Polsko venku předvedlo impozantní výkon, zatímco Rumunsko poprvé po 14 zápasech doma prohrálo. Poláci vykročili za vítězstvím již v jedenácté minutě, když se po krásném průniku a střele prosadil Kamil Grosicki, a po přestávce si vzal slovo kapitán Robert Lewandowski, který se během závěrečných deseti minut prosadil ze hry a poté penalty. Útočník Bayernu Mnichov vstřelil gól v devátém kvalifikačním zápase v řadě a definitivně pohřbil naděje Rumunska na bodový zisk. Konečný výsledek. Rumunsko 0 Polsko 3.
90+6
90+3
Razvan Marin mířil zpoza šestnáctky k pravé tyči, na Łukasze Fabiańskiho v polské bráně ale vyzrát nedokázal.
90+2
Nad rámec dnešního zápasu bylo nastaveno 6 minut.
90+1
Polsko právě vstřelilo branku!
ROBERT LEWANDOWSKI se ze značky pokutového kopu nemýlil a pravačkou míč napálil přesně k levé tyči.
90
Dragos Grigore fauloval v pokutovém území Roberta Lewandowskiho a Polsko ještě bude kopat penaltu!
89
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamil Grosicki, přichází Sławomir Peszko.
89
Bogdan Stancu se pokusil zdramatizovat utkání střelou zpoza šestnáctky, ta ovšem zamířila vedle pravé tyče a vypadá to, že Polsko dnes poprvé v kvalifikaci neinkasuje.
87
Jakub Blaszczykowski po několikáté vyzkoušel své střelecké štěstí, ani tentokrát mu ale nebylo přáno, když diagonální střelou z levé strany šestnáctky zamířil vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány.
85
Polsko vede pět minut před koncem zápasu na hřišti Rumunska 2:0 a o osudu utkání je s největší pravděpodobností rozhodnuto.
83
Střídající Łukasz Teodorczyk našel uvnitř pokutového území ROBERTA LEWANDOWSKIHO, který se skvěle zorientoval a nádhernou střelou levačkou vymetl pravý horní roh brány. Asistence: Łukasz Teodorczyk.
82
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Claudiu Keșerü.
80
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Łukasz Teodorczyk.
79
Střídající Florin Andone výrazně oživil hru Rumunska, jenže nyní za ostrý faul na Roberta Lewandowskiho viděl žlutou kartu.
77
Na opačné straně to vzápětí zkoušel Grzegorz Krychowiak, střela polského záložníka ale byla zablokována.
76
Poláci dnes hrozí především střelami z úhlu. Kamil Grosicki zkusil vypálit z levé strany šestnáctky, jeho střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Ciprian Tătăruşanu.
73
Rumunsko rychle otočilo hru a zpoza hranice pokutového území to zkoušel Razvan Marin, jeho pokus byl ale na rozdíl od Piotra Zielińskiho zablokován a na bránu vůbec nezamířil.
70
Piotr Zieliński vypálil zpoza šestnáctky a jeho následná střela zamířila těsně vedle pravé tyče.
70
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Krzysztof Mączyński.
68
Žlutou kartu dostává Cristian Săpunaru, který měl na lavičce Rumunska příliš mnoho řečí.
68
Do konce utkání už příliš mnoho času nezbývá a hráči obou týmů jsou určitě hodně unavení. Polsko zatím nesáhlo ani k jedné změně, což se jistě brzy změní.
67
Florin Andone mířil zpoza šestnáctky k pravé tyči, brankář Swansea Łukasz Fabiański byl u ní ale včas a připsal si další úspěšný zákrok, po kterém drží čisté konto.
65
Polsko bez problému kontroluje vývoj dnešního zápasu, přestože mu fanoušci Rumunska připravili na svém stadionu doslova peklo.
62
Hra je často přerušována a žádný z týmů se nemůže dostat k ohrožení brány svého soupeře.
60
Ze zápasu mezi Rumunskem a Polskem uplynula hodina hry a vývoj utkání stále určuje jeden jediný gól, který vstřelil již v jedenácté minutě Kamil Grosicki.
58
Robert Lewandowski je zpět na nohou a utkání může po krátké prodlevě a stupidním chování rumunských fanoušků pokračovat.
54
Robert Lewandowski byl před rohovým kopem Rumunska nepříjemně zasažen pyrotechnikou!
54
Rumunsko vyrazilo do rychlého protiútoku a Florin Andone se pokusil vyrovnat střelou zpoza šestnáctky, jeho pokus byl ale zablokován.
53
Robert Lewandowski se ujal rozehrávky volného přímého kopu a napřáhl k velmi dobré střele, mezi tři tyče se ovšem nevešla a zamířila těsně vedle levé tyče!
52
Romario Benzar fauloval rozeběhnutého Kamila Grosickiho a dostal první žlutou kartu dnešního utkání.
51
Nicolae Stanciu před pár okamžiky rozehrál rohový kop a nyní se ocitl na pravé straně ve slibné střelecké pozici, jeho následný pokus byl ale zablokován a Łukasz Fabiański zasahovat nemusel.
49
Nicolae Stanciu rozehrál na straně Rumunska rohový kop, jeho následný centr ale Poláci v pohodě odvrátili.
47
Rumunsko vstoupilo do druhého poločasu s jednobrankovým mankem, ale také dvěma změnami v základní sestavě, které domácí připravili o přestávce, aby zvýšili ofenzivní sílu týmu.
46
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Adrian Popa, přichází Florin Andone.
46
