Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:12.
I tři nastavené minuty jsou za námi a zápas končí. V Belfastu rozhodl první poločas, který patřil jednoznačně domácímu týmu. Radost domácích fanoušků odstartoval již ve druhé minutě Jamie Ward, který si po přihrávce do vápna našel volné místo a střelou na vzdálenější tyč poslal svůj tým do vedení. Po třiceti minutách přidal druhou branku zápasu Conor Washington, který zužitkoval parádní přihrávku svého kapitána a střelou mezi nohy brankáře udal tak konečné skóre. Druhý poločas nepřinesl tolik šancí. Tu největší zlikvidoval Michael McGovern, který vytěsnil podstřel Nordtveita z volného přímého kopu.

Severní Irsko se tak vrací na druhou pozici v tabulce před českou reprezentaci.
90+3
90+3
Kyle Lafferty držel míč u rohového praporku. To se nelíbilo Hovlandovi, který ho sestřelil skluzem. Domácí tak mají v poslední nastavené minutě míč daleko od své branky.
90+2
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1
Opět byl hlavní hvězdou v obraně Jonny Evans. Joshua King už už napřahoval ke střele z hranice vápna, ale domácí stoper skvěle zasáhl a znemožnil tak střelu.
90
Už v devadesáté minutě se rozběhl s míčem střídající Mats Daehli. Pomohl si narážečkou s Kingem, ale jeho následný centr nenašel žádného hráče v bílém dresu.
89
Norům se nedaří. Po další přihrávka přes celou šířku trávníku nedosáhl na míč Diomandé a balon tak končí v moci domácích fotbalistů.
88
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Stuart Dallas, přichází Matthew Lund.
87
Kyle Lafferty se snažil nalákal na sebe protihráče a poté přihrát do volného místa. To se mu ale vůbec nepodařilo a ztrácí balon po čistém zákroku Hovlanda.
86
Znovu byl v náběhu Mohamed Elyounoussi. Tentokrát ho hledal pasem přes třicet metrů Nordtiet, ale nyní končí míč jen za brankovou lajnou.
85
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Conor Washington, přichází Kyle Lafferty.
84
Už to vypadalo, že se hosté přece jen dostanou do zakončení po krásné akci na pravé straně. Elyounoussi našel rozběhnutého Elabdellaouiho, který centroval na Diomandého. Ten se však neprodral do zakončení.
83
Norsko se nemůže dostat do pořádného útoku. Daehli si sice zaběhl za obranu na nakopnutý balon, ale byl přichycen v ofsajdu.
81
Posledních zhruba deset minut zápasu pro oba týmy. Především však pro Norsko, které zaostává stále o dvě branky.
80
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Jamie Ward, přichází Niall McGinn.
79
Sander Berge rozhodně rozproudil hostující hru směrem dopředu. Nyní našel v pokutovém území Kinga, který ale jen lehce posunul míč do náruče domácího brankáře.
78
Michael McGovern musel předvést vynikající zákrok. Havard Nordtveit podstřelil zeď, zamířil přesně k tyči, ale na domácího brankáře si nepřišel.
77
Berge ihned po svém příchodu na trávník vybojoval volný přímý kop. Před obráncem si skvěle pokryl míč a ten ho musel faulovat.
75
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Stefan Johansen, přichází Sander Berge.
75
Také na druhé straně bylo horko. Diomandé se dostal k hlavičce ze středu pokutového území, ale svůj pokus umístil jen do míst, kde byl připravený McGovern.
74
Washington mohl přidat svou druhou branku v dnešním zápase. Se štěstím si zpracoval míč do běhu, následně si kličkou do středu vytvořil trochu prostoru, ale jeho střelu zblokoval na rohový kop Hovland.
73
Norům se nedaří finální fáze útoku. Po nepřesném centru na zadní tyč se ještě pokusil zachránit situaci skluzem Daehli, ale ani on nezachytil míč na hrací ploše.
