Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Sev. Irsko : Česko - 4. září 2017   20:45

Sev. Irsko
Sev. Irsko
28' J. Evans (Norwood) • 41' Brunt
2:0
(2:0)
Česko
Česko
Sev. Irsko
McGovern – Brunt, Hughes, J. Evans, C. McLaughlin – Magennis (84. Ferguson), Dallas (74. K. Lafferty), C. Evans – S. Davis (C), Norwood – Washington (58. Hodson).
Orsato – Di Fiore, Manganelli (vš. ITA)
Windsor Park, Belfast
Česko
Vaclík – Suchý (C), Kalas, Novák (66. Dočkal) – Gebre Selassie, Darida, Souček, Bořil – Jankto (55. Hušbauer), Krmenčík, Krejčí (55. Kliment).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 1:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:8.
Je konec! Severní Irsko může slavit! Domácí celek porazil Českou republiku 2:0 a ve skupině skončí nejhůře na druhém místě, které zaručuje účast v baráži. Česká reprezentace byla sice aktivnější, držela míč na svých kopačkách, jenže Češi se nedostávali do šancí. Disciplinovaná defenzíva Severního Irska české hráče prakticky nepustila do pokutového území. O jediný vzruch před McGovernem se postaral Hušbauer, jehož centr nechal Krmenčík proletět mimo tři tyče. Naopak domácí hráči byli efektivní! Ve 28. minutě se po rohovém kopu prosadil Jonny Evans a pět minut před přestávkou rozjásal zaplněné tribuny pěknou střelou z přímého kopu Chris Brunt ! Severní Irové se tak mohou těšit minimálně na baráž. Ještě před ní však budou v říjnu hostit Německo, které budou chtít potrápit.
90+3'
90+3'
V samotném závěru dnešního střetnutí se Bořek Dočkal pokusil o ještě jeden centr, který skvěle doložil bezmoc české reprezentace v dnešním duelu. Dočkalův centr totiž skončil na tribuně.
90+2'
Fanoušci na tribunách si užívají každý dotek s míčem. Domácí fotbalisté po skončení dnešního duelu budou v Severním Irsku za hrdiny!
90+1'
Jan Bořil našel krásným centrem z levé strany volného Jana Klimenta. Druhý jmenovaný se položil do hlavičky, jenže míč netrefil zrovna ideálně a poslal jej vedle branky.
90'
Nastavují se tři minuty!
90'
Michael McGovern nakopl balón na polovinu české reprezentace. Kyle Lafferty v hlavičkovém souboji neuspěl. Češi mohou rozjet další akci.
89'
Češi závěr utkání dohrávají před pokutovým územím Severního Irska. Domácí fotbalisté si v naprosto elektrizující atmosféře nadále hlídají své postavení a důsledně brání.
88'
Dočkal se snaží, jenže ani on si dnes nepotykal s přesností. Dočkal vyslal přihrávku do pokutového území, kde nebyl nikdo v červeném dresu.
87'
Bořek Dočkal hledal centrem na zadní tyč Jana Klimenta. Českého útočníka hlídali hned dva obránci, kteří jej nepustili do zakončení.
86'
Theodor Gebre Selassie byl v dalším náběhu do pokutového území. Bořek Dočkal si pohybu svého spoluhráče všiml, ale vyslal hodně nepřesnou přihrávku.
85'
Conor McLaughlin si nechtěl přidělávat problémy na pravé straně hřiště a raději přenesl hru na své kolegy z defenzívy. Severní Irsko se pomalu může těšit na boj o světový šampionát.
84'
Poslední střídání na straně domácího celku. Josh Magennis přepouští pozici Fergusonovi.
83'
Aaron Hughes si počkal na vysoký centr do pokutového území a před Michaelem Krmenčíkem vyhlavičkoval balón do bezpečí. Všichni fandové už stojí a hlasitě fandí.
82'
Theodor Gebre Selassie fauloval na polovině domácího výběru Olivera Norwooda. Severní Irové už nechtějí připustit žádné drama. Na tribunách se pomalu rozjíždí oslava.
81'
Kyle Lafferty se neohroženě pustil do souboje s Janem Bořilem. Domácí útočník je zde opravdu populární. Domácí fanoušci jej odměňují potleskem.
80'
Rohový kop si vyzkoušeli také domácí fotbalisté. Chris Brunt odcentroval na malé vápno, kam vystartoval Tomáš Vaclík, jež stáhl míč ze vzduchu do rukavic.
