Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Moldavsko - 2. září 2017   18:00

Srbsko
Srbsko
20' Gaćinović (Kostić) • 30' Kolarov (Gaćinović) • 81' A. Mitrović (Kostić)
3:0
(2:0)
Moldavsko
Moldavsko
Srbsko
P. Rajković – Ivanović (C), Nikola Maksimović, Nastasić – Gaćinović, N. Matić (76. Radoja), Gudelj, Kolarov – Kostić, A. Mitrović (82. Prijović), Tadić (66. Ljajić).
Stadion FK Partizan, Bělehrad (SRB)
Moldavsko
Cebanu – Cebotaru, Posmac, Epureanu (C), Armaș – Anton (81. Bugaiov), A. Cojocari (75. Carp) – Dedov, Ionita, Cociuc (59. A. Antoniuc) – Gînsari.

Fotbalisté Srbska prožili další skvělý večer, když v Bělehradě za deštivého počasí stejně jako loni porazili Moldavsko rozdílem třídy, a do Dublinu budou cestovat pozitivně naladěni. O osudu utkání rozhodlo v prvním poločase deset minut, během nichž se prosadili Mijat Gaćinović a Aleksandar Kolarov. Skvělý zápas odehrál také Aleksandar Mitrović, který byl za svou snahu odměněn devět minut před koncem a během posledních pěti kvalifikačních zápasů vstřelil svůj šestý gól. Konečný výsledek: Srbsko 3 Moldavsko 0.
90+2'
90+1'
Nad rámec zápasu v Bělehradě byly nastaveny 2 minuty.
90'
Devadesátá minuta téměř vypršela. Srbsko vede 3:0.
89'
Radu Gînsari na pravé straně hřiště rozehrál po přetaženém a odvráceném centru z levé strany šestnáctky rohový kop, následný centr ale Srbové bez potíží odvrátili.
85'
Aleksandar Kolarov měl na levé straně pokutového území dostatek času na to, aby zvedl hlavu a zpětnou přihrávkou našel v blízkosti značky pokutového kopu střídajícího Adema Ljajiće, který se ocitl v obrovské šanci, z blízkosti ale napálil přízemní střelou bez přípravy pouze nohy Iliea Cebanua! Stoprocentní šance!
84'
Mijat Gaćinović se dostal na pravé straně šestnáctky ke střele, která na přední tyči našla brankáře Iliea Cebanua.
82'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Aleksandar Prijović.
81'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Gheorghe Anton, přichází Igor Bugaiov.
81'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Filip Kostić si na levé straně hřiště krásně naběhl za jednoho z obránců Moldavska na kolmou přihrávku a po zvednutí hlavy poslal do šestnáctky bez přípravy přízemní centr, na který si naběhl ALEKSANDAR MITROVIĆ a bez přípravy míč usměrnil ve skluzu ke vzdálenější pravé tyči! Asistence: Filip Kostić.
80'
Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a Srbsko vede nad Moldavskem 2:0. Prsty v obou dvou gólech měl Mijat Gaćinović.
79'
Aleksandar Mitrović pád evidentně nafilmoval a jeho letecký den v Bělehradě penaltu nepřinesl, stejně jako kartu.
78'
Střídající Nemanja Radoja z pravého křídla poslal do šestnáctky přízemní centr, který skončil v náruči brankáře Iliea Cebanua. Ve stejný okamžik byl stažen k zemi nabíhající Aleksandar Mitrović, penalta se ovšem nepískala.
76'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Nemanja Radoja.
75'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Andrei Cojocari, přichází Cătălin Carp.
73'
Branislav Ivanović si na pravé straně šestnáctky naběhl na kolmou přihrávku a z ostrého úhlu míč téměř dokonale vrátil pod sebe, míč ale přece jen trochu skákal a nabíhající Adem Ljajić ho napálil bez přípravy vysoko nad bránu!
71'
Nemanja Matić se dostal po centru z rohového kopu, který byl rozehrán na pravé straně a na přední tyči odvrácen, k odraženému míči a levačkou napřáhl zpoza šestnáctky k prudké ráně, která byla na hranici pokutového území zablokována.
70'
Mijat Gaćinović kolmým pasem kopírujícím pravou postranní čáru vysunul rozeběhnutého Aleksandara Mitroviće, poslednímu jmenovanému hráči se ale centr nepovedl. Rohový kop.
