Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Belgie - 3. září 2017   20:45

Řecko
Řecko
73' Zeca (Tzavellas)
1:2
(0:0)
Belgie
Belgie
70' Vertonghen  (M. Dembélé) • 74' R. Lukaku  (Meunier)
Řecko
Karnezis – Maniatis (85. Bakasetas), Manolas, Papastathopoulos (C), Tzavellas – Zeca, Tziolis, Samaris, Stafylidis (69. Lykogiannis) – Fortunis (89. Vellios) – Donis.
Szymon Marciniak – Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (všichni Polsko)
Stadio Georgios Karaiskakis, Pireus
Belgie
Courtois – Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen (C) – Meunier, Fellaini (89. Dendoncker), M. Dembélé (74. E. Hazard), Ferreira-Carrasco (79. Chadli) – De Bruyne, R. Lukaku, D. Mertens.

Z mé strany je to pro tuto chvíli všechno. Já se s vámi loučím, přeji vám úspěšný start do nového týdne a u fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 7:15.
Je dobojováno! Po celkem nudném prvním poločase jsme se u toho druhého rozhodně nenudili. Ovšem na první branku tohoto utkání jsme si museli počkat až do 70. minuty, kdy naši čekání vyslyšel Jan Vertonghen, který poslal Belgii do vedení. Belgické vedení trvalo pouze tři minuty, protože z rychlé domácí akce se trefil Zeca. O tom, že si tři body odveze belgická reprezentace rozhodnul Romalu Lukaku, který se hlavou trefil v 74. minutě. Navíc tento gól byl i postupový. Ano, je to tak. Belgie může slavit, protože se příští rok objeví na světovém šampionátu v Rusku! Řecko ještě svede bitvu o baráž s Bosnou, která dnes svůj zápas proti Gibraltaru zvládla a právě řecký tým přeskočila.
90+4'
90+3'
Pro řecký tým se rýsuje poslední šance, jak si z tohoto zápasu odnést alespoň jeden bod za remízu.
90+2'
Žlutou kartu dostává Kevin De Bruyne (Belgie).
90+2'
Belgičtí hráči drží míč na svých kopačkách a posouvají si ho po celém hřišti. Domácí hráči pouze běhají mezi nimi jako panáci.
90+1'
Polský hlavní rozhodčí se rozhodnul nastavit tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Belgie se řítila na domácí branku ve čtyřech hráčích, ale ani z toho nebyl gól. Eden Hazard připravil pro svého kolegu Mertense vyloženou šanci, ale ten z malého vápna řeckého brankáře neprostřelil.
89'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Marouane Fellaini, přichází Leander Dendoncker.
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Konstantinos Fortunis, přichází Apostolos Vellios.
89'
Belgie drží míč u rohového praporku, navíc poté Hazard vybojoval pro svůj celek výhodu rohového kopu, který byl rozehrán podle očekávání nakrátko.
88'
Domácí trenér žene své svěřence na belgickou polovinu. Řecko začíná svůj tlak stupňovat. Jenže jejich potencionální šance kazí nepřesnosti.
87'
Hra je na malý moment přerušena kvůli ošetřování domácího hráče. Hráči tuto pauza využijí k osvěžení.
86'
Romelu Lukaku se s tím nepáral a vypálil jedovatou střelu doprostřed řecké branky, kde stál domácí brankář, který míč jenom ztěží vyrazil.
85'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Giannis Maniatis, přichází Tasos Bakasetas.