79'
Exekuce přímého kopu se chopil Bořek Dočkal, který vyslal nadýchaný centr, ke kterému se tlačil Tomáš Kalas, ale obránce míč na poslední chvíli poslal na roh.
78'
Jonny Evans trefil v blízkosti pokutového území Josefa Hušbauera a zcela zaslouženě vidí žlutou kartu. Pro český výběr se navíc rýsuje zajímavá možnost.
77'
Kyle Lafferty se skluzem vrhl do souboje u postranní čáry a znepříjemnil situaci českým zadákům. Domácí fanoušci jej odměnili potleskem a ihned spustili oslavný chorál.
76'
Do rozehrávky českého výběru se zapojil také Tomáš Vaclík. Kalas poté potáhl balón na polovinu hřiště. Fotbalisté v červeném však kombinují jen v okolí velkého vápna.
75'
Právě Kyle Lafferty nedosáhl na přihrávku na hranici pokutového území. Češi z protiútoku nedokázali zakončit. Josef Hušbauer navíc fauloval za žlutou kartu.
74'
Stuart Dallas má pro dnešek odpracování. Na hřišti jej nahrazuje populární Kyle Lafferty.
73'
Také střídající Bořek Dočkal zkusil napřáhnout ze střední vzdálenosti. Obětaví hráči Severního Irska blokují střelecké pokusy s úsměvem na tváři. Tato obětavost je vskutku příkladná!
72'
Steven Davis krásnou kličkou nasadil jesle jednomu z českých hráčů. V protiútoku pokračoval Stuart Dallas, který na hranici pokutového území neobešel Kalase.
71'
Michael Krmenčík se sice tlačí do zakončení, ale dnes mu prostě není přáno! Tentokrát se na hranici pokutového území natahoval po pěkném centru, avšak v souboji s Hughesem ztratil stabilitu.
70'
Josh Magennis postupoval sám na Tomáše Vaclíka, ale italský asistent rozhodčího nakonec zvedl praporek. Ofsajd! Češi se mohou vrátit na polovinu soupeře.
69'
Češi zahrávali rohový kop. Vladimír Darida vyslal centr na malé vápno. K odraženému balónu se probil Jan Kliment, který našel Suchého, jehož slabou střelu schoval Michael McGovern do rukavic.
68'
Aktivní Theodor Gebre Selassie poněkolikáté ve druhé půli dostal prostor na pravé straně. Tentokrát našel Krmenčíka na zadní tyči, ale plzeňský útočník si balón nezpracoval podle svých představ.
67'
Theodor Gebre Selassie zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Vladimíra Daridu. Český ostrostřelec pálil bez přípravy a jeho pokus skončil vysoko na tribuně za brankou Michaela McGoverna.
66'
Karel Jarolím naposledy střídá! Filipa Nováka, který dnes neodehrál šťastný zápas, nahrazuje Bořek Dočkal.
65'
Vladimír Darida se ladným pohybem uvolnil k odcentrování z pravé strany. Na jeho pobídku si brousil zuby Michael Krmenčík, jenže Conor McLaughlin byl připraven.
64'
Jan Kliment překvapil svého strážce krásnou patičkou, jenže neustál souboj. Odražený míč propadl k volnému obránci, který uklidnil hru.
63'
Theodor Gebre Selassie hledal obloučkem do pokutového území rozběhnutého Jana Klimenta. Střídající fotbalista se k míči probil, ale už si jej nezvládl zpracovat.
62'
Josef Hušbauer dostal prostor před pokutovým územím, připravil si míč na pravačku, jenže jeho prudkou střelu zastavil Chris Brunt. Domácí stále brání velmi obětavě.
61'
Pozor! Tohle bylo hodně ošemetné! Josef Hušbauer hledal centrem Krmenčíka, který se k hlavičce nedostal a Michael McGovern předvedl hodně překvapivý zákrok!
60'
Česko i po přestávce kombinuje na polovině domácího výběru, ale stále čekáme na první přiležitost. Kalas kombinoval s kolegy z defenzívy.
59'
Vladimír Darida poněkolikáté v utkání vyslal centr do pokutového území. Na zadní tyč sprintoval Theodor Gebre Selassie, ale na dlouhou pobídku nedosáhl.
58'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Conor Washington, přichází Lee Hodson.