68'
Aleksandar Mitrović si na levé straně zpracoval míč po přesné přihrávce ze středu hřiště a poté přízemním centrem našel na přední tyči volného Adema Ljajiće, který už mohl pálit, jenže si ještě házel míč na silnější pravou nohu a Andrei Cojocari mu ho v klíčový okamžik ukopl!
67'
Aleksandar Mitrović posílal dopředu dlouhý kolmý pas, který zamířil do území nikoho. Vpředu nebyl nikdo ze Srbů.
66'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Adem Ljajić.
63'
Dušan Tadić v blízkosti šestnáctky otálel s přihrávkou a jeden z protihráčů mu míč ukopl, jenže pouze směrem na Branislava Ivanoviće, který si ze druhé vlny krásně naběhl a dělovou ranou bez přípravy letící těsně nad zemí zamířil těsně vedle vzdálenější levé tyče!
61'
Moldavsko udělalo před vlastní šestnáctkou obrovskou chybu a Srbové vyrazili do přečíslení 3 na 1, Dušan Tadić ale našel na levé straně šestnáctky Filipa Kostiće, který se nacházel v těsném, ale přece jen, v ofsajdu.
59'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Eugeniu Cociuc, přichází Alexandru Antoniuc.
59'
Dušan Tadić rozehrál rohový kop a do šestnáctky poslal z levé strany hřiště krásný centr, po kterém hlavičkoval v blízkosti malého vápna ve výskoku dobře o zem Aleksandar Mitrović, jenže pouze doprostřed brány, kde si Ilie Cebanu připsal snadný zákrok.
58'
Aleksandar Kolarov na levém křídle po zásahu Alexandrua Dedova vybojoval pro Srbsko rohový kop.
57'
Srbové se před pár okamžiky vrhli směrem vpřed středem hřiště, jejich útok ovšem zastavil ofsajd.
55'
Moldavsko se ocitlo v první slibné příležitosti a poté na levé straně hřiště rozehrálo rohový kop, který se ukázal být velmi nebezpečný. Centr od rohového praporku nabral dobrou faleš a stáčel se do brány, Predrag Rajković ale míč vyrazil!
54'
Artur Ionita stál zády k bráně a zpětnou přihrávkou z hranice pokutového území nabil na střelu Andreiovi Cojocarimu, který bez přípravy vypálil a jeho přízemní pokus ze druhé vlny mířil ke vzdálenější levé tyči, Predrag Rajković byl ale u tyče včas a míč vyrazil skvělým zákrokem na roh!
53'
Moldavsko se konečně dostalo ke střele, dalekonosná střela ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
51'
Aleksandar Mitrović se v blízkosti levé tyče ocitl v obrovské šanci, i kdyby ale zakončil přesně, gól by pro ofsajd nebyl uznán.
50'
Aleksandar Mitrović si na pravé straně, kde měl před sebou volnou dálnici, naběhl na dlouhou kolmou přihrávku podél postranní čáry a do šestnáctky poté z téměř nulového úhlu posílal zpětný centr, po kterém se už na přední tyči chystal zakončovat Dušan Tadić, Ilie Cebanu se ale rychle vrhl na zem a míč těsně před ním chytil.
50'
Ze druhého poločasu uběhlo téměř pět minut a je potřeba zmínit, že ani jeden z týmů nesáhl ke střídání.
49'
Eugeniu Cebotaru posílal do šestnáctky z pravého křídla pěkný dlouhý pas, jenže v šestnáctce byla pouze trojice hráčů Srbska, z nichž jeden míč hlavou odvrátil do bezpečí.
48'
Andrei Cojocari se snažil vymyslet něco na levém křídle, jenže příliš dlouho čekal a jeho přihrávka směrem vpřed byla zablokována. Moldavsko se snad ještě nedostalo ke střele.
46'
Aleksandar Mitrović po obrovské chybě Moldavska ve středu obranné poloviny hřiště kolmou přihrávkou vysunul Alexandera Kolarova, který se sice na levé straně šestnáctky ocitl v ostrém úhlu, přesto ale z blízkosti napřáhl k nebezpečné přízemní střele, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, Ilie Cebanu se ale proti němu včas vydal a levou nohou míč vykopl zpět do hry!
46'
Moldavsko právě obstaralo výkop druhého poločasu, do kterého vstupuje s dvoubrankovým mankem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Srbsko po úvodních pětačtyřiceti minutách naplňuje roli favorita. Do sítě Moldavska se nejprve trefil ve dvacáté minutě Mijat Gaćinović, který o deset minut později krásnou přihrávkou napříč šestnáctkou našel ze druhé vlny nabíhajícího Aleksandara Kolarova. Co dál? Skóre po prvním poločase. Srbsko 2 Moldavsko 0.
