak už nemají tolik času na to s utkáním něco udělat. Rozhodně ale ještě zabojují alespoň o bodový zisk.
79'
Agilní Marko Arnautović znovu naběhl až před branku hostů, kde svou přízemní střelou nechal zaměstnat hned dva srbské obránce.
78'
Tato situace hostům hodně komplikuje situaci ve skupině. Pokud by dnes prohráli, museli by v posledním domácím utkání zvítězit, aby měli jistotu postupu.
77'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Valentino Lazaro.
76'
Domácí otáčejí zápas na svou stranu a ujímají se vedení! MARKO ARNAUTOVIĆ dostal přihrávku v pokutovém území a poté jen nastavil levačku a sklepl míč za záda Stojkoviće, který na něj nedosáhl – 2:1. Asistence: Guido Burgstaller.
74'
Na druhé straně se ke střele kousek za velkým vápnem odhodlal Aleksandar Mitrović, ale bylo to zase nepřesné. Hostům se tak zatím nedaří vrátit si své vedení na svou stranu.
73'
Florian Grillitsch znovu nebezpečně vystřelil z hranice velkého vápna, ale Stojkoviće tentokráte vůbec neohrozil. Balón končí mimo tři tyče.
72'
Nepřesná rozehrávka Srbska končí za zadní čárou a Heinz Lindner bude míč odkopávat od své branky až do blízkosti Stojkoviće.
70'
Luka Milivojević pálil z hranice velkého vápna a míč prosvištěl kousek nad břevnem domácí branky. Následuje tak odkop od ní.
70'
Žlutou kartu dostává Moritz Bauer (Rakousko).
69'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Antonio Rukavina, přichází Adem Ljajić.
67'
Marko Arnautović byl hodně aktivní na polovině hostů a další jeho střela končí na brankáři Stojkovićovi, který tak drží svůj tým.
66'
Další šance domácích fotbalistů, kteří uvnitř velkého vápna dlouho operovali. Louis Schaub pak vyslal střelu z úhlu a přesto zaměstnal brankáře Stojkoviće.
64'
Hosté nyní svoji akci nedotáhli do konce. Střela Aleksandara Mitroviće skončila jen vedle hostující branky.
63'
Vladimir Stojković nyní zneškodnil střelu Floriana Grillitsche uvnitř velkého vápna a vytáhl ji nad břevno své branky!
62'
Jejich standardní situace ovšem branku Lindnera vůbec neohrozila a brankář Rakouska tak v pohodě odkopává míč do bezpečí.
62'
Louis Schaub hned fauloval soupeře a hosté budou zahrávat další volný přímý kop.
61'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Louis Schaub.
58'
Marko Arnautović dostal přihrávku těsně před hostující branku, ale poté míč poslal jen do náruče hostujícího brankáře.
57'
Hosté zvýšili tempo a snažili se před domácí brankou strhnout vedení znovu na svou stranu, ale střela Mitroviće zamířila jen vysoko nad domácí branku.
55'
Guido Burgstaller dostává žlutou kartu za podražení soupeře a pro hosty je tu další volný přímý kop.
55'
Už je ale zpět na hrací ploše a zapojil se tak do hry.
54'
Marko Arnautović odkulhal za postranní čáru. Má nějaký zdravotní problém a potřebuje ošetření.
52'
Stefan Mitrović sklepával míč ve velkém vápně, ale nakonec mu ho vzala obrana domácích, která ho okamžitě zakopla do bezpečí.
51'
Srbové zahrávali volný přímý kop, ten ale poslali jen na brankáře Heinze Lindnera, který pak odkopl míč až za polovinu hřiště.
49'
Srbové se už ale znovu zmocnili míče a míří s ním na opačnou stranu, tedy až před branku rakouského celku.
49'
Na druhé straně vyslal střelu z půlky hřiště Stefan Ilsanker, brankář hostů pak v pohodě přebírá míč a odkopne ho od svého zařízení.
47'
Aleksandar Mitrović unikl sám a dostal se do pokutového území, kde už naznačoval střelu, jeho počínání ale zastavila obrana Rakouska.
46'
Domácí museli hned čelit útoku Srbska, který zastavili v pravý čas a nyní se sami vydají do útoku.
46'
Střely na branku: 4 – 2
První poločas je za námi. V něm jsme viděli dvě branky. Nejprve skóre utkání otevřel Luka Milivojević, domácí však dokázali najít recept na vyrovnání a o to se posatral Guido Burgstaller. Uvidíme, co nám přinese druhá půle, která začne ve 21:50.
45'
44'
Český sudí Královec rozdal v krátkém sledu po sobě dvě žluté karty pro domácí hráče, kteří se dopustili nešetrných faulů.
44'
Žlutou kartu dostává Stefan Ilsanker (Rakousko).
43'
Žlutou kartu dostává Maximilian Wöber (Rakousko).
42'
Domácí se poté vydali do útoku, kde z rohu velkého vápna střílel Stefan Ilsanker, bylo to ale hodně nepřesné a míč končí jen za zadní čárou.
40'
Dušan Tadić střílel z levé strany uvnitř velkého vápna a přesný zákrok si tak připravil Heinz Lindner, jenž nyní hodně podržel svůj tým.
39'
Marko Arnautović přihrál míč svému spoluhráči, ale následná střela Stefana Ilsankera zaplula jen do rukavic Stojkoviće.
38'
