Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek dne.

Rohové kopy: 4 – 8
Ofsajdy: 2 – 0
Fauly: 15 – 11
Žluté karty: 3 – 4.
Je dobojováno! Slovinci po domácí výhře nad Slovenskem získali do tabulky další bod, když v Lublani uhráli s favorizovanou Anglií bezbrankovou remízu. Hosté dnes byli mnohem více na balónu, kvůli nesrovnalostem v obraně ale rovněž čelili několika velkým šancím, a tak se dnešní dělba bodů dá označit za spravedlivou.
90+5
90+5
V páté nastavené minutě Angličané rozehráli poslední standardní situaci, jenže Rooney svým centrem nic nevymyslel a hlavní sudí vzápětí celý zápas ukončil.
90+4
Slovinci dobrou minutu operovali na útočné půlce, do blízkosti šestnáctky je ale hráči Albionu nepustili i díky několika důrazným zákrokům.
90+3
Po nákopu do vápna si Rashforda uhlídala dvojice obránců, kteří nechali projít míč do zámezí. Oblak s následnou rozehrávkou pochopitelně nespěchá, získaný bod by byl pro Slovince určitě cenný.
90+2
V nastaveném čase výrazně ožili i fanoušci, kteří se snaží společným skandováním ještě podpořit své oblíbence ve světlých dresech.
90+1
Angličané hrají na vlastní polovině, jejich přihrávky ale často postrádají přesnost, takže se jen těžko posouvají vpřed.
90
Nad rámec druhé půle se nastavuje pět minut!
89
Za vzájemnou rozmíšku byli napomenuti i Jesse Lingard s Aljažem Strunou.
89
89
V posledních minutách se hra hodně rozkouskovala, němečtí sudí zřejmě budou muset nastavovat větší porci minut.
88
Na hřišti v závěru zápasu vzplály emoce, po nešetrném skluzu na Iličiće uviděl žluté napomenutí i Gary Cahill.
87
Žlutou kartu dostává Rok Kronaveter (Slovinsko).
86
Andros Townsend svým nástupem za Walcotta anglickou hru rozhodně oživil, centr z pravého konce hřiště se mu ale teď úplně nepovedl, míč zaplul do náruče Oblaka.
85
Angličané se vrátili na vlastní polovinu, kde si museli poradit s dvěma nepříjemně napadajícími soupeři, což se jim po několika přihrávkách nakonec povedlo.
84
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází René Krhin, přichází Nik Omladič.
83
Jesse Lingard se dnes poprvé dostal k zajímavější střele, z tradičního prostoru zpoza šestnáctky ale nasměroval tvrdou ránu spíše doprostřed branky, kde Oblak reflexivně zasáhl.
82
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Daniel Sturridge, přichází Marcus Rashford.
81
Benjamin Verbič zůstal po nenápadném střetu s Walkerem sedět na hřišti v závěru zápasu už možná úmyslně šetří čas.
80
Roman Bezjak vystartoval za volným odraženým míčem, který však přešel přes autovou čáru, a tak se žádný rychlý protiútok nekonal.
79
Lingard posunul balón metr před pokutové území k Rooneymu, který ze stoje placírkou pravé nohy jen o kousek netrefil slovinskou branku.
78
Walker se nechal inspirovat předchozí akcí Dannyho Rose, zkusil projít podél pravé autové čáry, jenomže po přechodu půlící čáry si ho příliš předkopl a získal jen aut.
77
Daniel Sturridge se zničeho nic ocitl až v šestnáctce, kde si ale počínal hodně neohrabaně a prakticky jen odevzdal míč Oblakovi.
76
Danny Rose se snad poprvé v zápase vydal na útočný výlet, na levé straně zpracoval dlouhý pas, na hranici vápna se mihl se mezi dvěma obránci, ale poté nezakončil vůbec dobře, netrefil ani předním stojící boční síť.
75
O jeho exekuci se poprvé postaral Rooney, jehož centr ale zadní řady Slovinců odvrátili doprostřed hřiště.
74
Samardžić se svým spoluhráčem zahnal Sturridge k rohovému praporku, anglický útočník to ale udělal velmi chytře a vybojoval rohový kop.
73
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Wayne Rooney.
72
Angličanům bod evidentně nestačí, do hry se už pomalu chystá Wayne Rooney, který mimochodem rozhodl i poslední vzájemný duel těchto dvou týmů.
71
Ten už se odehrál bez větší šance, propagační a nepovedená střela Kronavetera nemohla Harta ohrozit.
70
Slovinci pokračují rohovým kopem...
69
Jako slepý k houslím přišel k obrovské šanci Iličić, který po trestuhodné přihrávce od Hendersona běžel zleva na Harta, který ho ale výborně vychytal!
68
Slovinský kapitán opouští bojiště na nosítkách. Za aplausu fanoušků jej na hrací ploše nahrazuje Miha Mevlja.
67
Před chvílí zmíněný Boštjan Cesar má se svým levým stehnem stále velké problémy a nyní se zdá být hodně pravděpodobné, že bude muset střídat.
66