45'
45'
Aleksandar Kolarov vybojoval po sražené střele z levé strany šestnáctky rohový kop, po kterém uprostřed pokutového území hlavičkoval Aleksandar Mitrović a jeho pokus těsně minul pravou tyč!
45'
Nemanja Gudelj si naběhl ze druhé vlny na zpětnou přihrávku z pravé strany hřiště a zpoza šestnáctky napřáhl bez přípravy ke tvrdé střele, která nabrala příliš velkou výšku a minula bližší pravý horní roh brány.
43'
Mijat Gaćinović přihrál na pravé straně uprostřed hřiště Dušanovi Tadićovi, který se mu snažil přihrávku oplatit a vysunout ho kolmým pasem do úniku, jenže jeden z hráčů Moldavska jeho úmysl na poslední chvíli vystihl.
42'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát necelých pět minut a Srbsko má stejně jako loni vývoj zápasu pevně v rukou. Hvězdou utkání je zatím Mijat Gaćinović, který vstřelil gól a poté si připsal asistenci.
40'
Hlavní rozhodčí Tamás Bognar je zatím hodně benevolentní a ani tentokrát žlutou kartu neudělil.
39'
Srbové ztratili míč na levém křídle a Artur Ionita vyrážel okamžitě do protiútoku, který ukončil bleskovým faulem Nemanja Gudelj.
38'
Nemanja Gudelj vysunul na pravé straně Dušana Tadiće, který se snažil rychle míč přízemním centrem dostat do šestnáctky, jenže se mu to nepovedlo. Míč skončil za postranní čárou.
37'
Tvrdý střet dvou hráčů s číslem 11! Aleksandar Kolarov se rozebíhal podél levé postranní čáry, kde do něj v tváří v tvář tvrdě narazil frustrovaný Radu Gînsari. Jasný faul. Bez karty.
37'
Eugeniu Cociuc se postavil k rozehrání standardní situace a na vzdálenější pravou tyč posílal dlouhý centr, pro který si došel brankář Predrag Rajković a stáhl ho v pohodě ze vzduchu.
36'
Nikola Maksimović fauloval ve středu obranné poloviny Srbska a Moldavsko bude zahrávat standardní situaci.
33'
Mijat Gaćinović z pravého křídla nádherně odcentroval a na vzdálenější levé tyči hlavičkoval ve výskoku Aleksandar Mitrović, jehož pokus se otřel o levou tyč a skončil mimo! Málem 3:0!
30'
Mijat Gaćinović krásnou kolmou přihrávkou na pravé straně šestnáctky našel volného Dušana Tadiće, který mu z otočky přihrávku oplatil, a první jmenovaný hráč poté do šestnáctky poslal nebezpečný přízemní pas. Míč prolétl až na vzdálenější levou tyč, kam si naběhl ALEKSANDAR KOLAROV a přízemní střelou bez přípravy propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0! Asistence: Mijat Gaćinović.
27'
Aleksandar Kolarov si naběhl ze druhé vlny na odražený míč a zpoza šestnáctky napřáhl bez přípravy k přízemní střele, do které se na malém vápně postavil Aleksandar Mitrović a po zpracování míče z blízkosti zamířil neomylně do brány, jenže stál v ofsajdu!
25'
Aleksandar Kolarov rozehrál nedaleko šestnáctky volný přímý kop, jeho střela levačkou ale skončila na zdi.
22'
Aleksandar Mitrović , Filip Kostić a Dušan Tadić se kombinací na jeden dotek dostali až do šestnáctky, na její levé straně se ale poté poslední jmenovaný hráč ke střele nedostal.
20'
Aleksandar Kolarov si na levém křídle zpracoval diagonální přihrávku ze středu hřiště a poté poslal do šestnáctky nebezpečný zpětný přízemní centr, který sice Filip Kostić během napřáhnutí promáchl, míč se ale od jeho stojné nohy odrazil za něj, kde si do volného prostoru na pravé straně šestnáctky naběhl ze druhé vlny MIJAT GAĆINOVIĆ a napálil míč bez přípravy tvrdou ranou do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Asistence: Filip Kostić.
18'
Srbsko vybojovalo po dalším sraženém centru rohový kop, po kterém se Moldavsko opět úspěšně ubránilo.
17'
Branislav Ivanović našel na pravé straně šestnáctky pěknou kolmou přihrávkou Dušana Tadiće, jenže domácí záložník váhal s centrem příliš dlouho a jeho následný pas byl zablokován.
