Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a někdy příště se budu těšit na počtenou!
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:9.
Je dobojováno, rivalové z Anglie a Skotska se nakonec po výsledku 2:2 rozešli smírně. První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl, začátek měli lepší domácí, postupem času ale otěže přebírali Angličané, brankář Gordon však všechny jejich pokusy dokázal zneškodnit. Na začátku druhé půle trefil Livermore tyč, do vedení se hráči Albionu dostali v sedmdesáté minutě, kdy Gordona po povedené individuální akci překonal Alex Oxlade-Chamberlain! To ale zdaleka nebylo vše. Do té doby bezzubým Skotům se během tří minut podařilo obrátit skóre, dvěma naprosto famózně zahranými přímými kopy se o to postaral Leigh Griffiths! Radost ale svěřencům trenéra Strachana příliš dlouho nevydržela, ve třetí minutě nastavení se totiž po Sterlingově centru hlavou trefil Harry Kane, který tak stanovil konečné skóre zápasu.
90+4
90+3
Anglie právě vstřelila branku!
Neskutečné, do konce zápasu nezbývá ani minuta a Angličanům se podařilo srovnat! Proti Dierově střele z přímého kopu se vyznamenal brankář Gordon, tlak Albionu ale ještě pokračoval. Do špatně zkonsolidované skotské obrany přilétl centr od Sterlinga, na který si naběhl HARRY KANE a přesnou ranou zřejmě zařídil hostům bod!
90+2
Harry Kane byl faulován kousek za pokutovým územím, tentokráte se tedy k rozehrávce přímého kopu postaví hostující fotbalisté. Dočkáme se vyrovnávací branky?
90+2
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Jake Livermore, přichází Jermain Defoe.
90+1
Nad rámec základní hrací doby se italský sudí rozhodl nastavit čtyři minuty. Podaří se Anglii alespoň srovnat?
90
Skotsko právě vstřelilo branku!
Tohle je naprosto neuvěřitelné, Skotsko dvěma brankami během tří minut otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch, Hampden Park je na nohou! K exekuci přímého kopu se opět postavil LEIGH GRIFFITHS, který se i tentokráte trefil parádně přes zeď, Hart na balon nemohl dosáhnout!
89
Pozor, Eric Dier fauloval před pár okamžiky příchozího Martina a Skotsko bude zahrávat přímý kop z téměř totožné pozice jako před dvěma minutami. Míč si opět staví Griffiths.
88
Zápletka je na světě. Do konce utkání už zbývá opravdu jen pár minut a skóre je vyrovnané. Budeme dnes svědky nerozhodného výsledku, nebo se ještě dočkáme nějaké branky?
87
No vida, krátce před závěrečným hvizdem máme vyrovnáno! Skotové toho dnes směrem do útoku příliš nepředvedli, nyní ale zahrávali přímý kop a LEIGH GRIFFITHS s ním naložil naprosto bravurně, když balon přes zeď poslal až za záda brankáře Harta!
85
Po Gordonově výkopu se kupředu vydal Ryan Fraser, byl však nedovoleně zastaven obráncem Cahillem. Domácí tak budou mít k dispozici přímý kop z velmi zajímavé pozice.
84
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Raheem Sterling.
83
S touto možností šlo určitě naložit lépe! Kieran Tierney parádním obloučkem nalezl na hranici šestnáctky neobsazeného Griffithse, tomu ale rána absolutně nesedla, balon zamířil opravdu o pořádný kus vedle branky.
82
Adam Lallana vystihl rozehrávku Scotta Browna a s míčem se ihned vydal směrem kupředu. Nakonec se celou situaci rozhodl vyřešit individuálně, jeho pokus ale Gordona nepřekvapil.
81
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Ikechi Anya, přichází Chris Martin.
80
Angličané už nepotřebují nikam pospíchat a přesně to také ukazují na hrací ploše, nyní v naprostém klidu kombinují na vlastní polovině. Zahraje si i brankář Hart, který dnes tolik práce neměl.
79
Hra je opět přerušena. Na trávníku totiž po střetu s Bertrandem zůstává ležet Ikechi Anya. Na hráčích skotského výběru je už patrný úbytek sil. Lodivod Strachan navíc chystá další střídání.
78
