Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Andorra - 31. srpna 2017   20:45

Švýcarsko
Švýcarsko
43' Seferović (Shaqiri) • 63' Seferović (Derdiyok) • 67' Lichtsteiner (Freuler)
3:0
(1:0)
Andorra
Andorra
Švýcarsko
Sommer – Lichtsteiner (C), Schär, Akanji, Ricardo Rodríguez – Freuler, Xhaka (66. Zakaria) – Shaqiri, Mehmedi (73. E. Fernandes), Zuber (46. Derdiyok) – Seferović.
Hansen – Knutsen, Ytterland (vš. NOR)
Kybunpark St. Gallen, St Gallen, Švýcarsko
Andorra
J. Gómes – Jesús Rubio, Lima (C), Llovera, Marc García – Clemente (82. E. García), Rebés, M. Vieira (76. Aarón Sánchez), A. Martínez – Pujol (90+1. S. Moreno), Aláez.
Pol – E. García, G. Riera, S. Moreno, Aarón Sánchez, Sebastián Gómez, Maneiro.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní souboj je u konce! Švýcaři slaví povinné vítězství nad Andorrou, které ale mohlo být mnohem vyšší. Technicky lépe vybavené Švýcary totiž potrápil neskutečně podmáčený terén, který znemožňoval kombinační hru a to se hodilo hostům. Ti se tak dostávali pod menší tlak a zaměřit se tak mohli zejména na dlouhé centry a nakopávané míče. Konečný výsledek je tak pro ně ještě lichotivý.
90+8'
90+3'
Rozehrál Xherdan Shaqiri, obrana odvrací, k míči se ale dostává Ricardo Rodríguez (Švýcarsko), jež zamířil pouze vedle branky.
90+2'
Je tu další volný kop domácích, z pravé strany, u vápna soupeře.
90+1'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Marc Pujol, přichází Sergi Moreno.
90'
Rozhodčí ve druhém poločase nastavuje osm minut, samozřejmě kvůli nutné úpravě trávníku, která probíhala.
88'
Přesto z toho byl roh a ve velké příležitosti se zjevil Xherdan Shaqiri, jenže gólman Josep Gómes dokázal míč vyškrábnout!
87'
Eren Derdiyok (Švýcarsko) hlavičkuje ve vápně Andorry, ale netrefuje branku.
86'
Nedočkáme, protože zakončující Fabian Schär (Švýcarsko) netrefil branku hostů.
84'
Rohový kop domácího výběru, dočkáme se čtvrtého gólu v síti Andorry?
82'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Ludovic Clemente, přichází Emili García.
81'
Xherdan Shaqiri (Švýcarsko) rozehrál z pravé strany, ale hosté se zvládli ubránit.
80'
Poslední desetiminutovka zápasu, Andořané se nyní formují před vlastní brankou, kde budou muset bránit nebezpečnou standardku soupeře.
78'
Akanjimu utíká míč, ale vše ještě stihl zachránit, Švýcarsko tak nepřišlo o míč.
76'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Márcio Vieira, přichází Aarón Sánchez.
75'
Domácí již v závěru zápasu kontrolují průběh zápasu, nyní se však prezentují nepřesným pasem na levou stranu.
73'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Edimilson Fernandes.
73'
Již se opět hraje, Xherdan Shaqiri chtěl korunovat svůj dnešní výborný výkon gólem, ale branku netrefil.
68'
Hned poté nechává rozhodčí opět upravovat plochu, kdy se odstraní velké vodní kaluže.
67'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Ano, jinak to dnes zřejmě nepůjde, než se prosazovat po centrech. Remo Freuler odcentroval z pravé strany a STEPHAN LICHTSTEINER hlavou poslal míč k tyči.
66'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Denis Zakaria.
65'
Xherdan Shaqiri (Švýcarsko) zkouší střelecké štěstí, ale netrefuje branku Andorry.
63'
Domácí navyšují vedení, Eren Derdiyok přihrává HARISU SEFEROVIĆOVI, který dává svůj dnešní druhý gól v zápase!
61'
Rohových kopů neubývá, naopak, další rozehrává znovu Ricardo Rodríguez a znovu z levé strany.