Gary Cahill si ve středovém kruhu přidržel Josipa Iličiće a záhy dostal od hlavního arbitra důrazné slovní napomenutí.
65
Slovinci vstoupili do druhé půle aktivně, po několika minutách se ale zatáhli a až do těchto chvil hlavně brání útoky mnohem aktivnějších Angličanů.
64
Nově příchozí Towsend ihned zakončil zpoza velkého vápna a donutil Oblaka míč vyrazit, i když dost možná letěl mimo tři tyče.
63
Pohyb domácího stopera Boštjana Cesara v těchto chvílích není ideální, v posledním souboji s Walcottem zřejmě inkasoval nějaký bolestivý úder.
62
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Andros Townsend.
61
Lingardův hodně vysoký centr z pravé strany se snášel do slovinské branky, Jan Oblak se ale na švestkách nachytat nenechal a balón lapil.
60
Akci Angličanů ukončil domácí odkop jen na pár vteřin, za půlící čárou už čekali na míč obránci Albionu.
59
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Rok Kronaveter.
58
Jen to na tribunách zahučelo! Joe Hart se natahoval ke své levé tyči co to šlo, Iličićova střela z dvaceti metrů ale prosvištěla těsně vedle jeho branky.
57
Lingard posílal svůj centr na hlavu Sturridge, nad ním se ale objevily ruce Oblaka, který získal míč pro Slovince.
56
Po dalším rohovém kopu si Dele Alli těžce zpracoval balón na hranici pokutového území a zpoza něj zakončil přesně doprostřed branky, kde pochopitelně byl nachystaný Oblak.
55
Až komicky vysoký počet nepřesností teď nepustil Slovince na útočnou polovinu. Jejich soupeři naopak nyní obléhají pokutové území u branky Oblaka.
54
Ani teď si Angličané žádnou šanci nevypracovali, obrana Slovinska do této chvíle pracuje bezchybně.
53
Dele Alli po pasu od Hendersona přihrával do volného prostoru před Sturridge, tam ale zasáhl Jokić a odvrátil míč na další roh.
52
Jan Oblak ale zůstal v naprostém klidu, jeho spoluhráči Angličany vystřelit nenechali a dokonce získali i vhazování, které provede Jokič.
51
Zahrozit z rohového kopu teď můžou i reprezentanti Albionu...
50
Anglie se po změně stran prakticky ještě nepodívala na útočnou polovinu. Na té obranné nyní Cahill zablokoval Verbičovu střelu z dvaceti metrů.
49
Anglický gólman si při zákroku poranil levou ruku, po ošetření se ale zdá být v pořádku a hra bude pokračovat jeho rozehrávkou.
48
No to jsou věci! Několik metrů před první tyčí tentokrát hlavičkoval Kurtić a Hart u své levé tyče doslova vyškrábl míč z brankové čáry!
47
Následoval ještě rohový kop, který propadl až k nabíhajícímu si Cesarovi, jehož pokus Hart reflexivně vyrazil na další roh.
46
Domácí se hned po rozehrávce krásně prokombinovali do vápna, finální přihrávka Josipa Iličiće ale směřovala do prostoru, kde nebyl vůbec žádný slovinský hráč.
46
Němečtí rozhodčí se rozhodli nenastavit ani minutu navíc, a tak první poločas kvalifikačního zápasu mezi Slovinskem a Anglií končí za stavu 0:0. Ostrované ze prozatím nedostali do jediné šance a v desáté minutě nebyli daleko od inkasované branky, když únik Bezjaka zneškodnil Hart a Kurtić poté trefil brankovou konstrukci. Doufejme, že nám druhý poločas nabídne zajímavější podívanou a třeba i nějaké ty góly.
45
45
Hráči ve světlých dresech si poradili, jenomže Benjamin Verbič se vzápětí u pomezní čáry sám dostal mimo hřiště.
44
Angličané se neprokombinovali přes střed hřiště a nyní tak musí aktivně napadat nelehkou rozehrávku Slovinců.
43
Walker uspěl ve vzdušném souboji a posunul balón k Walcottovi, jehož přihrávka z pravé strany ale ke spoluhráčům v šestnáctce neprošla.
42
Stále stejná písnička. Angličané hodně pomalu rozehrávají před vlastní brankou a Slovinci tomu víceméně jenom přihlížejí.
40
Angličané dostali výhodu standardní situace, k centru Hendersona se nadvakrát probil Cahill, jenž proti třem dotěrným soupeřům ale zakončit nedokázal.
39
Kromě dvou slepených šancí Slovinců se toho na hřišti zatím moc neudálo, první poločas se tak v poklidném tempu blíží ke svému závěru.
38
Také s bráněním této standardní situace Slovinci neměli sebemenší problém, při přechodu do útoku ale o balón tradičně rychle přišli.
37
Nedovolené zákroky ve středu hřiště dnes hlavní sudí ve většině případů netoleruje, Valter Birsa se nyní navíc provinil už poněkolikáté a vysloužil si žlutou kartu.
36
Jordan Henderson posílal míč k malému vápnu, kam ale nejvýše vyrostl Jan Oblak a lapil balón do svých rukavic.
35