Nyní už se ale domácí útočník dostal do slibně vypadající příležitosti. Po Fraserově průniku a následném pasu si zpracoval míč a levačkou jej zkusil poslat k bližší tyči, tu ale o kousek minul.
77
Ryan Fraser si počkal na ideální moment a poté poslal přihrávku k rozběhnutému Griffithsovi, ten ale v souboji rameno na rameno nepřetlačil důrazného Chrise Smallinga.
76
Tierney se vrátil zpět do hry, ihned se ale dopustil velké chyby, když nahrál napadajícímu Allimu, který přetaženým centrem našel Lallanu, ten ale zakončení zbytečně uspěchal a balon poslal nad břevno.
75
Po faulu na Lallanu zahrávali hosté přímý kop. K hlavičce se po Alliho nabídce dostal Eric Dier, zakončení mu ale rozhodně nevyšlo podle představ.
74
Na trávníku zůstává sedět Kieran Tierney, který má podle všeho nějaký zdravotní problém. Na hřiště jsou přivolání zdravotníci, tak uvidíme, zda si situace vyžádá vynucené střídání na straně domácích.
73
O zaměstnaní anglické obrany se nyní pokusil Andrew Robertson, který se po šikovné kličce směrem ke středu hrací plochy zbavil Walkera a odcentroval, Leigh Griffiths se ale k hlavičce nedostal.
72
Musíme podotknout, že vzhledem k průběhu utkání se Angličané, kteří jsou lepší celkem, dostávají zcela zaslouženě. Podaří se Skotsku nějak zareagovat?
70
Gareth Southgate může být se svým tahem velmi spokojen, dvacet minut před koncem se totiž jeho svěřenci dostávají do vedení a střelcem vedoucí branky je před pár okamžiky příchozí ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN! Záložník londýnského Arsenalu si z obránců soupeře udělal tréninkové kužele, prokličkoval se až ke střele a tvrdou ranou prostřelil brankáře Gordona!
70
Po faulu na Anyu zahrávalo Skotsko přímý kop, v šestnáctce soupeře si ale nejlépe ze všech počínal Gary Cahill, Joe Hart tak na první vážnější zákrok v dnešním mači stále čeká.
68
Angličané znovu začínají přebírat zápasové otěže, v posledních minutách drží svého soupeře v hluboké defenzivě. Nyní jejich snažení ztroskotalo na nepřesnosti v kombinaci, špatně nahrával Ryan Bertrand.
67
Domácí si nyní ve vápně nepočínali úplně ideálně, když nejprve k hlavičce pustili Kana, proti němu ale famózně zasáhl Craig Gordon. Následně se k dorážce ještě propracoval Lallana, ani on ale nepochodil.
66
Gordon Strachan ze hry stahuje dnes téměř neviditelného Roberta Snodgrasse. Místo něj se na plac podívá rychlonohý Ryan Fraser, který nastupuje za anglický Bournemouth.
65
První střídání i na straně Anglie. Marcus Rashford dnes neodehrál zrovna ideální utkání, na posledních pětadvacet minut na jeho místo nastupuje Alex Oxlade-Chamberlain.
64
Rashfordův pas byl pro Diera zpracovatelný jen velmi obtížně. Hostující středopolař tak neměl na vybranou, rodící se brejk Skotů musel zastavit za cenu nedovoleného zákroku.
63
Po dvou dobrých možnostech na straně Skotska se tempo hry poněkud uklidnilo. Změnit se to snažil Kyle Walker, ale na pravém křídle si neměl s kým nahrát, proto hru otočil směrem vzad.
61
Skotové se začínají poměrně osmělovat. K dalšímu střeleckému pokusu zpoza pokutového území se nyní propracoval Stuart Armstrong, jeho technické ráně ale scházela trocha přesnosti navíc.
60
Dier svůj skluz v souboji s Berrou načasoval opravdu velmi špatně, tady sudí neměl na vybranou, žlutá karta je udělena naprosto oprávněně.
59
Gordonovi se nyní odkop od branky nepovedl úplně ideálně, těžit z toho mohl Kane, jenž se rozhodl ještě kombinovat s Rashfordem, jeho centr ale nikoho ze spoluhráčů neoslovil.
58
Nyní se však domácí dostali do nadějné příležitosti, ze které rozhodně mohli vytěžit více! Anya křižným pasem nalezl na hranici šestnáctky nehlídaného Robertsona, ten však neposedný balon poslal nad branku, Hart zasahovat nemusel.
57
Skotům se směrem dopředu úplně přestalo dařit, Anglie je téměř k ničemu nepouští. Názorným příkladem budiž počínání Robertsona, jehož pokus o únik byl zastaven na polovině hřiště.