58'
Jenže tohle se Čechům vůbec nepovedlo! Darida se pokusil rozehrát signál, ale Severní Irsko mohlo vyrazit do protiútoku! Vaclík míč stačil zakopnout. Kalas mezitím sestřelil Evanse a vidí žlutou kartu.
57'
Jan Kliment si naběhl na pěknou přihrávku po pravé straně, obhodil si Evanse, který jej poslal k zemi. Český tým bude zahrávat přímý kop z hranice pokutového území.
56'
Josef Hušbauer se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do akce českého týmu. Hušbauer zatáhl míč na polovinu soupeře, kde se Novák pokoušel překonat obranu, ale trefil soupeře.
55'
Karel Jarolím poprvé střídá! Jankto pustí na hřiště Josefa Hušbauera. Za Ladislava Krejčího nastupuje Jan Kliment.
54'
Jakub Jankto dostal přihrávku na pravou stranu, kde se náběhem uvolnil Theodor Gebre Selassie, jenže jeho pohotový centr zablokoval Steven Davis.
53'
Darida motal hlavy obráncům na levé straně pokutového území. Pěkným centrem našel Krmenčíka, který si míč zpracoval hrudí, jenže po zpracování už nedokázal vypálit.
52'
Michael Krmenčík se vrhl do souboje na polovině Severního Irska. Osamocený český útočník neměl v souboji tělo na tělo s urostlým protivníkem šanci.
51'
Jakub Jankto se stáhl pro přihrávku takřka na vlastní polovinu. Český záložník přenesl hru na levou stranu, kde operoval Bořil, jehož centr srazila obrana na aut.
50'
Krmenčík se Součkem uspěli v hlavičkových soubojích na polovině hřiště. Vladimír Darida neměl moc možností a musel zahrát na obránce.
49'
Theodor Gebre Selassie zahrál na housle Dallasovi. Krajní záložník českého výběru však nedokázal odcentrovat a vybojoval pouze vhazování. Češi poté míč soupeři rychle odevzdali.
48'
Tohle mohl být další problém! Po Bruntově centru si Jan Bořil neporadil s odkopem z pokutového území a nabídl šanci Washingtonovi. Domácí útočník si naštěstí nevěděl rady.
47'
Severní Irové se fotbalem opravdu baví! Domácí fotbalisté se od vlastního pokutového území bleskově prokombinovali před českou šestnáctku. Jedinou kaňkou bylo, že nikdo v zeleném nedosáhl na centr.
46'
Severní Irsko obstaralo výkop do druhého poločasu. Ani jeden z trenérů nesáhl o přestávce ke střídání. Conor McLaughlin při podpoře ofenzívy fauloval Vladimíra Daridu.
46'
Poločasové statistiky

Držení míče: 31% – 69%
Střely na branku: 2 – 0
Střely mimo branku: 1 – 3
Rohy: 2 – 2
Ofsajdy: 1 – 1
První poločas je minulostí! Českému týmu se úvodní pětačtyřicetiminutovka bohužel vůbec nepovedla. Češi sice byli aktivnější a hráli s míčem na kopačkách, jenže pozorná obrana Severního Irska nepustila české reprezentanty do pokutového území. Naopak ve 28. minutě uděřili Severní Irové po rohovém kopu. Jonny Evans zůstal zcela zapomenutý a hlavou překonal Tomáše Vaclíka! Pět minut před přestávkou zahrával Chris Brunt přímý kop ze skvělé pozice a krásnou střelou přiblížil domácí výběr minimálně druhému místu! Pokud chtějí Češi živit naději na postup, potřebují vsítit minimálně tři branky!
45+1'
45+1'
Jakub Jankto vyslal prudkou přihrávku na hranici pokutového území, nicméně Vladimír Darida neustál důrazný souboj s obráncem. Severní Irsko dohraje první poločas v naprosté pohodě.
45'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Severní Irsko se v závěru prvního poločasu nastěhovalo na polovinu českého výběru, kde se sice domácí hráči dlouho neohřáli, ale s náskokem v zádech jim to vůbec nevadí.
44'
Steven Davis si chtěl zpracovat míč na vlastní polovině. Ihned k němu přistoupil Vladimír Darida, který vyboval balón pro českou reprezentaci. V závěru poločasu Češi ještě mohou zaútočit.
43'
Theodor Gebre Selassie musel podstoupit těžký souboj na pravé straně hřiště. Severní Irsko je po další brance hodně nabuzené a navíc má v zádech zaplněné tribuny!