60'
Žlutou kartu dostává Josep Gómes (Andorra).
59'
Rohový kop Švýcarska, Ricardo Rodríguez rozehraje z levé strany.
57'
Útočná snaha Andořanů končí odpískaným ofsajdem, v němž se ocitl Jordi Aláez.
56'
Xherdan Shaqiri odcentroval z pravé strany, velmi přesně, ale Eren Derdiyok nedokázal ve výskoku míč napálit, ten mu prolétl mezi nohama.
55'
Xherdan Shaqiri sprintuje z levé strany za míčem, který nakonec dostihl na trávníku a domácí mohou dál útočit.
54'
Volný kop domácích, Stephan Lichtsteiner (Švýcarsko) si naběhl k tyči, kde to ale měl na dlouhou nohu.
52'
Švýcaři si tak nekomplikují život a nakopávají míč dopředu, k vápnu Andorry.
51'
Těžká rozehrávka domácích u půlící čáry, kde je v levé části hřiště hodně podmáčený trávník s viditelnými kalužemi.
50'
Poté následně Ludovic Clemente (Andorra) fauloval, za což dostal žlutou kartu.
50'
Volný kop Andořanů rozehrál z levé strany Ludovic Clemente, kterému se to ale vůbec nepovedlo.
49'
Fabian Schär (Švýcarsko) se drží za hlavu, když je mu odpískán faul u vlastního vápna, ale tady není o čem.
48'
Andořané se v úvodu druhé půle drží na útočné polovině.
46'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Eren Derdiyok.
46'
Začátek druhého poločasu se trochu zpozdí, vzhledem k úpravě podmáčeného trávníku.
Druhý poločas začne přibližně v 21:52.
Je za námi první poločas, který se odehrál na sotva způsobilém terénu, v němž se zejména domácí nepříjemně utápěli. Jejich kombinace trpěla, nedařily se dlouhé přihrávky a Švýcaři tak museli více spoléhat na bojovnost a urputnost v kombinaci. Velký favorit se přesto dokázal gólově prosadit, když se hlavou prosadil Haris Seferović.
45+7'
45+5'
Admir Mehmedi (Švýcarsko) opět v akci, tentokrát je v ofsajdu, což se mu pochopitelně také příliš nezamlouvá.
45+4'
Švýcaři se ale znovu dostávají k míči poté, co Jordi Aláez (Andorra) fauluje ve středovém kruhu.
45+3'
Admir Mehmedi (Švýcarsko) nyní jen bezmocně kroutí hlavou, když se k němu nedostal pas na pravou stranu.
45+1'
Na hřiště v St. Gallenu se stále snáší proudy vody, ale zatím se tak nějak dá hrát, byť samozřejmě domácím se nehraje zrovna ideálně.
45'
Rozhodčí nepřerušil hru při úpravě trávníku a nyní tak nastavuje sedm minut.
43'
Parádní centr Xherdana Shaqiriho, z levé strany, dopadl přesně na hlavu HARISE SEFEROVIĆE, který celkem pohodlně skóruje.
42'
Steven Zuber (Švýcarsko) vypálil, ale branku Andorry netrefil.
41'
Alexandre Martínez (Andorra) fauluje na útočné polovině, míč získávají domácí.
40'
Žlutou kartu dostává Jordi Aláez (Andorra).
39'
Xherdan Shaqiri (Švýcarsko) se opět vzteká, ale v ofsajdu byl zhruba dvoumetrovým, jeho posunky směrem k asistentovi za nějakou dobu přestane sudí tolerovat.
38'
Před Zuberem odehrál Marc Rebés míč do autu.
37'
Míč se zastavuje v kalužích, další velmi těžká rozehrávka domácích.
36'
Marc Pujol (Andorra) to zkusil velmi dobře z dálky, ale Yann Sommer nebyl tak daleko z domácí branky a míč v pohodě chytil.
35'
Haris Seferović (Švýcarsko) zkouší střelecké štěstí z dálky, míč končí v náruči Gómes.
34'
Od Yana Sommera začíná další rozehrávka Švýcarů.
33'
Stephan Lichtsteiner (Švýcarsko) se sice poroučí na trávník, po zákroku Garcíi, ale není to faul, odkop od branky Andorry.