56
Bertrand vymyslel povedenou kolmici pro sbíhajícího si Rashforda, který se k balonu sice dokázal dostat, poté ale místo k Alllimu přihrál jen na kopačky bránícího Charlieho Mulgrewa.
55
Na druhé straně došlo k souboji uvnitř pokutového území mezi Smallingem a Brownem, po němž se domácí kapitán poroučel k zemi. Italský sudí ale měl o celé situace jasno, o nedovolený zákrok se nejednalo.
54
Další nebezpečně vypadající situace ze strany hostí. Lallana založil rychlou protiakci, nahrál Allimu, který chtěl celé snažení ještě vyšperkovat pasem pro Rashforda, tomu ale v zakončení doslova za pět minut dvanáct zabránil Berra.
52
Nápor Southgateova mužstva ještě chvíli pokračoval. Ke střele z hranice vápna se dostali Cahill a Alli, pokusy obou dvou ale byly zablokovány obětavě hrající skotskou defenzivou.
51
Jeho exekuce se ujal právě mladíček z Manchesteru. Samotná rozehrávka za moc nestála, poté se ale za přispění notné dávky štěstí ke střele dostal Livermore, který po teči jednoho z bránících hráčů trefil tyč.
50
Walker opět rozkmital své rychlé nohy a vybojoval pro své kolegy autové vhazování. Po něm se pokusil individuálně prosadit Rashford, Robertson mu ale balon sebral. Následovat bude rohový kop.
49
Angličané se zatím nikam bezhlavě neženou, místo toho poklidně kombinují na polovině hřiště. Momentálně si balon vyměňují stopeři Cahill se Smallingem.
48
Walker poněkud zazmatkoval při rozehrávce, když nechal míč za sebou, čehož hodlal využít napadající Brown, ale kulatý nesmysl si až příliš předkopl.
47
Druhý poločas rozehrávkou otevřeli domácí fotbalisté, kteří se ze hry zhruba od dvacáté minuty téměř vytratili. Výrazně aktivnější byli před odchodem do šaten Angličané. Bude to stejné platit i v nadcházejících minutách?
46
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází James Morrison, přichází James McArthur.
46
První poločas je za námi, na úvodní branku tohoto mače stále čekáme, skóre je nerozhodné 0:0. Úvodní dvacetiminutovka lépe vyšla skotskému výběru, který byl daleko pohyblivější a aktivnější, Angličané působili až moc pasivně. Žádnou velkou možnosti si ale domácí nevypracovali a postupem času otěže začala přebírat Southgateova družina. Skoty zatím drží brankář Gordon, který nejprve zlikvidoval technickou ránu Rashforda, těsně před odchodem do šaten pak zneškodnil i pokus od Livermora.
45
44
Nyní se domácím naskytla příležitost vrhnout se do bleskové protiakce, tu ale za cenu jasného faulu zastavil Jake Livermore, který dostává žlutou kartu.
44
Pěkná rána! Další z kombinačně velmi zdařilých akcí Anglie zakončil Jake Livermore, který se za šestnáctkou tvrdě opřel do balonu, ten ale poslal přesně doprostřed branky, Gordon jej tak zvládl vytěsnit alespoň na roh.
43
Lallana měl dostatek času na přihrávku pro Bertranda, jenž si v souboji s Anyou balon přehodil na svou silnější levačku a poslal do šestnáctky jedovatý centr, Craig Gordon si ale počínal sebevědomě.
42
Na přízemní centr Andrewa Robertsona si ve vápně nabíhal důrazný Stuart Armstrong, v souboji rameno na rameno byl však tvrdě, ale čistě odstaven zodpovědně si počínajícím stoperem Cahillem.
41
Z něj ale hosté nevytěžili zhola nic, v šestnáctce si totiž ve vzduchu nejlépe ze všech počínal Christophe Berra, který odvrátil balon do dostatečně bezpečné vzdálenosti od Gordonovy pokladnice.
40
Eric Dier zvedl hlavu a krásně přenesl balon na Kana. Ten se s ním dostal až k rohovému praporku, odkud našel Adama Lallanu, který se odhodlal ke střele, Gordon ale míč vytáhl na rohový kop.
39
Walker vybojoval balon pro Rashforda, jenž se rozhodl vydat na sprinterský souboj s Robertsonem, ze kterého ovšem vyšel jako poražený. Skotský zadák ale míč odvrátil do zámezí, Anglie bude mít k dispozici aut.