41'
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
Severní Irsko je opravdu blízko druhému místu ve skupině! K exekuci přímého kopu se postavil CHRIS BRUNT, který míč zatočil kolem zdi přesně k tyči. Vaclík míč neviděl a natahoval se marně!
40'
Corry Evans táhl rychlý protiútok Severního Irska po ztrátě českého týmu v citlivém prostoru. Evans se pokusil obejít Nováka, který jej fauloval a může být rád, že neviděl žlutou kartu. Severní Irsko má k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice.
39'
Jakub Jankto se rozběhl do pokutového území. Fotbalista italského Udinese upadl, ale podle hlavního arbitra faulován nebyl. Michael McGovern bude rozehrávat.
38'
Ladislav Krejčí kombinoval s Daridou na levé straně. Darida nakonec přenesl hru na opačnou stranu hřiště, ale také další centr obrana Severního Irska odvrátila.
37'
Tomáš Souček se pokusil prostrčit míč do volného prostoru mezi domácí obránce. Conor McLaughlin jeho úmysl přečetl a balón pohotově odkopl daleko od branky.
36'
Kapitán Marek Suchý rozjel další kombinaci české reprezentace na polovině hřiště. Češi se v první půli nemohou prodrat do pokutového území. Domácí brání na podtrženou jedničku.
35'
Kalas hledal centrem z pravé strany Jana Bořila, který se k míči neprobil. V akci mohl pokračovat Ladislav Krejčí, jenže ten si pro změnu neporadil se zpracováním.
34'
Michael Krmenčík si v souboji s Evansem dokázal zpracovat míč hrudí, ale Chris Brunt se skvěle vrátil a hrozící nebezpečí zažehnal. Česká reprezentace se rychle zmocnila balónu.
33'
Michael Krmenčík byl faulován v souboji s Aaronem Hughesem. Krmenčík se drží za hlavu, ale bude pokračovat. Češi mohou nadále kombinovat.
32'
Tomáš Souček se slalomem ve středu hřiště dostal až do střelecké pozice Český středopolař vypálil nártem, ale rána mu vůbec nesedla. Michael McGovern mohl zůstat klidný.
31'
Bořil našel zpětnou přihrávkou Jakuba Jankta, který ihned hledal Krmenčíka. Český útočník se proti urostlým zadákům Severního Irska nedokázal prosadit.
30'
Fanoušci ve Windsor Parku se po úvodní brance dnešního utkání skvěle brání. Severní Irsko se touto brankou velmi přiblížilo minimálně účasti v baráži.
28'
Tak to je pohroma! Severní Irsko se dostává do vedení! Bruntův centr od rohového praporku odvrátil Marek Suchý, jenže Severní Irové vrátili míč zpátky do šestnáctky, kde se k hlavičce dostal JONNY EVANS, který hlavou otevřel skóre!
27'
Conor Washington se krásnou patičkou uvolnil na polovině českého výběru. Domácí se dokonce dostali do šestnáctky, kde Steven Davis dostal pod tlak Filipa Nováka, který poněkud nešťastně zahrál na roh.
26'
Čeští stopeři kombinují s míčem na polovině hřiště. Domácí fanoušci pískají, ale Severní Irsko se zatím koncentruje na defenzívu.
25'
Josh Magennis reklamoval ruku Jana Bořila na polovině hrací plochy. Akce však mohla pokračovat, jenže Michael Krmenčík se v souboji s Conorem McLaughlinem dopustil faulu.
24'
Vladimír Darida diriguje rozehrávku české reprezentace na polovině soupeře. Autor jediné české branky proti Německu přenáší hru z jedné strany na druhou. Defenzíva Severního Irska zatím působí kompaktně.
23'
Do třetice se Jan Bořil zapojil do ofenzívy české reprezentace. Tentokrát si však nepotykal se zpracováním, ale jeden z domácích hráčů balón zakopl do autu.
22'
Tentokrát už se Jan Bořil dostal k centru do pokutového území. Aktivní fotbalista podle všeho hledal Krmenčíka, ale jeho hlavička nakonec letěla na branku. Michael McGovern si připsal snadný zákrok.
21'
Jan Bořil si po pěkné kombinace českého výběru naběhl na Novákovu přihrávku na hranici pokutového území. Hned po zpracování se mu pod nohy položil obránce, který Bořilovi zabránil v zakončení.