72
Conor Washington stále trápí hostující obranu. Nyní jeho náběh zachytil Skjelvik, který také domácí střelce zblokoval.
71
Střídající Diomendé chtěl vysunout do útoku Kinga. Ten se nezorientoval, nedokázal se obrátit s míčem a musí se vracet do obrany.
70
Čtyři hráči Severního Irska se vydali do rychlého protiútoku. K balonu se dostal na levém kraji vápna Jamie Ward. Měl před sebou jen jednoho obránce, ale právě Hovlanda dokázal napálit.
69
Domácí již nemají tak snadnou cestu do pokutového území jako v prvním poločase. Navíc se musí o něco více nadřít k zisku míče.
68
Postupem času se hosté dostávají více a více do útoku. Tentokrát chtěl poslat dlouhý aut do vápna Elabdellaoui. To se mu podařilo, ale ani jeden z hostů se nedostal k hlavičce.
66
Washington už znovu startoval své rychlé nohy. Dostal dokonce i přesnou přihrávku mezi obránce, ale Gustav Valsvik se stačil na poslední chvíli vrátit a zamezit tak další šanci.
65
Mohamed Elyounoussi si skvěle zpracoval hrudí míč do běhu, následně z druhého doteku hledal před brankou Kinga. Ten je ale bráněn hned trojicí domácích a nedostává se do zakončení.
63
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Alexander Søderlund, přichází Adama Diomandé.
63
Na druhé straně se rozběhl za míčem střelec zatím poslední branky. Washington zvolil přihrávku zpět na Dallase, ale mezitím se hostující obrana stačila vrátit.
62
Norové ale rozhodně ještě zápas nevzdávají. Johansen se dostal do dobrého postavení před vápnem, ale rozběhnutého Elyanoussiho u postranní lajny nenašel.
61
Následně ale mohl ještě vysunout spoluhráče do volného prostoru Ward. Jeho přihrávka přišla příliš pozdě a Dallas se dostal do ofsajdu.
60
I po hodině hry stále vedou domácí fotbalisté o dvě branky. Nyní mohl zahrozit Washington, který se dostal do pokutového území, ale ke střele se již přes obránce neprocpal.
59
Dallas zastavil míč ještě před brankovou lajnou a chtěl pokračovat do vápna. Podle rozhodčího už byl ale míč za lajnou a tak přerušuje k nevoli domácích fanoušků hru.
58
Zdá se, že McAuley je už po střetu z prvního poločasu v plném nasazení. Nyní si poradil s nastřeleným míčem podél postranní lajny a nenechal soupeře centrovat.
56
Skjelvik měl k dispozici autové vhazování ze kterého mohl najít spoluhráče až v pokutovém území. A to se mu opravdu podařilo. Z druhého doteku mohl pálit Johansen, ale nebyl přesný.
55
Elabdellaoui chtěl překvapit soupeře centrem na přední tyč, ale překvapil také vlastní spoluhráče. Na první tyči nikdo z Norů nebyl.
54
Norové jsou ve druhé polovině zápasu více u míče, ale ještě si nevytvořili potřebou šanci na snížení vedení soupeře.
53
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Tarik Elyounoussi, přichází Mats Daehli.
52
Joshua King byl v dobré pozici, už už se dostával za posledního obránce, ale tím by nesměl být Jonny Evans, který ho bez problémů zbavil míče.
51
Ani druhý rohový kop v krátkém čase není nebezpečný. Hostující obrana v čele s Evenem Hovlandem si poradila na výbornou.
50
Norwood rozehrál rohový kop jen do kombinace. Největší ohrožení bylo ale pro hostující branku nepřesná hlavička Valsvika. Je tady další pokus od rohového praporku.
49
Stuart Dallas si počkal na pohyb a vhodil míč do hry. Ward byl v dobrém náběhu, ale jeho přihrávku do vápna dokázal zblokovat Skjelvik.
