To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 3:6. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:5.
Je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavé utkání, které nakonec nabídlo pět branek. Dopadlo lépe pro domácí Srbsko, které porazilo Rakousko 3:2 a získalo velmi důležité a cenné 3 body. Nutno dodat, že domácí dnes nebyli lepším celkem, protože Rakousko bylo o něco aktivnější, ale směrem dopředu byli domácí mnohem efektivnější a nakonec berou všechny body. Hvězdou zápasu byl domácí Dušan Tadić, který na dvě branky nahrál a třetí, tu rozhodující, sám vstřelil.
90+6
90+5
Následná akce Srbska skončila ofsajdem a více se v tomto utkání už zřejmě nestane.
90+4
Jeden z hostujících hráčů se dostal do zakončení, ale s jeho pokusem si pozorný Vladimir Stojković poradil.
90+3
Ale hosté působí opravdu velmi nervózním dojmem a zbytečně chybují a ztrácejí míč, tak jako nyní.
90+3
Nakonec se domácí dopředu vydali, ale o míč přišli. Na tahu je Rakousko.
90+2
Domácí drží míč na své polovině a nikam nepospíchají, což je zcela pochopitelné.
90+2
Hosté dostali míč do vápna Srbska, ale tam kralovali domácí zadáci.
90+1
Rozhodčí přidal pět minut!
90
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Antonio Rukavina, přichází Nemanja Maksimović.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Domácí zvládají konec zápasu na jedničku a kráčí za důležitým vítězstvím.
87
Rozehrál ho Luka Milivojević, ale nic z rohu nebylo a dopředu už pospíchají hostující fotbalisté.
86
Rohový kop pro Srbsko.
85
Domácí hráč ležel na zemi a hráči Srbska chtěli, aby hosté míč zakopli. Jenže to se nestalo a borci v bílém hrají dále.
84
Žlutou kartu dostává Aleksandar Kolarov (Srbsko).
82
Domácí šetří každou vteřinku a hosté už působí hodně nervózním dojmem. No, konec zápasu bude hodně zajímavý.
80
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Nemanja Gudelj.
78
Žlutou kartu dostává Stefan Ilsanker (Rakousko).
77
Hosté se pochopitelně tlačí dopředu a snaží se znovu vyrovnat, ale tentokrát na to mají už pouze nějakých patnáct minutek.
75
Srbsko právě vstřelilo branku!
Potřetí v tomto utkání jde domácí celek do vedení, tentokrát je z toho vedení 3:2! Skvěle hrající DUŠAN TADIĆ se dostal ve vápně k míči a z hranice penalty zkušeně prostřelil brankáře.
74
Hosté šli dva na jednoho, ale Marcel Sabitzer to tentokrát neudělal dobře a nepřesnou přihrávkou vše zastavil.
72
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Aleksandar Dragović, přichází Sebastian Prödl.
70
Je před námi posledních dvacet minutek a vzhledem k tomu, že oba celky se tlačí dopředu a chtějí vyhrát, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
68
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Aleksandar Katai.
66
Z následného rohu nic nebylo a stav se nemění. Srbsko hraje s Rakouskem stále 2:2.
65
Aleksandar Mitrović se objevil ve vápně Rakouska a nebyl vůbec ve špatné pozici, ale s jeho pokusem si Ramazan Özcan poradil!
64
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Zlatko Junuzović, přichází Alessandro Schöpf.
63
Rakousko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Po obrovských zmatcích v domácí obraně se objevili hned tři hráči sami před brankářem, který ještě první ránu zlikvidoval, ale k dorážce se dostal MARC JANKO, který už to měl lehké a pouze poslal míč do prázdné branky.
62
Z rohu ale nic nebylo a na tahu už je Rakousko, kterému se velmi rychle krátí čas.
61
Rohový kop pro domácí Srbsko.
60
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Julian Baumgartlinger, přichází Stefan Ilsanker.
58
Ošetřován je nyní Julian Baumgartlinger, tak uvidíme, jestli bude v tomto utkání pokračovat. Zatím to s ním dobře nevypadá.
56
Po centru se na zadní tyči objevil Marcel Sabitzer, ale míč poslal pouze do tyče!
54
Z dálky to vyzkoušel hostující Zlatko Junuzović, ale jeho pokus se neujal a stav se tedy ani tentokrát nemění.
52
Hosté se stále tlačí dopředu a jdou za vyrovnáním, ale domácí obrana, která je pod tlakem, odolává.
50
Jeden z hostujících hráčů byl ošetřován a chvíli se tedy nehrálo. Nyní se už pokračuje a u míče jsou hostující fotbalisté.
48
Hosté se hned usadili na polovině svého soupeře a k centru se dostal Alaba, ale nic z toho nebylo.
46
Vše je připraveno, jdeme na druhé dějství.
Hráči obou celků jsou zpět na trávníku, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
První poločas je za námi. Sledujeme duel, který se hraje v opravdu velkém tempu. Viděli jsme i tři branky a domácí Srbsko tak vede nad Rakouskem 2:1. Vše je ale otevřené a myslím si, že se máme ve druhém poločase na co těšit, protože Rakousko určitě není horší.
45+1
