Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:20.
Ve druhé půli jsme se již žádné další branky nedočkali, takže Turci si připisují tři body do tabulky, které jsou pro ně důležité. Hosté opět ztrácí, takže jejich pokus o postup na šampionát zůstává v rovině teorie. Domácí zápas rozhodli během čtyř minut v průběhu první čtvrthodiny. Hosté se sice pokoušeli vsítit alespoň čestnou branku, ale žádnou akci do zdárného konce nedovedli, takže si Turci připsali celkem zasloužené vítězství. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+4
90+3
Velký závar v pokutovém území Finska, během něhož trefil Ünal břevno Hradeckého branky.
90+2
Zápas se spíše dohrává, protože domácí si kontrolují pohodlné vedení a hosté se příliš dopředu netlačí.
90+1
Dalším žlutě potrestaným hráčem je Jere Uronen, který poslal na trávník Emreho Mora.
90
Nastavovat se budou 4 minuty.
89
V útoku už se Mor ukázal v lepším světle, když se pokusil o efektní přechod přes protivníka.
88
Emre Mor předvedl hodně emotiví reakci na faul Jereho Uronena, ale sudí situaci uklidňuje a Mora od Uronena odstrkává.
87
Sám faulovaný fotbalista posílal centr do vápna, kde ale míč odvrací bránící hráč Finska.
86
Yaghoubi poslal na trávník Şena, takže Turci mají k dispozici další volný přímý kop.
85
Inan dostává žlutou kartu za zdržováí při rozehrávce a Turci se samozřejmě hodně rozčilují.
84
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Alexander Ring, přichází Petteri Forsell.
84
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Cenk Tosun, přichází Enes Ünal.
83
Ani tentokrát pravý finský bek nepředvedl zrovna povedený pas, když chtěl míč prostrčit přes soupeře, který jeho úmysl vystihl.
82
Jenže Arkivuo na pravé straně nezvládl přechod přes protihráče a o míč přišel.
81
Hodně nepovedenou rozehrávku předvedli domácí, takže se Finové usazují na útočné polovině.
80
Arda Turan skončil s křikem na trávníku po faulu Arajuuriho, který už na svém kontě jednu žlutou kartu má.
79
Arkivuou hledal od pravé postranní čáry spoluhráče, jenže míč poslal hodně nepřesně, takže ho snadno získali Turci.
78
Turecká defenziva se s ničím nepárala a odkopla finský centr na polovinu soupeře.
77
Jenže Inanův centr si v poklidu pohlídal brankář Finska a chytil ho bezpečně do rukavic.
76
Markkanen odvracel nebezpečný centr na rohový kop, takže Turci zůstávají poblíž Hradeckého branky.
75
Jenže Finové míč rychle ztratili a Ring hasil únik Emreho Mora jen za cenu žluté karty. Ring si nezahraje příští utkání s Ukrajinou.
75
Arda Turan v souboji s Arkivuem fauloval, takže míč dostávají opět hosté.
74
Na hrací ploše zůstává ležet Volkan Şen, který potřebuje lékařské ošetření. To už se odehraje za postranní čarou.
73
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Olcay Şahan, přichází Emre Mor.
72
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Joel Pohjanpalo, přichází Eero Markkanen.
71
Střídající Yaghoubi vypálil z velké dálky, ale branku o hodně přestřelil.
70
Ring hledal Jereho Uronena, ale ten nedokázal zachytit jeho příliš dlouhou přihrávku.
69
Centr z pravé strany hlavou odvrací obrana Turecka, nicméně hosté zůstávají u míče na útočné polovině.
68
Teemu Pukki si podržel Ardu Turana, za což je taxativní žlutá karta.
67
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Sakari Mattila, přichází Moshtagh Yaghoubi.
66
Dlouhý pas dokázal zachytit brankář Hradecky, který nepřipustil žádné další ohrožení své branky.
65
Už se pokračuje ve hře a ošetřovaný fotbalista bude moci v pořádku hrát dále.
64
Hetemaj nešťastně trefil soupeře kolenem do hlavy, takže ten potřebuje lékařskou péči.
63
Volkan Şen dobře zpracoval míč hrudníkem, jenže pak už mu obránce Finska nedovolil cokoliv s balónem udělat.
62
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Yunus Mallı, přichází Okay Yokuşlu.
61
Mattylův centr odvrátil Mehmet Topal mimo pokutové území domácího mužstva.
60
Perparim Hetemaj se po kontaktu se soupeřem znovu ocitá na trávníku, ale sudí nepíská faul. Uvidíme však roh hostů.
59
Volkan Şen skvěle zareagoval na dlouho letící centr soupeře a přerušil útočnou akci Finů.
58
Teemu Pukki se dostal ke střele v pokutovém území, ale rána z otočky byla slabá a mířila jen do míst, kde stál Babacan, který tedy snadno chytá.
58
Toprak se rozčiluje, že byl podle jeho názoru v osobním souboji faulován, ale sudí Gil nechává vhazovat Finy.
57
Arda Turan v osobním souboji s Lodem ztratil kapitánskou písku, takže po přerušení mu ji Köybaşı nasazuje.
56
Diváci na tribunách jsou nadšeni průběhem utkání, takže momentálně probíhá stadionem mexická vlna.
55
Teemu Pukiu fauloval Inana, takže sudí přerušuje hru a dává míč k dispozici Turkům.
54
Míč se dostal až k Hradeckému, který odkopával míč ve spěchu před dotírajícím soupeřem, takže trefil pouze zadáka domácích číhajícího na polovině hřiště..
53
Gökhan Gönül se skvěle zorientoval a nepustil soupeře k míči na vlastní polovině hřiště.
52
Hosté kombinují s míčem na vlastní polovině a hledají cestu k soupeřově brance.
51
Utkání plyne v poměrně poklidném tempu a domácí se momentálně nikam neženou, protože mají nahráno.
50
Şahan se snažil získat míč na Lodovi, jenže finského středopolaře fauloval.
49
Volkan Babacan hodně dobře zareagoval na hrozící brejk hostujícího celku a před soupeřem odpravil míč do autu.