37
Andrew Robertson se díky rychlému startu zbavil napadajícího Rashforda, přehodil si míč na levačku a odcentroval, našel ale pouze náruč připraveného Joa Harta.
36
Robertson nepřesně přenesl hru, načež se hosté řítili do situace tří proti třem. Dele Alli nahrál Rashfordovi, který sám sebe dostal z ideální střelecké pozice, nakonec pro Anglii vybojoval alespoň roh.
35
Eric Dier neměl s kým kombinovat, proto se rozhodl pro dlouhý nákop do pokutového území Skotů, balonu ale dodal větší razanci, než asi zamýšlel a poslal jej přesně do náruče Craiga Gordona.
34
Jake Livermore zachytil útočnou akci soupeře ve středu pole, načež se spolu se svými spoluhráči vydal do protiakce. Na jejím konci stál Ryan Bertrand, jeho centr byl ale přetažený, ve vápně bojující Kane na balon nemohl dosáhnout.
33
Do konce poločasu zbývá zhruba dvanáct minut. Zatím musí být fanoušci atraktivního a útočného fotbalu poněkud zklamaní, sledujeme spíše opatrnější partii.
31
Akce The Three Lions ještě pokračovala a málem z toho byla vedoucí branka! Ke střele z hranice šestnáctky se dostal Marcus Rashford, Gordon ale stačil kulatý nesmysl vytěsnit vedle své svatyně.
30
Craig Gordon se rozhodl vyběhnou pro dlouhý pas od Diera a vyhlavičkoval jej mimo šestnáctku, učinil to ale tak nešťastně, že našel Alliho, jehož pokus sice mířil mezi tři tyče, na brankové čáře ale zasáhl Tierney.
29
Po několikaminutové odmlce se vpřed vydali i domácí hráči. Leigh Griffiths ale byl ale na všechno sám, proti sobě měl hned trojici protihráčů, proti nimž jako vítěz nevyšel.
28
Teď muselo anglickým fanouškům pořádně zatrnout. Po zpětné přihrávce od Cahilla totiž Joe Hart s výkopem otálel tak dlouho, až se k němu přiřítil Leigh Griffiths a malém jej o balon připravil. Nakonec z toho bude autové vhazování pro Skoty.
26
Lallana se vydal napadat rozehrávku soupeře, v souboji s kapitánem Skotska Brownem si ale počínal za hranicí fotbalových pravidel a regulí, domácí si tak mohou na pár chvilek oddechnout.
25
A podařilo se jim vybojovat svůj premiérový rohový kop v tomto mači. Po Lallanově centru balon proskákal skrze celé pokutové území, nikdo ze zúčastněných na něj ale nedokázal dosáhnout.
24
Angličané teď obklíčili svého soka kolem pokutového území. Walkerova zpětná přihrávka na Diera se však ukázala býti velmi nepřesnou, hosté tak musí začít zase od píky.
23
Ryan Bertrand se protáhl až na kraj pokutového území, kde krkolomným způsobem dokázal balon dostat až před Gordona, kde se ke střele dral Harry Kane, v zakončení mu ale zabránil Mulgrew.
22
Kyle Walker zatím řídí všechny útočné akce svého týmu. Nyní si parádně vyměnil balon s Dierem, zvedl hlavu a dalším ze svých šikovných obloučků nalezl Lallanu, tomu ale tentokráte nevyšlo zpracování.
21
Po faulu ve středu pole rozehrávali domácí volný přímý kop. Andrew Robertson poslal kulatý nesmysl až do Hartovy bezprostřední blízkosti, pánem situace se ale ukázal býti ve vzduchu nekompromisní Chris Smalling.
20
Angličané začínají konečně trochu vystrkovat růžky. I další akci rozehráli přes svou pravou stranu, Kyle Walker vycítil ve vápně si nabíhajícího Alliho, který na jeho chytře myšlený pas nedosáhl jen o pár decimetrů.
19
Scott Brown nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Dá se říci, že balon pouze odevzdal hráčům soupeře, kteří nyní kombinují na vlastní polovině. O založení nové útočné akce se pokusí Ryan Bertrand.
18
Livermore zvedl hlavu a přesným pasem přenesl hru na Walkera. Ten přes Robertsona sice nedokázal odcentrovat, ale nahrál Dierovi, na jehož bochánek si v šestnáctce naběhl Kane, z otočky ale pálil vysoko nad.
17
Ve středovém kruhu si v osobním souboji s Brownem lépe počínal Adam Lallana, poté ale liverpoolský záložník prováhal ideální moment pro přihrávku na sprintujícího Bertranda, obranný val Skotska se tak stihl zformovat.