85'
Čas se domácím čím dál více krátí, do konce řádné hrací doby to máme necelých pět minut. Navíc u míče jsou Belgičané.
84'
Jenže míč si přímo ze vzduchu stahuje pozorný belgický brankář, který padá na zem. Jednoduše řečeno, pošilhává po časomíře a tahá čas.
83'
Řekové zůstanou u míče, protože budou rozehrávat rohový kop, který by mohl přinést vyrovnávací branku.
82'
Zeca se po kontaktu s Chadlim ocitnul na trávníku, rozhodčí ukazuje proti brance Belgie. Řecko tedy bude rozehrávat velmí zajímavý volný přímý kop.
81'
Fellaini aspoň na malou chvíli zastavil průnik Konstantinose Fortunise. Jenže Řekové jsou stále na míčí, ale postupují směrem k belgické brance.
80'
Zdá se, že nás čeká velmi zajímavý závěr tohoto zápasu. Řekové se tlačí do zakončení, belgickou obranu ještě čeká tvrdá šichta.
79'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Yannick Ferreira-Carrasco, přichází Nacer Chadli.
77'
Kevin De Bruyne čekal s přihrávkou na Hazarda, tak dlouho, že už bylo pozdě. Skvělým zákrokem se prezentoval Babis Lykogiannis.
76'
Žlutou kartu dostává Yannick Ferreira-Carrasco (Belgie).
75'
Yannick Ferreira-Carrasco nevybíravým způsobem poslal domácího hráče na trávník. Domácí trenér vyletěl jako čertík z krabičky, uklidňovat ho musel až čtvrtý rozhodčí.
74'
Belgie právě vstřelila branku!
Celý zápas nic a teď během čtyř minut tři branky. Dámy a pánové, to si nechám líbit! Na centr Meuniera si na přední tyč naběhnul ROMELU LUKAKU, který svou hlavičkou poslal svým tým do opětovného vedení.
74'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Moussa Sidi Yaya Dembélé, přichází Eden Hazard.
73'
Řecko právě vstřelilo branku!
To jsou nám teda věci. Vedení Belgie netrvá ani čtyři minuty, protože míč v pokutovém území dopadnul na kopačku ZECY, který z první překonal bezmocného Thibauta Courtoise v brance Belgie.
72'
U postranní čáry je připraven Eden Hazard, který se zanedlouho podívá na travnatý pažit tady, v Pireusu.
71'
Tasos Donis se snažil o rychlé vyrovnání, ale nedokázal přesně zamířit mezi tři tyče belgické branky.
70'
Máme tady vytouženou první branku v utkání. Míč se z levé strany dostal až do středu hřiště, kde byl volný JAN VERTONGHEN. Tento obránce opět ukázal, že jeho levá noha je dobrá, protože propálil vše, co této střele stálo v cestě.
70'
Na nadýchaný centr z rohového kopu si naskočil Donis, ale belgickou branku netrefil. Hostující brankář bude odkopávat.
69'
Belgický tlak končí až odmávaným ofsajdem ve kterém se ocitnul pravý bek Meunier. Hra je přerušena.
69'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Konstantinos Stafylidis, přichází Babis Lykogiannis.
68'
Belgičané ať vymýšlí, co vymýšlí, stále to na řeckou obranu nefunguje. Navíc domácí pouze odkopávají míče do stran.
67'
Řecko se nedokáže vymanit z belgického tlaku. Každý centr, který letí do vápna, tak hledá hlavu buď Fellainiho nebo Lukaka.
66'
Andreas Samaris byl až příliš pomalý, míč doskotačil do zámezí. Belgie bude na polovině hřiště vhazovat.