48
Jonny Evans vstupuje do druhé půli nekompromisním odkopem před dotírajícím Kingem. Z následně akce rozhodně mohli Norové vytěžit více. Soderlund střílel jen do obránce.
47
Domácí fotbalisté rozehráli druhou část zápasu. Brunt se pokoušel projít středem trávníku, ale daleko nedošel. Následně musel dokonce i faulovat.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Dvě nastavené minuty uplynuly a první poločase končí. Po prvních pětačtyřiceti minutách mohou být více spokojeni domácí fotbalisté. Nejdříve rozvlnil síť již ve druhé minutě zápasu Jamie Ward, který se obtočil kolem obránce a zkušeně poslal míč ke vzdálenější tyči. Také Conor Washington potvrdil svou aktivitu v úvodu zápasu brankou. Po fantastické přihrávce kapitána Severního Irska Stevena Davise se dostal sám proti brankáři s střelou mezi nohy posunul svůj tým do dvoubrankového vedení. Také hosté měli svou šanci. Alexander Soderlund na nic nečekal před pokutovým územím a z otočky napálil břevno.
45+2
45+2
Soderlund si poradil s obráncem u levé postranní lajny, při druhém doteku si však příliš předkopl míč před sebe a Jonny Evans tak už měl jednoduchou práci.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45
Nordtveit na druhý pokus již poslal míč do vápna, ale tam si pomohl faulem Joshua King a ani z této akce nebude výrazné ohrožení domácí branky.
44
Za předčasnou rozehrávku dostává žlutou kartu také hostující Nordtveit.
44
Minutu před pauzou vidí jako první v zápase žlutou kartu domácí Stuart Dallas, který skluzem sestřelil hned dva Nory. Norové mají tak v úplném závěru poločasu nadějnou pozici k ohrožení branky.
43
Souhra dvou střelců dnešního zápasu končí jen zblokovanou střelou Warda. Míč se ještě zastavil před brankovou lajnou a nejdříve u něj byl Hovland a hosté tak mohou pokračovat ve hře.
42
Ten je však velmi nepřesný, navíc se hosté provinili v pokutovém území proti pravidlům a tak může McGovern rozehrávat z klidové pozice.
41
Alexander Soderlund byl v šestnáctce, ale proti němu byli hned dva obránci. Hostující útočník vybojoval alespoň rohový kop.
40
Domácí měli po zblokovaném centru k dispozici rohový kop. Pochopitelně se do vápna posunul i vynikající hlavičkách Evans, ale tentokrát se k němu míč nedostal.
39
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Zatím jsou jednoznačně produktivnější domácí, kteří ze dvou vážnějších příležitostí vytěžili dva góly.
37
Hosté uklidňují hru kombinací na vlastní polovině trávníku. Do útoku se ale ženou Severoirové. Stuart Dallas si našel míč i pravé postranní lajny, ale jeho přihrávka byla zastavena Hovlandem.
36
Norsko to zkouší v závěru poločasu, ale u míče je znovu Washington. Opět čekal na přihrávkou do úniku, ale tentokrát se do zakončení neprodral.
35
Norsko zatím nemá odpovědi na přesné údery soupeře. Nyní se o něco pokusil Mohamed Elyounoussi, ale neprotáhl se s míčem kolem obránce.
33
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
A nyní to již CONOR WASHINGTON dokázal. Domácí útočník si počkal na průnikovou přihrávku mezi obránce, pohlídal si ofsajdovou pozici a přesnou střelou mezi nohy brankáře posouvá Severní Irsko blíže zisku třech bodů.
32
Další nabídka pro Washingtona. Tentokrát si ale hráč Queens Park Rangers pomohl faulem a musí odevzdat balon soupeři.
31
Krajní obránce hostů Omar Elabdellaoui měl dostatek prostoru u postranní lajny, ale neměl podporu spoluhráčů a tak raději zvolil přihrávku zpět.