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Ovidiu Hoban, přichází Andrei Prepeliţă.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Kamil Grosicki v jedenácté minutě předvedl fantastickou akci, kterou po průniku do šestnáctky zakončil dynamitem pod břevno. Rumunsko mohlo odpovědět po půlhodině hry, Łukasz Fabiański ale podržel Polsko fantastickým zákrokem. Hodně aktivní byl na straně hostů Jakub Błaszczykowski, gól se mu ale vstřelit nepodařilo. Poláci jsou lepší a zaslouženě vedou. Skóre po prvním poločase. Rumunsko 0 Polsko 1.
45+1
45+1
Jakub Błaszczykowski zpoza šestnáctky mířil levačkou přesně k levé tyči, jenže Ciprian Tătăruşanu byl u ní včas a připsal si v závěru prvního poločasu další dobrý zákrok.
45
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
44
Polsko rozehrálo v rychlém sledu dva rohové kopy, ani po jednom z nich se ale do zakončení nedostalo.
43
Útočník Bayernu Mnichov už je zpět na nohou a zápas může po krátké prodlevě pokračovat.
41
Robert Lewandowski zůstal na trávníku v nefotbalové pozici a hra musela být kvůli jeho ošetření přerušena.
40
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut a Polsko zřejmě bude odcházet do kabin spokojenější. Rumunsko toho zatím směrem vpřed příliš mnoho nepředvedlo.
39
Ovidiu Hoban se snažil vybojovat na útočné polovině míč, jenže se mu to nepodařilo a fauloval Piotra Zielińskiho.
37
Jakub Blaszczykowski přízemní střelou z pravé strany šestnáctky mířil po přihrávce Roberta Lewandowskiho přesně k přední tyči, Ciprian Tătăruşanu byl u ní ale včas a připsal si skvělý zákrok!
35
Ani střela, ani centr v podání Roberta Lewandowskiho, který se deset minut před koncem prvního poločasu provinil proti pravidlům.
34
Lukasz Piszczek na pravém křídle rozkmital své rychlé nohy a snažil se uniknout do šance, postup vpřed mu ale neumožnil Alexandru Chipciu.
32
Łukasz Fabiański vytáhl fantastický reflexivní zákrok proti pohotovému zakončení jednoho z rumunských hráčů a podržel Polsko po půlhodině hry nad vodou!
31
Alexandru Chipciu se snažil uniknout po levém křídle a nebezpečnou akci Rumunska hned v jejím zárodku zastavil faulující Kamil Glik.
30
Ze zápasu uplynula necelé půlhodina hry a Polsko vede nad Rumunskem stále 1:0.
28
Robert Lewandowski se z útoku stáhl do středu hřiště, aby vypomohl obraně a vykoledoval si faul Vlada Chirichese.
27
Na opačné straně to vzápětí zkoušel po pravém křídle Grzegorz Krychowiak, ani polský záložník ale neuspěl, když byl za rámcem pravidel zastaven Bogsanem Stancu.
26
Adrian Popa se snažil prosadit na pravém křídle, kde mu cestu vpřed neumožnil faulující Artur Jedrzejczyk.
25
Polsko si vytvořilo obrovský tlak, jenže z něho nedokázalo druhý gól v zápase vytěžit a hra je opět hodně kouskována.
20
Kapitán Polska před pár okamžiky vybojoval standardní situaci a následný útok se pokusil sám zakončit, jeho střela zpoza šestnáctky ovšem byla zablokována.
19
Robert Lewandowski byl faulován a Polsku bude moci navýšit své vedení po rozehrání standardní situace.
15
Polsko během pár okamžiků rozehrálo tři rohového kopy, ani po jednom z nich se ovšem k navýšení jednobrankového skóre nedostalo a brankář Ciprian Tătăruşanu mohl zůstat v klidu.
11
Artur Jędrzejczyk nádhernou přihrávkou vysunul KAMILA GROSICKHO, který se mezi třemi protihráči na hranici šestnáctky protáhl do pokutového území a poté míč napálil do pravého horního rohu. Nádherná akce, po které se Polsko ujímá vedení 1:0! Asistence: Artur Jędrzejczyk.
10
Kamil Grosicki vypálil zpoza šestnáctky a jeho krásná střela mířila přesně do levého horního rohu brány, Ciprian Tătăruşanu ale předvedl skvělý zákrok a míč lapil ve svém náručí!
7
Jakub Blaszczykowski zakládal další nebezpečný útok Polska a znovu byl faulován, tentokrát se proti pravidlům provinil Ovidiu Hoban.
6
Robert Lewandowski dostal na pravé straně šestnáctky příliš mnoho prostoru, kterého využil k prudké střele, ta ovšem byla nepřesná a zamířila vysoko nad.
5
Jakub Blaszczykowski se snažil rozvinout nebezpečný útok Polska, jenže jen co se rozeběhl, už u něj byl Alexandru Chipciu, který ho fauloval. Hra je opravdu hodně kouskována.
4
Bogdan Stancu získal míč na vlastní polovině hřiště a vzápětí byl napadán Arturem Jedrzejczykem, který ho fauloval.
3
Během úvodních minut zápasu je hra hodně neurovnaná a k vidění je spoustu osobních soubojů.
2
Grzegorz Krychowiak si dobře pokryl míč a vykoledoval si faul Răzvana Marina. Polsko může v klidu rozehrávat.
1
Robert Lewandowski je s pěti góly společně s Cristianem Ronaldem nejlepším střelcem probíhající kvalifikace a dnes se pokusí na půdě Rumunska na čele tabulky střelců osamostatnit.
1
Kapitán Robert Lewandowski skóroval v každém z posledních osmi kvalifikačních zápasů a Kamil Glik nastoupí proti Rumunsku v dresu Polska k jubilejnímu 50. zápasu. Utkání začíná za necelých deset minut.