20'
Tomáš Kalas se vydal na výlet na polovinu Severního Irska. Český stoper přenesl hru na pravou stranu. Češi hledají skulinku v defenzívě domácích, jenže Severní Irové brání v deseti lidech.
19'
Michael Krmenčík neuspěl v hlavičkovém souboji v pokutovém území. Poté se ještě snažil Jakub Jankto, jenže ani druhý jmenovaný se nedostal ke střele.
18'
Češi v posledních minutách převzali iniciativu. Fotbalisté v červených dresech hrají častěji s míčem a snaží se útočit. Daridovu dlouhou pobídku pohlídal Hughes.
17'
Filip Novák obdržel přihrávku před pokutového území, přehodil si jej na levačku a vyslal zajímavý centr. Na pobídku si nabíhal Krmenčík, jenže český útočník stál v době přihrávky v ofsajdu.
16'
Stuart Dallas svedl důrazný souboj s Gebre Selassiem. Český hráč přišel o míč a Dallas se dokonce dostal k odcentrování. Vaclík vyrazil ven z branky a balón schoval do rukavic.
15'
Jakub Jankto se pokusil přelstít obranu domácího výběru obloučkem. Aaron Hughes si nevěřil na zpracování a raději balón odkopl do autu. Češi mohou pokračovat v kombinaci.
14'
Jan Bořil prodloužil míč po levé straně na Jakuba Jankta, který se ihned pokusil odcentrovat. Severní Irové míč srazili na roh. Daridův centr odvrátila obrana ven z pokutového území.
13'
Conor Washington se vrhl do souboje s Filipem Novákem. Český obránce si pomohl tělem a hlavou prodloužil míč k Vaclíkovi. Češi však míč rychle odevzdali svému soupeři.
12'
Jan Bořil se znovu zapojil do dění na hrací ploše. Český fotbalista tentokrát odkopl míč z poloviny české reprezentace. Conor McLaughlin se mezitím vrátil na trávník.
11'
Conor McLaughlin ještě zůstává sedět na trávníku. Pravý obránce Severního Irska potřebuje ošetření. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
10'
Conor McLaughlin dostal ránu od Jana Bořila. Český fotbalista o svém soupeři podle všeho nevěděl. Rozhodčí si Bořila zavolal k sobě a dává českému hráči napomenutí.
9'
Michael Krmenčík si na polovině Severního Irska pomohl faulem. Domácí fotbalisté okamžitě rozehráli. Vysoký míč směřoval na Magennise, kterého skvěle pohlídal Jan Bořil.
8'
Také česká reprezentace zahrávala první roh. Centr od rohového praporku přiletěl na přední tyč, kde se Krejčí pokoušel prodloužit míč před branku, což se mu nepovedlo. Michael McGovern bude rozehrávat.
7'
Ladislav Krejčí sprintoval za přihrávkou na pravé křídlo. Jonny Evans to před českým rychlíkem zvládl a navíc vybojoval vhazování. Na stadionu panuje skvělá atmosféra.
6'
Hra je přerušena! Corry Evans střelou ze střední vzdálenosti trefil Filipa Nováka do hlavy. Český obránce zůstal ležet, ale naštěstí pro český výběr se zvedá zpět na nohy.
5'
Corry Evans uklidnil hru domácí reprezentace malou domů. Michael McGovern rozjel akci přihrávkou na levou stranu. Severní Irové zatím kombinují na vlastní polovině.
4'
Tomáš Kalas měl problémy při rozehrávce u pravé postranní čáry. Napadat jej přišel Conor Washington, od nějž se balón odrazil do autu. Každý dotek českých hráčů s míčem odměňuje domácí publikum pískáním.
3'
Domácí výběr měl k dispozici první rohový kop dnešního utkání. Hned tři domácí fotbalisté stáli u zadní tyče. Míč nakonec přiletěl na malé vápno, kde byl Josh Magennis, jehož hlavička minula Vaclíkovu branku.
2'
Severní Irsko se poprvé usadilo na polovině českého výběru. Conor Washington si naběhl na levou stranu pokutového území, jenže jeho centr obránce před branku nepustil.
1'
Česká reprezentace obstarala výkop do dnešního utkání. Marek Suchý ihned vyslal nákop na polovinu Severního Irska. Češi ovšem přišli o míč a Conor Washington spěchal za dlouhou přihrávkou. Vaclík vyběhl a zakopl míč do zámezí.
1'
Před samotným výkopem zazní hymny obou zemí.