Na centr z pravé strany dosáhl Vladimir Stojković a v pohodě míč ukrývá do svých rukavic. Za chvíli ho také odkopne daleko od své branky.
37'
Další rohový kop zahrávali domácí hráči, ale v pokutovém území nebyl nikdo, kdo by míč poslal za Stojkovićova záda.
35'
V právě probíhající pětatřicáté minutě je stav stále nerozhodný, v tuto chvíli mají zase ze hry více hosté, kteří na své aktivitě přidali.
34'
Branislav Ivanović poté hlavičkoval míč v pokutovém území a ten orazítkoval domácí břevno! Velká šance na to jít znovu do vedení ale druhou brankou neskončila.
33'
Luka Milivojević byl faulován kus za velkým vápnem a Srbsko bude zahrávat volný přímý kop ze slibné pozice.
32'
Aleksandar Kolarov si naběhl do pokutového území a čekal na přihrávku od Tadiće, ale tuto akci zneškodnila obrana Rakouska, která posílá míč do bezpečí.
30'
Hosté se nyní dostali do slibné akce, zastavil je ale ofsajd a je tedy i máváno. Na druhou stranu tak míří znovu rakouští fotbalisté.
28'
Rakousko je znovu aktivnější a po srovnání stavu skóre tak znovu ožilo. Nyní střílel na Stojkoviće Ilsanker, ale nebyl úspěšný.
26'
Začínáme tedy zase znovu od začátku a hosté tak budou muset přidat. Pokud chtějí o postupu na světový šampionát rozhodnout už dnes, musí zvítězit.
25'
Domácí fotbalisté srovnávají stav utkání. Danso poslal do úniku GUIDA BURGSTALLERA, která poté v těsné blízkosti brankáře Srbska vystřelil a poslal balón nad jeho pravou rukou za jeho záda – 1:1. Asistence: Kevin Danso.
23'
Florian Grillitsch dostal přihrávku před velké vápno a poté pálil na hostující branku, tam byl ale připraven Vladimir Stojković.
22'
Dušan Tadić se rozeběhl sám na domácí branku, jenže obránce Aleksandar Dragović mu sebral míč a poté ho přenechal Lindnerovi, který ho také odkopne od svého zařízení.
21'
Před dotírajícím Guidoem Burgstallerem raději ukryl míč ve svých rukavicích Vladimir Stojković a bude ho znovu odkopávat od své branky.
20'
Florian Kainz rozehrál rohový kop, míč posadil na hlavu Aleksandara Dragoviće, ten ale poté hosté poslali za zadní čáru a Florian Kainz si rohový kop zopakuje, tentokráte z druhé strany.
19'
Střela z levé strany u velkého vápna z kopačky Marka Arnautoviće končí jen vedle branky srbského brankáře, který tak bude mít další odkop od ní.
18'
Znovu mají míč na svých kopačkách domácí hráči a míří s ním před srbskou branku, kde se pokusí o vyrovnání.
16'
Rakouští fotbalisté zahrávali volný přímý kop z pravé strany, míč ale poslali jen na obranu Srbska, kde ho odhlavičkoval do bezpečí Antonio Rukavina.
15'
Hosté se museli vracet, míč letěl k jejich brance, nakonec ho doběhl Branislav Ivanović a posílá ho svým spoluhráčům směrem k rakouské brance.
14'
Hosté se znovu dostali před branku domácích, ale Mitrović svou střelu poslal jen za zadní čáru. Následuje tedy odkop od Lindnerovy brány.
13'
Domácí byli sice od úvodu utkání aktivnějším týmem, ale Srbové ukázali, v čem je jejich síla. Nyní vedou a dali tak základ dnešnímu úspěchu.
11'
Hosté se dostali poprvé do vážnější akce a hned je z toho úvodní branka. Kousek za velkým vápnem střílel LUKA MILIVOJEVIĆ, který svou střelu umístil ke vzdálenější tyči. Domácí brankář tak byl bez šance – 0:1.
10'
Na druhé straně nebezpečně střílel Aleksandar Mitrović, jehož rána končí na připravené domácí obraně.
9'
Marko Arnautović hlavičkoval míč v těsné blízkosti hostující branky, ale ten zamířil jen těsně vedle levé tyče Stojkovićovy branky.
8'
Kevin Danso se musel vrátit k míči, který směřoval před vlastní branku a poté ho na malou domů poslal rakouskému brankáři, který ho už odkopává směrem dopředu.
7'
Marko Arnautović střílel z levé strany v pokutovém území a Vladimir Stojković jeho ránu chytá do svých rukavic a drží svůj tým.
6'
Marko Arnautović pronikal po levé straně směrem k brance Srbska, byl ale zastaven a sudí píská volný přímý kop.
5'
Domácí se na srbské fotbalisty doslova vrhli a i nyní zahrozili před brankářem Vladimirem Stojkovićem, který tak bude mít další odkop od své branky.
4'
Maximilian Wöber se prosmýkl obraně hostů a dostal se do slibné šance, ale jeho přízemní střela zamířila jen do rukavic Stojkoviće.
3'
Aleksandar Mitrović pálil z hranice velkého vápna a nechal jen vyniknout obranu Rakouska, která jeho střelu zastavila v pravý čas.
2'
Hosté před domácí brankou nic nevymysleli a na druhou stranu se vydali znovu hráči Rakouska, střela Ilsankera ale mířila jen vedle srbské branky.
1'
Aleksandar Dragović se vydal před velké vápno, jeho střela ale byla příliš prudká a míč skončil jen vysoko nad hostující brankou.
1'