15'
Branislav Ivanović si naběhl do šestnáctky na krásný centr z pravého křídla, jeho následná hlavička ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
12'
Aleksandar Mitrović si krásně narazil míč s Dušanem Tadićem, stojícím zády k bráně, a poté zpoza šestnáctky napřáhl k přízemní střele, která mířila k pravé tyči, jenže byla příliš slabá a Ilie Cebanu si připsal další snadný zákrok!
11'
Filip Kostić rozehrál po odvrácení nebezpečného centru z pravého křídla na levé straně hřiště rohový kop a jeho následný centr byl na přední tyči odvrácen.
10'
Aleksandar Kolarov se pokoušel dlouhou kolmou přihrávkou z levé strany obranné poloviny Srbska vysunout rozeběhnutého Dušana Tadiće, který by se řítil sám na bránu, jenže měl k míči daleko.
8'
Nemanja Gudelj si v blízkosti šestnáctky narazil míč v tísni krásně s Aleksandarem Mitrovićem a poté napřáhl k přízemní střele! Jeho pokus ale zamířil pouze doprostřed brány, kde si Ilie Cebanu připsal snadný zákrok.
7'
Branislav Ivanović se pokoušel dlouhou kolmou přihrávkou z vlastní poloviny hřiště vysunout na pravém křídle rozeběhnutého Mijata Gaćinoviće. Domácí útočník měl ale k míči daleko.
5'
Filip Kostić neměl na levém křídle komu přihrát, přesto předvedl krásný sprint podél postranní čáry a poté poslal do šestnáctky nebezpečný zpětný centr. Na vzdálenější pravé tyči na něj ve výskoku těsně nedosáhl Nemanja Gudelj a následná střela z halfvoleje v podání Mijata Gaćinoviće zamířila vysoko nad!
4'
Srbsko se pokusilo přenést hru z levé strany dlouhým diagonálním pasem doprava, jenže míč skončil v zámezí a brankář Ilie Cebanu v klidu odkopával od brány.
3'
Nemanja Matić udělal před šestnáctkou obrovskou chybu, které mohl využít Eugeniu Cebotaru. Místo střely ze střední vzdálenosti ale zvolil diagonální přihrávku na levou stranu šestnáctky, kde ji jeden ze srbských obránců zpacifikoval.
2'
Fotbalisté domácího Srbska se na levém křídle dostali k ostrému střílenému centru, který byl odvrácen.
2'
Útoky obou celků v rychlém sledu skončily po nepřesné kolmé přihrávce a Aleksandar Kolarov mohl vhazovat.
1'
Kvalifikační zápas na Mistrovství světa 2018 v Rusku byl zahájen. Výkop obstarali fotbalisté Srbska.
1'
Stadionem se na chvíli rozléhal hlasitý pískot, jelikož srbská hymna zněla slabě a poté úplně přestala hrát! Nyní už je vše v pořádku.
Hráči obou týmů nastoupili na hrací plochu a následují národní hymny obou zúčastněných zemí. Jako první moldavská a poté srbská. Do začátku zbývá okamžik.

Srbsko: P. Rajković – Ivanović (C), Nikola Maksimović, Nastasić – Gaćinović, N. Matić, Gudelj, Kolarov – Kostić, A. Mitrović, Tadić.
Náhradníci: Dmitrović, Jovanović – Radoja, Obradović, Z. Tošić, Prijović, S. Mitrović, Vuković, Nemanja Maksimović, Spajić, Pavlović, Ljajić.

Moldavsko: Cebanu – Cebotaru, Posmac, Epureanu (C), Armaș – Anton, A. Cojocari – Dedov, Ionita, Cociuc – Gînsari.
Náhradníci: Pascenco, Namașco – Graur, Carp, A. Antoniuc, S. Platica, V. Ivanov, Paşcenco, Bugaiov.

Rozhodčí: Tamás Bognar. Asistenti: Balázs Buzás, Theodoros Georgiou. Čtvrtý rozhodčí: Ádám Farkas (všichni HUN).
Srbsko v sobotu večer přivítá v Bělehradě v rámci kvalifikačního zápasu Moldavsko, na jehož půdě loni zvítězilo 3:0. Srbové doma ve skupině D ještě nepoznali porážku, když jednou vyhráli a dvakrát remizovali, a se ziskem 12 bodů jsou v čele. Druhé je se stejným počtem bodů Irsko, zatímco Moldavsko poslední a na svém kontě má zatím pouhé dva body.