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Na druhé straně se do vápna dostal aktivní Marko Arnautović, ale jeho přízemní pokus postrádal přesnost a stav se tedy nemění.
43
Z dálky to vyzkoušel domácí Filip Kostić, ale s jeho propagačním pokusem si Ramazan Özcan v pohodě poradil.
42
Tak ze začátku rozhodčí hráčům trpělivě domlouval, ale nyní už řeší vše žlutým napomenutím.
41
Další akce Rakouska skončila ofsajdem a domácí s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchají.
40
Žlutou kartu dostává Julian Baumgartlinger (Rakousko).
39
Žlutou kartu dostává Luka Milivojević (Srbsko).
38
Na sebe to vzal Filip Kostić, který obešel dva protihráče, ale třetí ho už zastavil a na tahu je hostující Rakousko.
36
Nyní už rozhodčí žlutou kartu vytasil a zcela zaslouženě ji vyfasoval Dušan Tadić.
34
A na trávníku se také přitvrdilo. Po několika střetech rozhodčí hráče uklidňoval, zatím se ale vše obešlo bez žluté karty.
32
Oba celky se tlačí dopředu a hraje se v opravdu velmi svižném tempu.
30
Z následného rohu nic nebylo a stav se nemění. Sledujeme ale parádní zápas.
29
Velká šance domácích! Dušan Tadić vymyslel další skvělou přihrávku a Stefan Mitrović byl sám před brankářem, ale z úhlu ho nepřekonal!
27
Marcel Sabitzer měl na noze znovu vyrovnání! Naběhl si za obranu a zjevil se sám před brankářem, ale ten ho skvěle vychytal!
25
Rakousko se usadilo na polovině Srbska, ale nakonec z toho byla jen nepřesná přihrávka a míč doputoval do zámezí.
23
Rakousko bylo v posledních minutách jasně lepší, ale do vedení jde znovu domácí Srbsko. Po další rychlé akci si opět na přihrávku Tadiče naběhl ALEKSANDAR MITROVIĆ, který přesnou hlavičkou podruhé překonal hostujícího brankáře.
23
Další akce Rakouska skončila nepřesnou střelou a od své branky bude rozehrávat Vladimir Stojković, který se na své spoluhráče nyní hodně zlobil.
22
Ani ze svého druhého rohu Rakousko nic nevytěžilo a nyní se stav utkání tedy nemění.
21
Rohový kop pro Rakousko.
20
Je za námi dvacet minutek a rozhodně se nenudíme. Viděli jsme dvě branky a Srbsko hraje s Rakouskem nerozhodně 1:1.
18
A hosté jsou na koni a stále se tlačí dopředu. Srbsko je v posledních minutách pod tlakem, ze kterého také před chvílí inkasovalo.
16
Tak hostům se nakonec přeci jen podařilo vyrovnat a nutno dodat, že Rakousko vyrovnává zcela zaslouženě. Ve vápně se MARCEL SABITZER dostal k odraženému míči a zkušeně ho napálil za Stojkoviče.
14
Hosté se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale domácí zatím dobře brání a drží těsné vedení. Lehké to ale mít nebudou.
12
Po rychlé akci hostů se na hranici velkého vápna k míči dostal Marko Arnautović, ale po jeho zakončení skončil míč vysoko nad brankou.
10
Rozehrál ho Alaba, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal a stav se nemění. U míče jsou domácí fotbalisté.
9
Po další akci je tu rohový kop pro hosty.
8
Rakousko se samozřejmě hned vydalo dopředu, poměrně dobře kombinovalo, ale nakonec z toho nic nebylo.
6
Srbsko jde po bleskové akci do vedení 1:0! Hosté zcela propadli v obraně a ve vápně se k míči dostal ALEKSANDAR MITROVIĆ, který nezaváhal a zkušeně překonal brankáře.
5
Domácí získali míč a nakonec se dostali i ke střele. Na sebe to vzal Stefan Mitrović, ale jeho hlavička přesná nebyla a rozehrávat tak bude Ramazan Özcan.
3
Většinu akcí hostů zatím rozehrává Julian Baumgartlinger, ale zatím nic kloudného nevymyslel.
1
Oba celky se už vydaly dopředu, ale z prvních akcí byla vždy pouze nepřesná přihrávka. Nyní jsou u míče hráči Rakouska, kteří trpělivě kombinují.
1
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Srbsko: Stojković – Ivanović (C), A. Mitrović, Nastasić – Antonio Rukavina, Milivojević, Tadić, Fejsa, Kolarov – S. Mitrović, Kostić.
Náhradníci: Jovanović, P. Rajković – Gudelj, Radoja, Z. Tošić, Marković, Katai, Maksimović, Mladenović, Vuković, Pavlović, Stojiljković.

Rakousko: R. Özcan – Klein, Dragović, Hinteregger, Wimmer – Sabitzer, Baumgartlinger (C), Alaba, Arnautović – Junuzović – Janko.
Náhradníci: Lukse, Almer – Stangl, Ilsanker, Suttner, Alar, Schaub, Schöpf, Prödl, Hinterseer, Lazaro, Gregoritsch.

Rozhodčí: Eriksson – Klasenius, Wärnmark.
Poslední vzájemné zápasy

Srbsko – Rakousko 1:0
Rakousko – Srbsko 1:3
Srbsko vstoupilo do této těžké skupiny velmi dobře. V prvním utkání sice Srbsko doma remizovalo 2:2 s Irskem, ale ve druhém duelu vše napravilo a dokázalo vyhrát v Moldavsku 3:0. Dnes čeká Srby velmi těžký duel a velmi důležité body a domácí se netají tím, že chtějí vyhrát.

Rakousko je na tom stejně. V prvním utkání vyhrálo Rakousko 2:1 v Gruzii a začalo tedy skvěle. Ve druhém duelu hostilo Rakousko skvěle hrající Wales a pohledný zápas nakonec skončil nerozhodně 2:2.