16
Brown zatáhl balon na útočnou polovinu, poté jej poslal na osu hřiště pro volného Armstronga, jenž udělal několik rychlých kroků, na konci své sóloakce si ale vylámal zuby na Cahillovi.
15
Joe Hart se zapojil do rozehrávky svého týmu, načež si všiml za obranu soupeře si nabíhajícího Harryho Kana a velmi dlouhým nákopem jej zkusil najít. Na poslední chvíli ale dobře stačil zapracovat obránce Mulgrew.
14
Nyní se jim to podařilo. Lallanův pas byl ale pro Alliho jen velmi těžko zpracovatelný, nadějný mladíček z Tottenhamu se ještě vydal o kulatý nesmysl bojovat, v souboji s Tierneyem ale fauloval.
13
Ani tentokráte ale nebyla Strachanova družina při této standardní situaci úspěšná. Nic to ale nemění na tom, že Skotsko zatím určuje a diktuje tempo hry, Angličané se na útočnou polovinu ještě pořádně nepodívali.
12
Hosté teď zaspali při návratu do defenzivy, načež Ikechi Anya z první sklepl pro naprosto neobsazeného Tierneyho, jehož centrovaný míč Walker stačil odvrátit pouze na další kop od rohového praporku.
11
Nakonec z toho byly rohové kopy dva. Tradiční exekutor Snodgrass v obou případech balon směřoval na hranici malého vápna, tam si ale nejlépe ze všech nejprve počínal Joe Hart, později stoper Smalling.
10
Andrew Robertson se vydal na ofenzivní výlet, na jehož konci si pěkně narazil s Robertem Snodgrassem. Dokázal se propracovat až do pozice pro centr, po Walkerově bloku bude Skotsko znovu zahrávat roh.
9
Hosté jsou zatím poněkud nerozvážní v rozehrávce, dopouští se laciných ztrát. Nyní nikým neatakovaný Bertrand namazal Brownovi, ten chtěl ještě nahrávat Anyovi, počínal si ale velice nepřesně.
8
Angličané se poprvé dokázali na pár okamžiků usadit na obranné polovině svého soka. Opět se o to postaral rychlonohý Kyle Walker, těsně před jeho záměrem odcentrovat jej ale zastavil vracející se Robertson.
7
První zákrok pro Joa Harta. Úvodní roh se Snodgrassovi opravdu nevyvedl, krátce nato ale dostal domácí záložník šanci na reparát. Odražený balon se se štěstím dostal ke Griffithsovi, ten ale zamířil přesně doprostřed branky, kde číhal anglický gólman.
6
Zatím jsou aktivnějším celkem domácí. Stuart Armstrong se krásně zbavil napadajícího Livermora, poté roztáhl hru na Anyu, jehož centrovaný balon na rohový kop zblokoval Ryan Bertrand.
5
Skotsko se propracovalo až těsně za pokutové území soupeře. Anya vhodil míč ke Griffithsovi, který si hodlal narazit s Morrisonem, jeho pohyb ale stále není úplně stoprocentní.
4
Walker si při snaze prodrat se podél postranní čáry balon až příliš předkopl a poté poměrně ostře zajel do souboje s Jamesem Morrisonem. Tomu se zpět na nohy úplně nechtělo, nakonec by ale vše mělo být v pořádku.
3
Tohle bylo zbytečné. Zřejmě trochu přemotivovaný Scott Brown do souboje s Allim vlétl jako smyslu zbavený a svého protivníka tvrdě sestřelil, za což byl odměněn žlutým kartónkem.
2
Skotové se ihned po rozehrávce chopili balonu, konkrétně to byl Snodgrass, kdo o něj obral nepozorného Walkera. Domácí záložník se poté zkusil prosadit individuálně, proti ale byl Dier.
1
Paolo Tagliavento, hlavní sudí tohoto mače, právě foukl do píšťalky a odstartoval tak dnešní střetnutí mezi Skotskem a Anglií! Výkop byl přisouzen hostujícím fotbalistům, kteří nastupují v červeném, Strachanova družina bude hrát v modrých dresech.
1
Hráči nastupují na travnatou plochu před zaplněné tribuny Hampden Parku v Glasgow. Následovat budou státní hymny obou týmů.
Ještě jednou Vás všechny vítám a zdravím u sledování našeho online přenosu z atraktivního utkání v rámci kvalifikačních bojů o postup na světový šampionát mezi Skotskem a Anglií! Hlavní sudí, jímž dnes bude Paolo Tagliavento z Itálie, už shromažďuje hráče v útrobách Hampden Parku – za pár okamžiků budeme moci začít.