65'
Řecká obrana se skvěle připravila na Lukaka, který v dnešním zápase nic zásadního neukázal.
64'
Belgie se opět usadila okolo pokutového území Řecka, stále vymýšlí nějaký recept na pozornou obranu, která si s útoky svého soupeře zatím ví rady.
63'
Oba týmy v posledních minutách nakopávají míče za obrany soupeře, ale tento styl hry není zatím účinný.
62'
Hra je teď momentálně často kouskovaná, oba týmy začaly více faulovat. Rozhodčí musí tyto prohřešky řešit.
61'
V akci byl opět Yannick Ferreira-Carrasco, ale ten ani nadvakrát nepřekonal svého obránce. Belgičan musel volit přihrávku zpět.
60'
Thomas Meunier si skvěle naběhnul na zadní tyč, ale přihrávku od Carrasca nedokázal zpracovat. Míč tedy skončil v zámezí. Karnezis bude odkopávat.
59'
O vítězi dnešního zápasu může rozhodnout maličkost. Ani jeden tým nechce v obraně udělat zbytečnou chybu, která by vedla k první obdrženébrance.
58'
Yannick Ferreira-Carrasco se tvrdě opřel do svého strážce, hra pokračuje. Na tahu jsou Řekové, jejich útok vede po pravé straně Zeca.
57'
Zeca se snažil sklepnout míč pro nabíhajícího Donise, ale nepřesně. Míč opět putuje na kopačky Belgie.
56'
Belgie drží míč na svých kopačkách, kombinuje po celé šíři hřiště, ale bez většího úspěchu. Řekové pokračují ve výborné obraně.
55'
Žlutou kartu dostává Andreas Samaris (Řecko).
55'
Na druhé straně se dral do zakončení Romelu Lukaku, ale jeho hlavička byla hned zablokována pozorným obráncem.
54'
Alexandros Tziolis se v pokutovém území Belgie nejlépe zorientoval a poté i celou svou akci zakončil. Míč proletěl snad metr od pravé tyče.
53'
Dembélé před malou chvílí obdržel žluté varování, které zřejmě asi vůbec nevarovalo. Pokračuje ve stejném stylu hry.
52'
Řecko rozehrávalo zajímavou standardní situaci, kterou málem potrestal svou hlavičkou stoper Manolas. Belgický brankář bude odkopávat od své branky.
51'
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Fellaini, který poté reklamoval řeckou ruku. Rozhodčí to nebere vpotaz a hru nechává pokračovat.
50'
Žlutou kartu dostává Moussa Sidi Yaya Dembélé (Belgie).
50'
Řecký trenér posílá skupinku střídajících hráčů se rozcvičovat. Jsem zvědavý koho pošle v průběhu druhé půle, aby jejich hru oživil.
50'
Žlutou kartu dostává Thomas Meunier (Belgie).
49'
Moussa Sidi Yaya Dembélé dnes hraje velice agresivně. Je ještě s podivem, že mu sudí nedal žlutou kartu.
48'
Od Tobyho Alderweirelda přes Fellainiho se míč dostal na levou stranu, kde byl volný De Bruyne. Jenže tomu se přízemní centr vůbec nepovedl.
47'
Belgie začala druhý poločas tam, kde v tom první skončila. Jejich výborné držení míče je posouvá na dostřel domácí branky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Rozhodčí Marciniak nenastavil ani jednu minutu nad rámec základní hrací doby. Aktéři dnešního zápasu jdou do šaten za nerozhodného stavu. Nejblíže brance byl ve 21. minutě Konstantinos Stafylidis, který orazítkoval belgické břevno.