Rose se uvolnil na levé straně a přihrál do druhé vlny Lingardovi. Ten jeho pas pouze prodloužil za sebe na nohu Cahilla, jehož pokus ze střední vzdálenosti jeden z obránců zablokoval na rohový kop.
34
K jejich nelibosti se teď píská kvůli faulu Struny na Alliho. Hosté rozehrávají z blízkosti levé pomezní čáry.
33
No a Angličané si pro změnu znovu jenom přihrávají daleko od obou branek a brnkají na nervy netrpělivým fanouškům domácího výběru.
32
Útočné snažení Slovinců skončilo malým fiaskem, rychlá přihrávka z hloubi pole totiž přešla přes brankovou čáru a Hart vykopává.
31
Angličané několik desítek vteřin kombinovali poblíž půlící čáry, Sturridge pak kvůli špatnému zpracování ale fauloval Kurtiće a zákrokem za žlutou kartu daroval balón Slovincům.
29
Držení míče: 42% – 58%.
28
ljaž Struna na přihrávku podél pravé autové čáry nedosáhl, míč opět skončil v zámezí a hrát tak mohou favorité dnešního klání.
27
Danny Rose ve středu hřiště snadno obehrál jednoho ze soupeřů, po uběhnutí několika metrů ale byl faulem zastavený Reném Krhinem.
26
Slovince v posledních minutách trápí poměrně velký počet nepřesností, tu další teď po těžké přihrávce vyrobil Verbić.
25
O rozehrávku z levého rohu se postaral Henderson, Slovinci se ale v poklidu ubránili a vyrazili do protiútoku, jenž byl zakončen hodně nepovedenou střelou Iličiće.
24
Dlouhý nákop na Sturridge zpaficikoval Samardžić, jenž neriskoval a poslal balón do zámezí. Následuje rohový kop Angličanů.
23
Dier potáhl míč přes osu hřiště a posunul jej na pravou stranu Walcottovi, jehož pokus zpoza velkého vápna prolétl jen pár decimetrů nad horní tyčkou Oblakovy brány.
22
Hráči Albionu byli vzápětí vytlačeni z blízkosti pokutového území až na opačný konec hřiště, kde se do kombinace zapojil i Joe Hart.
21
Rychlý kontr Slovinců ještě u půlící čáry ostrým skluzem zastavil Eric Dier, který za faul na Iličiće zaslouženě dostal žlutou kartu.
20
Na Walcottův centr z pravé strany číhal ve vápně jenom Sturridge, kterého navíc balón o pořádný kus přelétl. Angličané však v útoku ještě pokračují.
19
Opět v akci John Stones, který si pohlídal osamoceného Verbiče a umožnil Hartovi vykopávat.
18
Nakonec z toho nic nebylo, centr z dobrých čtyřiceti metrů od branky hosté odvrátili a Stones odpálil míč do klidné části hřiště.
17
Před slovinskou standardní situací si hlavní sudí ještě něco vyřizuje s Krhinem a Cahillem. Na domácí rozehrávku si tak musíme ještě počkat.
16
Chorál anglických fanoušků okamžitě přehlušil pískot domácích příznivců, kteří vzápětí viděli nedovolený zákrok Jordana Hendersona.
15
Daniel Sturridge se obtočil kolem protihráče, ale v pokutovém území byl důrazně odstrčen Reném Krhinem. O penaltový zákrok se však nejednalo.
14
Domácí jsou stále u balónu a v úvodu utkání to jsou právě oni, kdo má trošku překvapivě více ze hry.
13
Roman Bezjak byl na půlící čáře jasně faulován, kopat se tak bude proti brance, kterou hájí Joe Hart.
12
Angličané se se snažili nastalou situaci uklidnit postupnou kombinací na vlastní půlce, po nákopu vpřed už ale byli u míče Slovinci.
10
Domácí byli blízko vedoucímu gólu! Bezjak nejprve dostal únikovou přihrávku, ale svou střelou trefil dobře vyběhnutého Harta, kterému při následné střele Kurtiće ze sedmnácti metrů pomohla levá tyč!
9
Daniel Sturridge je v prvních minutách hodně aktivní, nyní napřáhl ke střele z pětadvaceti metrů, nicméně levačkou nevtěsnal míč mezi tři tyče.
8
Theo Walcott se rozběhl proti obranné slovinské zdi na hranici šestnáctky, kde o balón přišel.
7
První střelecký pokus Slovinců k Hartovi neprošel. Druhá střela už zablokovaná nebyla, jenže Birsa mířil vysoko nad.
6
Angličané na pravé straně dvakrát vhazovali, ani jednou se ale do vápna nedostali a nyní čelí protiútoku domácích hráčů.
5
A další hvizd německého rozhodčího, Danny Rose byl totiž tvrdě dohrán Benjaminem Verbičem, který se tak musí se Slovinci vracet na vlastní polovinu.
4
Oblak se riskantně vrhl pod nohy rozběhnutého Sturridge a odrazil balón na rohový kop, po kterém byla hra přerušena kvůli útočnému faulu.
3
Cahill pokazil rozehrávku, ovšem ani Slovinci u balónu nevydrželi více než pár vteřin.
2
Daniel Sturridge měl ve vápně hodně prostoru, na přihrávku k vzdálenější tyči ale nedosáhl žádný z jeho anglických spoluhráčů.
1
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v kompletně červených dresech, zatímco Slovinci hrají v modrobílé kombinaci.
1