48
Robin Lod se dostal ke střele z voleje zpoza vápna, ale pokus mu vůbec nesedl a míč míří na tribunu.
47
Arda Turan si neporozuměl se spoluhráči a poslal přihrávku do míst, kam si nikdo nenabíhal.
46
Inan v úvodu druhé půle poslal k zemi Perparima Hetemaje, který zůstává ležet v nefotbalové pozici. Po chvíli se však zvedá a bude pokračovat ve hře.
46
Máme za sebou úvodní poločas kvalifikačního utkání, ve kterém si lépe vedou domácí Turci. Ti dokázali soupeře zatlačit hned od úvodu a v deváté minutě tlak zužitkoval Cenk Tosun. Stejný fotbalista o čtyři minuty později poslal svůj celek do dvoubrankového vedení po Inanově pěkně kopnutém rohu. Hosté se dlouho nemohli dostat do utkání, avšak nakonec se přeci jen dostali k ohrožení Babacanovy branky, ale Hetemaj trefil pouze brankovou konstrukci. Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
45+2
45+1
Hosté kombinují s míčem na kopačkách a domácí diváci znechuceně pískají.
45
Nastavovat se budou ještě 2 minuty.
45
Turecká obrana s potížemi odvrátia míč pryč z vlastního pokutového území. V závěru poločasu hosté zvyšují útočnou aktivitu.
43
Mattila je dnešním druhým žlutě potrestaným fotbalistou.
42
Perparim Hetemaj se dostal k dobré příležitosti, v níž se mu však podařilo orazítkovat pouze brankovou konstrukci.
41
Po ofsajdovém postavení Turecka mohou s míčem na kopačkách kombinovat hostující fotbalisté.
40
Oba fotbalisté potřebují ošetření, takže se nám několik okamžiků nehrálo.
39
Cenk Tosun končí na trávníku po dalším souboji s Arajuurim a oba hráči zůstávají ležet na zemi.
38
Arajuuri si přidržel Cenka Tosuna, za což dostává zaslouženou žlutou kartu.
37
Po dvou obrovských chybách v defenzivě Finska mohl zakončovat Şahan, jenže míč poslal mimo tři tyče.
37
Arda Turan si krásně posadil na trávník Arajuuriho, jenže následný centr odvrací obrana.
35
Hosté kombinují s míčem u kopaček, leč hodně daleko od Babacanovy branky.
34
Mallıho střelecký pokus nebyl přesný, takže Finové si mohou oddechnout.
33
Köybaşı se dral za míčem, avšak dopustil se nedovoleného zákroku proti Mattilovi.
32
Mallı se nedaleko pokutového území Finska nechal zaskočit soupeřem, který mu čistě odebral míč.
31
Perparim Hetemaj končí na trávníku, avšak sudí Gil faul na středopolaře Chieva Verony neviděl.
30
Cenk Tosun se vrátil do obrany a odvrátil míč, do kterého už se akrobaticky pokládal jeden z Finů.
29
Po Mattilově rohu se hosté k zakončení směřujícímu na branku nedostali.
28
Zblokovaný centr Uronena znamená rohový kop pro Finsko, který kopne Mattila.
27
Hosté se dostali zpátky k pokutovému území Turecka, jenže jeden ze zadáku ukopl míč od nohou hostujícího fotbalisty.
26
Domácí se vrací ke kombinaci s míčem na kopačkách, která jim přináší odlehčení pro obranu, která musela být před malou chvílí v permanenci.
25
Ani další přihrávka hostujícího družstva z pravé strany spoluhráče ve vápně nenašla.
24
Přihrávka Arkivua z pravé strany doletěla pouze k Toprakovi, který odvrací míč do bezpečí.
23
Jeden z hostujících fotbalistů podklouzl těsně před převzetím přihrávky u pokutového území Turecka.
22
Volkan Şen vyslal celkem zdařilou ránu ze střední vzdálenosti, která zamířila pouze kousek vedle Hradeckého svatyně.
21
Velmi aktivní Cenk Tosun nedokázal udržet míč před Arajuurim, který si pohlídal cestu míče do zámezí.
20
Fotbalisté Turecka se neostýchají s míčem vrátit na vlastní polovinu a hledat novou cestu k brance Hradeckého.
19
Domácí reprezentace v poklidu kombinuje, avšak pohybuje se poměrně daleko od soupeřovy branky.
18
Finsko se vůbec nedostává k míči a zatím se pouze urputně brání, což je vzhledem ke stavu trochu překvapivé.
17
Turecko v poklidu kombinuje s míčem na kopačkách a hosté si s nimi zatím vůbec neví rady.
15
Turci se i nadále ženou dopředu a snaží se vstřelit nějakou další branku.
14
Hosté zatím nejsou schopni nikterak reagovat na nepříznivý vývoj prvního poločasu.
13
Turecko právě vstřelilo branku!
CENK TOSUN je dnes při střelecké chuti, když se prosazuje podruhé. Branku přidává po rohovém kopu, na který si naskočil a přesnou hlavičkou zdvojnásobuje vedení svého týmu.
11
Domácí jsou i nadále aktivnějším celkem a kombinují s míčem na kopačkách.
9
Po centru Köybaşıho a několika odrazech se míč v pokutovém území dostal k CENKU TOSUNOVI, který dokázal dopravit míč za záda brankáře Hradeckého.
8
Turci mají míč na kopačkách a snaží se najít skulinku v obranném postavení Finska.
7
Ofsajdové postavení přerušuje útočnou akci domácího družstva a míč rozehrají hosté.
6
Pukkimu nedovolil přihrát na nabíhajícího spoluhráče Topal, který zblokoval pokus finského hráče.
5
Perparim Hetemaj vyslal nepřesný střelecký pokus, takže Babacan mohl zůstat v klidu.
4
U míče jsou hosté a při jejich kombinaci se hlasitě ozývají domácí diváci, kteří pískají.
3
Arda Turan si dal při zpracování míč příliš daleko od nohy, takže ho soupeř odpravil do bezpečné vzdálenosti od své branky.
2
Ovšem k centru z pravé strany se mohli dostat i hosté, jenže už nezastihli míč na hrací ploše.
1
Turečtí fotbalisté v úvodu střetnutí kombinují s míčem na svých kopačkách a hledají, kudy se dostat k soupeřově brance.
1
Za sebou máme hymny obou států, takže za malý okamžik již budeme moci odstartovat.