Rakousko: Lindner – Bauer, Dragović, Danso, Wöber – Grillitsch, Baumgartlinger (C), Ilsanker, Arnautović – Kainz – Burgstaller.
Náhradníci: Bachmann, Pervan – Gregoritsch, Janko, Klein, Lainer, Lazaro, Lienhart, Schaub, Knasmüllner, Schobesberger, H. Wolf.

Srbsko: Stojković – Ivanović (C), S. Mitrović, Nastasić – Antonio Rukavina, Milivojević, N. Matić, Kolarov – Gaćinović, Tadić – A. Mitrović.
Náhradníci: Jovanović – Gudelj, Kostić, Ljajić, Nemanja Maksimović, Obradović, Pavlović, Prijović, S. Rajković, D. Tošić, N. Milunović, Veljković.

Rozhodčí: Královec – Slyško, Nádvorník.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Naposledy se oba celky utkaly v loňském roce v říjnu a Srbové na své půdě zvítězili 3:2. Čeká nás i dnes přestřelka, nebo půjde o jednoznačnou výhru ať na jedné či druhé straně? To se nechme překvapit.
Srbsko

Srbové zatím vedou tabulku ve skupině D s osmnácti body a pokud by dnes v Ernst Happel Stadionu ve Vídni získali tři body, potvrdili by nejen první místo, ale také by slavili postup na Mistrovství světa. A s tím tak do Vídně cestují. Jistotu postupu budou chtít stvrdit už dnes a čeká nás tak rozhodně zajímavý zápas, který si nenechte ujít. Dotáhnou rozjetí Srbové dnes postup na světový šampionát?
Rakousko

Fotbalisté rakouského celku jsou v kvalifikační skupině D na čtvrtém místě a postup na Mistrovství světa se jim hodně vzdálil. Jejich postup už je jen v rovině teorie. V osmi zápasech si rakouský tým připsal devět bodů za dvě výhry, tři remízy a třikrát odešli jako poražený tým. Proti Srbsku je dnes nečeká nic lehkého, nicméně budou bojovat alespoň o teoretickou šanci, která je i tak hodně malá. Navíc rozjeté Srbsko jede na rakouskou půdu s jednoznačným cílem, a sice zvítězit.
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Kvalifikace o Mistrovství světa 2018 jde do finále a dnes jsou na programu předposlední zápasy ve skupině D. My prostřednictvím tohoto online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Rakouska a Srbska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.