Fauly: 3 – 5
45+1'
45'
Belgie zatím sice více drží míč, ale Řekové jsou více nebezpečnější. Druhý poločas bude dost zajímavý.
44'
Marouane Fellaini se snažil oslovit svou přihrávkou Lukaka, ale ten byl skvěle obsazen. Míč tedy skončil až u domácího brankáře.
43'
Řecká akce končí zvednutým praporkem, asistent signalizuje ofsajdové postavení jednoho z domácích hráčů.
42'
Thibaut Courtois na poslední chvíli vyškrábnul míč před nabíhajícím Tasosem Donisem. Kdyby ho sestřelil, byla by to určitě penalta.
41'
Belgie v posledních minutách drží míč na svých kopačkách a tlačí se do zakončení, stále bez úspěchu. Půjdeme snad do šaten za bezbrankového stavu?
40'
Kevin De Bruyne se postavil k rozehrávce přímého kopu, jenže trefil zeď. Tento ofenzivní hráč se stěhuje k rohovému praporku.
39'
Sokratis Papastathopoulos v potyčce chytnul Lukaka pod krkem. Belgický forvard chtěl potrestání, ale nedočkal se.
38'
Konec prvního poločasu se nám pomalu, ale jistě blíží. Na časomíře stále svítí nerozhodný výsledek 0:0.
37'
Konstantinos Manolas s velikým přehledem si míč narazil o soupeře, od kterého poté zamířil do zámezí. Domácí brankář bude odkopávat.
36'
Nepovedená rozehrávka domácího celku málem stála Řecka čisté konto. Orestis Karnezis musel volit odkop do autu.
35'
Romelu Lukaku se tlačil k dorážce po střele jednoho ze svých kolegů, ale je pískáno. Lukaku stál v daný okamžik v ofsajdu.
34'
O belgické střely se zatím starají obránci, tentokrát své štěstí zkusil Toby Alderweireld. Jenže ani ten řecké zařízení netrefil.
33'
Řecko drželo míč až do doby, kdy soupeř vysunul své napadání příliš vysoko. O zisk míče se postaral Romelu Lukaku.
32'
Belgie zatím nenašla recept na domácí obranu a zatím to nezměnil ani Mertens, který pohotově vypálil, ale branku netrefil.
31'
Jan Vertonghen zkušeně pustil míč do zámezí po nepovedeném nákopu jednoho z Řeků.
30'
Máme za sebou úvodní půlhodinu tohoto střenutí, které nám moc krásy nenabídlo. Za zmínku stojí pouze řecké břevno po střele Stafylidise.
29'
Thomas Meunier zatáhnul za záchrannou brzdu a je s podivem, že za tento zákrok nedostal žluté napomenutí.
28'
Jan Vertonghen nám ukázal, že v jeho levé noze má dynamit. Orestis Karnezis se při tomto zásahu proti jeho střele pořádně zapotil.
27'
Rohový kop se domácím vůbec nepovedl, navíc se Řekové museli bránit rychlému protiútoku, který vedl zatím nevýrazný Carrasco.
26'
Na druhé straně si Tasos Donis pohrál s Thomasem Vermaelenem. Řecký útočník vybojoval další rohový kop.
25'
Na řeckou branku se řítila další nebezpečná šance, kterou na poslední chvíli zastavil pozorný Alexandros Tziolis.
24'
Řecko hraje s favoritem utkání otevřenou partii, což je pro následující minuty jedině dobře.
23'
Pro míč z rohového kopu si došel hostující brankář, který kulatý nesmysl polapil přímo ze vzduchu.
22'
Řekové vystrkují růžky. Tentokrát musel až belgický brankář vyškrábnout střelu na zadní tyč, kterou měl na svědomí Zeca.
21'
Konstantinos Stafylidis se opřel do dalekonosné střely a orazítkoval břevno belgické branky!
20'
Řecko se nebezpečně zatáhlo ke svému vápnu. To by se domácím mohlo v následujících minutách vymstít.
19'
Belgie krouží kolem domácího vápna jako hladoví supi. Je otázku času, kdy bude řecký brankář zasahovat.
18'
Tasos Donis zatím dělá belgické obraně velké problémy. Toby Alderweireld odehrál míč radši do autu.
17'
Domácí akce končí hned v úvodu, nepřesnou přihrávku adresoval Zeca. Pro míč si došel ve velkém stylu Thomas Meunier.
16'
Řecký tým vysunul své napadání až k belgickému vápnu, Thibaut Courtois místo kratší přihrávky volil dlouhý odkop od své branky.
15'
Řecko je poprvé na delší dobu u míče. Za mohutného povzbuzování se přesouvají na belgickou polovinu.
14'
Thibaut Courtois se musel položit před přízemní střelou Tasose Donise. Míč poté končí na kopačce belgického obránce.
13'
Thomas Meunier upadnul v pokutovém území Řecka, ale hra pokračuje dále.
12'
Belgie bude v dnešním zápase převážně držet míč, domácí budou čekat na belgické chyby a budou útočit hlavně z brejku.
11'
Belgie rozehrávala svůj první rohový kop v tomto zápase, ale rozehrávka zrovna nevyšla podle jejich představ.
10'
Marouane Fellaini byl pod enormním tlakem soupeře, proto musel zvolit přihrávku zpět. Akce Belgie tedy musí začít nanovo.
9'
Zeca se snažil svou hlavičkou prodloužit míč na Tasose Donise, ale ten jeho úmysl nepochopil. Míč tedy opět putuje na kopačky hostí.
8'
Georgios Tzavellas zůstal po souboji s De Bruynem na zemi. Po chvilce strávené na trávníku se zvedá a bude moct pokračovat.
7'
V další akci byl opět rychlík Mertens, ale jeho následný centr skončil pouze na boční síti Karnezisovy branky.
6'
Dries Mertens si nedokázal zpracovat dlouhou přihrávku, kterou mu adresoval jeden z jeho kolegů z obrany.
5'
Belgičané drží v úvodu zápasu míč na svých kopačkách a vyčkávají co jim nabídne jejich soupeř.
4'
Na centrovaný míč si naskočil Marouane Fellaini, jenže jeho hlavička neměla potřebné parametry, aby zapadnula do řecké branky.
3'
Konstantinos Stafylidis neubránil pronikajícího Kevina De Bruyneho, kterého posléze fauloval.
2'
Belgie napadá vysoko na řecké polovině. Romelu Lukaku je při této činnosti velmi nepříjemný.
1'
Řecký tým se zhostil úvodního výkopu dnešního zápasu a začal velmi aktivně. Alexandros Tziolis se dral do zakončení, ale byl zablokován.
1'