Fotbalisté už nastupují na trávník Windsor Parku. Češi dnešní duel sehrají v červených dresech. Domácí reprezentace bude hrát v zeleném.

Severní Irsko: McGovern – Brunt, Hughes, J. Evans, C. McLaughlin – Magennis, Dallas, C. Evans – S. Davis (C), Norwood – Washington.
Náhradníci: Mannus, R. Carroll – Ferguson, T. Flanagan, Hodson, McGinn, K. Lafferty, Paton, R. McLaughlin, McCartan, D. Lafferty, Lund.

Česko: Vaclík – Suchý (C), Kalas, Novák – Gebre Selassie, Darida, Souček, Bořil – Jankto, Krmenčík, Krejčí.
Náhradníci: Koubek, Pavlenka – Kadeřábek, Hovorka, Lüftner, Zmrhal, Dočkal, Hušbauer, Hořava, Kopic, Barák, Kliment.

Rozhodčí: Orsato – Di Fiore, Manganelli (vš. ITA).

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 10:1. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:10.
Dějistě utkání

Dnešní duel se odehraje ve Windsor Parku v Belfastu. Severní Irové na tomto stadionu hrají domácí utkání. Stadion pojme 18 343 diváků, kteří dovedou utvořit parádní atmosféru. Také dnes se podle všeho dočkáme jednoho z nejpopulárnějších chorálů poslední doby: "Will Grigg´s on fire!" Populární útočník však v nominaci chybí.
Severní Irsko

Severní Irsko o sobě dalo pořádně vědět na evropském šampionátu ve Francii, kde postoupili až do osmifinále, ve kterém nestačili na Wales. Také tuto kvalifikaci rozehráli Severní Irové dobře. Po bezbrankové remíze v Česku si na své konto připsali ještě dvě výhry nad San Marinem, porážku s Německem, a vítězství nad Norskem a dvojici výher nad Ázerbájdžánem. Tato vizitka přinesla Severnímu Irsku šestnáct bodů a druhou pozici. Pokud dnes Severní Irsko uhraje alespoň bod, zajistí si nejhůře druhou pozici ve skupině. K tomu má Severním Irům pomoci skvostná defenzíva. V sedmi duelech inkasovali pouze dva góly v Německu. Houževnatí ostrované nedostali gól posledních 433 minut.
Česko

Česká reprezentace se mistrovství světa zůčastnila naposledy v roce 2006. Ani v této kvalifikaci to s šancemi českého národního týmu nevypadá moc dobře. V sedmi duelech vybojoval český tým pouze devět bodů a na druhou pozici, která znamená účast v baráži, ztrácí už sedm bodů. Na druhém místě je nyní Severní Irsko. Dnes tedy český výběr čeká utkání pravdy! Na hřištích soupeřů Češi v této kvalifikaci uhráli výhru 6:0 v San Marinu a remízu 1:1 v Norsku. K nim výběr Karla Jarolíma přidal domácí výhru 2:1 proti Norsku, remízu 1:1 s Ázerbájdžánem, bezbrankovou dělbu bodů se Severním Irskem a čerstvou porážku s Německem. Právě v pátečním duelu proti úřadujícím mistrům světa podal český výběr dobrý výkon a o bod přišel až v samotném závěru.

Nominace českého národního týmu na zápasy s Německem a Severním Irskem:
Brankáři: Tomáš Vaclík (Basilej), Tomáš Koubek (Sparta), Jiří Pavlenka (Werder Brémy).
Obránci: Theodor Gebre Selassie (Werder Brémy), Pavel Kadeřábek (Hoffenheim), Jan Bořil (Slavia), Marek Suchý (Basilej), Tomáš Kalas (Fulham), Filip Novák (Midtjylland), Michal Lüftner (Kodaň), David Hovorka (Sparta).
Záložníci: Tomáš Souček (Slavia), Bořek Dočkal (Henan Jianye), Vladimír Darida (Hertha BSC), Jakub Jankto (Udinese), Jan Kopic (Plzeň), Jaromír Zmrhal (Slavia), Ladislav Krejčí (Bologna), Josef Hušbauer (Slavia), Tomáš Hořava (Plzeň), Antonín Barák (Udinese).
Útočníci: Jan Kliment (Bröndby), Michael Krmenčík (Plzeň).
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z kvalifikačního boje o postup na světový šampionát. Společně se podíváme na důležitý zápas Česka v Severním Irsku. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.