Skotsko: C. Gordon – Tierney, Berra, Mulgrew, Robertson – Brown (C), J. Morrison – Anya, Armstrong, Snodgrass – Griffiths.
Náhradníci: Hamilton, Marshall – Martin, Reynolds, Bannan, D. Fletcher, McArthur, Cairney, Fraser, Forrest, Ch. Martin, Naismith.

Anglie: Hart – Walker, Cahill, Smalling, Bertrand – Dier, Livermore – Lallana, Alli, Rashford – Kane (C).
Náhradníci: Forster, Butland, Heaton – B. Gibson, Stones, P. Jones, Cresswell, Trippier, Oxlade-Chamberlain, Lingard, Sterling, Defoe.

Rozhodčí: Paolo Tagliavento – Alessandro Constanzo, Matteo Passeri (všichni Itálie).
Poslední vzájemné utkání

11.11.2016 – Anglie:Skotsko 3:0

Branky: 24. Sturridge (Walker), 51. Lallana (Rose), 61. Cahill (Rooney)

Anglie: Hart – Walker, Cahill, Stones, Rose – Henderson, Dier – Sterling, Rooney (C), Lallana – Sturridge (74. Vardy).

Skotsko: C. Gordon – Anya (79. Paterson), Wallace, G. Hanley, Berra – Brown, D. Fletcher (C) – J. Morrison (66. McArthur), Snodgrass (82. Ritchie), Forrest – Griffiths.
Anglie

Anglie je týmem, který si s kvalifikačními nástrahami před velkými fotbalovými akcemi umí poradit na výbornou, problémy ovšem nastávají na samotných turnajích. Kupříkladu při kvalifikaci na loňské mistrovství Evropy Angličané v deseti mačích neztratili ani bod, s šampionátem se ale loučili už v osmifinále, ve kterém překvapivě nestačili na houževnaté bojovníky z Islandu. Momentálně se celek vedený Garethem Southgatem drží na špičce tabulky skupiny F. Po pěti duelech má na svém kontě velmi solidních třináct bodů, spokojenost může panovat i ohledně velmi pozitivního skóre 8:0.

Hned na úvod si los pro Anglii přichystal tvrdý oříšek v podobě Slovenska. Vše nasvědčovali tomu, že se oba celky po bezbrankové remíze rozejdou smírně, v páté minutě nastavení ale stadion v Trnavě rozesmutnil Adam Lallana. Ani v nadcházejících kláních si The Three Lions nepočínali úplně optimálně, outsidera z Malty totiž ve Wembley porazili jen 2:0, o tři dny později si pak ze Slovinska odvezli pouze bod za nerozhodný výsledek 0:0. Dnešní soupeři spolu už v této skupině jednou změřili síly, stalo se tak v listopadu loňského roku a Angličané zvítězili s přehledem 3:0. V prozatím posledním utkání parta okolo kapitána Cahilla přehrála i Litvu, rozhodující trefu zaznamenal veterán Jermain Defoe, který se do reprezentace vrátil poprvé od listopadu roku 2013.