Rumunsko: Tătăruşanu – Benzar, Chiricheş, Grigore (C), Tosca – Hoban, Marin – A. Popa, Stanciu, Chipciu – Stancu.
Náhradníci: Pantilimon, Lung – Moţi, Andone, Maxim, Ivan, Keșerü, Latovlevici, Bicfalvi, Prepeliţă, Enache, Săpunaru.

Polsko: Fabiański – Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk – Krychowiak – Błaszczykowski, Piotr Zieliński, Linetty, Grosicki – Lewandowski (C).
Náhradníci: Szczęsny, Boruc – Mączyński, Bereszyński, Jodłowiec, Teodorczyk, Góralski, Sadlok, Peszko, Wszołek, Lewczuk, Wilczek.

Rozhodčí: Damir Skomina. Asistenti: Jure Praprotnik, Robert Vukan. Čtvrtý rozhodčí: Matej Jug (všichni SVN).
Polsko

Polsko po již avizované remíze 2:2 v Kazachstánu, kde nepochopitelně ztratilo dobře rozehraný zápas a dvoubrankové vedení, nabralo správný směr. Poláci nejprve v náročném zápase zvítězili těsně 3:2 nad Dánskem, které prohrávalo krátce po přestávce o tři branky, poté si ale vytvořilo obrovskou převahu, ze které pramenily dvě branky. Kdyby Dánové vzápětí využili alespoň jednu z obrovských šancí, mohli klidně vyrovnat. Nicméně, Polsko získalo tři body a vzápětí je potvrdilo ve druhém domácím zápase v řadě proti Arménii, kterou porazilo těsně 2:1. Polskou reprezentaci netáhne nikdo jiný, než Robert Lewandowski, který je společně s Cristianem Ronaldem s pěti góly nejlepším střelcem dosavadního průběhu kvalifikace a proti Dánsku vstřelil hattrick.
Rumunsko

Rumunsko se po úvodních třech kvalifikačních zápasech na MS 2018 nachází s pěti body na třetím místě o dva body za Polskem, které může v případě vítězství přeskočit. Rumuni vykročili do kvalifikace remízou s Černou Horou a poté si s chutí zastříleli v Arménii, kde zvítězili hravě 5:0. Poté ale přišlo vystřízlivění, když remizovalo bez branek s Kazachstánem. Kazaši ovšem nejsou žádným slabým soupeřem, což ukázali proti Polsku, proti kterému předvedli senzační comeback a remizovali s ním 2:2.
Rumunsko v pátek hostí v rámci kvalifikačního zápasu na mistrovství světa silné Polsko, proti kterému se mu z historického hlediska skvěle daří, když prohrálo pouze 4 ze 33 vzájemných zápasů, včetně přátelských, a hned ve čtrnácti z nich dokázalo zvítězit. Rumuni během kvalifikace neprohráli čtyřikrát v řadě, zatímco Polsko nepoznalo chuť porážky šestkrát v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.