Řecko: Karnezis – Maniatis, Manolas, Papastathopoulos (C), Tzavellas – Zeca, Tziolis, Samaris, Stafylidis – Fortunis – Donis.
Náhradníci: Kyriakidis, Anestis – Koutroubis, Siopis, Vellios, Bakasetas, Lykogiannis, Diamantakos, Tachtsidis, Gianniotas, Mantalos, Bouchalakis.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen (C) – Meunier, Fellaini, M. Dembélé, Ferreira-Carrasco – De Bruyne, R. Lukaku, D. Mertens.
Náhradníci: Mignolet, Casteels – Mirallas, Dendoncker, E. Hazard, T. Hazard, Defour, Tielemans, Ch. Benteke, Batshuayi, Chadli, Ciman.

Rozhodčí: Szymon Marciniak – Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (všichni Polsko).
Vzájemné zápasy

Belgie – Řecko 1:1
Řecko – Belgie 1:1
Belgie – Řecko 2:0
Řecko – Belgie 3:2
Belgie

Naopak Belgičané prochází kvalifikací bez porážky, ze sedmi zápasů si tento skvělý tým připsal šest výher a jednu remízu. Jejich výbornou formu naposledy odnesl Gibraltar, který v Belgii prohrál vysoko 0:9. Není pochyb, že se Belgie sluní na prvním místě se ziskem 19 bodů s celkovým skóre 33:2. Jejich nejlepším střelcem je Romelu Lukaku, který dokázal vstřelit 9 branek.

Poslední kvalifikační zápasy

Belgie – Gibraltar 9:0
Estonsko – Belgie 0:2
Belgie – Estonsko 8:1
Gibraltar – Belgie 0:6
Řecko

Řecký tým rozehrál tuto kvalifikační skupinu výborně, jenže v posledních zápasech se tato řecká mašina zastavila. Po třech výhrách přišly čtyři remízy. Naposledy Řekové ztratili body s Estonskem, jejich zápas skončil bezbrankovou remízou. Řecku patří průběžné druhé místo se ziskem 13 bodů a celkovým skóre 10:3.

Řecko – Estonsko 0:0
Bosna – Řecko 0:0
Řecko – Bosna 1:1
Estonsko – Řecko 0:2
Hezký den, i dnes pokračují kvalifikační boje o postup na světový šampionát do Ruska. V tomto on-line textovém přenosu se podíváme na zápas skupiny H. Řecko se od 20:45 představí na svém hřišti proti velmi silné Belgii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.