Nominace Anglie

Brankáři: Jack Butland (Stoke), Fraser Forster (Southampton), Joe Hart (Turín), Tom Heaton (Burnley)

Obránci: Ryan Bertrand (Southampton), Gary Cahill (Chelsea), Aaron Cresswell (West Ham), Ben Gibson (Middlesbrough), Phil Jones (Manchester United), Chris Smalling (Manchester United), John Stones (Manchester City), Kieran Trippier (Tottenham), Kyle Walker (Tottenham)

Záložníci: Dele Alli (Tottenham), Eric Dier (Tottenham), Adam Lallana (Liverpool), Jesse Lingard (Manchester United), Jake Livermore (West Brom), Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal), Raheem Sterling (Manchester City)

Útočníci: Jermain Defoe (Sunderland), Harry Kane (Tottenham), Marcus Rashford (Manchester United)
Skotsko

Skotský fotbal se s příchodem nového tisíciletí vydal cestou ústupu, s těmi nejlepšími se totiž naposledy mohli měřit v roce 1998, se světovým šampionátem ve Francii se ale rozloučili už po základní skupině. Od té doby Skotové nedokázali překonat nástrahy kvalifikačních bojů a momentálně to vypadá, že je neuvidíme ani na nadcházejícím mistrovství světa v Rusku. Po pěti odehraných kolech se svěřenci lodivoda Strachana nachází na čtvrté pozici, jejich ztráta na druhé postupové místo však čítá jen dva body, vedoucí Anglie je jim pak vzdálena na bodů šest.

Do skupiny F vstoupila parta okolo kapitána Darrena Fletchera přesvědčivou, ale také očekávanou výhrou nad trpaslíkem z Malty, který si nevěděl rady především s autorem hattricku Robertem Snodgrassem. První zaváhání přišlo už na začátku října, když skotští fotbalisté před vlastními fanoušky jen remizovali s výběrem Litvy. Nutno dodat, že alespoň bod jim až v samotném závěru zajistil záložník McArthur. Následovaly dvě venkovní a jasné porážky s favorizovanými protivníky, jak Slovensku, tak Anglii modrobílí podlehli 0:3. V prozatím posledním utkání, které se hrálo na konci března, si celek z Velké Británie alespoň trochu zvedl sebevědomí, když díky trefě Chrise Martina z osmaosmdesáté minuty přetlačil Slovince.

Nominace Skotska

Brankáři: Craig Gordon (Celtic), David Marshall (Hull City), Jack Hamilton (Heart of Midlothian)

Obránci: Ikechi Anya (Derby County), Christophe Berra (Ipswich Town), Stephen Kingsley (Swansea City), Russell Martin (Norwich City), Charlie Mulgrew (Blackburn Rovers), Mark Reynolds (Aberdeen), Andrew Robertson (Hull City), Kieran Tierney (Celtic)

Záložníci: Stuart Armstrong (Celtic), Barry Bannan (Sheffield Wednesday), Scott Brown (Celtic), Tom Cairney (Fulham), Darren Fletcher (West Bromwich Albion), Ryan Fraser (Bournemouth), James Forrest (Celtic), James McArthur (Crystal Palace), James Morrison (West Bromwich Albion), Robert Snodgrass (West Ham United)

Útočníci: Leigh Griffiths (Celtic), Chris Martin (Derby County), Steven Naismith (Norwich City)
Příjemný podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům evropské kopané! Drtivá většina lig a soutěží na starém kontinentu se nachází v období letní přestávky, o tomto prodlouženém víkendu se o slovo hlásí kvalifikační boje o účast na světovém šampionátu. V tomto online přenosu se společně zaměříme na velmi třaskavý a očekávány duel v rámci skupiny F – Skotsko přivítá rivala z Anglie! Utkání se odehraje na Hampden Parku ve skotském městě Glasgow, úvodní výkop je naplánován na 18:00.