30
S McAuleym to stále nevypadá dobře. Domácí nejspíše budou muset sáhnout k vynucenému střídání.
29
Velká šance Norů. Joshua King se ještě nedostal ke střele přes Evanse. Následně ale z ničeho nic vypálil Soderlund a trefil břevno!
28
Ward našel přihrávkou podél pravé postranní lajny rozběhnutého Washingtona. Domácí útočník se dostal až k přízemnímu centru, ale na jeho pobídku nikdo z jeho spoluhráčů nereagoval.
27
Domácí kapitán Steven Davis dokázal získal míč ve středovém kruhu. Následně ale zvolil přihrávku zpět na Evanse, který může rozehrávat.
26
I Michael McGovern musel zasahovat. Mohamed Elyounoussi skvěle zpracoval míč před vápnem, z první našel volného Soderlunda, který pálil na zadní tyč. Jeho střela ale neměla razanci a domácí brankář si smlsnul na lehké střele.
25
Severoirové zůstali ale u míče a střelec úvodní branky zápasu Ward se pokoušel o průnik po pravém křídle. Jeho počínání zastavuje ještě před šestnáctkou Skjelvik.
24
Ve třech se domácí vydali na útočnou polovinu napadat. A vyplatilo se. Dallas získal míč, ale následně ho hned zastavil povedeným skluzem Valsvik.
22
Nepřesnou přihrávku ve středu pole nevyužil k výpadu do útoku Johansen. Hostující kapitán získal míč v dobré pozici, ale radši zvolil postupný útok.
21
Také Norsko mělo svou příležitost ke střele. Nordtveit si našel prostor v pravé polovině pokutového území, ale nedokázal si zpracovat míč na hrudi.
20
Ve dvacáté minutě se rozbíhal za míčem za obranu Washington, ale nepohlídal si ofsajdovou pozici a nemůže tak jít sám na branku.
19
Velmi podobná akce jako při první brance zápasu. Dallas našel v pokutovém území Warda, ale ten nebyl přesný a Brunt se již nedostal ke střele.
18
Teď měli domácí štěstí. Trojice Norů se hnala do rychlého protiútoku, ale Joshua King nepřesně přihrál na zcela volného Soderlunda a dal tak možnost k zásahu Evansovi.
17
Michael McGovern chtěl najít výkopem u pravé postranní lajny Warda, ale ten byl hlídán hned dvojicí Norů. Míč ale zůstal na domácích kopačkách. Po odraženém míči se pokusil překvapit hostujícího brankáře Steven Davis, ale jeho střela ze střední vzdálenosti postrádala přesnost.
16
Conor Washington je velmi aktivní v úvodu zápasu. Po přihrávce do vápna měl dostatek prostoru, ale zpracování mu trvalo příliš dlouho a jeho střela je zblokovaná.
14
McAuley je znovu na trávníku. Nyní si počínal nedovoleně King, který kopačkou zasáhl soupeře do žeber.
13
Domácí uklidňují hru po úvodní desetiminutovce, která se hrála v pekelném tempu. Norwood se pokusil o centr z pravého kraje, ale nebyl přesný.
12
Dlouhý pas na rozběhnutého Washingtona stačil poslat alespoň na autové vhazování Skjelvik. Hosté se i poté ubránili a dostali míč až k McGovernovi. Mezitím se vrátil na trávník i McAuley.
11
Gareth McAuley byl sestřelen k zemi a nevypadá to s ním vůbec dobře. Hned několik lékařů je nad ním skloněno, ale domácí stoper se zatím nezvedá. Až nyní opouští McAuley hrací plochu a může se pokračovat.
10
I s dalším centrem do pokutového území si poradila bývalá hvězda Manchesteru United Jonny Evans. Rovnou dokázal založit i útočnou akci, ale Washington byl proti přesile bezmocný.
9
Soderlung byl připravený k hlavičce na zadní tyči, ale ještě před ním stačil míč odkopnout z nebezpečné pozice Jonny Evans.