Turecko: Babacan – Gönül, Toprak, Topal, Köybaşı – Inan, Arda Turan (C) – Şen, Mallı, Şahan – Tosun.
Náhradníci: Kivrak, Tekin – K. Ayhan, Colak, Çalık, Mor, Özbayraklı, Söyüncü, Özyakup, Ünal, Vural, Yokuşlu.

Finsko: Hradecky – Arkivuo, Arajuuri, N. Moisander (C), Uronen – Lod, Mattila, Ring, P. Hetemaj – Pohjanpalo, Pukki.
Náhradníci: Joronen, Viitala – Forsell, Halsti, Markkanen, Raitala, Pirinen, Saksela, Schüller, Toivio, Väisänen, Yaghoubi.

Rozhodčí: Gil – Yuste, Alonso (všichni Španělsko).
Finsko

Finsko rozhodně nepatřilo mezi favority na postup na závěrečný turnaj, což také potvrzuje, když získalo pouhý jeden bod. Ten Finsko zapsalo na domácí půdě proti Kosovu, což rozhodně nelze brát jako úspěch. Šance Seveřanů na postup klesaly s porážkami na Islandu, s Chorvatskem a na Ukrajině. Pokaždé však šlo o nejtěsnější porážku a prohra na Islandu byla velmi smolná, když Finové ještě v devadesáté minutě vedli 2:1. Utkání však nedokázali dovést ani k zisku jediného bodu, když se v nastavení trefili Finnbogason a Ragnar Sigurdsson.
Turecko

Turecko má za sebou čtyři kvalifikační duely, v nichž se mu podařilo získat pět bodů, což není zrovna nejlepší možný výsledek. První vítězství přišlo až v posledním utkání nad slabým Kosovem. Ovšem úvodní remíza na půdě silného Chorvatska se určitě počítá k dobru. Následná remíza na domácí půdě s Ukrajinou však příznivce tureckého fotbalu nepotěšila. Ve třetím kvalifikačním zápase pak Turecko dokonce podlehlo na půdě Islandu, takže v utkání s Finskem potřebuje plně bodovat k návratu do bojů o postup.
V rámci kvalifikačních bojů na mistrovství světa ve fotbale, které se odehraje v příštím roce, se utká Turecko a Finsko.