31'
Xherdan Shaqiri (Švýcarsko) v ofsajdu, byť s tím záložník domácího týmu nesouhlasí.
26'
Pokračuje se v zápase.
Na trávník je pozvána četa s náčiním na odstranění vody, uvidíme, zda se něco změní. Ve hře je desetiminutové přerušení zápasu.
25'
Pozor, sudí si nyní zve oba kapitány a zřejmě se bude rozhodovat o tom, zda je hřiště způsobilé pro zápas!
22'
Střela Jesúse Rubia daleko nad branku, žádný problém pro Sommera.
21'
Manuel Akanji (Švýcarsko) se ale míče dotkl dříve, než opustil trávník, autové vhazování hostů.
20'
Dlouhý nákop také v podání hostujícího týmu, míč ale končí v autu.
18'
Nepřesný centr z levé strany chytá do svých rukavic Josep Gómes (Andorra).
17'
Domácí znovu na útočné polovině, ale zatím domácí marně hledají cestu k brance.
15'
První čtvrthodina za námi a favorizovaní Švýcaři zatím soupeři příliš starostí nenadělali, za což může samozřejmě i silně podmáčený trávník.
14'
Stephan Lichtsteiner (Švýcarsko) vhazuje z pravé strany, na vlastní polovině, domácí řeší rozehrávku nákopem dopředu.
13'
Josep Gómes (Andorra) kontroluje střelu Stevena Zubera, která míří vedle branky.
12'
Marc Pujol (Andorra) zkouší střelecké štěstí z pravé strany, ale branku Švýcarska netrefuje.
11'
Série faulů ve středu hřiště, hosté rozehrávají.
10'
Jsou to zatím takové malé fotbalové lázně a v St. Gallenu stále prší...
9'
Jordi Aláez (Andorra) poslal míč do vápna Andorry, následně se dostal na kopačku Ildefonse Limy, jehož střelu Yann Sommer s přehledem chytá.
8'
Max Llovera (Andorra) rozehrál z pravé strany, bránící Haris Seferović míč odehrál do autu.
7'
Kde dokonce osamocený Marc Rebés (Andorra), proti dvěma bránícím hráčům soupeře, vybojoval roh!
7'
Dva nepřesné centry domácích z pravé strany, hostům se podařilo dostat míč na polovinu soupeře.
6'
V kaluži, před brankou Andorry, se nyní zastavil míč tak nešťastně, že ho Steven Zuber (Švýcarsko) nedokázal odehrát.
5'
Domácí na útočné polovině, Andořané v plném počtu před vlastní šestnáctkou.
4'
Těžký a podmáčený terén bude rozhodně proti technicky dobře vybaveným Švýcarům.
3'
Granit Xhaka (Švýcarsko) ztrácí míč na pravé straně, kde je trávník silně podmáčen a tvoří se tam velké kaluže.
2'
Andořané, podle očekávání, pod tlakem od úvodních sekund.
1'
Oba týmy na trávníku, utkání za malý okamžik začne.

Švýcarsko: Sommer – Lichtsteiner (C), Schär, Akanji, Ricardo Rodríguez – Freuler, Xhaka – Shaqiri, Mehmedi, Zuber – Seferović.
Náhradníci: Hitz, Bürki – Moubandje, Elvedi, Lang, Zakaria, Behrami, Džemaili, G. Fernandes, E. Fernandes, Derdiyok, Djourou.

Andorra: J. Gómes – Jesús Rubio, Lima (C), Llovera, Marc García – Clemente, Rebés, M. Vieira, A. Martínez – Pujol, Aláez.
Náhradníci: Pol – E. García, G. Riera, S. Moreno, Aarón Sánchez, Sebastián Gómez, Maneiro.

Rozhodčí: Hansen – Knutsen, Ytterland (vš. NOR).
Vedoucí tým skupiny, domácí Švýcarsko, jde do dnešního souboje s jasným cílem – porazit předposlední Andorru a minimálně udržet náskok před druhým Portugalskem.
Vítejte u dnešního kvalifikačního utkání o postup na MS, v němž se v rámci utkání skupiny B utká domácí ŠVÝCARSKO s ANDORROU.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.