8
U pravé postranní lajny byl faulován hostující Joshua King a vytvořit tak pro svůj tým nadějnou pozici pro centr do pokutového území.
6
Severní Irsko chce rychle přidat druhou branku. Znovu to byl Jamie Ward, který se hnal za nakopnutým balonem, ale nyní byl u míče dříve Jarstein.
5
Mohamed Elyounoussi musí být ošetřen. Ve středovém kruhu byl při hlavičkovém souboji udeřen loktem do hlavy. Bude však v pořádku a může se pokračovat ve hře.
4
Norsko je zaskočeno rychlou brankou hned ve druhém minutě zápasu. Snaží se však o bleskovou odpověď.
2
Tak to je start domácí reprezentace do utkání. JAMIE WARD si našel prostor v pokutovém území, dokázal si vytvořit trochu místa před obráncem a milimetrovou střelou na zadní tyč otevírá skóre.
2
Norově měli k dispozici úvodní rozehrávku zápasu ze středového kruhu. Tarik Elyounoussi se dostal do první akce na levém kraji. Po dlouhém autu do vápna se však domácí dokázali ubránit.
1
Trojice tureckých sudích přivádí na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Pátý zápas v kvalifikaci pro obě reprezentace tak může za několik málo okamžiků začít.

Severní Irsko: McGovern – C. McLaughlin, J. Evans, McAuley, Cathcart – S. Davis (C), Norwood – J. Ward, Brunt, Dallas – Washington.
Náhradníci: R. Carroll, Mannus – K. Lafferty, Hodson, McGinn, Boyce, Lund, Paton, R. McLaughlin, T. Flanagan, D. Lafferty.

Norsko: Almenning Jarstein – Elabdellaoui, Hovland, Valsvik, Skjelvik – M. Elyounoussi, Nordtveit, Johansen (C), T. Elyounoussi – Søderlund, J. King.
Náhradníci: Nyland, André Hansen – Reginiussen, Konradsen, S. Berge, Daehli, J. Svensson, Hedenstad, Veton Berisha, Diomandé, F. S. Berge, Berget.

Rozhodčí: Göçek – Eyisoy, Yilmaz (všichni Turecko).
Vzájemné zápasy

Za posledních šestnáct let se týmy střetly jen třikrát a jen v přátelských zápasech. Ze všech odešlo vítězně Norsko, které vždy soupeři nadělilo minimálně tři branky.
Norsko

Norům se v kvalifikaci vůbec nedaří. Jediné tři body přišly ze zápasu s bezkonkurenčně posledním San Marinem. Navíc proti Norsku si San Marino připsalo zatím jedinou branku v těchto kvalifikačních bojích. Obzvlášť může norský celek porážky v Ázerbájdžánu. Norové byli po celý zápas aktivnějším týmem, ale jedinou branku dal domácí Medveděv. K bodu nebyli Norové daleko ani v zápase s českou reprezentací. Po brankách Krmenčíka a Zmrhala stačil útočník Bournemouthu Joshua King jen snížit na konečných 1:2 z pohledu norského celku.
Severní Irsko

Severoirové vstoupili do kvalifikace bezbrankovou remízou v České republice. Následně přišla povinná výhra na domácí půdě proti fotbalovému trpaslíkovi ze San Marina. V Hannoveru proti domácí reprezentaci se Severnímu Irsku nedařilo. Nedokázali vstřelit branku, sami inkasovali rovnou dvakrát a body zůstali v Německu. Proti překvapení kvalifikační skupiny C Ázerbájdžánu se Severoirové příliš nenadřeli. Před domácím publikem sfoukli tým okolo brankáře Kamrana Agajeva 4:0 a dostali se tak před pátými zápasy na druhé místo, hned za suverénní Němce.
Krásný nedělní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Kvalifikační skupiny C dnes pokračuje pátými zápasy a my se společně zaměříme na boj domácího Severního Irska s Norskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.