Slovinsko: Oblak – Struna, Samardžić, Cesar (C), Jokić – Kurtić, Krhin, Verbič – Iličić, Birsa, Bezjak.
Náhradníci: Belec, Koprivec – Skubič, Jović, Črnic, Novaković, Trajkovski, M. Mevlja, Kronaveter, Zajc, Pihler, Omladič.

Anglie: Hart – Walker, Cahill, Stones, Rose – Walcott, Dier, Henderson (C), Alli, Lingard – Sturridge.
Náhradníci: Forster, Pickford – Smalling, Antonio, Gibbs, M. Keane, Oxlade-Chamberlain, Rooney, Vardy, Rashford, Townsend.

Rozhodčí: Aytekin – Kleve, Schiffner (všichni Německo).
Vzájemné zápasy

Oba celky se proti sobě utkali i v předešlé kvalifikaci na evropský šampionát. V listopadu předloňského rohu se nejprve hrálo ve Wembley, kde domácí po vlastním gólu Hendersona prohrávali, ale nakonec se radovali z výhry 3:1. Ani v odvetě to Angličané neměli vůbec snadné, po poločase prohrávali a výhru 3:2 si pojistili až v 86. minutě, kdy o slovinské porážce rozhodl Rooney.
Slovinsko

Domácí výběr je po dvou odehraných zápasech na třetím místě kvalifikační skupiny, v jejímž úvodu se nejprve představila na hřišti Litvy, kde po první prohrávali už 0:2, díky gólům Krhina a Cesarově trefě z nastaveného času ale získali alespoň bod. Další tři si pak připsali v domácím duelu proti Slovensku, kterému za celý zápas nepovolili žádnou větší šanci a díky trefě střídajícího Kronavetera zvítězili 1:0.

Anglie

Reprezentace Albionu na úvod kvalifikace ještě pod vedením trenéra Sama Allardyce udolali v Trnavě Slovensko, když se proti deseti soupeřům v páté minutě nastavení prosadil Adam Lallana. Po nástupu Garetha Southgatea Angličané před třemi dny doma přivítali Maltu, kterou bez větších potíží 3:0 a v šestičlenné tabulce se jako jediní dostali na metu šesti bodů, díky kterým jsou o dva body před Skotskem na čele.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemný úterní večer při sledování textového přenosu z kvalifikačního zápasu na fotbalové Mistrovství světa 2018. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se zaměříme na utkání mezi domácím Slovinskem a hosty z Anglie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.